• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a miminka z Thomayerky 08 a 09 II

(Zamčená)
4. listopadu 2009 
Jsem tady:slight_smile:, manžel si ještě něco zjišťuje, tak já si chvíli brouzdám, ale mám hladááááá, tak si půjdu asi něco dát. Hanko, měli jste se hezky? Určitě jo, viď?
30. srp 2009 ve 20:03  • Odpověz
Ali jj, bylo to moc fajn. Však to znáš, venku je prostě venku. Ale docela jsem se už domů těšila. A o čurbesu mi nemluv, jenže teĎ na to něak nebudu mít čas, protože do čtvrtka hlídáme manžovým rodičům dva psy, do toho náš pes, Kája a práce... obávám se že budu ráda když ten den vždycky přežiju :stuck_out_tongue_closed_eyes:

A jak ty jsi zvládla aklimatizaci v Praze?
30. srp 2009 ve 20:09  • Odpověz
Hanko, no já docela dobrý (až na to nemožný vedro a po tolika týdnech takovej opuštěnej vydejchanej byt), ale Ondrášek to prožíval docela těžce - 7 neděl je holt 7 neděl. Ale teď už se mi zdá být v pohodě. Chodím s ním dopoledne i odpoledne na delší procházky, aby se prospal (zatím se daří:slight_smile:) a večer teď chodí spinkat kolem 19.45, což je úspěch veliký (jako malinké mimi chodil spát až ve 23, hrůza).

Týýý jo, tolik pesanů, to bych z nich byla si hotová.
30. srp 2009 ve 20:12  • Odpověz
Chystáme se během září s Ondráškem a s manželem do ZOO, do Průhonic, do centra - procházkou na Žofín (naše místo seznámení), atd. atd. Doufám, že nám to všechno vyjde. A taky bych ráda zase jukla do své práce a do práce ostatních rodinných příslušníků - všichni se chtějí chlubit Ondrášulkou:slight_smile:.
30. srp 2009 ve 20:14  • Odpověz
A spinká celou noc? To je fajn, že po těch dlouhých dnech a nocích, kdy nespinkal, se to teď lepší :wink:

No však mně asi taky švihne. Rodiče jsou na 10 dní na Kypru, tak my hlídáme. Teď jsem je měla týden na chalupě, tak tam je to relativně v pohodě, i když ta jedna jezevčice kousla Káju :frowning2: :angry: , takže jsme pak zbytek pobytu trávily jejím odháněním na zahradu vždycky když Kája byla na zemi. No nevím, jak to budu dělat v bytě a venčení bude taky na etapy, ale snad to přežijeme a rychle to uteče. My jsme tu jednu jezevčici, druhou než tu co kousla,měli dnes dát do psího hotelu, jenže ona je takovej mazel a mně jí bylo líto, že jsem pitomo řekla, že to zvládneme :stuck_out_tongue_closed_eyes:
30. srp 2009 ve 20:16  • Odpověz
Tééééda, to by mne z nic asi fakt kleplo z psíků.
Ondrášek asi dvakrát za noc zakňučí, zapláče - stačí dát vodu/čajík (máme tady v bytě vedro proti Rumburku) někdy jen dudlíček a spinká do 5.30 (dnes 6.00) a ještě někdy pak usne a hajá tak do 7.00 (dnes do 7.30). Jsem s tím teď opravdu spokojená, je to úplně o něčem jiném.
30. srp 2009 ve 20:24  • Odpověz
Ahoj všichni :slight_smile:

tak my jsme taky v Praze, přijeli jsem dneska už v poledne, páč jsem potřebovala doma uklidit. Takže jsem vylifrovala kluky ven na dlouhou procházku a nějak to tu pofackovala :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Jinak jsme se měli báječně, ve středu jsme měli srazík s holkama, co se známe ještě z listopadovek (teď Štíři) - jedna z nich bydlí totiž ve vesnici, kde máme chatu. Akorát bohužel úplně na druhym konci. Kluci řádili venku na zahradě o 106 a Štěpánek se zamiloval do tatrovky, takže jsme jí museli potom hned koupit :grinning: Pak dodám foto našeho řidiče :grinning:

Hani co Tě zajímá o Nomadu?
30. srp 2009 ve 20:27  • Odpověz
Alí to vedro v paneléku taky Štěpán špatně snáší, ale teď už jsou ty noci chladnější. Tak snad budou spinkat líp. U nás se tento týden vstvávalo úplně pravidelně přesně v 6,30. S jedním nočním krmením.

Hanko tý jo tolik psů v jednom bytě s malym dítětem, to musí být na palici :astonished: Jseš dobrá, že je hlídáš.
30. srp 2009 ve 20:29  • Odpověz
Ahoj Katchul, takže už i Vy jste zpět, vítej v Praze. Jsem ráda, že jste si také užili hezký čas.
Tatrovku jsme ještě nezkokušeli a ani se mi do ní pro ten její kravál nechce, ale asi by to i Ondráška bavilo:slight_smile:.
30. srp 2009 ve 20:30  • Odpověz
Alí podle mě je to dobrý právě jen na zahradu, do bytu je to moc veliký a po chodníku to bude dělat kravál, přesně jak píšeš. My jí do Prahy asi ani brát nebudeme, Štěpánek s ní drandí jen po zahradě :wink:
30. srp 2009 ve 20:33  • Odpověz
Holky, poraďte mi, co vaříte k obědu? Ať mám nějakou inspiraci - já pořád dělám to samé - někdy jen zeleninka, někdy přidávám kuřecí, někdy králičí atd, někdy jsou to těstovinky... tak ať mám pro Ondřejíka nějakou změnu.
30. srp 2009 ve 20:36  • Odpověz
autor
Ahoj Hani :wink:
u nás jsou novinky ve zkratce tolik, že Bětka krásně chodí za ruce a máme nový kočár, včera jsme v Dětském ráji koupili Mutsy 3 Rider sporťák a hl. korbu. Měli akci, ani jsme to neplánovali, původně jsme se chtěli jen podívat :grinning:

Alí já stále skleničkuju, ale buď v klidu, děti rozmanitost nepotřebují. I kdyby jsi mu točila stejná jídla, Ondrovi to nevadí. Tak se s tím netrap :wink:

Kačí tak tatrovka se Štěpulákovi líbí, jo? Tak třeba se za ní taky naučí lépe chodit :grinning:
30. srp 2009 ve 20:39  • Odpověz
Katko, když já mám pocit, že ten náš klouček chce různá jídla. Hrozně mne baví jak on si ukáže co chce, ke svačině jsem měla dnes nachystanou broskev, pak přesnídávku a ještě trochu lučiny a on si prstíkem ukazoval, kterou porci mu mám nabrat, byl roztomilej:slight_smile:.
30. srp 2009 ve 20:41  • Odpověz
A už si plánuju nějakou kulturu:slight_smile:, hrozně mi to chybí.
30. srp 2009 ve 20:42  • Odpověz
Katchul ahoj,
tak obecně, jak jsi s ním spokojená, jestli je prostorný, má nějaké vady a tak? A jestli myslíš že bude použitelný v Praze v zimě (kolečka).

Ducky novej kočár už jako na druhý jo??

Ali zkus mu udělat červenou čočku :wink:
30. srp 2009 ve 20:42  • Odpověz
Za chvíli je tady září, tak se holky zamyslete, který den by se Vám hodil na ten náš babský srazík (tedy platí-li to pořád).
30. srp 2009 ve 20:43  • Odpověz
Červenou čočku, jo? Nějak spešl ji upravuješ?
30. srp 2009 ve 20:43  • Odpověz
A nebude se po ní vznášet až u stropu?
30. srp 2009 ve 20:44  • Odpověz
Ali uvařila jsem ji s bramborem a troškou mrkve. Holky ze září ji hodně dělají s různou zeleninou. Je fajn že je rychle hotová a právě nenadýmá, takže se po ní vznášet nebude a dětem to chutná. :wink:
30. srp 2009 ve 20:56  • Odpověz
autor
Hani nene, ještě i na Bětku. Nejsme spokojení s tím ABC Designem, takže ho prodáme. Nejdřív jsme samo chtěli prodat ten původní a pak koupit jinej, ale včera byla ta Mutsy v DR za 10590,-, sleva nějakých 8700,- Kč, tak to jsme tam nemohli nechat. :slight_smile:

Alí mě je to v celku jedno, my nemůžeme s Jájou v pondělí, páč to máme cvičme v rytme. A Jájinka bude od září chodit ještě asi i ve čtvrtek.
30. srp 2009 ve 20:56  • Odpověz
ahoj,

dneska nebyl čas na koně vůbec :sweat_smile: Noc byla hrozná opět :frowning2: Ad bumbací srazík ano já mohu jen středa a pátek, páč po + čt cvičení a úterý Tom volejbal
30. srp 2009 ve 21:02  • Odpověz
červená čočka prý nenadýmá :wink:

Kačí téda tak vy už máte druhý kočár, vy jste teda rychlíci :slight_smile: Stojí už Bětka sama bez držení??

Hani no tak s hlubokou korbou u Nomada jsem byla spokojená naprosto, ale Štěpán byl menší miminko a pořád vlastně je, takže s velikostí jsme neměli vůbec problém. Byl v ní asi tak do 6. měsíce. Teď ten sporťák už teda nějaký mouchy má. Nějak mě štve čím dál tím víc, takže podruhý už bysme ho nekoupili. Hlavní problém jsou špatně umístěný kšíry, takže tam je Štěpán pořád v takový zkroucený poloze. Teď už jak je větší je to teda lepší. Pak mi moc nevyhovuje to igelitový "okýnko" nahoře, protože mu tam tím svítí sluníčko. A úplně nejvíc mi vadí, že nemá přehazovací rukojeť (což ale není chyba kočárku, ale naše :grinning: ). Jinak kolečka celkem dobrý, na to, že nejsou nafukovací. Ve sněhu jsem s ním jezdila a šlo to, sice trochu záhul třeba do kopce, ale nic dramatickýho. Ale upozorňuju, že máme model 2006. Uvažuješ o něm? Já chci koupit golfky, ale asi až na jaře.

Sraz je mi taky celkem jedno :slight_smile: jen pátky se mi nehodí, zatim ještě jezdíme na chajdu.
30. srp 2009 ve 21:02  • Odpověz
Tak jo, Hanko, zkusím ji, čočku jednu červenou. Prodává se normálně i u Alberťáka nebo kupuješ nějakou spešl?

Tak je jasný, že by to měla být středa, že? :slight_smile:. Jen dohodnout termínek.
30. srp 2009 ve 21:09  • Odpověz
Katch uvažuju, kamarádka si ho teď pořídila a je nadšená. Já už ho kdysi zkoumala ve špuntovi, ale nechala jsem to být. A vzhledem k tomu že golfky dostali nafrak a hlavně v zimě bych s nimi moc nejezdila, tak potřebuju kočár na zimu a radši bych jiný a lehčí než tu tříkolku od mamky, takže šilhám po nomádovi. Okýnko by mi nevadilo, jsem na něj zvyklá z RC, přehazovací rukojeť už nechci, kája by mi prosti směru už nechtěla sedět a s kšírama to bych tedy musela vyzkoušet.

Sraz je mi fuk, úplně, můžu snad kdykoliv, kromě 4.9.
30. srp 2009 ve 21:09  • Odpověz
Ali normálně u Alberta ji mají taky
30. srp 2009 ve 21:10  • Odpověz
Hanko každopádně ta nízká váha je velká přednost :wink: A Kája je větší, takže s kšírama asi už mít problém nebudete. Jo a nedá se dát do úplnýho lehu, ale to mi teda zrovna nevadí. Mě by se ta přehazovací rukojeť hodila kvůli slunci, řeším to teď plenama, ale to zase Štěpula nic nevidí, že... A koupit slunečník a přehazovat ho a nastavovat pořád podle toho jak svítí slunce to se mi nechce.
30. srp 2009 ve 21:23  • Odpověz
katch a co ta univerzální clona?
30. srp 2009 ve 21:23  • Odpověz
autor
Kačí nestojí, ale dneska se občas na chvilinku pustila. Dokonce si vyměřila prostor mezi mnou a gaučem a udělala pidi krůček, než se chytila :grinning: Takže si myslím, že je to začátek :grinning:
Taky nespokojená s kočárem? Já už to vyřešila, ale dalo mi to přemlouvání a argumentování. Na nákup kočárku pro prvomatky by měl být někde manuál :grinning: Teď už vím takových věcí :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
30. srp 2009 ve 21:24  • Odpověz
Katchul, a kolik, že váží ten Váš kočárek?
30. srp 2009 ve 21:24  • Odpověz
autor
Tak já jdu čučet na Charlieho Andílky a asi si zase zaháčkuju :wink:
30. srp 2009 ve 21:32  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.