• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a miminka z Thomayerky 08 a 09 II

(Zamčená)
4. listopadu 2009 
Matru, zkus třeba ty propolisový tabletky Propolki (ty mi tady řekla Katka i Mudr. je doporučila) a jinak mi MUDr dala antibiotika po 12ti hodinách a jmenuje se to Xorimax.
29. dub 2009 v 10:08  • Odpověz
Měla zúžený výběr, ono se nemůže při kojení skoro nic - mohou se antibiotika penicilinové řady, ale Ty já nesmím, jsem alergická na penicilin.
29. dub 2009 v 10:09  • Odpověz
aha, dík...no já mám zase strach, že už Neli měla dost svých antibiotik, tak abych jí nedávala další mlíkem...no doufám, že to nebude třeba!horší to není a jinak je mi dobře, jen ten krk při polknutí bolí...
29. dub 2009 v 10:14  • Odpověz
autor
Holky já usnula s Bětkou :sweat_smile: To se mi už dlouho nestalo. :grinning:

Martí ještě mi v lékárně doporučili Septisan. Pozor, vypadá to jako polykací prášky, ale cucá se to. Vždycky mi zabral a taky mě bolelo polykání. Pokud nemáš jiné příznaky angíny jako třeba bolest kloubů a tak, tak zkus cucat buď ten Septisan nebo Propolki :wink:

Alí taky nemůžu penicilin. :frowning2: Osypávám se, stejně jako po Paracetamolu. Takže mě najít nějaký lék je umění :sweat_smile:
29. dub 2009 v 10:27  • Odpověz
autor
No a snad nás to neodkoufne, až půjdeme na Hajísky. A snad nezmokneme :sweat_smile:
29. dub 2009 v 10:28  • Odpověz
Kačí to se máš, Nelinka už dopo vůbec nespí a pořád vyžaduje pozornost.
Na krk jsme měla Orofar, ale pomohl vždy jen na chvíli, nevím jestli spíš nemám aft někde vzadu...
29. dub 2009 v 10:30  • Odpověz
kam že jdete? :grinning:
29. dub 2009 v 10:30  • Odpověz
Dobré ráno, taky se hlásím k ranním spáčům, s Kájou jsme to po sedmé zalomily až do 9:45 :zipper_mouth: ale bylo to fantastický, po takový době
29. dub 2009 v 10:31  • Odpověz
no teda, vy se máte všichni :wink: závidíííííím :grinning:
29. dub 2009 v 10:32  • Odpověz
marti to byla náhoda, většinou už se uspat u nás v posteli rán nenechá, ale dneska jsem byla vytrvalá, potřebovala jsem to jako sůl
29. dub 2009 v 10:35  • Odpověz
to věřím, Nelinka by taky spala déle, ale budí se když Kačka odchází do školy
29. dub 2009 v 10:36  • Odpověz
tak my frčíme na nákup, vůbec se mi nechce, ale odpo se mi nebude chtít víc, takže jdeme :wink:
29. dub 2009 v 10:44  • Odpověz
tak já jsem se taky vrátila už doktorky s Kubíkem, tak jsme dobrý....na průduškách ani v krku nic nemá, tak už nemusíme brát ani ten sirup na kašel, tak jsem ráda....jen má trošku rýmu, tak jsem koupila nasivin pro kojencea mám vysávat, ale snad to bude dobrý, protože to zas tak moc nemá. Ale je pravda, že teď hůř spí, a ráno už jako v 5 chtěl vstávat, ale nedala jsem se.... :slight_smile:
29. dub 2009 v 10:52  • Odpověz
Marti....hlavně že to máte za sebou, zítřek je hned... :slight_smile: hlavně, abys taky nedostala angínu, mně to taky tak začalo....prý to řádí hrozně :sunglasses:
Alčo....tak už je ti dnes líp? Mně už o 99procent, kdyby mě nedusil ten kašel v noci tak jsem celkem ok....
29. dub 2009 v 10:54  • Odpověz
Hani: tobě závidím to vyspinkání...já jsem hroznej spáč, nejvíc mě chutná spánek po ránu.... :slight_smile:
29. dub 2009 v 10:55  • Odpověz
Kačko: a ty taky si to zalomila? Jéé....to se máš....u nás jsou ty denní spánky takové, že se probudí, než já se stihnu zachumlat :slight_smile:
29. dub 2009 v 11:00  • Odpověz
Holky, jak Vy ty svoje dítka donutíte k tomu spánku, to u nás nejde a nejde a nejde.

Ovšem Ondra si dneska udělal svůj první "úraz" šrám na hlavičce - páč u kojení dělal kravinky jako vždycky (kojím na tom křesle Poang z Ikea, oba jsme na to zvyklí a má rád to pohupování) až se sesunul a prudce sebou švihl a zvedl se, no a je to na světě. Plakal, plakal, v náručí přestal a teď vypadá tak jako vždycky, tak snad se mu nic vážného nestalo. Je to ale střívko.

Vladi, je mi lépe, to určitě, ale pořád to ještě není ono, no Mudr. říkala, že ve čtvrtek už mi bude jistojistě dobře tak jsem na to zvědavá. Kdyby ne, tak mám zítra přijít na kontrolu.
29. dub 2009 v 11:02  • Odpověz
chudinka malej.....tak ho za to víc pochovej než obvykle.... :grinning:
Hlavně, že ti je líp....a co mamka? Ta nepřijde, když si byla nemocná??
29. dub 2009 v 11:18  • Odpověz
Zdar všem :slight_smile:
tak marodům je líp, to ráda čtu. Štěpánek chytil někde rýmu, nejspíš v neděli v tom větru venku na chatě. Ale jinak mu nic jiného není, tak kapeme Libenar a odsáváme. V noci ale chudík chrčí pěkně a i se mu hůř spí. Vidím, že Kubík je na tom podobně.
Včera jsem byla celý den venku u kamarádky na zahradě, bylo to fajn. Ale dneska jsem i celkem ráda doma a ani mi nevadí to divný počasí, aspoň mě to donutilo vyžehlit tu kopu prádla a něco málo poklidit :wink:

Katko moc pěkná fotečka :wink:
29. dub 2009 v 11:41  • Odpověz
ahoj holky,

noc katastrofa nad katastrofy budíček ve 23:40 kdy dostal napapat, já šla spát v 0:20 a vzbudila jsem se ve 2 ráno, malej se vzbudil už ve 3 ráno, dostal napapat, další budíček ve 4:45 kdy se zoufale snažil dostat ze zavinutí a byl vzteklej, tudíž byl vzhůru, takže jsem ho rozvinula a blec myslela že usne, no on ani omylem, takže jsem ho zas zavinula a hodila přes něj plenu a usnul kolem 5:10 a v 6 se zase začal hýat a v 7 vstával, takže noc fakt na h.... Já byla ráno naprosto nepoužitelná tak jsme šli spát v 8:20 a on se vzbudil v 9 hlady a pak teda jsme chrupali do 11

nicméně má hlad po 2 hod a to tak že už brečí, takže mám pocit že mu to moje mlíko asi kaloricky nestačí, nevím
29. dub 2009 v 11:42  • Odpověz
Jáji no to jsi měla teda fakt noc na prd :unamused: Zkus na noc teda dávat tu bebu, ne?
29. dub 2009 v 11:45  • Odpověz
autor
Martí to je ten náš kroužek :grinning: Jmenuje se to Hajísci, jako že tam jsou ještě ležící děti :grinning:

Kačí děkuji za pochvalu :grinning:

Holky Bětka začíná být pěkně vzteklá, páč si chce sednout a ještě jí to nejde. Teď mi to po obědě ztropila scénu, musela jsem jí nacpat dudla, abych se aspoň já trochu v klidu naobědvala :rolling_eyes:
29. dub 2009 v 11:46  • Odpověz
Holky mám jeden dotaz mimo: nevíte jak se zbavit mastnýho fleku na tričku (bavlna)??
Už jsem ho 2x vyprala a flek tam pořád září :angry:
katch...no asi zkusim aspoň na noc, jinak mi švihne, takhle se nebudil ani jako malej a občas mi i u kojení trošku brekne jako kdyby to moc neteklo nebo nevim
autor
Kačí a zkoušela si na to nalít Vanish?
Anebo to tričko obarvi :grinning:
29. dub 2009 v 11:47  • Odpověz
katch...to nevim ale ja si blbec tricko zamazala cokoladovou zmrzlinou tou belgickou dobrou a uz se to nikdy nevypralo :frowning2:
29. dub 2009 v 11:48  • Odpověz
Katko, tak aspoň víš proč se vzteká, to já většinou vůbec nevim :unamused:

Jáji taky by to mohl být ten spurt. Ale něco podobnýho jsi řešila nedávno, ne? Takže to možná fakt budeš mít málo mlíka...
29. dub 2009 v 11:49  • Odpověz
katch...no právě že spurt měl před 3tím měsícem, pak se to začlo upravovat a najednou zase blbne, že by měl spurt neustále je blbost asi
29. dub 2009 v 11:50  • Odpověz
Vanish mám v záloze, ale nějak jsem se bála, aby mi to to tričko nezničilo ještě víc. Ale příště ho teda už zkusim. Obarvit to neee, je s obrázkem :grinning:
29. dub 2009 v 11:51  • Odpověz
autor
No Kačí to jsem usoudila z toho, že když se přitáhla za hrazdičku do sedu, tak se na chvíli uklidnila. Teď leží na krtečkách a je v pohodě :sweat_smile:
A Vanish je v pohodě, já ho používám i do Bětčina prádla a v pohodě. Dokonce se mi teď napodruhé vyprala i mrkev z trika. To jsem teda ale prala ještě s předpírkou :wink:

Jáji tak mu zkus po nakojení dát to umělý a jestli si vezme, tak je to jasný. Anebo po kojení zkus ještě odstříkat a uvidíš, jestli ti zůstává mlíčko nebo ne.
29. dub 2009 v 11:58  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.