• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

{Maminky a podzimátka 2009}

(Zamčená)
23. března 2010 
autor
ber tak utíkej žehlit :slight_smile: nechceš přijít i ke mně:slight_smile:
22. led 2010 v 08:30  • Odpověz
berryl: Taky tu mám dva koše prádla n ažehlení! :sweat_smile: Jinak - já jak se jednou vzbudim, tak už nezaberu :unamused: a malej to má po mně s tím spaním - má strašny problémy usnout, ale pak když usne tak spí jak zabitej - jako mamka :grinning:

Jo a s těma kelímkama - mám ty 180...Buď to bude stačit nebo dám prostě dva.. Když já zatím nemám vůbec představu, jak to budu s tím krmením dělat!!! :astonished:
22. led 2010 v 08:40  • Odpověz
autor
je tak to já mám jen tři od Tommee tippee, jdu se kouknou jak jsou velké. ael jinak to u mne řeší ty skleničky, to je pohoda.
22. led 2010 v 08:48  • Odpověz
autor
tak já mám 4 kusy 150ml tak je budu používat hlavně na cesty atd. a třeba dokoupím jiné. ale skleniček mám dost doma tak co.
22. led 2010 v 08:53  • Odpověz
saron: aha :sweat_smile: ale dáš.. co bys nedala ;)

dan: no však jsem ti odepsala... a od tebe nic :unamused: nebo ti to nepřišlo? Budu muset kouknout do pošty. No včera jsem si dovolila odejít na cvičení, byla to hurá akce, M.jsem připravovala na to, že bych šla, ale nerada chodím sama.. a tak se mi včera kamarádka .. no spíš jako sestřička z gyndy :sweat_smile: ozvala a tak že vyrazíme. M.se akorát kolem 19h vrátil z hospody, tak jsem mu fikla malou a že jdu, řekla jsem kde co má.. a on, že si myslel, že odejdu až 19,30 tak jsem řekla, že jsem mu říkala, že v 19h odchod, cvičení od 19,30 ..
tak jsem měla takovou radost, že jsem vypadla, malá tak jak se měla koupat, tak kolem 18,30 usla, což se taky nestávalo aby spala v postýlce.
Nicméně, dojdu na cvičení a sms-ka... že sotva jsem vytáhla paty, tak řev. No nicméně jsem z cvičení neodešla a náležitě jsem si ho užila :slight_smile:
Přijdu domů, ticho, chrněla... asi mě pak vycítila tak začla brečet, jak jsem si ji vzala já, tak klid.. a jak měla jíst ve 21h tak nejedla.. tak jsem ti to psala i do IP.
Tak brečela s tím, že hledá a je hladová a s tím usla, vzbudila se klasicky po 01h.
Jenže pak jsem nad tím tak přemýšlela a jak mám savičku s těma I,II,a III tak M.ji dal rovnou II. A to ona ještě neumí, z té I.ji to hodně teče... tak ji to asi vadilo, tak už měla pak strach pít... ale v noci jsem ji v tu 01h dala 150ml a vypila. Pak se vzbudila v 5h to jsem ji dala prsa, protože večer jak nechtěla flašu, tak aspon prsa byly dobré.. tak radši abych to mliko uplně neztratila a měla pro případ a pak se vzbudila před 7h, ale to už jsem řekla, že vydržíme do té 8h a už jedem ten náš režim.

tak to je supééér, že máte dveře :slight_smile:
já bych to zasypala pudrem.
tak já to ještě holky od porodu nedostala... ale už mě tak divně pobolívá břicho jako bych to měla dostat a zatím nic.

sali: aha :grinning: :grinning:

berryl: můžete začít v Porubě a postupně se přesunout do Prahy :grinning: :grinning:
22. led 2010 v 09:09  • Odpověz
niki tak se můžeš stavit s malou ke mě to by bylo super, řeknu i holkám a uděláme kinder párty :o)
22. led 2010 v 09:10  • Odpověz
bleško :grinning:
22. led 2010 v 09:13  • Odpověz
http://www.maminka.cz/clanek/deti-a-materstvi/kojenec-3-mesic

to s tím mlékem je zajímavé, že když máte měsíčky má mléko jinou chuť :astonished:
22. led 2010 v 09:19  • Odpověz
berryl: jj to má to nám taky říkali na kurzu.

dan: tak malá ted v košíku .. už podruhé a uplně sama.. hraje si hraje a usne.. no paráda.. a včera mě překvapila, že si zdřímla před koupáním :slight_smile:
22. led 2010 v 09:26  • Odpověz
Poradna on-line - Kojenci
Reklama
ETARGET odkazy Přidat inzerát
Malonákladový digitální tisk
Praha 7. Vše kvalitně i na počkání do A0 Velkoformatový tisk 300 Kč za m2.

Mimořádná nabídka práce
Pro ambiciózní a podnikavé lidi máme zajímavou možnost práce z domu.

Vše u nás začíná POkoruně
Vybrané produkty za neuvěřitelné ceny. Nejen adrenalin, ale i jedinečný nákup.

Vánoce odešly, nadváha zůstala
Myslete na jaro teď, ne až bude teplo Zhubněte svých XXXL. Poradíme jak na to

Přidej odkaz na eTarget

Strana: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15

Dotazy
BARVA A FREKVENCE STOLICE

Dobrý den, má 5,5 měsíční dcera má od narození poměrně častou stolici - po každém kojení během dne (v noci ne) a stolice má mírně nazelenalou barvu, jen výjimečně má barvu hořčicovou. Plně ji kojím, zatím nemá žádný příkrm a na váze nabírá naprosto standardně. Chci se zeptat, jestli je vše v pořádku. Děkuji Vám za odpověď.

odesláno 26.4

--------------------

» Vše je OK.
Dr. Sedlinský
KAŠIČKA

Dobrý den, mám osmi měsíčního syna a chtěla bych mu vařit k večernímu příkrmu krupičnou kašičku. Mohla bych vás poprosit o recept jak se kaše připravuje? Kolik krupice, vody a sunaru? Slyšela jsem že se musí namáčet do vody. Děkuji za odpověď

odesláno 19.4

--------------------

» Recept přesný neznám. Najdete na krupičce.
Dr. sedlinský
Kolik Sunaru

Dobrý den, mému chlapečkovi je 8 měsíců. Od 6. měsíce kdy jsme začali zavádět příkrmy moc nepřibírá. V půl roce vážil 7,40 a nyní má 7,70. Jídlo mu chutná, je při chuti a nikdy neodmítne. Je však velmi živý a stále v pohybu. Chtěla bych se zeptat jaké množství sunaru mohu dávat nebo kolik se v 8 měsících doporučuje. Já nyní dávám 150ml vody + 5 odměrek a na noc 180ml vody + 6 odměrek. Děkuji za odpověď.

odesláno 19.4

--------------------

» Můžete tedy přidat - zvýšit dávku, a popřemáýšlet, čím obohatit ostatní dávky.
Zdravím. Dr. Sedlinský
Kojenecká mléka

Dobrý den, mám 5 měsíční dceru. Od 3 měsíců je UM Beba ha. Poslední dobou ji razantně odmítá pít. Přikrmujeme a to jí chutná, ale nemůžu do ní dostat ani kapku mléka. Zkusila jsem Humanu ha a tu pije, ale nevím zda můžu pkamžitě přejít na jinou značku, postupně to nejde, protože tu Bebu vůbec nechce. Snad jen v nemléčné kaši. Můžu jí dát alespoŃ 2x denně Bebu v kaši a Humanu podat jen k pití a pak postupně nahradit i tu kaši. Mám strach, abych jí nezpůsobila nějaký zažívací problém. Děkuji %Stulířová

odesláno 17.4

-------------------------------

» Přejděte na tu značku, která vyhopvuje okamžitě.
Dr. Sedlisnký
Spánek

Dobrý den, mám 5,5mesicniho chlapecka plne kojeneho. V noci se casto budi kvuli hladu, nekdy i za hodinu, nejdele spi 2,5hod, pres den ale spi v kocarku bez kojeni i 3hod. Prosim, poradte mi, co delat, aby spal i v noci dele. Od trech mesicu ma atopicky ekzem. Nyni je ekzem celkem dobry, takze se nebudi kvuli skrabani. Predem dekuji za vasi odpoved.

odesláno 16.4

-------------------------------

» V noci chladno, ticho, nevstávat úplně hned.
Dr. Sedlinský
sebepoškozování

Dobrý den pane doktore, ráda bych se Vás zeptala na svoji 5ti měsíční dceru.Poslední dobou mívá vždy večer před usnutím záchvat pláče( i když je najezená, přebalená), při kterém si ručičkama drápe na hlavičce vždycky až do krve.Při takovém záchvatu většinou nic nezabírá, nakonec usne vyčerpáním.Záchvat trvá cca půl hodiny.Přes den je spokojená a nic podobného nedělá, neškrábe se. Dodávám, že na hlavičce má seboroickou dermatits a po těle atopický ekzém. Chtěla bych se Vás zeptat, zdali je normální už v tomto věku, aby se dítě tímto způsobem poškozovalo?¨ Předem dkuji za Vaši odpověd.

odesláno 9.4

-----------------------

» Řekl bych, že to není sebepoškozování, ale reakce na svědění. Dr. Sedlinský
Bledost

Můj 5 měsíční syn je stále hodně bledý. Je to prý nedostatek červených krvinek a do jednoho roku se to upraví. Může to znamenat i něco jiného ?Nevím, jestli bych neměla požádat lékaře o odběr krve, zda je vše v pořádku. Na procházce bývá každý den min4 hodiny. Je stále plně kojený.

odesláno 5.4
Délka dítěte

Dobrý den, ráda bych se zeptala jaká je "normální" délka tříměsíčního dítěte. Naše holčička má cca 65 cm a často se setkáváme s reakcemi jiných rodičů, že je naše dítě na svůj věk příliš velké. Může mít vliv složení mateřského mléka ? (A ovlivňuje strava matky složení mateřského mléka?) Nebo těhotenská cukrovka? Když se malá narodila měřila 52 cm a vážila 3,4 kg. Já vážím 62 kg a měřím 175 cm, otec 89 kg, 182 cm. Děkuji. Helena D.

odesláno 5.4
polohování v kočárku

Dobrý den, máme 6,5měs holčičku. V kočárku nám brečí, když jí trochu zvednu polohu, aby lépe viděla ven, uklidní se. Když usne, zase jí sklopím zpět do lehu. Ještě se sama neposadí. Nechci, aby měla nějaké potíže s páteří. Kdy mohu polohování kočárku bezpečně použít. Děkuji

odesláno 1.4

--------------------

» Tak, aby nedocházelo k vertikální zátěži páteře. Když působící síly budou působit proti podložce, která bude mít úhel do 60 stupnu od horizontály, je vše v pořádku.
Zdravím. Dr.Sedlinský
PŘÍKRMY A ALERGICKÁ REAKCE ???

Vážený pane Doktore,prosím Vás o radu ohledně příkrmů,v poledne jsem poprvé zkusila dát svému skoro 6ti měsíčnímu (za 12dní) dosud plně kojenému synovi propasírovanou mrkvičku,snědl asi tak jednu lžičku,druhý den jsem to samé v poledne opakovala,jedl už více s chutí,lžičky snědl asi 2,více jsem se mu bála dát,a pak ho dokojila.Šli jsme ven a v 16hod.jsem mu ještě zkusila dát asi 3lžičky kukuřično-rýžové kaše od Nestlé a nato ho nakojila..Byl v pohodě..šel si na hodinku zdřímnout a pak začal v postýlce dávivě zvracet,vyzvracel snad vše (tvarohovité mléko),bylo vidět,že je mu zle,poté zvracel každých asi 10min.a to tak,že zvracel i naprázdno,bylo slyšet,jak se mu převrací žaludek,potom už zvracel jen žaludeční šťávy a ještě měl průjem,který byl spíše oranžový s kousky mrkve.Zvracel až do 20hod. a pak vyčerpáním usnul..nakojit se nenechal,neměl sílu sát..vzbudil se až ve 23hod.a už byl v pohodě..Byla to alergická reakce na mrkev??Jak bych měla v tomto případě co nejšetrněji pokračovat v

odesláno 31.3

--------------------

» Mohlo se jednat o alerg. reakci, mohla to být souhra náhod, kdy dítě dostalo zánět žaludku a střev zrovna tou dobou. Po 2 týdnech zkuste jiný příkrm (ne mrkev, třeba brambor) a když budete bez potíží, možno pak zkusit někdy ještě mrkev, abychom to ověřili. Pokud by podruhé po mrkvi měl stejné potíáže, pak ji nedávat. Zdravím. Dr. Sedlinský
22. led 2010 v 09:40  • Odpověz
bože co se mi to tady stalo :O(
22. led 2010 v 09:40  • Odpověz
Ahojte holky,
tak u nás nic nového,taky dobře:slight_smile:akorát manža si sáhl do svědomí a včera mě odstčil od koupání a koupal sám a hrál si více s malou - už mi totiž ruply nervy, když mě předevčírem nenechal ani navečeřet a stál nademnou s ellou na ruce a říkal ,že celke mspěchá na bembajz :rolling_eyes: :rolling_eyes: tak jsem an něj veče spustila, že už by se mohl naučit malou utišit sám, že si zvykal tři měsícea už je nejvyšší čas -a že je mi ho líto, protože když to bude takhle dál (že dojde z práce,povídá si s ní 5 minut, pak si zapne komp a sedí na facebooku do večera), tak s ellou nikdy nebude m ít hezký vztah..no obrátilo se to klasicky proti mě, jakože jeslti chci, aby seděl se mnou doma(no nejeblo by vás?), ale včera byl jak vyměněný..já to nechápu, někdy je skvělý a někd bych ho musela kopnout :angry:

berryl..jasně, jsem pro všechno ,c o navrhuješ. až pak sleze sníh,tak bychom se mohly potkat u nás, teďka je to na pytel, prptože nemáme kam dát kočárky, ale je necháme na zahradě(no,jeslti se tomu bahništi tak dá říkat..) před oknem a uvidíme na ně.

jinak na ot zamrazování mám taky od přesnídávek nebo takových malých jogurtů, jak psala berryl, pokud ot není do plna,tka může být.
22. led 2010 v 09:42  • Odpověz
:grinning: ještě že se ti nezkopírovaly všechyn strany :grinning:

Jo jinak já ms ještě neměla a vůůbec mi to nechybí! :grinning:
22. led 2010 v 09:43  • Odpověz
kuki: Já taky ne a náležitě si to užívám :wink: bleška hledala pozitiva kojení - tak tady je :grinning:

berryl. ty kopíristko jedna! :grinning: :grinning: :grinning:
22. led 2010 v 09:49  • Odpověz
no bychom najednou měli o 100 stran více :o)))

kuki je třeba občas těm našim chlapům otevřít oči :o)
22. led 2010 v 09:53  • Odpověz
Prý kopíristko, já padám smíchy :grinning: :grinning: :grinning:

blech...tyjo,ty jsou super!myslíš, že jsou univezrální?taky bych si je vzala

beeryl..no jasně!
22. led 2010 v 10:00  • Odpověz
berryl: ale je to zajímavé počteníčko :wink: :sweat_smile:

kuki: tak to mám taky doma

tak malá už je vzhuru, jdem si hrát
22. led 2010 v 10:00  • Odpověz
bleško tu je to celé je tam 15 stránek, přečetla jsem všechno :o)

http://www.odetech.cz/kojenec.php
22. led 2010 v 10:02  • Odpověz
autor
kuki mi ten můj taky říká, "jesli prý chci aby byl raději na pracáku a doma s námi, to je pak na pálku mezi oči co.
22. led 2010 v 10:05  • Odpověz
berryl..tyjo,to jsou fajné stránky o těch kojencích!jsme si je uložila...

nik..jo,přesně..i když to neříká často, tak mě to vždycky vytočí!
22. led 2010 v 10:07  • Odpověz
kuki: ja myslim, ze jsou :wink: a hlavne dobra cena :slight_smile:

ti chlapi jsou vsichni jak podle jedne sablony :grinning: :grinning: :grinning:

berryl: ted jdu ven pak to vsechno omrknu, diky :wink:
22. led 2010 v 10:21  • Odpověz
Ahoj holky.. to je zase den.. jsem zpět z rehabilitace, Sofinka špatně používá nebo spíše nepoužívá zádové svaly..takže ji musím pevně při tom držet ... když mi to ukazovala tak řev největší.. takhle ji fakt neznám tak mi tam i slzičky ukáply...chudinka moje.. vím že jí to nebolí jen jí je to nepříjemné ale ta představa že to musímdělat tak 10x denně je hrozná... jinak si přijdu jako hrozná matka, která své dítko ani nedávala pást koníky.. já se ale doktora ptal.. v 7. týdnech a řekl tu a tam ...no.. do toho v noci Sofinka spala ukázkově..první kojení po 7 hodinách ale já se ve 2 probudila bylo mi hrozně zle...nevím zda z tlaku či tak..no hrůza... ted i chrní v kočárku..půjdeme se najíst a potom bude mučení..
22. led 2010 v 10:24  • Odpověz
saro...to se za chilku spraví, uvidíš, jenom si na to musí sofinka zvyknou a bude to lepší. a řve přesně proto, proč píšeš. já vím ,že je to boj, ale není to nic, co by se nedalo změnit. a podle mě to teda není
tm, že jsi ji dávala málo pást, protože tím bys to podle mě jenom posilovala
22. led 2010 v 10:32  • Odpověz
Kuki asi máš pravdu..jinak prý lehátko a tak nic moc.. prý musíme celkově děti jen podporovat a ne jim ulehčovat..prý když jsou v lehátku tak je nenutí nic aby si začali sedat, protože prostě vidí ... no přeci ho ale nevyhodím že jo...ala ted stejně budem na dece a budu jí drezurovat... prý by už měla sama chtít šánout po předmětu.. když jí ho nabízím což se u nás tedy neděje.. ona si hraje s věcma co má kolem sebe ale když držím hračku tak si ji neveme... no nevím jestli nějak zaostáváme či co.. :cry:
22. led 2010 v 10:35  • Odpověz
sar neber to jako drezuru ani mučení!prostě to bude patřit k vašemu hraní.malý na břichu řval jako tur a pak si zvyknul. Neboj po víkendu to už bude lepší. Riša taky moc na hračky není je spíše pozorovatel :slight_smile: a ocucavač vlastní ruky.
22. led 2010 v 11:08  • Odpověz
autor
saronkoooo zlato neboj pocvičíte (jak píše berryl - zařaď to do hraní, něčím to ozvláštní, vymysli odměnu pro sofi po čvičení uvidíš půjde to) a bude to ok, a že si nebere hračky, kašli na tabulky, jsou to průměry, každý je jiný, a nemusí to znamenat že sofi zaostává. zmán děti co se ani v 7 měscí neotočí ze zad na bříško a nejsou zaostalí. no prostě se jim nechce.
malá mi taky preferuje jednu stranu, tak ji dávám vše na druhou, a tu pravou zakrývám i bílou plínkou aby nehleděla třeba na obrázky na mantinelu. protože když chce tak ji to prostě stačí. taky z toho mám bobky, zda nezkončíme na rehabkách, když tak budem bojovat společně, ju.

beri sice hračky do ruky bere, a dává si je do pusy ale zase nemá snahu se otáčet na bok. kařdé dítko je jiné a každému to jinak dýl trvá.
22. led 2010 v 11:16  • Odpověz
autor
kuki jsem smutná měla jsem objednaou tu panenku a ona není nikde ve skladu paní mi psala achjo tak jsem si chvěla vzít hračku do vody - želvičku, taky není, tak máme hrošíka :slight_smile: to je den.
22. led 2010 v 11:18  • Odpověz
malý hračky v ruce nechce takže jak píše Niki každé dítě je jiné!
22. led 2010 v 11:28  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.