• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

{Maminky a podzimátka 2009}

(Zamčená)
23. března 2010 
autor
saronko nevyčítej si to, víš co já tu knížku četla a stejně mi s tama plno věcí nejde pod ruku, nedaří se. prostě to dělám jak to cítím.
četal jsem ji v porodnici, pak nebyl čas. teď jsem ji nedávno vyndala. a práší se na ni u postele. :slight_smile: ael sem tam ji prolistuji.

něco jsem použila. třeba polštář do postýlky, naušila jsem se nosit malou na klubíčko, atd. jak ji zvedat, předáat jinému člověku atd. ale ne vše.
22. led 2010 ve 20:08  • Odpověz
jj přesně tak ji mám nosit, a musím to vychytat to nandání na sebe a taky nějak dobře jí dát na bříško...
22. led 2010 ve 20:10  • Odpověz
endie: ty máš nádherné fotky... :slight_smile: ty profi.. kde jsi se nechala ty fotit? To je taky tam co doporučovaly holky?

saron: já taky cvičím s malou na velkém balonu :slight_smile: aby si uvědomovala, že má boky.. a taky u oblíkání... přetáčím ze strany na stranu.. teda pokud je čas
22. led 2010 ve 20:17  • Odpověz
holky, přišly vám MMS-ky?
22. led 2010 ve 20:18  • Odpověz
autor
s usínáčkem? jo přiška. krásné děkuji
22. led 2010 ve 20:21  • Odpověz
autor
já u oblíkáni ne, jedině když je vyslečená, protože u oblíkání řveme. hlavně body. k vůli tomu už spinká jen v overalu, dříve jsem dávala pod overal body - tílko ale nejde to. ona začne řvát a je po klidu z koupání.

přesně tak na balonu malou položím a houpu dopředu a dozadu a do boků, trochu pak ťukám do balonu.

a víte co má berinka jako nejlepší hru se kterou se dokáže zabavit sama - krom pěstí v ruce - škrábání. včera měla nové body jsou na něm vyšité tvířátka takové z tesca co dostala. jak zjistila že je to plastické tak celej den škrabkala bříško a ty výšivky. ona škrabká i ten balon - má vroubky. i sedačku i mne když ji mám v náruči, nebo přes rameno.
22. led 2010 ve 20:24  • Odpověz
autor
a víte co dělám dávám malou při koupání ve vaničce jakoby na bříško držím ji na rukách, je nadšená a kope nohama - je ale fakt že dávám plnou vaničku vody (koupu v malé vaničce vložené ve velké vaně tak je nám jedno že přeteče).

a další poznatek, teď jak jsem párkrát koupala v kyblíku objevila nohy - a dneska při koupání nohy nenatáhla, měla je skrčené a snažila se je přitáhnout co nejvíce k hlavě - a celou dobu na ně koukala. trdlo.
22. led 2010 ve 20:26  • Odpověz
autor
jinak jaký jste měly holky den. já se musím pochválit a i malou, byla zlatá, a dnes se nám dařilo dodržovat režim, uplně skvěle jak v jídle tak ve spaní. fakt super. když to tak půjde další dny budu ráda.
22. led 2010 ve 20:27  • Odpověz
nika - taky dávám pod overal body ale s dl.rukávem, pěkně to drží plínu a není jí zima, v ložnici máme chladno. A jak oblíknu první rukáv tak je po smíchu o druhém ani nemluvím :slight_smile:
Už je v postýlce a pomalu usíná. Scháním od Fisher Price ten projektor ale levně, je to dost drahý ale moc se mi to líbí.
22. led 2010 ve 20:52  • Odpověz
autor
já ji mám dneska bez body, máme taky chladno ale tím že ji sem tam ještě na první spaní zavinuji do plínky má ruce u těla a teplé.
22. led 2010 ve 20:58  • Odpověz
autor
my už chrníme. cca půl hodiny :slight_smile:
22. led 2010 ve 20:58  • Odpověz
niki: no já to zkoušela posílat přes net, tak jsem si nebyla jistá. No když malá byla malá, a byl u nás můj tatka a dával ji na odbrknutí tak mu taky škrábala záda :slight_smile: je to takové příjemné :slight_smile: Jééé tak to je nádhera s těma nožkama :slight_smile:

dan: no děkovala jsem za ty rady s tím režimem, sklízím ovoce... ale v noci to ještě nechávám jak to nechávám... abych s ní v noci pochodovala... tak na to nemám.

no tak já pod overalek už nic nedávám a jeste semo tamo dávám to široké balení, stále ještě nemáme dovyvinuté jadýrka... tak bych nechtěla v půlroce zažít řemínky... tak ještě to není zažehnané, tak to semo tamo ještě dám. Já jako malá jsem řemínky měla, tak nechci aby to zažila Petka. Ale prý to vypadá tak, že se historie nebude opakovat, tak mám radost.
Jinak nám dnes došel vánoční dárek :grinning: Usínáček Dino a je to první hračka, ke které se přitulila.. jinak ji žádná hračka nebere, že by se jako k něčemu tulila. A super... dneska s ním usla i odpoledne jen jsem ji tam s ním nechala... měla jsem z toho fakt vánoce :slight_smile: na to jak byla zvyklá spát jen v kočárku.. zkusím dát foto do alba :slight_smile:
Ted taky usla s usínáčkem.. zatím chrní, nechci to zakřiknout, stále čekám druhou vlnu :sweat_smile:
22. led 2010 ve 21:03  • Odpověz
Ahojte,
tak jsme byli dneska na těch kyčlích a ubralo m ito minimálně rok života...Sestra nás tam zavolala a byla přede mnou jedna maminka,co měli řemínky - holky, on ji tam úplně zprdnul, ale jako celkem ji před náma nadával a dělal z ní blbku, no bylo mi jí líto - že ot tomu malému neumí dát, a jak je možné,že to a tamto,no hrůza.a to ten chlapeček měl ještě hydrocefalus, tak mi ho bylo úplně líto i té maminky :frowning2: no ale co my..díval se na ni a říkal, že to má jako dobré,ale jednu stranu trochu horší, říkal nějaké sinusy nebo co aprý, že je to z toho, že ji špatně nosím! :astonished: jako ne že by zeptal, jak ji nosím nebo něco..no apak mi říká, ať si ji teda vezmu, tak jsme ji zvedla jakože naležato, protože byla celá od toho gelu a ona na mě,že jeslt ij itakhle nosímším..a on,že když ji takhle budu přenášet,tak se ji nikdy nenaučím nosit!chápete to?????tak jsem mu řekla,že bych byla nerada celá od gel ua že jestli už sem nikdy nemusíme, tak faj na nashledanou :rolling_eyes: :rolling_eyes: mě tak nasral,jako dlouho nikdo..no s druhým děckem tam ani nepáchnu...

berryl..ještě že jsi od něj odešla...

Holky, já s malou na baloně ještě nebyla,nějak mě to nenapadlo, máme ten s bodlinama -ale dám na něj deku
22. led 2010 ve 21:06  • Odpověz
autor
bleško to je super, gratuluji k pokrokům :slight_smile: ono se to musí prolomit, když si vezmu sebe jak jsem s maou před každým spaním pochodovala po bytě a uspávala. i hodinu až dvě. večer i 5 s kuse. a teď, pohoda. fakt.
22. led 2010 ve 21:07  • Odpověz
autor
kuki my máme na baloně takové čáry, dávám plínku :slight_smile:

fuj to je teda přístup :frowning2: my jdeme v uterý snad to bude ok.
22. led 2010 ve 21:09  • Odpověz
autor
kdyby raději poradil a ukázal a ne jen sekýroval co.
22. led 2010 ve 21:09  • Odpověz
autor
bleško malá je na té první fotečce k sežrání, ty naušničky to je krása :slight_smile: ten usíváček vypadá skvěle:slight_smile:
22. led 2010 ve 21:11  • Odpověz
bleska..to je super,že tak bere na usínáčka!vidíš,kdybys ho měla od začátku, tak by třeba spala celé dny jako ríša od berryl :grinning:

nika..to je šílené,že?když to člověk srovná..u nás ot bylo stejně jako u tebe a tedka má akorát problém usnout kolem té ššesté sedmé před koupáním, to s ní sedíme na balone a houpeme,asi se chce pomazlit..
22. led 2010 ve 21:12  • Odpověz
dan: jo a taky pomohl ten studený vzduch :slight_smile:

mrkněte:
http://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbumID=568562

kuki: no tak já bych z toho byla asi špatná kdyby se ke mě dr. takto choval... :frowning2: a to je ten samý jak Tynce chtěl dát řemínky? Teda Rýšovi?

niki: no nerada bych to zakřikla... dneska jsem říkala i Sali, že si to začínám užívat... po bojích s prsama, prdíkama a kakáním, usínáním a pod. se to nějak prolomilo a dneska ji musím jako fakt pochválit, jaká byla hodňounká... prostě jsme si to dnes užívaly obě dvě.. ani jsem s ní odpo nemusela ven, pěkně usla a pak jsme si hrály.. sice kolem 18h mi usla na rukách, ale jsem si to užila.. pak koupání a v 20,30 jídlo a ve 20,45 už byla tuhoň :slight_smile:
22. led 2010 ve 21:14  • Odpověz
autor
kuki tak to je i u nás, to je jediné rizikové usínání kdy i někdy pláče. ale fakt musím ji hlídat a nepřetáhnout to.

hlavně jsem tehdy byla utahaná a nedokázala si představit že to tak bude pokračovat :slight_smile: naštěstí se naučila a bylo.
22. led 2010 ve 21:14  • Odpověz
autor
bleško supeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeer :slight_smile: přeji to všem maminkám zažít tuto pohodu a ne jen jednou ale pořád (ikdyž to je asi moc co).
22. led 2010 ve 21:15  • Odpověz
niki: jj chtěla jsem ji vyfotit normálním fotakem, ale měla jsem takový strach, že by se probudila, že jsem to neriskovala... je to focené z mobilu, tak proto taková kvalita jaká je no... ale hlavně že to zachytilo... jsi byla rychlejší s odkazem než já :grinning:

kuki: no kdyby kdyby... znáš to :grinning: :grinning: já myslím, že se něco prolomilo, taky je starší, rozumnější :grinning: :grinning: :grinning: a taky si myslím, že to je i tím režimem a hladověním :grinning: :grinning: :grinning:
a bacha na čudlíky jo? :grinning: :grinning:
22. led 2010 ve 21:16  • Odpověz
niki: no já to taky přeji všem maminkám :slight_smile: já jsem se to bála celý den napsat, abych to nezakřikla :grinning:

jinak holky ještě jsem s příkrmama nezačala.. jsem trochu pročítala na netu a všude píšou, že pokud dítě dobře prospívá, jako že mi sestřička říkala, že prospívá velmi dobře, když za 5týdnů přibrala kilo ... tak by se mělo s příkrmem začít až kolem 6měs.
Tak furt nad tím přemýšlím a zvažuju no.
22. led 2010 ve 21:19  • Odpověz
bleska...ta je fajná :dizzy_face: to teda ella si ho vůbec neváží, jak vidím Peťku :grinning: nebo je chudák ráda, že jste ji dopřáli hračku :grinning: :grinning: :grinning: neee,dělám s israndu :grinning: jaké čudlíky? :confused:

nika..no já myslím,že je to i tím,že i když přes den spí,tak prostě k večeru ej asi nějaká citlivěkší, prostě nechce už spát sama. no tedka už jsme super truper matky :sunglasses:
22. led 2010 ve 21:22  • Odpověz
autor
bleško já bych nezačínala počkej jestli bude v pohodě a bude papat, spokojená tak počkej do další poradny (asi za měsíc ne) a uvidíš.

u dětí na UM říkaj pokud prospívá a nepijou více jak litr mlíčk adenně jako nad litr. že jim to fakt nestačí.
22. led 2010 ve 21:22  • Odpověz
nika - ona by taky chrněla dřív, ale nosím jí aby vydržela co nejdéle.

blecha - nemáš zač, jsem ráda že můžu poradit a pomůže to. Toho usínáčka jsem dnes poprvé slyšela u sousedky protože jsem jí ukazovala tvojí mms a je hezký, už ho sháním taky. Mají už i růžového, nechci drahého, čekám až mi jedna paní odepíše kolik chce poštovný.

Malá se přetočila na bok a usnula snad do 2 minut jak špalek. Dneska spala po obědě od 11.45 do půl 3 v ložnici se zavřenýma dveřma. Jsem za ně moc vděčná. Po probuzení jsem jí hned oblíkla a šla jí vyvětrat a ona hned usnula a vzbudila se v půl 5. Pak ještě spala před koupáním.

Holky dnes jsem byla na nervy z panimámy, přesně jak jste psali. Nechápe že když se malá probouzí že na ní šeptám, nechám jí protáhnout a pomalu s ní zacházím, ona ne, hned na ní mluví a hrabe na ní a tahá jí a pak se diví že holka brečí, tak si jí vezmu a poslouchám že je závislá na mě. Panimáma je zlatá ale s tímhle mě se.... 3 měsíce trvalo než pochopila že malá musí jít spát jakmile si začne sahat na oči a kroutit se, několikrát mi jí vytáhla z postýlky nebo kočárku že spát nechce a já jí pak 3 hodiny dávala dohromady. Když jí říkám že po jídle malá krká 3x-4x tak mi tvrdí že 1x stačí tak jsem rezignovala a malá jí poblila. Moje nervy.
22. led 2010 ve 21:23  • Odpověz
autor
kuki :grinning:

spíše jde o to že v Um není tolik živin později jako v MM, teda to píšou, v chytrých článcích atd. ale kdo ví, zkus počíst na netu a uvidíš.
22. led 2010 ve 21:24  • Odpověz
to je co? jaké věci dělají pro dítka... no naše jak je divoké tak by tam stejně neposedělo... ale vypadá to pěkně :slight_smile:

http://www.luxusprodite.cz/product_info.php?products_id=1736
22. led 2010 ve 21:30  • Odpověz
nika - před koupáním taky špatně usínáme, dlouho si mne oči a knourá. Když je nejhůř, nechám jí usnout na ruce, ale většinou usne v lehátku nebo v kočáru v obýváku.

blecha - dneska snědla asi 130 tak bude vzhůru určo kolem 2. Ptala ses na ty bolesti - z MS. Každou hodinu jsem skrz, tolik krve snad ani nemám.

kuki - nezávidím ti to, ale naučila jsem se některé doktorské řeči vypouštět popř.si otevřít pusu a jít jinam.
22. led 2010 ve 21:30  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.