• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a miminka z Thomayerky 08 a 09 II

(Zamčená)
4. listopadu 2009 
Alí já je právě v Tchibu propásla, to mě štve :cry: Nemáme zatim žádný, jen bavlněný a ty jsou na houby.
17. dub 2009 v 17:56  • Odpověz
autor
Tak my koupeme denně. Máme to jako rituálek. :wink:

Kačí jj, takový ty co se i navlíknou na ruce :grinning:
To budeme potřebovat, kvůli mrkvi. A navíc Bětka má velmi hbité ruce :sweat_smile: :dizzy_face:
A chci právě mrknout na ten Sunar, ale na druhou stranu uvařit Bětce bramboru mi zase nepřijde taková trága :grinning:

Alí manža taky ještě "smrdí" v práci :angry: Ale snad už brzo pojede domů. Já jsem dneska už sežrala věcí, před chvílí jsem měla Pringles. Ale teď už nemůžu nic, pak bych nejedla večeři :sweat_smile:
17. dub 2009 v 17:57  • Odpověz
Já jsem dneska ani nic neuvařila, vůbec se mi do toho nechtělo...
A jdu se objednat k zubařce, snad mi dá nějakých víc termínů, abych to mohla dohodnout s manželem.
17. dub 2009 v 17:58  • Odpověz
autor
Já ještě taky ne. K obědu jsem měla kuře od včerejška, tak až k večeři upeču pizzu :wink:
A o zubaři radši ani nemluv, budu muset v červnu na to vrtání :sweat_smile: :rolling_eyes:
A v květnu musím zajít na gyndu :pensive: , tam snad ale bude vše v pohodě.
17. dub 2009 v 18:02  • Odpověz
Jakou pečeš pizzu, Katko? Těsto si děláš sama nebo používáš nějaké z pytlíku?
17. dub 2009 v 18:11  • Odpověz
autor
Alí peču jí sama a ten spodek dělám normálně z listového těsta. A nahoru improvizuju, dělala jsem už sýrovou, s kuřecím masem a sýrem a tak.
To těsto vždycky pokečupuju, pak to okořením od Kotany mlínkem česnek a bylinky, pak dám šunku a na ní už pak sýry nebo tam rozházím ještě osmažené kuřecí maso a tak. Z těch sýrů jsou lepší výraznější, jednoznačne niva, pak uzený eidam nebo i hermelín, ale ta niva je nejvýraznější a nejlepší.
Dneska chci zkusit udělat to se smetanou :wink:
A jinak bych jí klidně zkusila i s tuňákem nebo s rajčátky (manža je nejí), prostě co máte rádi a dává se na pizzu :grinning:
17. dub 2009 v 18:23  • Odpověz
Tak tuhle pizzu z list. těsta dělám taky, je dobrá :slight_smile: Já mám ráda variantu rajčta s bazalkou a mozzarelou. Ale pro přítele tam musim dát vždy nějaký salám. A zase nivu ani hermelín nejí, tak to mám s nim těžký :grinning:
17. dub 2009 v 18:28  • Odpověz
autor
Kačí s rajčátkama, bazalkou a mozzarelkou říkáš? To zní dobře. :grinning:
To asi vyzkouším, až tu bude zase kámoška, páč manža rajčata skoro nejí. :sweat_smile:
Jinak ale papá skoro všechno, je takovej vděčnej strávník. :grinning:
17. dub 2009 v 18:31  • Odpověz
Kačko jo, jo to zkus a pod to samozřejmě patří ten kečup jak jsi psala :slight_smile: No tak ten můj vybíravec toho nejí víc, ale znám i horší případy, ještě to jde :wink: Trochu mě štve akorát to, že já mám ráda spíš smetanový omáčky a přítel ty kečupový a já kečup zase tak moc nemusim :unamused:
17. dub 2009 v 18:35  • Odpověz
autor
Určitě to zkusím :wink: :slight_smile:
Já jsem taky spíš na smetanový a manža taky, takže to je dobrý. Ale ani ty kečupový mu nevadí :wink:
Jak jsem psala, on je takový vděčný strávník, nejí jen pár věcí :grinning:
Jo vlastně akorát nemusí sladký jídla a s tím mě mrzí, páč taková žemlovka mňam a on jí moc nejí. Za těch 10 let, co jsme spolu jsem jí dělala 1x :angry:
No, tak snad mě Bětuška podpoří, až bude moct a tu žemlovku si budeme dělat spolu :grinning:
17. dub 2009 v 18:38  • Odpověz
Hihi tak žemlovku jsme neměli nikdy, jen v těhu jsem si jí dělala jednou sama pro sebe. Takže v tomhle jsme na tom stejně, má rád ze sladkých jídel jen ovocný knedlíky a palačinky :slight_smile: A buchty, bábovky, koláče a tak to manža jí?? U nás právě přítel sní pokaždý tak 3 kousky a to mu stačí, takže je pak celej plech na mě :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: Tak peču většinou jen když má přijít nějaká návštěva. Děti musíme naučit, aby jedly to samé co my :grinning: :grinning:
17. dub 2009 v 18:43  • Odpověz
autor
Kačí tak manža jen ty ovocný knedlíky. Palačinky nemusí, lívance taky ne a třeba že by si dal rýžový nákyp, no to by mě hnal.
Ale buchty, bábovky a podobné, to má rád, takže občas něco dělám i jen pro nás. :wink:
17. dub 2009 v 18:58  • Odpověz
Ahoj holky, koukám že řešíte příkrmy. Já jsem nejdřív hipp taky kupovat nechtěla, jenže hami toho dělá relativně málo a začlo mě štvát točit to pořád do kolečka, tak něco málo kupuju i od hippu. Sunárek toho má pro tyhle malý ještě míň :frowning2: a Hamánka nekupuju ani sladký ani slaný. Leda přesnídávky pro nás :grinning:

ad lepek, hodím vám odkaz na zajímavej článek o zavádění lepku, prý když se zavádí pozdě je větší riziko vzniku celikalie :confused: Musím to ale najít. Znělo to docela logicky, že se to má dávat po malých troškách. Nejdřív mě to taky zarazilo, že v těch příkrmech od uk. 4. měs. už je, ale po přečtení tohohle to neřeším, protože v té skleničce 125g je 20 mg.

ad vaření, chystám se na to o víkendu, skleničky lezou dost do peněz, trochu se ale bojím, že to nebude dlabat, protože ty skleničky jsou prostě chutnější než doma vařený jídlo a pak říkaj že normální zelenina má víc dusičnanů než ty skleničky, tak to asi budu střídat no.

alnaturu mají v DM a moc druhů tam taky není, bohužel, až pro ty starší

o hypoalergenních příkrmech slyším teda poprvé v životě :confused: nemyslela to spíš jenom na mlíko??

ad čtvrtek, taky se pokusím lupnout manžovi auto
17. dub 2009 v 19:12  • Odpověz
Tady je o tom lepku:http://www.maminkam.cz/kdy-a-jak-zavadet-lepek-do-stravy-kojencu/
17. dub 2009 v 19:14  • Odpověz
Hani Hipp má celou řadu pro děti ohrožené alergií.
Mrkni: http://www.hipp.cz/produkty/pro-alergiky.htm

O tom lepku mě to teda zajímá.
Kolik stojí tak orientačně ty skleničky? nemám vůbec páru :confused: Každopádně ty HA budou zase dražší, stejně jako HA mlíko :stuck_out_tongue_closed_eyes:
A Hamánka ovocný přesnídávky miluju :grinning:
17. dub 2009 v 19:17  • Odpověz
Mně hamánek právě taky chutná, ale je přislazovanej, tak to káje dávat nebudu. A na frutapuru jsem se těšila a ta potvora jí nechce, je to dost kyselý. Nejvíc se nám osvědčilo rozmixovat banán a jablko. :wink:
17. dub 2009 v 19:25  • Odpověz
aha vidíš, o tom hippu jsem to nevěděla, a to mám některý ty skleničky v ledničce :grinning: jsem je vzala kvůli tomu že jsou jiné než hami.

stojí to různě ve slevách pod 20, jinak kolem 25 kč ty malé skleničky. Ale taky jak kde.
17. dub 2009 v 19:27  • Odpověz
Alí, já bych taky chtěla vidět fotečky, sím sím :dizzy_face:
17. dub 2009 v 19:28  • Odpověz
tak dítko už spí, ale skoro nejedl, usínal u kojení, tak to vidím tak na 2 hodky a bude vzhuru :frowning2: Já se loučím, mám manžu doma, jdu se vykoupat a užit chvilku klidu
17. dub 2009 v 19:40  • Odpověz
Teda Marti, ta čočkovka mi dává...za chvíli se asi budu vznášet u stropu. Ještě že nekojím :grinning: Ale byla výýýborná :stuck_out_tongue_closed_eyes:
17. dub 2009 ve 20:40  • Odpověz
Hanko, mrkni do IP.
Tak Ondra vysílá v postýlce a nechce spinkat, hmmm....
17. dub 2009 ve 20:50  • Odpověz
Ali díky, jsou krásný :dizzy_face:
17. dub 2009 ve 20:58  • Odpověz
Katko, tak to tu pizzu děláme stejně, taky tam nahážu kde co:slight_smile: a listový těsto - to je moje:slight_smile: - záviny, šátečky, pizza, šnečci. Je to mňam mňam.

Ondra dneska nechce asi spát nebo co, no tak holt si užijeme dosti řevu to vypadá.

Hanko, jsem ráda, že se Ti líbí:slight_smile:.
17. dub 2009 ve 21:05  • Odpověz
autor
Holky jdu jen juknout a popřát dobrou. Nějak jsem skejsla u Slunce, seno :grinning:

Alí taky mám ráda listové těsto a různé produkty z něj :grinning: A ta pizza je jednoduchá a dobrá.
Jo a s tou smetanou to bylo mňam, manža si pochvaloval, že je taková vláčná :wink:

Tak dobrou noc, zítra budu až k večeru, páč jeden do tý Ikey a pak k tátovi a macešce.
Jo a prubnu tam zelí :wink: , tak snad se Bětka nebude vznášet vedle Háni u stropu :grinning:
17. dub 2009 ve 22:10  • Odpověz
ahoj,

koukám že nikdo?? já dneska noc super, sice se vzbudil už po 22té, protože se dostal z tera pleny, kterou byl svázanej, takže kojo a další ve 3:45 a spal do 8 :dizzy_face: Teda v 6 jsem nahodila dudla, ale spala jsem 8 hodin, takže paráááááda :slight_smile:))
18. dub 2009 v 10:45  • Odpověz
Hezké dopoledne všem,
tak my jsme vzhůru od 6.20, první kójo ve 4.20. Kdyby Ondru neprobudilo oooooooooobr kadění, věřím, že by spal dneska i déle. Ovšem od rána zase žádný spánek a začíná být pěkně protivný.

Jinak dopoledne ve znamení úklidu, nákupu věcí na pečení, vaření a zítřejí pohoštění. Těšíme se na návštěvu.

Venku dýchatelno, to je parááááda.

Manžel si šel teď na nějaké pochůzky a odpoledne vyrazím já - IKEA a ještě nějaké obchůdky - něco koupím pro návštěvu, něco pro Ondru a snad seženu něco i pro Štěpánku k narozeninám.

Zatím páááááááááá
18. dub 2009 v 11:27  • Odpověz
Teda Jajinko, to je super! Závidím!
18. dub 2009 v 11:28  • Odpověz
Ali...to byla nahoda ale skvela, uz si ani nedal svuj dopoledni spanek, usnul jen na 20min v lehatku
18. dub 2009 v 11:29  • Odpověz
Ale já si nestěžuji, mohlo by to být ještě mnohem horší než to je:slight_smile:. Znám lidi, kteří musí s dítětem v noci jezdit venku, aby vůbec usnulo atd atd... Nebo se pořád budí po hodině, no děs.

Mně vadí, že Ondra nechce spát doma přes den a když usne tak je to na deset minut. V kočárku se někdy zadaří déle, ale to je zázrak.

Tak já jdu péct bábovku, udělat oběd, pak přijde manžel a já vyrazím na nákupy.
18. dub 2009 v 11:32  • Odpověz
Ali...mě taky doma moc neusne, leda v kočáře venku :unamused:
18. dub 2009 v 11:35  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.