• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a miminka z Thomayerky 08 a 09 II

(Zamčená)
4. listopadu 2009 
autor
Baf holky,
tak u nás se spinkalo celkem dobře, i když teda vstávačka zase v 7 :angry:
Mě se ale zhoršila trochu rýma, tak budeme doma. Lezísci stejně odpadly, páč lektorka je silně nachlazená (jak jinak :grinning: ), tak se nikam nepoženeme.

Hani tak jsem tam hodila svoje jídlo a sice jsem tam neměla rajskou, která zbyla v prdla jsem jí do kuskusu, ale vyšlo mi 4447 kJ, takže taky málo. :sweat_smile:
Hodím si tam i jiné dny, jak mi to vychází. Já jsem ale slyšela, že když chceš hubnout, tak by to jídlo mělo být okolo těch 5000 kJ :astonished:

Jáji to je mi moc líto. Tak kupujte tu samou. A s těma flíčkama fakt nevím, ale řekla bych, že vás bude chtít vidět. Přeci jen po telefonu je to nanic, bude to potřebovat vidět. :pensive: Tak se držte.

Alí teda, taková brzká ranní hodina. :confounded: To by mě taky asi zabilo. Hlavně teď s tou rýmou potřebuju spááááánek.

Petí tak prdni Honzíka do Manducy :wink: Ten kočárek samotný bude lehký, ne? Já ještě dělám to, že schody jakoby seskakuju po zadních kolech. Ale né, že to nahoře na schodě pustím na další, ale jakoby ho valím, jestli mi rozumíš. :wink:
23. zář 2009 v 08:51  • Odpověz
Ali, aha, promin, tak jsem to tam taky nenasla. Kazdopadne mi to prislo mailem pri potvrzeni te objednavky, tak zaroven s tim mi prisla adresa, kde si to mam vyzvednout.

Jaji, ach joo, tak hlavne, at je Tomovi brzy lip. My jsme rano trosku pokaslavali a nudlali, ale to mel asi rano po vzbuzeni, protoze ted uz nic.
No nic, Honzik spinka, tak jdu zehlit, at neco udelam, kdyz je trosku klid :wink:
23. zář 2009 v 08:51  • Odpověz
Kaci, no ja jsem taky myslela, ze prcka prdnu do manducy a s kocarkem shopsam dolu. Akorat ty pleny, tam budu muset nejak nalozit, aby mi nevyskocily :grinning: Poradne ve skrytu duse doufam, ze ten vytah pojede. No, oni uz ho tuhle opravovali, ale opet nejede. Prijde mi, ze nejak spatne tesni ty vytahove dvere a on se pak ten vytah jako uplne nedovre a sviti a neni mozne ho privolat :unamused:
23. zář 2009 v 08:54  • Odpověz
autor
Petí tak přesně tohle je věčně u nás v baráku. Mě je to fuk, já bydlím v přízemí, ale kámoška má dvě děti a bydlí ve 4. patře. Stačí, když nějaký debil nedovře tady v přízemí dveře a ona šlape s dětma 4 patra dolů :pensive:
23. zář 2009 v 09:08  • Odpověz
Peti.....ta stavebnice geomag se mi líbí, koukala jsem na to na netu......a to jsou jako magnety a nemá to malé části, aby to nedaly do pusy děti?? Jinak se mi to zdá moc dobrý.... :slight_smile:
23. zář 2009 v 09:38  • Odpověz
Vladi ten geomag baby nemá, je to speciálně pro malé děti pod rok :wink:
23. zář 2009 v 09:49  • Odpověz
Vladi, tu stavebnici ma Alca-Oskarka a moc si ji chvalila. Ja jsem ji nerozbalovala, ale cast obalu je prusvitna a jsou to velke casti, takze nehrozi ze by to deti strcily do pusy. Ty dilky by mely byt magneticke a zaroven by to melo jit dat i do vany na hrani. My jsme pro zacatek koupili tu s temi 8 dilky a uvidime, jak se bude Honzikovi libit :slight_smile: Na netu jsem nasla, ze je to vhodne pro deti od 9 mesicu, ale na krabicce je od 10 mesicu.

Tak Honzik se zacal pri spani pretacet na brisko a stavet na ruce, takze konec klidnemu spani. Navic dneska opet spinkal necelou hodku, uz treti den, tak si asi zkracuje dopoledni spinkani a mne z toho asi klepne :unamused:
23. zář 2009 v 09:51  • Odpověz
Holky, dneska bysme meli mit profi fotecky z vitani, tak pak dam odkaz na rajce a budete moc mrknout.
tak my jdeme papat a vyrazime do viru velkomesta :grinning:
23. zář 2009 v 10:02  • Odpověz
jo jo už jsem objevila ten baby.....a hned ho objednala s těma 8 částečkama......fakt to vypadá moc dobře... :slight_smile: Díky Peti....
My taky vyrazíme, jen co se mi Kubíno probudí.....
23. zář 2009 v 10:16  • Odpověz
Tominovi přejeme také rychlé uzdravení......
a Kačce taky.....rýmu nesnáším... :unamused:
23. zář 2009 v 10:18  • Odpověz
Fííííí, tak si trochu při dopoledni zafilosofuju... včera se nám v zářijovkách na FB naskytla debata nad schválováním Janotova balíčku a snižování rodičáku atd. Já vám nevím, jaký na to máte názor vy, ale čím víc nad tím přemýšlím a čím víc tady studuju diskuze typu - podepište petici apod., tak je mi z toho na blití. Pardon. Mně přijde, že našinci si neuvědomují, že se, co se týče mateřské a rodičáku máme v porovnání se světem ještě pořád dobře. V zahraničí je celkem běžné, že ženská je doma třeba půl roku, po tu dou dostává pár peněz a pak nazdar bazar. Přece to, že se rozhodnu si pořídit dítě je jen a jen moje zodpovědnost a nemůžu počítat s tím, že mi na něj bude platit stát ne? Nehledě na to, že snížení o 700 přece není zas tak dramatický :astonished: Jako že jsou alarmující jiný věci, jaký je stav školství, zdravotnictví apod. a to že jsou věci, který by ty blbečci (bez pardonu) měli pojmout koncepčně úplně jinak...to už nikdo nevidí, ale to že teď jim někdo sebere peníze, to jo. Hlavně nám dejte hned teď všechno zadarmo, a to že dalších 50 let se budeme potýkat s rostoucím dluhem je fuk...to už tady přece nebudeme že...ale naše děti jo :confused:

Omlouvám se za výlev, ale mě to neskonale se.e. Taky nemáme na vyhazování, ale pořád je ještě prostor si utáhnout opasek, akorát že jsme rozmazlený. A to je problém dnešní doby. A pokud jste opačného názoru, tak ten můj výlev prostě ignorujte, ju? :wink:
23. zář 2009 v 10:24  • Odpověz
Hani,já souhlasím, samozřejmě nejásám, že mi seberou trochu peněz, ale je fakt krize a musíme se uskromnit všichni, já se jen bojím, jestli toto řešení je ideální, protože lidi budou více šetřit a plácnu příklad nebudou využívat kadeřníka,kupovat si boty, dovolenou, časopisy a milion dalšího a aby pak nekrachovalo ještě více firem a nebyla veliká nezaměstnanost :unamused: jinak balíček je NUTNÝ to snad víme všichni...naprosto souhlasím se snížením porodného, 10000 je až až....nebrala bych sale postiženým a ústavům, to se mi nelíbí.....
23. zář 2009 v 10:35  • Odpověz
a ještě teda k politikům, mě irritujou řeči, at si sníží platy sobě, politik by měl mít takový oplat, aby byl neúplatný a ne aby bral méně než každý druhý manager v této zemi,takže já si naopak myslím, že by měli mít více a pak by dělali svou práci zodpovědně a neuplatit by je každej trouba....doufám, že se na mě ted nevrhnete, protože to tak je,at se to komu líbí nebo ne...
23. zář 2009 v 10:40  • Odpověz
jj, krize je bublina sama o sobě, protože se uměle sama podporuje. Tím že se nahlas vysloví krize, se všude začne šetřit a je to začarovaný kruh.

Já bych naopak politikům nedávala tolik aby nebyli úplatní, protože člověk nikdy nemá dost. Ale líbí se mi varianta ze světa, kde politika je věcí jakési pocty a ne toho, aby se nažraly z koryta a pak hurá domů. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Smutný je, že berou pořád dost velký prachy na to, co za to dělaj. Však stačí se podívat na záznamy z PS, promiň, ale chrápající poslanec, případně poslanec, který se ani neobtěžuje dorazit....jenže se obávám, že tohle není moc jak změnit. A vždycky když přijde někdo s inteligentníma nápadama (a nemyslím nikoho konkrétně), kdo si uvědomuje, že není možné pořád jen dávat. Tak je zle, protože se lidem sahá na prachy, který dostávají zadarmo. Třeba všemi omýlaná reforma zdravotnictví...jako nápad mi to přijde fakt dobrej a škoda že lidí jako byl mluvčí Cikrt není v politice víc. Ten chlap mě fakt bral, protože to uměl vysvětlit :pensive:
23. zář 2009 v 10:49  • Odpověz
tak politika by se neměla dělat pro prachy, proto by jí měli dělat lidi, kteří je mají, ideální příklad je Karel Schwarzenberg.......
23. zář 2009 v 10:53  • Odpověz
Holky, kuk. Po půlhodinovém "boji" s Ondrulkou jsem vyhrála a usnul (doufám), ale už mi to lezlo na nervy. Snad si dá alespoň půl hoďky (kéž by déle) po té dnešní příšerné noci (kdybych alespoň věděla co mu bylo?).

Vladi, pro malé děti je ten geomag baby, jak tu psaly holky, jsou to velké součásti, takže se nemůže nic stát. Ty další stavebnice jsou už pro velkké děti a dospělé (znám holku, která na tom ujíždí a vytváří nádherné obrazce a výtvory). Je to fakt povedené. My dostali tu sadu se třemi komponenty a zvířátkem, jako na zkoušku a musím říci, že se to Ondráškovi líbí. Takže mu koupíme asi další.

Jdu si dát koupel, utřít prach a dát prádlo do pračky.
23. zář 2009 v 10:56  • Odpověz
Holky jestli znáte alcatko.j koukněte do alba, Nelinka mě vždycky bavila a teĎ jsem si přečetla porod Theušky a normálně jsem to ořvala. Má to moc pěkně napsaný :dizzy_face:
23. zář 2009 v 11:06  • Odpověz
autor
Hani v cizině sice mají kratší mateřskou, ale taky jiné podmínky pro to, kam umístit dítě. To je zase trochu rozdíl. A další věc je, že oni mají třeba jen půl roku mateřskou, ale za plný plat.
Mě to vadí z toho důvodu, že tohle je nejjednodušší, tak to prostě uděláme. Místo toho, aby se zamyslely, kam jim teče hromada peněz. Proč máme vojáky támhle někde v prdelkovicích? Proč živíme děsnou hromadu nemakačenků? V cizině když nemakáš, tak ti taky nedají nic. Tady jo. Tak proč peníze sebrat matce, která vychovává potencionální pracovní sílu a né nemakačenkovi, který nedělá už z principu?
A další věc, co mi vadí, že domáctnosti jsou teď tahouny ekonomiky, tak je vyždímeme. To není jenom snížení mateřských, ale zvýšení DPH.A proč např. u piva zvedají spotřebku jen o korunu? Já jim s.ru na to, že jsme národ pivařů. Všude ve světě stojí alko víc než nealko, jen u nás v Kocourkově stojí pivo míň. O cigárech ani nemluvím. Ve světě dáte za krabičku 200 a více, tady 80 :stuck_out_tongue_closed_eyes: :angry: A to jsou další a další věci.
Já se ráda uskrovním, nechci, aby moje dítě (děti) platili šílený dluh, jenže když vidíš, že poslanci se neuskromní, žijí si v nadstandardních bytech, létají si letadlama kam se jim zlíbí a další podobný zvěrstva, tak se mi z toho chce blít.
Já budu ráda, když bude mít poslanec plat, aby byl neúplatný, ale to stačí. Není to chudák, který by měl mít zadarmo socku (když už s ní jede) a jíst si v poslanecké kantýně za naprosto směšný prachy.
Navíc tito poslanci si to vůbec nezaslouží a to lidi sere. Když to vidíš, jaká je tam sebranka.
23. zář 2009 v 11:07  • Odpověz
autor
Hani jj, to už jsem četla a je to moc hezký :wink:
23. zář 2009 v 11:08  • Odpověz
autor
A Bětka už spinká lehce přes hodinu a z toho jsem v šoku :grinning:
23. zář 2009 v 11:10  • Odpověz
Taky jsem si alcatko už přečetla:slight_smile:.
Bětuška spí přes hodinku, jo? Tééééda.
23. zář 2009 v 11:12  • Odpověz
Kačí, já rozhodně neobhajuju ty poslance, co tam ted sedí, ale právě si myslím, že kdyby to celé bylo za jiných podmínek, bylo by to lepší pro všechny :wink: ale hlavní je problém české povahy, urvat za co nejmín práce co největší balík....a to se týká celého národa :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
23. zář 2009 v 11:13  • Odpověz
Hani porod si přečtu odpo, ted jdeme plavat, Neli má sice rýmu, ale nic dramatickýho, takže to riskneme
hezké odpo všem :dizzy_face:
23. zář 2009 v 11:14  • Odpověz
autor
Martí to já vím, že je neodhajuješ, tihle si to opravdu nezaslouží. Jo, holt socani rozdávali a Čecháčci chtějí zase, proto mají teď nejvyšší volební preference. Z toho se mi taky chce blejt :stuck_out_tongue_closed_eyes:
A protože rozdávali, tak teď se musí šetřit, já si jen prostě myslím, že matky s dětma nejsou nejlepší skupina.
23. zář 2009 v 11:20  • Odpověz
autor
1 hodina, 20 minut :astonished:
23. zář 2009 v 11:24  • Odpověz
Týýý jo, to je dobrej spánek" my po blbý noci, jen 38 minut. Jdu nakoupit pak oběd.
23. zář 2009 v 11:27  • Odpověz
autor
Alí já nevím, co se jí stalo :sweat_smile: Jestli jí ta rýma dneska nějak víc zlobí a je unavenější, nevím. Je taky fakt, že se vzbudila v 5 ráno a chvíli nespala, tak je možný, že byla fakt unavená.
Jééé a teď tlačí do kalhot :grinning: Včera vůbec nekadila a dneska už podruhý :sweat_smile:
23. zář 2009 v 11:57  • Odpověz
Ahojky :slight_smile:
nestíhám dnes nic a vy jste se zrovna tak rozepsaly.
U nás byl budíček v 5,40, na to, že jsem včera byla v tý hospodě a spát jsem šla o půlnoci, tak jsem zrovna nejásala. Mmch Potrefená husa na Smíchově (místo restaurace Na Verandách) mě vyloženě nadchla, je to tam super :slight_smile:

Dopolko jsme byli nakupovat v Tescu a mají tam slevy na vybraný oblečení, ale bohužel zrovna vel. 9-12m je dost probraná. Jinak díky tomu brzkýmu vstávání máme dneska úplně rozhozený režim...
Teď Štěpánek usnul a já jdu nakládat maso, se mi nechce nic dělat, ale musim :unamused:
23. zář 2009 ve 12:24  • Odpověz
Ahoj Katchul, u nás noc děsně úděsná (ale k těm nejhorším se ještě neřadila, ale i tak humus hnus) a spánek dopolko bída bídoucí. Teď jsme před obídkem byli na malé procházce a nákupu a jdeme baštit. Pak přijde odpo moje maminka a asi i Štěpánka, jupííí, bude veselo. Kroužek dneska nemáme, nemoci řádi.
23. zář 2009 ve 12:34  • Odpověz
autor
Kačí tak jsi se pobavila? To je dobře :wink: Mě Smíchov nevadí, mám ho na jednom autobusu :grinning: , kdyby to mělo být místo našeho dalšího srazu :grinning:

Alí taky máte zrušený kroužek? To je teda síla. Spoustu dětí nudlí a i dospělý koukám. Tak doufám, že tentokrát se jim ty prognózy s prasečí chřipkou nevyplní. :sweat_smile:
23. zář 2009 ve 12:35  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.