• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a miminka z Thomayerky 08 a 09 II

(Zamčená)
4. listopadu 2009 
marti i vy si to užijte a přežij bez koně :wink:

papa
7. kvě 2009 v 11:19  • Odpověz
autor
Tak už jsme zpátky. Máme skleničky a letní gumy :grinning:

Ad 21.5. tak já jdu 13.20 na gyndu v Uhříněvsi. Budu autem, tak leda že bych pak za váma dojela :wink:

A jdu si udělat oběd, opice už je po jídle. Dneska krásně papala a otvírala pusinu a to měla opět mrkev s bramborem :grinning:
7. kvě 2009 ve 12:36  • Odpověz
Ahoj holky!
Ja se mate? Koukam, ze nektere vyrazi na prodlouzeny vikend :slight_smile:
Ja jsem docela vycerpana. Honzik nejak zacina zlobit, pres den moc nespinka a kdyz uz, tak mu to hrozne dlouho trva nez zabere. Nebo mi pri krmeni usina a kdyz ho chci z ramene premistit do postylky, tak se probudi a ma oci jako tenisaky. Navic nas trapi prdiky, takze jsem od dr. vyfasovala Sab Simplex a davam mu na brisko pytlik s tresnovyma slupkama. A do toho se mi osypal. Nejak nechapu proc, protoze ho pri kazdem prebalovani poradne otru, namazu a kdyz je pokakany, tak mu umyju prdku pod vodou. Zacala jsem pouzivat Pampers plenky anebo leda ty vlhcene ubrousky.Neni to s tim nasim mimiskem jednoduche :frowning2:

Ad gynda - taky se budu muset objednat. Sestinedeli mi konci koncem kvetna. Jsem zvedava, co mi moje dr. rekne, az uvidi zpravu z porodnice :wink:
7. kvě 2009 ve 13:05  • Odpověz
autor
Ahoj Peti,
tak problém s usínáním mají i ty naše děti :frowning2: , bohužel se to s věkem neupravuje. Já Bětku dřív uhoupávala v lehátku, ale ona mi usíná i v postýlce a tam spí hoďku, v lehátku 30 min., tak jí teď dávám do postele :wink:
Pampersky mi vůbec nevyhovovaly, páč ty 5-9 kg nemají gumičku na zádíčkách a hovínka nám lítaly až mezi lopatky :stuck_out_tongue_closed_eyes: :angry: A navíc jsou něčím napuštěný a chemicky smrdí :stuck_out_tongue_closed_eyes:
My používáme Huggies Premium a jsme max. spokojení :grinning:
Ubrousky používáme Pampers, ty jsou v pohodě :wink:
Po šestinedělí byla ta prohlídka malinko nepříjemná, ale ty si vlastně měla císaře, tak to budeš mít asi v poho :wink: :slight_smile: Já už jdu po půl roce :wink:
7. kvě 2009 ve 13:34  • Odpověz
Kaci, ja jsem tady mela baleni Pampers newborn, tak jsem mu je dala. Predtim jsem mela Happy plenky co meli i v porodce. Huggies tady mam ty od 3 kg, tak mu je zkusim dat. Kamoska mi doporucila Rybilku nebo Bepanthen, tak mu tim zkusim namazat prdku.
Honzik je hrozna héérečka, protoze pri krmeni a krkani usina a kdyz ho chci dat do postylky, tak ma oci jako tenisaky a nechce spinkat :unamused:

Jo, jeste jsem se chtela zeptat... v te minule diskuzi si lidicky stezovali na detskou dr. v Krci. Jestli to byla ta starsi detska dr., takova cernovlasa, tak s nimi tedy souhlasim. Obcas byla docela neprijemna.
7. kvě 2009 ve 13:45  • Odpověz
hrusti čím ho mažeš pod plenkama, jestli bepanthenem, tak si radši kup klasickou rybilku nebo dětskou mast v lékárně, prostě něco co zanechá fílm? A aby mu to zmizelo tak Imazol (v lékárně), namaž mu prdelku, nech tak 10 minut větrat a pak dej plenku. Je to dobrá mastička a pomáhá líp než cokoliv jiného. A zkus ho nechávat několikrát denně rozbaleného. Jinak vlhčené ubrousky zkus nějaké neparfémované pro novorozence, třeba huggies mají takové vínovo modré a ty jsou opravdu neparfémované, narozdíl od jiných kde to píšou a stejně voní :angry:
no jo na gyndu se musím taky objednat a taky k zubaři :stuck_out_tongue_closed_eyes:
7. kvě 2009 ve 13:50  • Odpověz
Ahoj Katko,
tak hurááá, letní gumy se tentokrát podařily:slight_smile:.
My byli na procházce a nákupu něco kolem hodinky a půl. Teď všechno sklidím, pak Ondra papání a budeme si hrát, protože spinkat on prostě ne a nebude, klasika.

Hrusti, tak u nás se používají také Huggies Premium a ubrousky většinou Nivea Soft & Care nebo Huggies. Ty prdíky nás trápily taky a doooost dlouho - měli jsme jak Saab Simplexík tak Baby Calm a měli jsme po vyšetření ve Vinohradské nemocnici a vzhledem k velikosti a váze našeho kloučka dovoleno mu dávat obojí před každým kojením. Teď už vůbec nic nedávám něco přes dva měsíce, takže super. Myslím, že nás to asi potrápí se zavedením příkrmů, ale nechci malovat předem čerta na zeď.

A gynda? Já mám jít prý až po roce, takže až ke konci roku. No, proč ne. A vyšetření bylo, i když jsem po císaři, docela nepříjemné, ale to bude asi tím, že jsem porodila skoro normálně - vždyť nám Ondru vraceli zpátky do mě a pak honem rychle na sál.
7. kvě 2009 ve 13:50  • Odpověz
Ahoj holky,
teď jsem to psala do štírů a písnu to i sem. Jestli někdo používáte takový ty vakuový pytle na uskladnění oblečení, tak jsem včera koupila v Tchibu v nějaký akci 2 kusy za 149 Kč, jsou 110x70cm velký a vejde se toho tam fakt mraky. Tak jen kdyby to někoho zajímalo, je to super cena :wink: Já do toho dávám oblečky po Štěpánovi z kterých už vyrostl.

Na gyndu půjdu v létě, byla jsem v lednu a řekl za půl roku. To mi ale nějak vůbec neva :slight_smile:
7. kvě 2009 ve 14:02  • Odpověz
Katchul, taky jsem si ty pytle (už teda před časem) koupila, chtěla jsem do něj dát těhotenské oblečení, které si nechávám a též věci po dítěti, ale nemůžu je najít:slight_smile: :slight_smile:. Tak si pro ně asi skočím do Tchiba.
7. kvě 2009 ve 14:06  • Odpověz
Holky, prcka jsem mazala kremikem od Bubchenu proti opruzeninam, vetrat taky nechavam, protoze jak je vysuseny, tak ho pri kazdem prebalovani mazu olejickem, tak ho svliknu a necham vetrat prdku. Jinak pouzivam ubrousky od Pampers, ale znama mi prave rikala, ze se ji prcek taky po nich osypal. Ten Bepanthen jsem mu dala az dneska, protoze tam pisou, ze je to na opruzeniny.
Odpoledne razime na prochajdu, tak mu koupim v lekarne Rybilku a nejake jine ty ubrousky. Mozna mu budu ted chvili myt prdku jen pod vodou, aby se mu to rychle zahojilo.

Ja jsem taky zvedava na vysetreni na gynde. Ja jsem zacala rodit normalne, ale pak mi museli udelat akutniho cisare, tak uvidime, jak se mi spodek da dohromady. Spis jsem zvedava na oblicej moji dr., az uvidi, ze jsme meli komplikovany porod a pak jsem jeste mela po porodu zanet a cpali do me ATB. Joo, holt u me nejde nic normalne :wink:
7. kvě 2009 ve 14:07  • Odpověz
katchu a kde v tchibu? to je super cena, to bych určitě užila na hadříky co už káje nejsou....nekoukala jsi jestli to mají v nabíce na netu? jsem to tam nenašla :frowning2:

hrusti ještě jediný co mě napadá aby měl ten zadeček opravdu suchý než ho zabalíš do plínky a ten imazol je opravdu lepší než bepanthen, tak kdyby mu to nemizelo, tak zkus ten. Nemyj ho mýdlem.

a ad olejíčky, uvidíš jak ti na suchou kůži pomůžou, ale je s nimi obecně potíž, že ucpávají póry, takže ve finále na vysušení moc nejsou. Nám drka doporučila klasickou modrou indulonu a je pravda, že nic jiného jí tak nezabralo, takže ji mažu denně po koupání indulonou a pohoda :wink:
7. kvě 2009 ve 14:13  • Odpověz
Mne jeste kamoska doporucila na telicko masticku Leniens, pry taky dobre promasti. Tu modrou indulonu mi moje dr. doporucila i na ksichtik. Je pravda, ze me se behem tehu na ruzne vyrazky nejvic taky osvedcila modra indulona, kam se hrabou ruzne ty drahe kremiky :wink:

Jinak Tchibo je na Chodove. Koukala jsem na netu a ty pytle jsem tam nevidela. Ale maji tam v nabidce na pristi tyden docela pekne plavky, i ve vetsich velikostech :wink:
7. kvě 2009 ve 14:17  • Odpověz
Hani no koukala a taky jsem to tam dneska nenašla, ale včera to tam ještě bylo :unamused: Já je koupila včera odpoledne v Tchibu na Novodvorský :wink:

Hrusti teda Ty jsi si taky "užila" porod koukám, to je hrůza!!

Alí to znám, tak pokud koupíš ty pytle znovu, tak se vsaď, že potom najdeš i ty původní :grinning:
7. kvě 2009 ve 14:17  • Odpověz
Jo v Tchibu na Novodvorský jak je to Tesco - jen pro vysvětlenou :wink:
7. kvě 2009 ve 14:18  • Odpověz
No jo, porod jsem si fakt vyzrala :frowning2: Hlavne, ze to vsechno dopadlo dobre :slight_smile: Muj manzel, ktery skoro vubec nepije alkohol, si pry chudak po navratu z porodnice dal doma panaka, protoze z toho byl uplne vyrizeny :wink:

Uz si pisu seznam co vsechno musim odpoledne koupit pro toho naseho prdolu v lekarne a drogerce :slight_smile:
7. kvě 2009 ve 14:21  • Odpověz
hrusti kde máš popsaný porod?
7. kvě 2009 ve 14:26  • Odpověz
Ja jsem porod radsi nikde nepopisovala. Ale ve zkratce: Zacala jsem mit kontra v noci z patku na sobotu, celou noc jsem nespala, kontra byla nepravidelne. Zacalo to byl pravidelnejsi az v sobotu dopoledne, do porodky jsem dorazili v sobotu kolem 14 hod. U prijmu mi rekli, ze jsem otevrena na 7-8 cm, takze zadny epi, ani klystyr, rovnou na sal. Pry je to otazka hodinky a prcek bude venku. Jenze jak mi prikurtovali na to porodni luzko, tak zacaly kontra slabnout, takze do me cpali nejake kapacky atd. Pak jsem zacala tlacit, ale prcek se porad vracel. Byla jsem vycerpana a chtela jsem neco proti bolesti, ale podle me mi nic nedali. Dr. do me porad hrabal behem tech kontra, takze jsem tam rvala jako tygr, navic mi moc neslo tlaceni, takze fakt zazitek. Dve porodni asistenky mi skakaly na bricho a kdyz to fakt neslo a prckovi sel tep dolu, tak me odvezli na sal a delali akutniho cisare. No a pak asi 3. den po porodu do me zacali cpat atb, protoze pry jim vysly abnormalne vysoke hodnoty nejakeho ukazatele CRP v krvi a mela jsem teploty a vypalo to na nejaky zanet nebo infekci, ale zadne vysetreni nic neukazalo. Byl se na mne v porodce mrknout i primar a rikal, ze pry jsem pro ne zahada :astonished: Takze jsem musela zustat v porodce 9 dnu nez mi srazi ty hodnoty v krvi na nejakou prijatelnou hodnotu.

Ja jsem chtela vylicit porod v diskuzi Jarnacku, ale byla tam jeste holcina co neporodila, tak jsem ji nechtela strasit :grinning:
7. kvě 2009 ve 14:34  • Odpověz
No teda pěkný :frowning2: tak hlavně že to všechno dobře dopadlo :wink: a koho jsi měla u porodu, myslím doktora?
7. kvě 2009 ve 14:50  • Odpověz
U porodu jsem mela dr. Chromiakovou a jeste jednoho dr., ale nevim, jak se jmenuje. Takovy s brylemi, nakratko ostrihany.
7. kvě 2009 v 15:03  • Odpověz
hrusti...s brýlemi? starší???
7. kvě 2009 v 17:01  • Odpověz
jinak jsem zpět z prochajdy a holky bacha, kojila jsem před odchodem z domu a pokud mě váha nemate tak vysosl skoro 130ml a na prochajdě taky sosal po 2,45min a teď vysosnul 120 , tak že by????
7. kvě 2009 v 17:02  • Odpověz
Ahoj.

Jdu dneska do Krče na prohlídku sálu atd. Mám přijít někam před porodní sál do 1. patra. Nasměruje mě tam ta osoba v recepci nebo kartotéce či co to je? Nebo kolem ní ani nepůjdu?
7. kvě 2009 v 17:05  • Odpověz
tam už nikdo v tu dobu nebude, pokud to máš jako já, tak po schodech do prvního patra a naproti schodům byla místnost kde jsme se scházeli :wink:
7. kvě 2009 v 17:08  • Odpověz
No je to od 19.
A ty schody jsou kde? :grinning:
Já tam byla jen jednou se registrovat a to jsem došla akorát k tej kukani. :grinning:
7. kvě 2009 v 17:10  • Odpověz
hned napravo od té kukaně :wink:
7. kvě 2009 v 17:10  • Odpověz
Děkuji, děkuji, děkuji.
7. kvě 2009 v 17:12  • Odpověz
Jmisa tak pak napiš jaký to na Tebe udělalo dojem :wink:

Jáji no téda, tak že by Tvoje snažení mělo konenčně úspěch? :slight_smile: Já myslim, že jo, tak to je teda super :wink: :slight_smile:
7. kvě 2009 v 17:17  • Odpověz
A fakt to trvá dvě hodiny?
Kolik tam tak bývá lidí?
7. kvě 2009 v 17:19  • Odpověz
nás tam bylo 6 - 3 páry

katch....kééééééž by, nasadila jsem tvrdou zbran, tak uvidime
7. kvě 2009 v 17:22  • Odpověz
Já jdu sama. Muž je v práci. :unamused:
7. kvě 2009 v 17:23  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.