• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a miminka z Thomayerky 08 a 09 II

(Zamčená)
4. listopadu 2009 
autor
Tak máme za sebou další mrkvičku. :grinning: Když jsem jí přestala dávat do pusy, sundala jí bryndák a tak, tak začla kňourat. Jako úplně mi to přišlo že chce ještě :grinning:
Ale když jsem jí pak dala prso, tak byla spokojená :grinning:
Jinak vůbec nevím, kde mi mrkev unikla, ale najednou jí měla u oka a pak na tričku. A zrovna takovým hezkým s méďou :frowning2:
22. dub 2009 ve 12:23  • Odpověz
tak vás všechny zdravím po delší době..... :zipper_mouth: copak se to dělo, že bylo uzamčené téma.....ze začátku jsme lezla každý den do počítače, jestli už to nebude zas funkční, pak to vzdala ... no a dnes jsem se podívala a vy už zase spokojeně povídáte.... :slight_smile:
22. dub 2009 ve 12:50  • Odpověz
autor
Ahoj Vladi,
když dokecáš v témátku 10 tisíc příspěvků, tak se téma zavře a otevře se nové :wink:
My jsme dokecaly teda asi 9700, ale chtěly jsme v rámci apríla vás všechny zmást a překvapit a já, Martinka, Háňa a Jájinka jsme otevřely nové téma a to staré jsme nechaly zavřít.
A jak koukám, tak jsme některé členky zmátly až moc :sweat_smile:
Tak hlavně že si nás už zase našla :wink: :grinning:

Jinak jsme zpátky ze 4 Mědvědů. Bylo to docela fajn, akorát Bětka byla nejstarší a zatímco všem ostatním děti klidně ležely a maminky dělaly třeba kočičí hřbety, tak já u toho to svoje dítě musela ještě lovit, páč se furt otáčela pryč :grinning: :grinning: Ale jinak to bylo fajn. A svět je malý, potkala jsem tam holčinu, která dřív bydlela s rodičema a ségrou u nás v baráku. Měla sebou 4,5 měsíčního kloučka, pěknýho vlasáčka. :sunglasses:
22. dub 2009 v 15:44  • Odpověz
:slight_smile: aha.....no já vás hledala chvíli i v porodnici krč, jestli tam nezajdete.....ale nevadí, hlavně, že jsem vás zase našla....ani nemám čas to všechno pročítat....jen jsem tady četla o mrkvičkách a tak, tak se chci zeptat, od kolika měsíců se začíná takhle se šťávičkama, včera jsme byli v poradně a pořád máme jen mlíčko :slight_smile: Ale jsou nám 4 měsíce a něco a to je asi brzo. Už vážíme 7 100g a měříme 69,5cm....tak jsem byla spokojená, protože pořád ublinkáváme :slight_smile:
22. dub 2009 v 15:55  • Odpověz
takže já jsem byla jediná, která to nepochopila....ostatní měli překvapení.... :grinning:
22. dub 2009 v 15:56  • Odpověz
autor
Vladi jediná si nebyla :wink: Ty zkušené hned věděly a ty nezkušené nás taky hledaly ve starém :wink:
Pokud vím, tak tam Háňa a Jájinka psaly, že jsme stále tady :grinning:
Nevadí, už si nás zase našla :wink:

Ty šťávičky jsou od ukončeného 4. měsíce. Bětka byla do včerejška taky jen na mlíčku, ale když bylo vedro, tak jsem jí dávala trochu napít šťávičky naředěné kojeneckou vodou. Aby to nebylo moc sladký. Nebo dej čajík. Ale pokud máš pocit, že nepláče žízní, tak mu nemusíš dávat nic :wink:
Pěkné míry máte :grinning: My byly v pondělí a měla 68 cm a 6560 g a to je o měsíc a kousek starší :sweat_smile:
Mě právě už Bětka z mlíčka nepřibírala, tak jsme dostaly povolení a od včera už najely na příkrmy. Stejně už je to jedno, 6 měsíců nám bude za chvilku :wink:
22. dub 2009 v 16:02  • Odpověz
taky jsem měla radost....protože kolikrát mu dám napapat a on pak blinká....tak si říkám, ten nemůže ani přibrat, vždyť všechno vyblil....ale on se třeba jen "přežírá" :slight_smile: Ale papá každé 3 hodiny a večer mi spinká od 7 do půl 7 tedy většinou, tak hlad asi nemá.... :slight_smile:
Mně jen říkala včera doktorka, že se teď doporučuje, aby děti nebyly alergické na lepek mu už třeba teď po tom 4 měsíci dát žužlat rohlík, prostě jen aby si ho ocucal a na ten lepek si zvykl. Jinak zatím nic....ale šťávičky si ještě užijeme až až :slight_smile: čajík dávám....ne moc, ale cucne si... :slight_smile:
22. dub 2009 v 16:28  • Odpověz
autor
S tím lepkem je to zajímavý, mě naopak dr. říkala, že ho mám dávat až kolem roku, páč má Bětule citlivou kůži :sweat_smile: Tak si pak vyber. Ale taky už jsem četla, že čím později se jim dá, tím hůř, tak asi nebudu pak řešit, že nějkterý Hami příkrmy obsahují 20mg lepku a budu jí to dávat a zkoušet to postupně. :wink:

Jinak jsem Bětku dala v 16.30 do postele a teď jsem jí byla vyndat, páč takhle už dlouho nebrečela. Takže se asi spát nebude nebo co :rolling_eyes: No, zkusím jí v 17.30 uhoupat v lehátku, jinak bude večer mega protivná :frowning2:
22. dub 2009 v 17:01  • Odpověz
Ahojky,

Martí no já myslím, že je dobře, že se na ten problém konečně přišlo a teď už to snad bude opravdu lepší :wink: S oslavou si samozřejmě vůbec nedělej hlavu, to se posune, Nelince to vadit snad nebude a nám vůbec :grinning:

Katko jéé tak Bětka tam byla nejstarší, jo? To mě překvapuje, jako mě by teda nenapadlo chodit na nějaký cvičení nebo prostě do MC ve 4 měsících :astonished:

Vladi ahoooj, já si říkala, že jsi na nás zanevřela a Ty jsi nás jen ztratila :sweat_smile:
22. dub 2009 v 17:08  • Odpověz
to je fakt, on ti každý doktor řekne něco jiného viď?? a všechno se mění i dobou....když jsem měla Tomáše před "tolika" lety :slight_smile: tak se říkalo přetahovat kůžičku na pytlíku a teď prý zas se to nemá.....
ahoj Kačko :slight_smile: nezanevřela, fakt jsem poctivě pořád lezla na net a hledala vás.....ale víš, co jsem najednou měla času?? Ten počítač je hrozný žrout času..... :grinning:
Ducky a v kolik dáváš Bětku spinkat?? že jí ještě chceš uspat.....?? to mi koupeme kolem půl 7 už :slight_smile:
22. dub 2009 v 17:13  • Odpověz
tak já tady píšu, píšu....a najednou koukám a Kubíno je vedle mě tuhoš....normálně si usnul....to asi nebude spinkat jako obvykle v 7 večer :grinning:
22. dub 2009 v 17:22  • Odpověz
autor
Kačí ono je to svičení pro děti od 6ti týdnů do 6ti měsíců. Spíš to byly takový říkanky a tak. Takže ty mladší děti tam byly správně :grinning: Naopak já jsem furt někde "honila" Bětku aby spolupracovala. A to ještě neleze :sweat_smile:

Bětku koupeme ve 20 a spát chodí tak 20.30. Když je hodně protivná, tak to vše o půl hodiny posouváme.
Teď teda nevím, páš spala naposled v 15 :frowning2: To nám asi bude skákat po hlavě :angry:
22. dub 2009 v 17:42  • Odpověz
autor
Kačí je to cvičení, samozřejmě :grinning: :grinning:
22. dub 2009 v 17:44  • Odpověz
Katko tak to zírám, od 6 týdnů :astonished: Tak to máte jen na měsíc jo? no pak budou stejně za chvíli prázdniny :wink:
My máme zase rozhozený jídlo, zapomněla jsem na jedno krmení a dala jsem mu později.

Vladi my koupeme v půl osmý. No jo internet je fakt strašnej žrout času, to vim moc dobře.
22. dub 2009 v 18:24  • Odpověz
Ahoj holky :slight_smile:
Vladi prima, že ses zase našla :wink:
Nelinka vypadá dobře, je bez teplotky a zlobí, lítá tu jako drak, vůbec jí neudržim v klidu.Je fajn, že jí je dobře, ale měla by při těch antibiotikách odpočívat, jenže to nejde.
22. dub 2009 v 18:29  • Odpověz
autor
Kačí máme asi 8 lekcí, tohle byla první. Musely jsme na tohle, protože další mají Lezísky, no a my ještě nelezeme :wink: Ale ono je to fakt spíš zpívání a říkání říkánek dětem a malinké cvičení pro maminky, u kterýho mě Bětka "utíkala" :grinning:

Martí no nějak si nedovedu představit, jak by se dala roční holčička udržet v klidu :sweat_smile:
A nenaděláš nic. Tak snad se s tím její tělíčko popere i tak :wink:
Už aby jste byly v pořádku, máš teďka furt trápeníčko a Nelinka taky :cry:

Holky mě už dneska třeští hlava. To moje dítě prostě spát nebude, ale ječet jo. Jako ječet ne jako brek, ale prostě radostně ječí a vejská. A ten můj chlap ještě není doma :stuck_out_tongue_closed_eyes: Už mě štve. Furt smrdí v práci přesčas, Bětku si neužije, ani mi s ní nepomůže. :angry: Já necítím záda a fakt bych potřebovala dneska "vystřídat". Jenže se asi nedočkám. :rolling_eyes:
22. dub 2009 v 18:39  • Odpověz
Ahoj holky,

Marti, tak hlavně že se našla příčina a můžou to léčit. A co je zač ten haemophilus? Jinak samo pořád na Nelinku myslíme, ať je jí brzy líp a s oslavou si nedělej starosti, je jasný že byste si to vůbec neužily a Nelinky zdraví je teď to nejpodstatnější :wink:

Katko tak Bětka takhle baští jo? A takovej střízlík. My máme určitě k 70 cm, přesně nevím, musím ji zase změřit a min. 8,5 kg, ne-li víc :sweat_smile: No ale tuhle jsem četla že do půl roku by měli minimálně zdvojnásobit porodní váhu, tak to zas nejsme o tolik víc.
22. dub 2009 v 18:54  • Odpověz
autor
Tak jsem Bětku sama vykoupala a manža přišel a akorát jí uložil do postele :angry:
A já se musím prolít vodou, dneska jsem málo pila a možná z toho mě bolí ta hlava :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Hani jj, Bětka vypadá, že jí bude chutnat. A dvojnásobek porodní váhy mi určitě nebudeme mít, páč to by za těch pár dní musela přibrat 1,5 kila a to nehrozí :sweat_smile: :grinning:
Já furt říkám, že je hubeňourek :wink: :sunglasses:
22. dub 2009 v 19:43  • Odpověz
No jo, to jsou ty kojený hubeňouři :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
22. dub 2009 v 19:46  • Odpověz
to je pravda ducky, ta hlava tě může bolet z nedostatku pití....taky někdy zapomenu pít.....a nebo nedostatek spánku? Měla bys to zalomit třeba někdy hned po koupání :grinning:
Jo to mě taky říkala doktorka, že do půl roku by měli mít děti dvojnásobek porodní váhy....ale znáš tabulky, na všechno nemůžou být tabulky, hlavně že je spokoejná....asi by nevýskala, kdyby jí něco chybělo.....
Marti i já Nelince přeju, aby se uzdravila brzičko, a to že lítá, to je vidět taky že už jí je líp.... :slight_smile:
22. dub 2009 v 19:52  • Odpověz
Holky tak Štěpánek v 5 měsících už měl o 1 kilo víc než je dvojnásobek jeho porodní váhy :grinning: A to byl kojenej 4 a půl měsíce. Ale je to tim, že se narodil tak hubeňoučkej, vypadá o 100 procent jinak než po narození.

Katko no nebo to může být změnou počasí ta hlava, ne??

Alí koukala jsem na rajče a máte tam zase krásný nový fotky :slight_smile: Zírám co všechno dokáže manžel vyfotit, myslim tu celou návštěvu v jednom záběru!!
22. dub 2009 v 19:54  • Odpověz
kačí....to už Štěpánek spinká?? :slight_smile: Koukám, že já koupu z vás všech nejdřív, ale je proto, že pak při krmení sleduju "Ulici" :grinning:
22. dub 2009 v 19:56  • Odpověz
vladi super, že to taky říkala, už jsem si říkala jestli jsem si to někde nevycucala :grinning:

Katch a kolik štěpula má?
22. dub 2009 v 19:56  • Odpověz
vladi v kolik koupeš?
22. dub 2009 v 19:59  • Odpověz
Hani :slight_smile: měla jsem strach, jeslti není Kubíno hubenej.....protože tím, že je dlouhej, tak vypadá drobnej, tak mi uklidnila, a říkala právě to o té váze :grinning:
22. dub 2009 v 19:59  • Odpověz
vladi a kolik má malej? nedáš jsem nějaké fotečky?
22. dub 2009 ve 20:01  • Odpověz
jooo, už to vidím :grinning:
22. dub 2009 ve 20:01  • Odpověz
autor
Holky nevím, z čeho mě bolí. Asi s spíš to pití, změny počasí mě bolestí neprovázejí. Normálně piju hodně, ale jak jsme byly dnes rozlítané na všechny strany, tak jsem pila málo :frowning2:

Hani já to taky slyšela o tom dvojnásobku, každopádně moje dítě totálně vyjelo z tabulek :wink:
Co se týká výšky, tak je nadprůměr, co se týká váhy je podprůměr. A nenadělám nic :wink:

Kačí tak Štepula měl co dohánět. A myslím, že je ve svém věku naprosto normální a hezkej kluk :wink: :grinning:
22. dub 2009 ve 20:08  • Odpověz
Katko tak to bude nepití, jsem na to taky lempl, dlouho mi to prochází a pak mě to zkosí :sweat_smile: :zipper_mouth:

vladi jinak my koupeme taky mezi 18:30 a 19:00, jak kdy, podle odpo spaní. Dneska už třeba byla protivná brzy, tak jsme koupali už 18:15 a před 19 už chrněla :wink: Musím říct, že mi to vyhuvuje, máme volný večer :dizzy_face:
22. dub 2009 ve 20:10  • Odpověz
Vladi dneska usnul brzy, asi v 19,20... posunuli jsme koupání na 19, protože jsem viděla, že je už ospalej :wink: A já taky čučim na Ulici :grinning: když mi to teda Štěpula umožní.

Hani Štěpánek měl před týdnem 7kilo a porodní váhu něcelý 3kg (2980g myslim) :slight_smile:

Katko taky myslim, že je to v pohodě s tou váhou, ale je to teda takovej cvalda. Ale on to vyběhá si myslim :grinning: A Bětka bude asi modelka - dlouhá a štíhlá :slight_smile: :slight_smile: :grinning:
22. dub 2009 ve 20:15  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.