• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

{Maminky a podzimátka 2009}

(Zamčená)
23. března 2010 
jééé, nebo je to tím...vždycky jak pije a vzteká se u toho, má celou pusu od mlíka.. :grinning: třeba si tak pomáhá sama, chuďátko moje :wink:
23. lis 2009 v 11:41  • Odpověz
nik...no já to myslela takhle,jak píšeš - já ji vždycky,když se dlouho vzteká trochu svklíknu,protože ona je pak strašně teplá. A tedka jsem využila tvůj tip - malá od rna řve,tak jsme už nevěděla co s ní, tak jsem ji pevně stiskla a zabalila do zaavinkya je klid :dizzy_face: jinak ona mi doma spí taky tak půl hodky a to ještě s otevřeným okem - hraje šměčko,jak říkall týnka :grinning: a jinak spí vvenku ak dyž dojdeme tak i další dvě hodky.ale zkoušela jsme s ní jít dopoledne a ak i odpoledne a tím,že spala pořád tak tvrdě,tak se asi přespala a pak nechtěl moc v noci-čert aby se c nich vyznal..
23. lis 2009 v 11:54  • Odpověz
saro..hm,to je tak na malý infarkt :confused: ale to se námm tedka bude stávat furt, takové děsy...
23. lis 2009 v 11:55  • Odpověz
kuki chystám se odpoledne ven, tak kdyby náhodou chtěla jít taky, pokud nebude pršet
23. lis 2009 ve 12:05  • Odpověz
holky a vy to nosítko chcete na nošení malých po bytě? já nevím, můj malý už nechce moc být v té poloze v leže už skoro nemusím držet hlavičku a chce koukat kolem sebe
23. lis 2009 ve 12:19  • Odpověz
Ahoj holky, jsme doma.
Rychle jsem vás dočetla.
Kapky máme Kanavit 1x týdně do 8 týdnů a Vigantol 1x denně do 1,5 roku.
Dneska jsem se vyptávala na vše možné při vizitě.
Vyrážka na obličeji, hrudníku a krku jsou potničky, nemají prý ještě vyvynuté potní žlázy. nemazat, jen nenavlékat a snažit se o bavlnu aby se to nerozdráždilo.
Krmit podle propočtu, aby dítě nebylo obézní a nemělo zbytečně roztažený žaludek - na každé kilo dítěte 150 ml mléka denně. Př. 4kila x 150 je 600 ml na den děleno 24 hodinama a vynásobit po kolika dítě jí, u nás je to krát 3 hodiny.
Čaj nedávat, max.2-3 lžičky fenoklovýho a nebo dávat pít v létě když jsou vedra, což není náš případ.
Odsávačku do nosu -hadičku zastrčit co nejdál, nejen na kraj, pomalu a nic se nestane.
Rourku zastrčit otáčivým pohybem skoro celou, ne proti tlaku, vždy počkat až prcek povolí a posunout dál.

Někdo tu psal že na zádech prcek divně zalyká, mě taky a divně u toho hýká.

Jinak malá měla koliku z toho jak jí doktorka pořád měnila mlíko. Byla nafouklá, dali jí kapačku a prděla 24 hodin v kuse jak starý chlap. Chudinka a jak křičela bolestí. Dnes mi primář řekl že mám poslouchat selský rozum.
23. lis 2009 ve 12:40  • Odpověz
Jinak děkuju za podporu a že jste na nás mysleli. :slight_smile:
23. lis 2009 ve 12:41  • Odpověz
autor
dan vítej, jsem rada že jste doma a ok, posílám malé pusinku
23. lis 2009 ve 12:45  • Odpověz
ahoj Dan jsem moc ráda, že jste už doma!!!
23. lis 2009 ve 12:46  • Odpověz
Jinak mám cut jí jet vrátit. Už 15 minut řve a prý mám vydržet do 3 měsíců, pak to přejde.
23. lis 2009 ve 13:22  • Odpověz
Vyrazili jsme ven a museli jsme se vrátit. Dala jsem jí pod okno, je tam taková vychřice že popadala dech :cry: ale spí, tak se vyvětrá aspon pod oknem. Chce se mi hrozně spát, v nemocnici to nešlo a mám asi migrénu, už od pátku je mi na zvracení a šílené bolesti hlavy. Těším se na večer, doufám že bude klidná. V nemocnici byla taková zima že mi dali 2 deky a malá dostala rýmu. Nevíte jak se pozná migréna a co na to ?
23. lis 2009 ve 14:19  • Odpověz
autor
dan migréna je většinou boles na půlce hlavy, ale ne vždy, co pomáhá, spánek, šero odpočinek.
23. lis 2009 v 15:01  • Odpověz
ahoj holky od 14h jsme byli venku a malý jeste pořád spí v kočárku, zbytečně ho nebudím. Aspon se stihnu konečně najíst. Ráno jdeme na ty kyčle jsem fakt zvědavá jak dopadneme. Dan s migrenou neporadim, to neznám.
23. lis 2009 v 17:00  • Odpověz
Dan tak hlavně aby bylo líp..a Eliška at už nemá takové koliky..chudinka malá..
jinak díky za info o fenyk. čaji..chci ho malé dávat na prdíky pokud pomůže..
23. lis 2009 v 17:19  • Odpověz
kuki: no netváří se tam 2x nadšeně :grinning:

sali: no ty máš přímo ukázkové dítě :slight_smile: Tak škoda, že jsem to četla až ted.. byla jsem na cvíču a pak v rychlosti vyrazila s jednou kamarádkou... zítra dopo jdu na alergol. tak co odpolko dle počasí? No to mateřské mliko je dobré prý i na rýmu..

niki: my máme taky intervaly jak se ji zachce :unamused:

saron: tak ta moje to miluje usínat s něčím na hlavě :wink: asi celá maminka :sweat_smile:

dan: no ahojky :slight_smile: jsem ráda, že už jste doma :slight_smile: tak vše už v pořádku? A máte tu bebu sensitiv jo? No ta moje malá si pije jak chce... v posled.době ji nějak stačí prsa.. dneska ji zvážím, zda je vše jak má být a nehubneme. S tím večerním koupáním furt nějak brečí, tak ji zkusím dnes jen otřít mokrou žínkou a neponořovat do vody.. jinak nevím už co s ní :confounded:
no co pomáhá.. no jak píše niki, klid a spánek,vem si brufen ;) jinak se to holt musí přežít no :frowning2:

tu dnes strašný vichr a docela chladno... jéé tak já se musím jit věnovat malé.. zatííím
23. lis 2009 v 17:28  • Odpověz
zdravím lásky moje :grinning:
Dan super že už jste doma :grinning:

nedočítám nestíhám jelikož ležím s horečkama :frowning2: ale už byla premiera :grinning: a bylo to super vubec to nebolelo a bylo to hezčí než před porodem :grinning:
23. lis 2009 v 17:45  • Odpověz
Tak malá od 7 rána spala jen 2,5 hodiny v kočáru a ted usnula v 6. Bude spát asi dobře v noci. Má jíst v půl 8 tak jí v 7 vzbudím a vykoupu a půjde do hajan.
Dostala jsem výtok a bolesti břicha tak jdu zítra na gyndu, vezmu to i s poporodní prohlídkou v jednom. Petr si s malou hrál a usnula jsem na 15 minut, víc ani tuk, ale vše mě bolí jak jsem jí nosila, jak kdybych přišla poprvé z posilovny. Zítra budu odpočívat jak to půjde, pak jdu na gyndu a na třídní schůzku.
23. lis 2009 v 18:22  • Odpověz
Ahojte holky,

berr..promin, nepřečetla jsem si to :unamused: Ale stejně bych dneska nešla, protože jsme jeli s manžou vyřizovat - porodné, do práce a tak, takže jsme měli nabitý program. A zítra jdeš na ty kyčlen a kolik?Jsem vzědavá, co se dozvíte...

dan..super, že jste doma!S tou migrénou ti poradím, je to to,co jsem popisovala výše a kamarádka, která na ně trpí mi říkala,že jakmile trochu cítíš, že se ti chce zvracet,tak okamžitě běž, fakt se ti uleví a je zbytečné to protahovat...Potom je nejlepší ticho a tma a něco mokrého na hlavu. a nedělat prudké pohyby, jako si dřepat a tak..jinak to mprý může trvat itři dny, ale na to nemysli, já to měla jenom den..
23. lis 2009 v 19:30  • Odpověz
kuki jdu ráno s manželem jsou tam od 8-10h tak drž palec
23. lis 2009 v 19:37  • Odpověz
berryl..to víš že budu, jsem zvědavá, co vám řeknou..akrálová v pohodě,že tak půjdete?
23. lis 2009 v 19:40  • Odpověz
Holky, já jsem včera četla, že mimča večer brečí, protože prý musí vybrečet ten stres z celhé dne - a prý to bývá vždycky v večeru, když jsou rodiče unavení a rozmrzelí..tak jsme dneska s manžou řešili, jaké stresy to naše dítě má :grinning: zase řve od půl páté, během koupání v kldu,pak kojení a pak řev, až tedka trochu usnula zabalená zase do zavinky, mě picne...

dan..tyjo,s tou rulkou v zadku je to mazec, jsem to říkala manžovi a on říkal, že to snad ani není možné :astonished:
23. lis 2009 v 19:45  • Odpověz
kuki Králová to ani neví,volala jsem do nemocnice a nemusím mit ani zadánku,protože jsem tam rodila a malého tam už vyšetřovali,takže to není třeba někomu říkat. O tom pláčí co píšes jsem taky četla, potřebují to ze sebe bobci dostat.
23. lis 2009 ve 20:33  • Odpověz
endie: tak to je super, že jste si to užili :slight_smile: a z čeho máš horečky bobku? Tak snad bude brzo líp :wink: drž se!

dan: ty furt jen lítáš po doktorech, to je děs.. taky se drž!

ber: pak dej vědět jak jste zítra dopadli ;) držím palečky :wink:

kuki: no tak ta naše byla asi dnes taky pěkně vystresovaná :grinning: :grinning: :grinning: furt kňourala a brečela, ani u manži nechtěla být,... furt jen u maminky... ale taková ta závislost na maminku bývá až mezi 7-9měs. Tak nevím zda prdíky nebo co.. ale dala jsem ji do postýlky a byl klid. Tak nevím zda mám ještě čekat pohromu nebo už bude klid. Koupání jsem dnes vzdala jak byla tak rozmrzelá.
23. lis 2009 ve 20:34  • Odpověz
dan: To sem ráda, že už ste doma!Super zpráva :grinning: Tak hlavně aby už bylo malé dobře a tebe ať ta migréna přejde...

blecha: kdyžtak si zítra ještě napíšeme s tou procházkou,jo? Možná příjde švagrová, tak nevim ještě..

Jinak byl andílek, ale sotva sem ho dala do postýlky, tak řev jak hrom... Sem to nevydržela a chová se u maminky - oči vyvaleny - ach jo :frowning2: Vypadá to na dlouhou noc..
23. lis 2009 ve 20:54  • Odpověz
sali: jasně.. no já jdu na 10,45 do butovic na alergol. tak bych mohla rovnou pak event. A nebo pak až mi to vyjde.. cca až po 14hod ted přesně nevím .. dle kojení. Tak si zítra pisnem, bylo by to fajn :slight_smile:
Já jdu dnes už ted do hajan, jsem dneska nějaká vyřízená a čeká mě náročný týden.
Zítra alergologie, ve st baby masáže, ve čt odpo přednáška jednoho gyndaře a pátek mám teda volný :slight_smile: to bude asi jen prochajda a v so zas cvíčo.. to je jen pro maminky.. takže táta pohlídá a já si to náležitě užiju a spěchat teda nebudu :slight_smile: no snad to dobře dopadne.
jo nechtěla bys v lednu na přednášku dítě od 0-1roku života? Je to moc fajn, už jsem na ni byla v těhu, ale jsem si to nezapsala a spoustu věcí zapoměla, ale bylo to výborné.. zvyky a návyky v urč. měsících. Přednáší známá psycholožka. Termín přesně nevím, ale měl by to být leden, unor, stojí to 250kč ale stojí to fakt za to. Tak popřemýšlej zatím zda bys do toho šla.
Já na to chtěla už 2x ale vždy to bylo zrušeno.. ženské slíbí, že přijdou a pak to odříkávají.. tak jsem řekla té porodní bábě pí. Markové jak k ní chodím na cvíčo, že se taky poptám.. stačí když nás bude 8.

Malá dnes nějak pobrekávala a nechtěla být ani u manži a u mě v klidu... tak jsem si říkala, jestli už se nepěstuje nějaká závislost.. ale ta by měla být až mezi 7-9měs.
23. lis 2009 ve 21:05  • Odpověz
Tak se hlásím jako první dneska ráno :grinning:

Dnešní noc stála za prd - malyho sme dvě hodiny uspávali, tak došlo i na postel :sweat_smile: , ale stejně se tak po dvou hodinách zas budil a řevu jak hrom...Si říkám, jestli ho nebolí bříško - už dva dny (dneska je to třetí den), co nekakal - bobek, i když prdí o sto šest... :frowning2:
24. lis 2009 v 08:31  • Odpověz
Tak už, konečně!!! To bylo teda čekání na h...o :sweat_smile:
24. lis 2009 v 08:45  • Odpověz
sali - jsme na tom všichni stejně, řvala večer a ted od 7.15 do ted. Ted mi usnula na ruce. Když už sem se docela vyspala, jedla po 3 hodinách a hned usnula, tak jsem vydeptaná psychycky. :frowning2:
24. lis 2009 v 08:46  • Odpověz
dan: To věřím... Asi je něco ve vzduchu, že sou miminka tak neklidny či co... :angry:
24. lis 2009 v 08:51  • Odpověz
autor
ahojki sali cobych dala za to aby malá usla v posteli, to nehrozí, jsem šíleně unavená, když už ji uspím tak na rukách pochoduji po bytě a to pokaždé.
po kojení se vzteká že ji beru prso - jen ho pak dudlá a nic, tak je řev. do postýlky řev, na lehátko řev. tak je to pořád dokola. ach jo. jen v kočárku spí dobře., dneska jdeme do poradny tak jsem zvědavá kolik přibrala kočka moje.

nestihám si ani umýt hlavu. děs.
24. lis 2009 v 08:51  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.