• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a miminka z Thomayerky 08 a 09 II

(Zamčená)
4. listopadu 2009 
jinak Tom měl opravdu horečku z hodiny na hodinu, ve 4 ráno nic a v 5 hořel, takže to asi dopředu nejde poznat :frowning2:
3. zář 2009 ve 22:56  • Odpověz
autor
Jáji to je síla teda :sweat_smile: Btw já monitor před 2 dny taky odpojila :confused: Tak uvidím, Bětka se zdá být v pohodě, tak to třeba Tomík chytil až někde později :pensive: Brouček malý, hlavně ať se dá brzy do kupy :pensive:
3. zář 2009 ve 23:05  • Odpověz
neboj Bětce nic nebude, neplaš :wink: no my ho odpojili taky, však jsem ti to říkala ale jistota je jistota :pensive:
3. zář 2009 ve 23:08  • Odpověz
no nic jdu do sprchy a pak nějak zkusit spát, zítra se po mudr ozvu pa :wink:
3. zář 2009 ve 23:13  • Odpověz
autor
Jáji hned jsem jí šla sáhnout na hlavu, ale dobrý. Jsem se už taky osprchla a půjdu spinkat též, jsem čekala jen na zrpávu od tebe.
Přeji v rámci možností klidnou noc, hlavně aby Tomík nehicoval. A zítra dej vědět, budu na vás myslet.
3. zář 2009 ve 23:21  • Odpověz
Ahoj holky!
U nas noc nic moc, Honzik byl od pulnoci do 2 hod vzhuru, porad se mlel v postýlce a nemohl zabrat :frowning2:

Ty jo, Jaji, at se brzy vykuryrujete!
4. zář 2009 v 08:11  • Odpověz
Kaci, dej pokoj. Snad to neni infekcni. My jsme navic po ocku, to by me kleplo :confounded:
4. zář 2009 v 08:19  • Odpověz
Ahoj holky :slight_smile:
Jáji dobře, že jste jeli na pohotovost, taková teplota je už opravdu nebezpečná,doufám, že to ted ráno bude lepší.Pokud má ale angínu a povlaky na mandlích, tak se to asi bez antibiotik nespraví :frowning2: Neli tenkrát měla po odečtu 40,1 a byla úplně apatická, pomohla nám až studená koupel, ale to bylo brutální :frowning2: Paralen při horečkách nezvládal :angry:
já teda klepu, ale my jsme ok, Neli vůbec neměla teplotu, jen se v noci 2 x vzbudila, ale pak hned usnula, ted ráno má 36,7 tak snad už nic nebude :wink:
4. zář 2009 v 08:29  • Odpověz
Hezké ráno,
u nás noc standardně blbá, ale nemá cenu rozebírat.
CHtěla jsem juknout hlavně co Tomík, dobře že jste jeli na pohotovost, téééda taková teplota. Snad MUDr. předepíše něco rychle účinného.

Marti, fajn, že Nelinka je v pohodě.

Všem pěkný den.
4. zář 2009 v 08:42  • Odpověz
Marti, to je super, ze Nelinka nema teplotu. Tak snad to bude dobry :wink:
My jsme rano meli tak 36,7 po odectu, tak doufam, ze to bude v poho.
Jsem zvedava, co napise Jaja co ji rekla dr. Chudera Tomik :frowning2:
4. zář 2009 v 08:49  • Odpověz
Jája s Tomíkem jsou šikulkya rychle to překonají :wink:
4. zář 2009 v 08:53  • Odpověz
Jsem ted prckovi pustila teletubbies a jdu si konecne vycistit zuby :grinning: :sweat_smile:
4. zář 2009 v 08:58  • Odpověz
autor
Dobré ránko holky,
tak jsem taky napnutá, jak dopadnou Jája s Tomíkem.
Bětka teď spí a pak razíme na pidi nákup, zítra přijde táta s maceškou, tak chci udělat Tiramisu. Kolegyňka ho udělala, když jsem jela za nima do práce a jak ho normálně nejím a nechutná mi, tak tohle bylo fakt dobrý. :grinning:

Martí super, že jste to tentokrát zvládly a snad už to bude dobré pokaždé. Vy jste si to teda taky vždycky vyžraly :pensive:

Peti snad nebude, doufám, já jsem takový plašan :sweat_smile:
4. zář 2009 v 09:33  • Odpověz
Dobré ráno,
teda Jáji to je mi moc líto, snad to bude rychle za Vámi. Dobře, že jste jeli na pohotovost. Nám tenkrát teda na podobně vysokou horečku dala dr. ještě Diazepam, ale dali jsme jen jednou půlku.

Marti no vidíš, tak Nelinka to zvládla líp než jsi čekala, to je fajn :wink:

U nás noc bída, vzbudil se ve 4 a hodinu nespal :frowning2:

My jdeme dopoledne na procházku a odpoledne jedem na chatu, budeme mít celý víkend návštěvu, tak se těšim. jenom škoda, že bude asi pěkná kosa a déšť.
4. zář 2009 v 09:34  • Odpověz
autor
Já jdu odpo se švagrovou, tak snad nebude lejt. Jako tahle teplota mi neva, ale déšť jo :stuck_out_tongue_closed_eyes:
4. zář 2009 v 09:39  • Odpověz
Kačí mnááááám tiramisu já miluju :slight_smile: ale nikdy jsem ho nedělala :grinning:
Katchu užijte si chalupu, snad nebude tak blbé počasí :wink:
jsem zvědavá na zprávu od Jáji snad bude dobrá...
4. zář 2009 v 09:40  • Odpověz
jo holky, včera tu byla Míšová máma podívat se na holky a dostala jsem pro obě penízky na zimní boty a bundy, je hodná :dizzy_face: mám radost :wink:
4. zář 2009 v 09:41  • Odpověz
Kačí Ty pořád vytváříš nějaký složitý dortíky, na to já nemám vůbec energii :grinning: Ale tiramisu mám ráda :slight_smile: Tohle počasí by mi taky nevadilo, ale lejt by teda nemuselo.
Martí tak to je super, tchýňka teda umí potěšit :wink: Já objednala přes net zimní kombinézu a nějaký zateplený kalhoty a včera dorazil balíček, jenže ta kombinéza mi přijde strašně velká. Tak doufám, že to Štěpán unosí.
4. zář 2009 v 09:50  • Odpověz
Marti, ja delam domaci "ceske" tiramisu z luciny a je lehce a fakt vyyyyborne. tak kdybys chtela, tak pisnu recept :wink:
To je fajn, ze tchyne takhle prispela do rodinneho rozpoctu. Ono to osaceni a obuti neni zrovna nejlevnejsi zalezitost :unamused:
4. zář 2009 v 09:51  • Odpověz
já u ž pro Neli zimní bundu mám, kupovaly jsme jí s Kačkou-Ducky, vid :slight_smile: je krásná, kombinézku ještě nemáme, musím něco vybrat :wink:
4. zář 2009 v 09:51  • Odpověz
Kacul, ja jsem taky Honzikovi objednala z MMB kombinezu, je hezka vzhledove, akorat mi prijde hrozne dlouha a to ma byt vel. 74/80 :astonished: Jsem rikala Jaje, ze kdyztak Bude mit Tomik kombinezku :grinning:
4. zář 2009 v 09:52  • Odpověz
Péťo,receptík pošli, budu ráda :wink: dík
4. zář 2009 v 09:52  • Odpověz
autor
Holky to Tiramisu ale vůbec není složité. Písu vám recept, když ho máte rádi a samy uvidíte :grinning:

Martí tchýně je teda fakt hodná. Nám ta naše chtěla dát taky nějaké penízky na umoření hypotéky, ale té by takový částka vůbec nepomohla, tak jsme řekli, že radši na Bětky pokojíček, ptž na to by to byla zase příjemná částka a do teď je ticho po pěšině. Tak nevím a manža se nezeptá. :rolling_eyes:

Kačí taky se chystáme na kombinézu, vyhlédla jsem si jednu v Quelle a necháme jí dát Bětce od někoho jako dárek. :wink:

Tiramisu po česku
--------------------------
2 balíčky piškotů
2 pomazánková másla
2 smetany ke šlehání
200 g moučkového cukru
silná káva
rum

Pomazánková másla, smetanu a cukr vyšleháme do hustého krému. Dno dortové formy vyložíme piškoty namočenými v kávě s rumem. Na ně navršíme část krému. Postup ještě jednou zopakujeme a navrch uhladíme zbytek krému. Dáme do chladu na 24 hodin uležet. Před podáváním posypeme kakaem.

Tak je to těžké toto nebo co? :grinning:
4. zář 2009 v 09:55  • Odpověz
autor
Martí jj a strašně Nelince sluší :grinning:
4. zář 2009 v 09:55  • Odpověz
těžké to nevypadá, ještě překonat tu lenost, co dnes mám :grinning: ale zítra je taky den, že jo :wink:
4. zář 2009 v 09:57  • Odpověz
autor
Martí jasně :grinning: Já musím dneska, abych to do zítra uležela :grinning:
Bětka ještě stále spí, tak čekám :sunglasses:
4. zář 2009 v 10:01  • Odpověz
autor
Tý vole, jen jsem to napsala, tak se vzbudila. Nic holky, tak já jedu. :wink:
4. zář 2009 v 10:01  • Odpověz
Holky, ja delam hodne podobnou jako Kacka, akorat z luciny. z toho pomazankoveho masla jsem mela a ta z luciny mi chutna vic (kaci, doufam, ze se nezlobis :wink:)

2 rodinna baleni luciny
2 slehačky
130 g mouckoveho cukru
ja osobne davam do slehacky jeste ztuzovac, aby drzela, takze + 2 ztuzovace :slight_smile:

silna kava + 2 lzicky rumu nebo amareta dle chuti

jinak postup je stejny jako u kacky, akorat ja jeste vylozim dortovou formu alobalem :wink:
4. zář 2009 v 10:09  • Odpověz
Péto díky :slight_smile:
4. zář 2009 v 10:18  • Odpověz
jsem tady, takže ráno v 6 hodin horečka 39,6 uff, úplně hořel, dostal sirup, ten mu zabírá líp než čípky, a nakonec usnul mezi náma, kde se totálně vypotil, pak jsem mazala k mudře a ona potvrdila anginu, pry muze mit tyhle horecky 3 dny, v pondeli jdem na ko, mame davat paralen a nurofen, na tenhle typ anginy nejsou atb

a je to opravdu virové, hodně to řádí, páč před námi tam byl chlapeček asi 2 roky ani ne a taky horečky a taky byli na pohotovosti a do toho tam volala mamina s mimčem že dítko má jen horečky a nic k tomu :confounded:
4. zář 2009 v 10:18  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.