• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a miminka z Thomayerky 08 a 09 II

(Zamčená)
4. listopadu 2009 
autor
Hm, tak Bětka spát nebude. Chjo :frowning2:
17. dub 2009 v 17:10  • Odpověz
Katko, Ondra taky nespí, z toho si nic nedělej. Kvílí mi tady. Jo, a prý už se těší na Bětušku:slight_smile:.
17. dub 2009 v 17:10  • Odpověz
Katko mě je taky to Hami nějak nejsympatičtější, nevim proč. Ale sestřička mi říkala, že bych měla raději dávat aspoň ze začátku ty hypoalergení, UM dávám taky HA. Ale nevim, právě když jsem to zkoumala, tak jsem našla, že HA dělá jen Hipp. Ale mrknu ještě na tu Alnaturu, to jsem teda včera na netu nenašla, ale zadala jsem jen heslo: příkrmy.

Alí čím Ondru mažeš?? My Exomegou (od firmy A-derma) a koupat máme jen s olejíčkem.
17. dub 2009 v 17:12  • Odpověz
autor
:grinning: :grinning:
Bětuška se taky těší na Ondráška :grinning:

Nedávno jsem řešila s kámoškou, že se na mě všechny děti smějou (i Ondrášek se smál :grinning: ), její Matýsek má taky pusu od ucha k uchu, když mě vidí, bratránek Zdeněček taky a tak a došly jsme k závěru, že jak mám velkou hubu, tak to ty děti dobře vidí :grinning: :grinning: :grinning: :sunglasses:
17. dub 2009 v 17:13  • Odpověz
Kačko velkou hubu, jo? :grinning: :grinning: :grinning:
Ty jo, tak já jsem tu jediná, která tady ještě osobně nikoho nezná :astonished:
17. dub 2009 v 17:15  • Odpověz
Tak jsem zjistila, že Hamé taky dělá skleničky - Hamánek :grinning: Chce to asi prozkoumat i to složení, jak tu psala Martinka s Hankou, že tam cpou i potraviny, který by děti ještě neměly jíst :unamused: To bude zase věda ty příkrmy!!
17. dub 2009 v 17:17  • Odpověz
autor
Kačí já si ale nějak neumím představit, jak udělat třeba mrkev normálně a hypoalergeně :astonished:
Já bych se spíš vyhla známým alergenům, ty bych do jídla nasadila až později, ale jinak bych začala normálně dle pravidel přikrmování :pensive:
Kvůli sestřence jsme teď s kámoškou příkrmy docela studovaly. Ona žije v Anglii a má svojí hlavu a začla malé cpát takové věci, no radši ani nebudu psát, páč bych se opět musela rozčílit.
Každopádně jsme vyčetly, že potravinové alergie vznikají až při kontaktu s daným alergenem. Tzn. např. celiakie vzniká při kontaktu s lepkem. Dřív ne. Proto třeba nám řekla dr., že lepek máme dávat až v roce a to jen na základě toho, že má Bětulka citlivou kůži. Ekzém ani jinou vyrážku jsme nikdy neměly.
Proč si myslí tvoje dr. že máš dávat hypoalergenní?
17. dub 2009 v 17:18  • Odpověz
autor
Kačí na Hamánka jsem nečetla nic moc dobrého.
A upřímně firma, která dělá i jiné věci než dětské, jako Hamé paštiky a tak, na mě opět nepůsobí tak dobře jako firma, která se věnuje výhradně dětským věcem.
Jsem asi prdlá :stuck_out_tongue_closed_eyes:

A vždyť jsem kdysi psala, že mám negroidní rysy :grinning:
A velkou držku mám, dám do ní Albertku na štorc a ještě s ní zakloktám. Předčila jsem i svého otce, který jí tam dá taky, ale už s ní jen lehounce zahýbe. Já tam mám vakl jak blázen :grinning: :grinning:
17. dub 2009 v 17:20  • Odpověz
autor
A Kačí neboj, ještě Prioritka a Peťuli jsme taky nikdo neviděl, i když ta teď někde stále mešká. A když strčí někam hlavu, tak do kamarádek. Asi dostane na zadek :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
17. dub 2009 v 17:21  • Odpověz
Katko no abych řekla pravdu, tak taky nevim jaký rozdíl může být v tý mrkvi :confused: Mě to řekla na základě toho, že dávám HA mlíko a to mi doporučila kvůli alergiím v rodině. Máme v rodině sennou rýmu, astma a atopický ekzém, ona to po mě všechno chtěla vědět hned na začátku. Přitom ale tyhle alergie jsou v širší rodině - můj brácha, neteř a synovec. A Štěpánek má taky citlivou kůži. Já ale asi ty HA příkrmy kupovat nebudu.
17. dub 2009 v 17:23  • Odpověz
A jooo, já na holky úplně zapomněla :slight_smile: To jsem ale ostuda!! Teda to nás bude skoro jak nějakej zájezd :grinning: :grinning:
17. dub 2009 v 17:25  • Odpověz
autor
Kačí jako já tě nechci nějak ovlivňovat, jen si nějak nedovedu představit, jak by mrkev mohla ovlivnit sennou rýmu :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Tak uvidíš, my máme taky alergie a to dokonce přímé (já i manža) a o HA příkrmech mi dr. nic neříkala. Jen o tom lepku. Jdu tam v pondělí, tak se jí když tak zeptám, víc hlav víc ví. A uvidím. Doufám ale, že mi neřekne, abych jí dávala HA příkrmy. :rolling_eyes:

Zájezd teda budeme :grinning: Já přemýšlím, jestli nenakopnu káru, páč si nějak nedovedu představit, jak bychom se vlezly do 193. Musely by jsme odjíždět na etapy :grinning: :grinning:
17. dub 2009 v 17:30  • Odpověz
Katchul, my máme předepsanou nějakou mast se salycilovým základem a promašťujeme Lipobase nebo Menalind /píšu-li to dobře/. A do vody už od malilinkata nedáváme nic, jen čistá vodička.

No, na ten sraz nás teda ale bude:slight_smile:. Snad se někam poskládáme:slight_smile:. Foťáky určitě zase vezmu, ale kdyžtak vezměte ještě někdo, jo?

S tou velkou hubou, Katko, jsi mne rozesmála:slight_smile:.
17. dub 2009 v 17:34  • Odpověz
A snad bude ve čtvrtek přívětivější počasí než dnes...
Jo, a souhlasím s tím, že Petula dostane na holou:slight_smile: jak nás tady zanedbává.
17. dub 2009 v 17:35  • Odpověz
Kačko ještě tam jede 114 z Kačerova a ta jezdí taky občas nízkopodlažní :wink: To je teda spíš tip pro holky, co pojedou metrem, pro Tebe samozřejmě ne. Asi bych taky jela autem být Tebou :wink:

No mě řekla sestřička, že je to na mě jestli budu dávat HA nebo ne. že by mi řekla, že je to nutný, to zase ne. Spíš mi to doporučila :wink: Ale asi se na to vykašlu. Kdy začnete vy? Až po ukončeném 6. měsíci???
17. dub 2009 v 17:37  • Odpověz
V neděli nás čeká návštěva - přijede moje teta, strejda a bratranec z jižních Čech, ráda je uvidím. Jedou se podívat na naši "atrakci" - Ondráškaaaaaaaaaaaa!!! A taky ke Štěpánce do bytu a k našim. Ráda bych upekla nějakou dobrou buchtu a připravila alespoň nějaké chlebíčky či tak něco.

No, a zítra bych ráda sama vyrazila na nějaké nákupy - drogerie, možná IKEA...
17. dub 2009 v 17:37  • Odpověz
Alí tam je místa, že by se tam vešly asi tak 4 plný autobusy :grinning: :grinning: Je to opravdu velká zahrada, no ten altánek sice ne, ale taky je tam místa dost. A podle meteopressu by už ve čtvrtek mělo být pěkně :slight_smile: Foťák vezmu, polud si vpomenu, ale mám to v plánu :wink:
17. dub 2009 v 17:39  • Odpověz
Tak jo, Katchul, už se těšííííííííííím. Doufám, že budeme po Prevenaru opět bez reakce a dorazíme:slight_smile:.
17. dub 2009 v 17:41  • Odpověz
Tak nás čeká naopak po delší době poklidný víkend. A taky chci zajet někam na nákupy, snad mi to vyjde. Já potřebuju nějaký letní hadříky a taky bych ráda něco pro Štěpulu, ten klobouček a ponožky - nějak ze všech vyrostl.
17. dub 2009 v 17:41  • Odpověz
No já jdu zrovna v ten čtvrtek se Štěpánem na druhou hexu, tak taky doufám a věřim, že bude OK :slight_smile: A už se na všechny maminky a dětičky moc těšim :slight_smile:
17. dub 2009 v 17:43  • Odpověz
Katchul, ještě mi řekni, to čím mažete Štěpíka je na předpis nebo volně k prodeji?
17. dub 2009 v 17:43  • Odpověz
Alí je to volně k prodeji, nám právě doktorka na předpis nic nedala, jen řekla co mám koupit. Je to tohle:
http://www.lekarna-fabas.cz/kosmetika/aderma/-/a-derma-exomega-creme-250ml/50392.html
17. dub 2009 v 17:47  • Odpověz
Díííky, asi to vyzkouším, páč mám pocit, že se to dále nezlepšuje. A používáte jen toto nebo ještě nějaké očišťovadlo před tím než namažete?
17. dub 2009 v 17:48  • Odpověz
autor
Alí no ale je to realita, ta moje huba :grinning: Však jsi mě viděla. I když můj majstrštyk s albertkou ne :grinning:

Já když tak vezmu ten náš, když asi pojedu tou károu :grinning: Teda pokud manža dovolí, přeci jen je to jeho miláček :sweat_smile:

Jé, my jedem zítra taky do Ikey, páč jedeme pak k tátovi a macešce a oni bydlí na Čerňáku. Potřebuju tam spoustu věcí a mimo jiné bryndák pláštěnku :grinning:

Kačí jj, my začneme od uk. 6. měsíce. To už je za chvíli. Už jsem si koupila 6 skleniček, páč další víkend budeme pryč a ten další už začínáme :grinning: Ještě teda budu muset koupit čerstvý brambory, páč Hami mrkev brambor obsahuje trochu lepku :astonished: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :confused: :pensive:
17. dub 2009 v 17:49  • Odpověz
A taky nám doktorka řekla, že máme koupat jen málo, třeba jen dvakrát až třikrát týdně. Ale naopak švagrová, která chodí s neteří s atopickým ekzémem na kožní, tak ta její dr. tvrdí, že to je nesmysl. Je teda fakt, že neteř to měla docela dost ten ekzém a úplně jí to zmizelo. Takže kdyby se to Štěpánkovi nějak zhoršilo asi bych zašla k tý samý kožní, prý je moc dobrá.
17. dub 2009 v 17:50  • Odpověz
autor
Kačí a koupat s trochou mořský soli?
17. dub 2009 v 17:51  • Odpověz
Katchul, my koupeme už od narození jen 2x týdně. A teď teda ještě chodíme na to plavčo.
Katko, tak to jsem zvědavá, jak bude Bětušce zeleninka šmakovat. No, na našeho Ondráška jsem též zvědavá.
17. dub 2009 v 17:53  • Odpověz
Alí ještě máme ten olej do koupele Balnadol myslím. Jinak pokud ho nekoupu (koupeme teď obden), tak ho otřu vlhkou žínkou.

Kačko jéé v Ikea mají ty igelitový bryndáky??
Jinak mě sestřička říkala, že nemusim kupovat pořád ty skleničky od jedné značky. Tak se mrkni i na jiný na tu mrkev s bramborem :wink:
17. dub 2009 v 17:54  • Odpověz
Teda mě dneska honí zase mlsná, to je hrozný. Asi si jdu dát jogurt. A manžel zase přijde dost pozdě, to je pech. Tak doufám, že se zítra o synka postará a já budu mít několik hodin pro sebe a nakupování.
17. dub 2009 v 17:54  • Odpověz
Jasně, Katchul, otírání žínkou je samozřejmost. Ale to čvachtání ve vaně jen 2x týdně.
Bryndáky jsem si koupila z Tchiba - jsou super, mají dlouhé rukávky:slight_smile:. A v Ikea mají jaké? No, omrknu to tam, pojedu-li tam.
17. dub 2009 v 17:55  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.