• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a miminka z Thomayerky 08 a 09 II

(Zamčená)
4. listopadu 2009 
Marti, to je teda ale smůůůůla:frowning2:. Chudinka Nelinka, má asi oslabenou imunitu, ne? To měla moje sestra taky a něco na to brala, nějaké prášky na posílení. No, uvidíš. Samozřejmě je hlavní ZDRAVÍ, tak se oslavička klidně pošoupne, no.
20. dub 2009 v 10:28  • Odpověz
marti to je teda děs, chudinka malá :cry:
20. dub 2009 v 10:35  • Odpověz
Jejda Marti, tak to je mi líto. Tak snad dopadnou výsledky z výtěru dobře. Hlavně, aby Nelinka byla brzy v pořádku, oslavu kdyžtak posuneme, ve čtvrtek má bohužel stejně pršet :unamused:
20. dub 2009 v 10:41  • Odpověz
ahoj holkyyy,

Nelinko....vše neeeeeeeej k prvním narozeninkám, hodně zdravíčka a štěstíčka :dizzy_face:
20. dub 2009 v 10:43  • Odpověz
ve čt má pršet jo? :frowning2:

marti jasný, když tak to posuneme, to se nic nestane, hlavní je aby Nelinka byla ok
20. dub 2009 v 11:03  • Odpověz
Hanko, no oni tu předpověď pořád měněj, nevim no, mám podezření, že to snad věštěj z kávový sedliny :grinning: :grinning:

Ale píšou tohle:
Ve čtvrtek počasí u nás ovlivní fronta, od severu k nám pronikne velmi chladný vzduch, odpolední maxima se budou pohybovat jen kolem 13 °C. Opět se nám nevyhnou dešťové přeháňky, které by v polohách nad 1200 m mohly přecházet ve srážky sněhové. Pozitivní je, že ochlazení nás zasáhne jen ve čtvrtek, v pátek už bude opět málo oblačnosti a teplota se vrátí až na 19 °C.
20. dub 2009 v 11:29  • Odpověz
hm tak uvidíme no, tenhle týden máme stejně spíš klidovej, nechci moc trajdat, minulej tejden mi to stačilo :stuck_out_tongue_closed_eyes:
20. dub 2009 v 11:40  • Odpověz
Tak to já naopak, já mám klid jen dneska, jinak každý den něco a bohužel spousty doktorů. Máme kyčle, hexu a já v pátek jdu s těma zádama :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Tak my razíme za chvíli na poštu a na prochajdu.
20. dub 2009 v 11:48  • Odpověz
katch tak hezkou prochajdu, kája chrupe, pak bude obědvat a pak asi vyrazíme do rosmanna pro nějaké skleničky a hami
20. dub 2009 v 11:57  • Odpověz
autor
Tak jsme zpět od dr. a co to tady čtu?

Martí přejeme Nelince brzké uzdravení. :pensive:
Kočička jedna malá, ta z toho snad nevyjde. Asi bych jí pak zkusila otestovat tu imunitu. :pensive:
A oslava se samozřejmě posune a není to žádný problém. Nelinky zdraví je přednější.

Jinak my jsme dostaly dvě včelky, do každé nohy jednu. U hexy opět ani nehlesla, ten Prevenar je zjevně bolestivější, páč když dr. vytáhla jehlu, tak fňukla. A podle reakce dr. není Bětka jediná, kdo u hexy nic a u prevenaru fňuk.
Za 14 dní jsme přibraly celých 20 g, takže mám povoleno začít s mrkví, páč evidentně tý mojí cvičence mlíko už nestačí. Já ho mám dost, i po kojení zbyde, ale ona si to nevezme.
Naše míry (hlavně pro našeho ženicha) jsou nyní 68 cm a 6560 g.
Nenechala jsem si to ještě zapsat jako půlroční prohlídku, zkusíme do příště něco nabrat.
Příště jdeme za měsíc, tak uvidíme, jak nám příkrmy zamávají s váhou :wink:
20. dub 2009 ve 12:34  • Odpověz
Katko my u prevenaru taky bulíme víc než u hexy a prý je opravdu bolestivější. S mrkví přeju hodně zdaru. Já dneska vařila rizoto a po 2 lžičkách jsem jí šla potupně ohřát skleničku :sweat_smile: Takže není čas na hrdinství a vařit budu fakt jenom minimálně
20. dub 2009 ve 12:57  • Odpověz
autor
Hani tak jsem ráda, že nejsme jediné :wink:
Nechtěla rizotko od maminky, jo? To je teda potvůrka :grinning:
Já zatím budu určo skleničkovat, vařit asi až později a jak co. :wink:

Hele nejdřív jde mrkev a pak mrkev s bramborem, že? A pak teprve třeba květák a zase květák s bramborem apod.
20. dub 2009 ve 13:09  • Odpověz
Ahoooooooooooj holky, jsme zpět z cvičení a procházky a malého nákupu.
Bylo to bezva, jen byl Ondra u něčeho protivnej a uplakanej, protože nebyl odpočinutý a vyspinkaný (od rána samozřejmě ještě ani minuta spánku, a to jsme vzhůru od 6.20)
Teď nakojím a jedeme zase ven, naproti mamince a trochu se ještě projít - snad už konečně usne.

Ondrášek děkuje za míry a chválí nevěstu.
Jo, a také jí přeje dobré mrkvičkové chutnání:slight_smile:.
My se pochlubíme ve středu s našemi mírami:slight_smile:.

Jo, a ten Prevenar my taky ořváváme více, je to asi opravdu štiplavější.
20. dub 2009 ve 14:04  • Odpověz
Pěkné odpoledne všem :slight_smile:
Bětka má super míry a jsem teda zvědavá jak jí bude chutnat mrkev. Já zkoušela mrkev dnes poprvé a naprosto bez úspěchu. Štěpánek se na ní tvářil jako kdybych mu nabízela něco otrávenýho. Ovšem naprosto nepochopitelně jsem potom mrkev objevila na polodupačkách na tý ťapičce :grinning: Kde se tam vzala to nechápu :confused: Zkoušela jsem krmit v lehátku, ale je to nepohodlný, takže další pokusy budou asi až objednáme konečně už tu jídelní židličku.

Alí teda to je fakt neskutečný jak málo stačí Ondrovi spánku :astonished: Potřebovala bych někdy tu jeho výdrž :wink:

Jo a na procházce mi zase Štěpán řičel v kočárku :unamused: Musela jsem najít lavičku a vyndat ho. Kde jsou ty časy kdy v kočáru vždycky usnul a spal celou dobu...
20. dub 2009 v 16:01  • Odpověz
Holky, co jedete v huggieskách, máte někde poblíž rosmanna?
20. dub 2009 v 16:19  • Odpověz
Ahoj Hani, Rosmann je na Hájích, ne? Mají tam nějaké slevy, či co?
Katchul, nevím jak to ten náš Ondrášek zvládá bez toho spánku... Tak Ty už taky najíždíš na příkrmy, jo? A do jaké židličky jdete? Já už se také začínám poohlížet, i když na příkrmy najedu asi až za ten měsíc, uvidíme, co řekne MUDr. na kontrole ve středu. Venku si dál Ondra 20minut spánku, tož nic moc za celý den. Zkusím s ním jít ven ještě kolem půl 6.
Katko, Ty tam půjdeš ještě jednou na převážení za 14 dní, aby to bylo přesně na 6M?
20. dub 2009 v 16:35  • Odpověz
autor
Kačí tak to jsem zvědavá, co na tu mrkev bude říkat Bětule. Snad jí to bude chutnat, jinak nevím, páč z mýho mlíka fakt nějak nepřibírá. :frowning2: Zítra tady bude kámoška s Matýskem, tak nám budou asistovat. A třeba naše mrkev skončí na Matýskovi :grinning: :grinning:
A jsem ráda, že jídelní židličku mám. Celou jí obložím plínama, Bětce navlíknu bryndákovou pláštěnku z Ikei a snad to ustojíme :sweat_smile:

Hani na Budějárně jsou 2 Rossmani. Proč?

Alí nene, ona má moje dr. stejně dovču. Ale půjdeme tam 20.5. na další prevenar, tak až tuhle prohlídku si nechám zapsat jako půlroční. Sice už jí zase bude skoro 7 měsíců, ale nějak mi to přijde lepší než jí psát půlroční prohlídku, když jí půl roku ještě není. :sweat_smile:
A my máme Babypoint Galileo a jsem moc spokojená. Je polohovatelná, takže když Bětule ještě nesedí, tak jí to dám do pololehu a tradá na mrkev :grinning:
20. dub 2009 v 16:51  • Odpověz
autor
Jo Alí a včera jsem jukala na fotky. Jsou moc pěkný, zvlášť ty poslední, krásně vyjarněný fotky :grinning:

Já usilovně pracuju na těch našich. Bětka už spí přes hodinu, tak makám :wink:
20. dub 2009 v 16:51  • Odpověz
Aha Aha, tak jo, proč ne, i když už jí bude zase více než 6M...
Já si tu středeční jako půlroční zapsat nechám, vždyť nám půl roku bude za 9 dní od toho, do docela jde. A o tolik se zase nespraví ani nevyroste:slight_smile:. No, jsem moooooooooooc zvědavá jaké míry budeme mít. Jak tu včera byla desetiměsíční Lilianka, bratrancova dcerka, tak ta je dlouhá jako Ondrášek... Ovšem oni nevěděli kolik měří, abych měla hned jasno.

Jak zvládá Bětuška dnešní ďobance? Takhle hezky spinká, jo??? My dnes spali, teda Ondra, jen těch 20 minut odpo v kočárku. Hrůza a děs.

Babypoint Galileo, jo? Musím se na to mrknout, abych taky něco vybrala.

To mne těší, že se fotečky líbí:slight_smile:.
20. dub 2009 v 17:07  • Odpověz
No páč tam mají na regálech brožuru Naše dítě - střihněte si slevu. A mají tam mimo jiné slevu na huggies premium 80 Kč. Mám asi 3 kupony kdybyste chtěli :wink: A kdybyste to náhodou měli doma a nevyužili, tak nám by se hodil kupon na mlíčko hami. :wink: Platí to do 31.5. :wink:
20. dub 2009 v 17:36  • Odpověz
Aha, to je zajímavé, Hanko. To bych se tam mohla dojet podívat někdy na ty Háje do drogerie. A to si tam můžeš vzít kupónů kolik chceš nebo co?
20. dub 2009 v 17:38  • Odpověz
koukám že řešíte židličky, já jsem původně taky chtěla polohovatelnou, ale peču na ni, jsou hodně drahý. To radši to co ušetřím na židličce vrazím do autosedajdy. Doteď krmíme v lehátku nebo na klíně a za chvíli bude sedět, tak asi koupíme tu ikeáckou, všichni si ji chválí.
20. dub 2009 v 17:38  • Odpověz
Ikea má také nějakou jídelní židličku, jo? No, musím rekognoskovat terén:slight_smile:.
20. dub 2009 v 17:44  • Odpověz
20. dub 2009 v 17:45  • Odpověz
a do toho mají i polštářek a tak a každý kdo ji má tak ji fakt chválí. Myslím že tu o ní mluvila i petule, ale nejsem si 100 % jistá
20. dub 2009 v 17:45  • Odpověz
Hmmm, taková jednoduchá a asi účelná.
20. dub 2009 v 17:46  • Odpověz
mají i hezčí, ale už dražší a popravdě, přemýšlela jsem nad tím polohováním a to člověk využije max. 2 měsíce, kdy přikrmuješ a dítě nesedí, ale pak už ne.
20. dub 2009 v 17:47  • Odpověz
autor
Alí já vím, psala jsem, že už jí bude skoro 7 měsíců, ale to neva. Fakt mi nějak přijde divný dělat půlroční prohlídku před půl rokem. :wink:
Nevím, jestli tuhle židličku ještě mají, my jsme jí chytli ve slevě, když vyprodávali skladové zásoby. Tak proto jsme jí koupili :wink:
Jinak ďobance zatím zvládá, uvidíme večer. Snad to bude dobrý.
A spala nakonec 2 hodiny :grinning: Stihla jsem popsat a seřadit spoustu fotek :grinning:
A teď, co máme i tátu doma, tak jsem stihla i trochu pouklízet, vyluxovat, teď dám chvíli oraz zádům a pak půjdu dělat véču.

Hani aha. Tak já se tam juknu, akorát nevím, kdy se tam dostanu :wink:
20. dub 2009 v 19:04  • Odpověz
no tak u nás se spinká, ale opět zavinutej :((( snaha byla bez ale řval jak tur, takže nevím co s ním dál :frowning2: :frowning2:
20. dub 2009 ve 20:09  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.