• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a miminka z Thomayerky 08 a 09 II

(Zamčená)
4. listopadu 2009 
Ali, ak zkus Ondrovi striknout do nosu sterimar, vincentku nebo libenar, jestli mas pocit, ze trosku chrci.

Kaci, drzim palecky.
29. zář 2009 v 11:19  • Odpověz
autor
Alí je mi to líto, ale ani bych se nedivila, kdyby i Ondrášulka něco chytil. Je toho fakt mrak. :pensive:

Hm, tak moje dítě má zase unudlaný nos. Chjo. :pensive:
29. zář 2009 v 11:27  • Odpověz
Ahoj holky :slight_smile:
my jsme byly celé dopo venku s kámoškou a s Tomíkem :slight_smile: moc prima, jen hrozně fouká, aspon tady u nás na kopečku :wink:
holky, v Albertu mají akci na Pampersky balík 70 plen za 199!! koupila jsem hned 3, platí to jen do dneška :wink:
29. zář 2009 v 11:58  • Odpověz
Hanko, jak jsi mi radila ohledně těch autosedaček römer nebo maxi cosi 9-18, který typ z obou značek je nejvhodnější pořídit a kolik že ta sranda by měla stát?

Marti, tak pěkné dopolko,jo? My ukřičené a ubulené, a teď když je čas oběda a já šla přebalovat a oblíkat, že se pak trochu projdeme, tak Ondrášek usnul na posteli na přebalovací podložce. Achich Achich.
29. zář 2009 ve 12:33  • Odpověz
Ty autosedacky by mne taky zajimali. Chceme koupit Romer, ale libi se mi dva typy - King plus nebo Safefix plus.
29. zář 2009 ve 12:41  • Odpověz
Alí tak hlavně at se z toho nevyklube nějaká nemoc :angry: řádí toho hodně :frowning2:
jo a vzala jsem si v Albertu ten jejich magazín, je tam krásný recept na halušky :slight_smile: to je náhoda :grinning: a i spoustu dalších receptů :wink:
29. zář 2009 ve 12:41  • Odpověz
Marti, tak ten recept pisni. Ja uz mam recept od zname na halusky z brambor, tak kdyztak taky muzu pisnout.

Alco, vy se trosku s manzelem vyzname ve fotacich atd. Mohla bys mi doporucit znacku stativu. Chci koupit manzovi stativ k vanocum. A ty stativy jsou univerzalni, ze pasujou ke vsem fotakum nebo ne? Ja se v tom vubec nevyznam :sweat_smile:
29. zář 2009 ve 12:45  • Odpověz
Hrusti.....my koupili tuhle.....
http://www.superpneu.cz/detail.asp?czbozi=380205020004
ten safefix plus je lepší :slight_smile:
29. zář 2009 ve 13:24  • Odpověz
Vladi, mne se docela libi ten vzor Emily nebo Elle, ale nevim, jestli mi to projde doma, kdyz je to cervene :sweat_smile:
My prave nemame isofix, tak potrebujeme sedacku, ktera lze pridelat i bez isofixu.
29. zář 2009 ve 13:40  • Odpověz
autor
Ahoj holky,
tak jsme zpátky. Krk čistý, žádné čepy a ani není nic na průduškách. Tak nás dr. poslala na bodanec do prstu, jestli není Bětka chudokrevná a proto že by se jí to mohlo vléct.
Holky, tak ječela, to byl děs. Dr., co jí píchala prý nadechni se nadechni se. :sweat_smile: Já věděla, že se nadechne, to ona vždycky nejdřív nabere a pak to vypustí. A taky že jo, zaječela a ječela celou dobu. Pak mi řvala i v čekárně, ptž jsem jí to musela držet na prstě a to se jí nelíbilo a naposled byla scéna, když jsem jí dávala do sedačky.
A protože celý dopo nespala, tak vytuhla cestou domů. Tady se mi vzbudila, když jsem jí vyndavala ze sedačky, ale doma jsem jí jen svlékla džínečky, dala jí do pytle, párkrát houpla a je tuhá. :pensive:

Holky k těm sedačkám, tady asi někdo nedával pozor, když jsem to tu všechno rozepisovala :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:

Alí u vás je to celkem jedno, isofix neřešítě a potřebujete jen tak občas, spíš si zkuste, která se bude zdát vám a berte buď Maxi Cosi Priori XP nebo Romer King plus. Obě vyšly v testech dobře. Mě ty Romerky obecně přijdou užší, ale je to fakt na každém.

Petí a co se vás týká, máte isofix? Nejlépe dopadla v testech ta Romer Safefix plus. Hned po ní Maxi Cosi Priorifix. Pokud máte isofix, volila bych mezi těmito dvěma. Pokud isofix nemáte, ještě můžeš zvážit možnost, že budeš mít isofixovou sedačku přidělanou na pásu, ale ještě získáš bezpečnostní prvek v podobě té nohy, co se zapře do podlahy. Anebo si prostě koupíš jen tu King plus nebo Priori XP. Každopádně si sedačku běžte vyzkoušet, až bude kup aktuální, nemusí se Honzíkovi zrovna v Romerce dobře sedět. Četla jsem to u jiný sedačky, u Maxi Cosi Tobi, ale jedna holka si stěžovala, že jí dítě jakoby visí na těch pásech a nemůže si opřít hlavu, druhá psala, že s ničím takovým problém nemají. Takže fakt radím, dojděte se někam podívat a pak si jí objednejte z netu :wink:
29. zář 2009 ve 13:43  • Odpověz
autor
Aha, tak než jsem to odeslala, tak Péťa píše, že nemají isofix :grinning: Ale stejně si to přečti, pásem jdou přidělat i ty isofixové :wink:
29. zář 2009 ve 13:44  • Odpověz
Kaci, ja sice tvoje prispevky ctu, ale ponevadz to jeste nebylo aktualni, tak se mi to nevrylo do pameti :sweat_smile: Sedacku urcite zkusime i s Honzikem, musime ji omrknout nazivot a pak objednat na netu. Uvidime i co nam reknou v obchode a jak se nam to bude libit :wink:

Hlavne, ze je Betuska v poradku. Dneska kdyz brali Honzikovi krev, tak jsem zavirala oci za nej :sweat_smile: Chudak taky brecel, ale nastesti jen chvilku :slight_smile:

Jinak nevim, jestli jsem vam to psala, ale z Honzika se stava rychlo-rak :grinning: Leze dozadu jako bes :grinning:

Jdeme na bramburku s mrkvickou :stuck_out_tongue_closed_eyes:
29. zář 2009 ve 13:59  • Odpověz
Tak Kačka to tady napsala úplně úplně super :slight_smile: tahle jak jsme koupili my se dá dávat do auta s isofixem i bez něj, ale jestli ho nemáte, tak je to asi i zbytečný.....ale ta noha zas píšou, že je dobrá.... :slight_smile:
Kačí...popisovala jsem to tady nedávno....taky jsme byli na krevním obraze....a Kubíček se taky nenadechl jak dlouho, dokonce mu už foukali i do pusy....ale on mi to dělá i doma, když upadne nebo tak....
29. zář 2009 ve 14:04  • Odpověz
Tak já jsem po obídku a dítko spí, ale je dneska taky nějak víc ubrečený. Uspávání bylo zase horor. Venku jsme byli dopoledne a taky tu pěkně fičí.

My máme tu Maxi Cosi Tobi a právě jsme nadšený z toho jak tam Štěpán krásně sedí a ani když usne, tak mu nepadá hlavička :wink: Což mu v tý předchozí teda padala a visela, to byl děsný pohled. Isofix nemáme.

jj to píchání do prstíku je hrozný, my jdeme na krev v listopadu a už teď se netěším.
29. zář 2009 ve 14:15  • Odpověz
Halušky se zelím a anglickou slaninou
800 g brambor,oloupaných
sůl
300g polohrubé mouky 1 lžíce másla
250 g anglické slaniny
1 velká cibule.najemno
půl hlávky zelí,na nudličky

1. v pánvi s vyšším okrajem nechte rozpustit máslo a opečte na něm cibuli, po pěti minutách přidejte pokrájenou slaninu a po chvíli i zelí.Půl hodiny v kuse duste, aby zelí změklo, občas zamíchejte.Poté udržujte teplé.
2. brambory nastrouhejte nejemno a osolte.Postupně vmíchávejte mouku,aby vzniklo ne moc řídké těsto(když ho dáte na síto na halušky, nesmí samo protékat.)
3. těsto dávejte po částech do síta na halušky a vařečkou protlačujte přímo do vroucí osolené vody.Promíchejte, aby se halušky nelepily na dno. Od chvíle, kdy se voda začne znova vařit,vařte asi 4 minuty.Scedte,nechte okapat,promíchejte se zelím a dosolte.
29. zář 2009 ve 14:18  • Odpověz
autor
Petí tak to určo udělejte. Zkuste a pak objednejte a uvidíte, co bude Honzulkovi nejvíc vyhovovat :wink:

Vladí jj, vzpomínám si. :pensive: Bětka se právě vždycky nadechne, takže já byla v klidu, ale nějak to rozhodilo dr, co jí píchala :grinning:

Kačí taky jsem spokojená, Bětce nepadá hlava chudince jako ve vajíčku. To bylo děsný. My měli nakonec i ten polštář kolem krku, jenže ona si ho vždy vytáhla a usnula a hlava visela :pensive:
29. zář 2009 ve 14:18  • Odpověz
My naštěstí výsledky měly už dobré, tak tam už nemusíme..... :wink:
Já se picnu, to naše dítě je zas už po spaní, spalo 20minut. Zkoušela jsme ještě ho uspat, ale bez výsledku, to je hrůza.....v půl 7 zapluje do postele.... :slight_smile:
29. zář 2009 ve 14:47  • Odpověz
Vladi, Honzik taky dneska spal min nez obvykle, takze od 18 hod cekam kňouring jako blazen a v pul 7 bude spinkat. To ho zase budu krmit ve spani a on si bude rikat, jaky se mu to zdal pekny sen :grinning:
29. zář 2009 ve 14:50  • Odpověz
ale on je protivný už teď, mne si oči, to bude dlouhý do půl 7..... a to se mi ani nechce ven, byli jsme dopoledne a počasí mě nenadchlo....taky už ho pak krmím ve spaní, jinak ani neusne...
29. zář 2009 v 15:07  • Odpověz
autor
Tak já se dozvím výsledky zítra. Já ale myslím, že jí ta rýma drží dýl ptž neumí být v klidu a furt leze po zemi, kde je chladněji. Snad opravdu není chudokrevná :sweat_smile: Neměla by to po kom mít.

Bětka usnula ve 13 v autě, ve 13.20 jsem jí z auta odnesla domů (to se lehce probrala), svlékla jí džínečky, dala do pytle, párkrát zhoupla a probudila se ve 14.45 :grinning: Takže já jsem spokojená a fakt to budu zkoušet takhle, holt jí dávat spát jednou denně, ale za to pořádně a na dlouho.

Petí to je hezký, s tím snem :grinning: :grinning:
29. zář 2009 v 15:10  • Odpověz
autor
Jé, kde se tam vzal recept na halušky? :grinning: Toho jsem si předtím vůbec nevšimla :grinning:

Petí ještě jsem zapomněla gratulovat k vašemu račení :grinning: :grinning:
29. zář 2009 v 15:12  • Odpověz
Určitě to bude dobrý.....to víš, že je to tím, že není v klidu a v teple....
Ty jí budeš Kačí zkoušet spát jen jednou už?? Já už zase přemýšlela, jestli Kubína nemám dávat spát 3x, když mi spinká tak krátce, jenže on pak zas usíná hodně pozdě a takhle máme volný večer.... :slight_smile:
29. zář 2009 v 15:13  • Odpověz
Kaci, diky :grinning: Honzik ted udelal docela hodne pokroku najednou, takze si zase tak na mesic vybral :grinning:
My pujdeme na chvilku ven kolem 17 hod., potrebuju do lekarny, drogerky, takze vyzvedneme manzu a pri zpatecni ceste si skaknu neco pokoupit.
29. zář 2009 v 15:24  • Odpověz
Ja mam halusky v hrnci na kamnech :grinning: Jsem je delala dneska k obidku :grinning:
29. zář 2009 v 15:30  • Odpověz
Katko, Ondrášek taky leze po tý studený zemi, no jo, co naděláme, že? Zakazovat mu to asi nemůžu:slight_smile:.
To jsem zvědavá, jak dopadnete s tou chudokrevností. Ondra taky byl na tomto odběru a naštěstí dobrý, uf.

Peti, tak rak, jo? Super. To se mi líbilo, jak to Ondrovi svištělo dozadu:slight_smile:.

My se byli malilinkato projít a nakoupit (ovšem v našem Albertovi měli nula nula prd, děsný, ani maso, no prostě hrůza všech hrůz) a docela tam teda fičíííí.

Marti, díky za ten recepis, možná se do toho pustím, ale manžel to moc rád nemá, tak nějaké menší množství jen pro mne:slight_smile::slight_smile:.

Holky, jak dáváte dítkům v noci mlíčko? Necháte je ležet v postýlce a krmíte je, nebo je máte v náručí? Já v náručí /a musím Ondru kolem té páté půl šesté přebalit, plínku má naducanou:slight_smile:/, ale mám kamarádky, které krmi dítko v postýlce, aby se jim moc neprobudilo... Tak nevím.
29. zář 2009 v 15:31  • Odpověz
Jo, ještě Ducky, díky za ten popis k autosedačkám.
29. zář 2009 v 15:32  • Odpověz
Ali, ja nechavam prcka v postylce, aby se moc neprobral. Nastesti ted prebaluji uz jen rano, kdyz se probudi, protoze tolik pocurany neni :wink:
29. zář 2009 v 15:42  • Odpověz
Tak u nas se nakonec po revu jeste na chvili usnulo. Tak az se probudi, nakrmim a vyrazime na chvilku ven. Jeste ze mame korbicku, tam prcka zachumlam. Venku je fakt fuj fuj pocasi :unamused:
29. zář 2009 v 15:54  • Odpověz
Peti....i já gratuluju...Honzík je šikulka....taky jsme lezli nejdřív dozadu.... :slight_smile:
Alčo....já ho krmím v postýlce, aby se mi neprobudil....protože pak obživne a nemůže dlouho zabrat. A plenku nacucanou moc nemá, protože tím jak míň pije, tak tolik nečůrá :slight_smile:
A holky vy máte nějaký denní režím na spinkání???
29. zář 2009 v 15:56  • Odpověz
autor
Vladí jj, 2x denně spí tak 30 minut a to ještě po tom, co jí 20 minut houpu na rukách :stuck_out_tongue_closed_eyes: Už je fakt těžká, tak jsem se rozhodla zkusit to jednou, stejně děti po roce spí už jen po obědě, tak začneme o měsíc dřív. :wink: U Kubíka bych ještě chvíli počkala, přeci jen jste mladší. Klidně to zkus 3x denně, Bětka v tomhle věku taky občas spala 3x :wink:

Alí to víš, že jí to nemůžu zakazovat, jen doufám, že to je třeba ten důvod, proč ještě nudlí. Každopádně dr. mi zakázala Lezísky, prý ty nudle jsou infekční, tak tam nepůjdeme :pensive:
A s těma sedačkama nemáš zač :wink: Já jsem si to dost studovala, tak ráda poradím :wink:
My jsme spokojení s Maxi Cosi :grinning:
Mlíčko dávám taky vleže v postýlce, nevyndavám. Přebalujeme až ráno jako úplně ráno. Pokud se tam zrovna nešťastně nepokadí, tak plína vydrží v pohodě :wink:

Jdeme pověsit prádlo a pak řeším, jestli se mi chce do lékárny nebo to nechám na zítra. :confused:
29. zář 2009 v 15:56  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.