• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a miminka z Thomayerky 08 a 09 II

(Zamčená)
4. listopadu 2009 
Holky, dobrou noc, jdu si dát broskvovou nebo nějakou jinou ovocnou koupel a pak hajdy na kutě, dneska byl docela náročnej a od 5.45 kdy jsme vzhůru celkem dlouhej den.
9. zář 2009 ve 21:33  • Odpověz
Dneska mi přišel balíček od Hami:slight_smile: - jogurtová svačinka, polívčička a Hami 2 Hajaja. Docela milé.
9. zář 2009 ve 21:40  • Odpověz
to je milé :wink:
nám zase přišel kocourek z proibináčku,poslala jsem víčka :dizzy_face:
dobrou :dizzy_face:
9. zář 2009 ve 21:41  • Odpověz
Holky, dobrou. Ja jdu taky na kute. Koupila jsem si casopis, kde pisou o prikrmech, tak jdu studovat :grinning:
Ja jsem dneska zahledla, ze Beba zacala delat Bebu2 Dobrou noc :stuck_out_tongue_closed_eyes:
9. zář 2009 ve 21:42  • Odpověz
jéé já chci taky Hami balíček, měl mi nějakej už zas přijít ale nic :frowning2:
9. zář 2009 ve 21:49  • Odpověz
Já doufám, že ten návrh neschválí...jinak bych je tam pány do poslanecké sněmovny šla vytahat za ko.le (pardon za ten výraz, ale to se fakt jinak nedá).

Tak já se jdu věnovat manžílkovi. Dneska se činil, koupal, krmil a dokonce i uspával (poprvé co se Aduš narodila, asi vyvěsím vlajky). Mám tu koblížek, tak si k němu udělám kakajíčko ať jsme tlustý na tři prsty...
Zítra jsem celý den v trapu, tak budu až večer...

Dobrou maminky a miminka :slight_smile:
9. zář 2009 ve 21:56  •  2 děti  • Odpověz
Ahoj holky!
Tak u nas se dneska spinkal v kuse do 7 hod :astonished: :astonished: :astonished:

Vcera jsem se ptala na prikrmy, ale mely jsme trosku jiny tema na reseni a odpovedela mi jen Alca, tak se zeptam jeste jednou:
Je normalni, ze do vseho krome karotky a karotky s bramborem cpou ryzovou moucku? Jakou zeleninu jste davali prckum jako prvni prikmy? Ja samo zacnu karotkou, pak bych mu chtela udelat cuketu a mam tady jeste dyni a pastinak od alnatury. Porad vaham s tou brokolici nebo kvetakem, mam strach, aby nebyl jak balon nafoukly :frowning2: A pak zacnu michat s bramburkem. Je to spravne, abych zase neco nedelala spatne :sweat_smile:

Jaji, co Tomik, jak vydrzel po kasi?
10. zář 2009 v 07:55  • Odpověz
autor
Dobré ránko,

Bětka taky spala do 7mi. Jednou jsem jí teda nandávala dudlík a pak říkal manža, že prý kolem šesté kňučela :sweat_smile: , ale mě to nevzbudilo, tak dostala chudinka mlíčko o hodinu později. :sweat_smile: Nevadí, dáme lehčí snídani, aby oběd už měla tak, jak má být :wink:

Petí promiň, opravdu to nějak zapadlo v tom vzteku.
My jsme začali mrkvičkou. Pak jsem do ní hned dala brambor. Pak jsem teprve jela broko a květák. Do všeho jsem pak přidala brambor. Jela jsem kupované skleničky, takže v tom asi rýžová moučka byla, ale ta ničemu nevadí. Rýže a brambory jsou stejně první přílohy, které děti jedí. Květáku a broko bych se tak nebála, navíc nadýmá ten košťál a né ty růžičky. Tak mu klidně zkus tohle uvařit sama, jen ty růžičky, aby jsi měla jistotu.
Jinak cuketa je taková bez chuti, přebírá chuť ostatního jídla, takže tu bych zkoušela třeba s bramborem. Dýně a pastiňák nevím, asi to zkusit můžeš, otázka je, jestli mu to bude chutnat. Což ovšem nezjistíš, když mu to nedáš :grinning: Masíčko zařaď tak 14 dní po tom, co začneš se zeleninou. A ovoce přidej po měsíci o začátku přikrmování. :wink: Tam se zase začíná s jablkem a hruškou. :wink:

Holky dneska jedu na kus dne k tchánovcům, jsem to slíbila, páč tam teď nemůžeme o víkendu. To budeme na tý svatbě. A večer jdu na zumbu. Půjdu sama, nikdo se nepřidal :pensive:
10. zář 2009 v 08:33  • Odpověz
Peti..ano je to normální, dala sem mrkev, brokolici, mrkev + brambor, špenát s bramborem, jarní zeleninka nebo tak nějak a pak už s masem

Tom po kaši vydržel nejíst do 2 do rána, pak ovšem před 5tou budíček a cvičil v postýlce do té doby než sem dala jídlo :frowning2:
10. zář 2009 v 08:34  • Odpověz
Dobré ráno :slight_smile:
Péťo s tou moučkou nevím, ale dávala jsem různé příkrmy a Neli je všechny snášela bez problémů, takže je to asi dobře...já to zas tolik nestudovala :wink: květák a brokolici jsem dávala taky a neměla s bříškem ptroblém :slight_smile:
jinak jsem se opět vzbudila s bolestí v krku a navíc ještě s rýmou :angry: tak jsem zvědavá, co z toho bude, krk mě včera během dne přešel, tak snad nic...každopádně vyšlu sms babičkám, jestli si některá nechce vyvenščit naše zlatíčko :grinning:
10. zář 2009 v 08:37  • Odpověz
Ahooooooooooooj holky,
tak u nás budíček na mlíčko v 5,40, ale pak spánek do 7,40 zázrak se stal.
Marti, tak ať je Ti brzy dobře.
Peti, holky to tu popsaly, není už co dál rozepisovati.

A já bych dneska potřebovala ze sebe udělat hospodyni a utřít prach, vyluxovat, vytřít, zalít kytky, upéct buchtu, vyprat a pověsit a vyžehlit prádlo, atd atd.. Snad to všechno zvládnu. Zítra totiž jedu do práce k tatínkovi a pak ke Štěpánce (takže den nabitej) a o víkendu chci mít volnooooo - v sobotu bude manžel celý den pryč (jede za naši rodinku do Nového Města nad Metují na oslavu babiččiných 90,narozenin).
10. zář 2009 v 08:41  • Odpověz
autor
Martí ať to přejde. Mě se osvědčil Septisan na cucání. :wink:

Holky pá, dám Bětce snídani a pak razíme a ještě nemám nachystaný věci :sweat_smile: :grinning:
10. zář 2009 v 08:43  • Odpověz
Holky, diky za info. Zkusim koupit jeste tu brokolicku prvni lzicku, alnatura brokolici nema. No ten pastinak s tou dyni mu zkusim dat pac to koupil manza v tom nemecku, ale taky si nejsem jista vysledkem. Ja osobne bych to tedy nejedla, ale deti maji ruzne pachute :grinning:

Vsichni, kdo razite po vyletech, si to dneska uzijte. Jeste dneska by melo byt pekne, zitra se ma trosku ochladit :unamused:
10. zář 2009 v 08:49  • Odpověz
Marti, mne pomaha Orofar nebo sirup na kasel od Vincentky. Ale je to individuelni :slight_smile:
10. zář 2009 v 08:50  • Odpověz
Dobré ráno,
marti to je mi líto, že ti není dobře.

Peti ad příkrmy, jak píšou holky, začínat mrkví, pak přidat brambor. Prakticky všude doporučují odzkoušet samotný druh zeleniny a k tomu pak brambor. Jak píše Katka, cuketa dýně jsou fakt takový specifický a nevýrazný, já bych mu je na začátku necpala, myslím si že to nebude jíst, ale jak chceš. Když tak si to s něčím uvař a zamraž ne, jestli to máš čerstvý. A jestli ve skleničce, tak mu to dej později. Po mrkvi bych pokračovala květákem, brokolicí, špenátem. A nadýmání se neboj z květáku a brokolice, neznám nikoho komu by to dělalo problém. Jen pozor po mrkvi může mít zácpu, pokud tím trpí.

A ovoce po měsíci, jablko, hrušky, banán.
10. zář 2009 v 08:52  • Odpověz
Ja mam prave doma jednodruhovou zeleninu alnatura pouze mrkev (tech mam nekolik), pastinak a dyni po jedne lahvicce. zbytek uz michany s bramborou - mrkev, kvetak, pastinak, spenat. tu cuketu jsem mu chtela uvarit doma samotnou, ale asi se na to tedy vyprdnu. vcera jsem mu koupila cuketu s bramborem od babylove, tak mu dam az to.
No a pak jsem mu koupila na pozdejs samotne jablicko, samotnou hrusku a pak michane s bananem a broskvi. holky, jeste se chci zeptat, jestli jste davali po jablicku a hrusce samotny banan - ten jste mu rozmackali cerstvy a dali do pusinky?
10. zář 2009 v 09:05  • Odpověz
Peti já jsem banán zpočátku mixovala, až později jsem ho jen rozmačkala vidličkou nebo naškrábala, ono tam zůstanou docela velké kousky.
10. zář 2009 v 09:08  • Odpověz
ahoj holky.....tady to zase jede.... :slight_smile:
Alčo....jsem taky moc ráda, že Ondrášek je v pořádku, protože zdravíčko je fakt nejdůležitější....
tak mi tak napadá, jak je tedy na tom se zdravíčkem Martinka??? Cucá bonbonky?? :slight_smile:
Peti....já banán taky ze začátku mixovala, teď ho někdy strouhám, někdy mačkám vidličkou. Ale mě to Kubík nechtěl když to nebylo dost najemno.... :slight_smile:
Ty jo, ještě že jsem vás včera už večer nedočítala, jen bych se rozčílila....to jsou fakt nemám slov, jestli chtějí šáhnout na rodičák....bléééééé
10. zář 2009 v 09:18  • Odpověz
jsem si vykloktala tantum verde a vykápla chobot,tak snad to bude lepší...asi mě ten bazén dodělal :angry:
holky,máte někdo zkušenost s tím menstruačním kalíškem co tady je ? já na to koukám jako vejr :grinning:
10. zář 2009 v 09:23  • Odpověz
Marti já jsem ho docela zvažovala, je to tak čtvrt roku. Když jsem o tom četla poprvé, tak jsem si klepala na čelo, ale pak jsem se o to začla zajímat víc a přišlo mi to vlastně docela dobré. Tak jsem se na to zeptala mojí gandařky a ta mi řekla že je proti, že není dobře že ta krev zůstává v těle, že to už je lepší tampon. Což mi teda popravdě přijde jako blbost a myslím si že se tím nikdy víc nezabývala, ale lenost zvítězila a nechala jsem to být no.
10. zář 2009 v 09:57  • Odpověz
to já musím prostudovat, na první dojem mě to spíš vyděsilo, ale třeba je to dobré.Já jdu příští pátek na gyndu, tak se zeptám, co na to říká.
10. zář 2009 v 10:20  • Odpověz
a jdu plácat švestkové knedlíky :slight_smile:
10. zář 2009 v 10:21  • Odpověz
Peti a to musí být jen Alnatura značka? však Hami mají dobré ty první lžičky :confused:

jinak naše dítě banán naškrábanej nejí :unamused:
10. zář 2009 v 10:37  • Odpověz
Tak schválně se zeptej, by mě zajímalo, co na to řekne jiný mudr. Mňam, knedlíky bych si dala, já mám teď nějaké nevařící období, jsem hrozně líná cokoliv uvařit :unamused:
10. zář 2009 v 10:38  • Odpověz
zeptám :wink:
mě se taky nechxce, ale M. se dnes vrací a ,mám tu spoustu švestek z chalupy :wink:
moje dítě nejí banány vůbec už od jara :unamused:
10. zář 2009 v 10:40  • Odpověz
Jaji, nemusi, ale mam doma ty dovezene manzi ze sluzebky, tak jsem to chtela zuzitkovat :wink: Vcera jsem mu koupila babylove a dneska dokoupim hami brokolicku a kvetak, az pujdeme kolem nejake drogerky. A jeste mam ty dve sklenicky od tebe. Jsem fakt zvedava, jak mu to bude smakovat. A casem bych chtela obcas neco ukuchtit doma :grinning: V jarnaccich jedna holcina psala, ze po bananu ji prcek blinkal a pry uz docela nabiral, kdyz ho tim krmila :confused:

Jaji, pristi tyden mam docela plno. Mam volne uz jen utery, mam si ho pro vas s Tomikem rezervovat?:grinning:
10. zář 2009 v 10:49  • Odpověz
Peti já nevím zda nepojedem pryč :unamused:
10. zář 2009 v 10:59  • Odpověz
Peti a jak ví že nabíral jenom po banánu?? To je docela divný ne? Není to spíš obecně po příkrmech? :sweat_smile:
10. zář 2009 v 11:20  • Odpověz
Jáji co koleno a spaní Tomíka?
10. zář 2009 v 11:21  • Odpověz
Hani...koleno furt cejtim a spani Tomika, mno do 2 ráno vydržel po kaši, pak snědl 150 mlíka a usnul, no a v 5 budíček a musela jsem dát zase mlíko a spal do 7:30
10. zář 2009 v 11:30  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.