• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

{Maminky a podzimátka 2009}

(Zamčená)
23. března 2010 
Ahojte ohlky,
tak u nás noc šílená, kojila jsme snad furt, do tohose mi malá začala najednou dusit v postýlce, tak jsme s manžou vyletěli - prostě to nechápu, jak s jí po cca dvou hodinách od posledního kojení může vrátit mlíko nebo já nevím, co to bylo, alelekli jsme se pěkně..to je to spaní na zádech..
No a tedka ráno celkem klídek, byla na dece,tak si tam něco brblala -a poprvé se usmála, viděli jsme to s manžou konečně oba :grinning:
Jo a holky, sliní vám prcci taky tak?ella se nějak rozjela, má pořádbublinkyu pusy..

berr...tak to je fajn,aspon neměla kecy. Tak držím pěsti, pak dej vědět :wink:

sali..mám doma ten va ka je to mazec, malou jsme tam narvala anemohla ji dostat ven :confused: to musím nějak vychytat..každopádně s ní začíná být zábava, pořád čumí do oken a chce se pořád na všechno dívat, lítám tu s ní jak Ďas..

blecha..závislot bývá později, ale podle mě je teda už dříve :pensive: alespon mě to teda příjdea hlavně si myslím,že už se ella naučila, že nošení je fajn,tak si to vydupává a my jsme slabí :sweat_smile: a stejne je to podle me s tou mamkou,u manži by beztak usnula, ale hodl ví,že pak půjde k tobe, myslim,že ella to dělává taky
24. lis 2009 v 08:55  • Odpověz
nika: Já to mám takhle taky od sobotní noci - usne taky jen na ruce... Vždycky do desíti spal jako andílek v postýlce, pak byl v lehátku a koukal kolem sebe až z toho usnul a teďka řve, řve a řve a pořád by se jen choval.. Už ani v tom nosítku není v klidu.. Leda v kočárku - včera sme přišli z dvouhodinové procházky a ještě dvě hodiny potom spal.. Já se divim, že není unavenej - on v podstatě VŮBEC nespí! Pomáhá teda dudlík, ale ten zas furt plive :frowning2: :frowning2: :frowning2: No je to s ním na mrtvicu! Filip mi včera říkal, že příště by prosil míň ukřičeny dítě :sweat_smile:

No a co nosítko a ty? Už ste se nějak skamarádili?? :sweat_smile:
24. lis 2009 v 08:59  • Odpověz
autor
nosítko není kamarád, zítra dorazí nový šátek tak snad bude lepší.

já to mám taky tak, ikdyž třeba včera po procházce se hned probudila,

dudlík pomáhá jak kdy, někdy jo a někdy je spíše jen nápomocen že má dříve hlad. teď nespí, vztaká se pomalu v postýlce a škytá.
24. lis 2009 v 09:02  • Odpověz
autor
dudlík taky pliveme.
24. lis 2009 v 09:03  • Odpověz
nik..a nemá koliku?když se vzteká, když ji bereš prso?to mi delá ella když si nemůže prdnout :sweat_smile: A jinak já taky skoro furt uspávám na rukách, je to na opalici a pak ji vždycky,když usne,tak ani hnedka nedám do postýlky, protožee jak ji tam dám,tak hnedka zase řev - tak ji mám vlastně na rukách skoro furt...
24. lis 2009 v 09:07  • Odpověz
Jé, to sem ráda, že nejsem sama :sweat_smile:

Ale já prý byla stejná - mě museli držet vpostýlce za ruku, než sem usnula a pak se tiše plazili ke dveřím a jak prej šáhli na kliku, tak řev :grinning:
24. lis 2009 v 09:10  • Odpověz
ahoj holky..
Berr držíme palce..
Blech a kde je ta přednáška a kdo přednáší ..docela by mě to zajímalo :slight_smile:
jinak dnešní noc..spala sama..takže žádná večerní válečka u nás v postely..jupí.. vzbudila se v 1 ( po 4,5 hodinách) tak jsem se radovala..ale předčasně..pak zase ve 3 v 5 a v 8.. ve 3 ji začalo bolet bříško tak se mi tu svíjela..neplakala jen tlačila a nešlo jí to chudince.. a to jsme večer dala sabíka.. dávám ted jen na noc..přes den ne.. taky jsem si dneska vzala pro sebe tobolky proti nadýmání trochu se cítím nadmutá tak si říkám, zda to nemá třebas ze mě..

Kuki to se nedivím..mě taky vyděsí kde jaké její vyblinknutí či nějaký zvuk...gratuluju k úsměvu..my zatím jen náznak..ted mi po kojení usla v postýlce..ani nepotřebovala asistenci s dudlíkem :slight_smile: jsem její vrchní podavač :slight_smile:)

Holky musím říct, že se mi tady s váma v diskusi hezky povídá..dost mě uklidňuje, že řešíme stejné věci..stejně bojujeme a vaše názory jsou mi dost blízké.. stalo se mi že jsem si stěžovala že kojím dost často tak mi jedna mamina doporučila nechat dítě řvát hlady, že se jako naučí a bude vědět že jako se má víc najíst..což u 3. týdenního dítěte mi přišlo hrozné... takže díky za vás :slight_smile:
24. lis 2009 v 09:16  • Odpověz
autor
kuki ale ona nesaje, jen dudlá a nepolyká, jinak kakáme v poho, prdíky nás sem tam vzbudí , ale jen někdy a bříško má měké
24. lis 2009 v 09:18  • Odpověz
Holky vy mě dokážete uklidnit :slight_smile:
Od té nemocnice uspávám na ruce, běda jak spí slabě a já jí položím. Bublinky u pusy máme asi třetí den jak když vypila bublifuk, mlíko se jí vrací někdy i po 2-3 hodnách po jídle, v lehátku jí to nebaví, na dece taky ne, v kočárku spí jak zabitá ještě ani nejsme z chodby venku. Včera spala přes den max.3 hodiny. Ruce mě bolí od shora dolů.
24. lis 2009 v 09:19  • Odpověz
holky, co to byla za noc???
dan: no já nevím jak to dělat tu 100ml co 3hod... malá usla kolem 21h a pak se vzbudila 3,30 asi .. a pak skoro po hodině.. je nějaká žravá... ale když ji dám pak láhev tak si vezme trochu a pak se mi směje do očí... tak já nevím... a pak když chcu uklidit lahev, tak zase brečí a když přiložím ohnutý prst, tak saje jak o dušu.. dám znovu flašku, udělá 2 hlty a zas vytlačuje jazykem a to se opakuje třeba půl hod než to zabalím... a tak ji dám spát a za hodinu zase vzhůru :angry:
to budu dnes krásně čilá :angry: :pensive:

ale asi jak píše sali.. něco musí být ve vzduchu, to snad není ani možné.. a nebo že bychom se blížily do dalšího spurtu? Mě snad z toho fakt už klepne :frowning2:

niki: tak jak tě čtu, tak jsme na tom podobně .. i s tou hlavou :grinning:

kuki: no taky máme bublinky :slight_smile: až jsem zauvažovala, jestli ji můžou růst už zuby :grinning: Jsou ty naše dětičky pěkně vyčůrané co?

holky, loupe se vám taky hlavička? Nevím jak to ted pojmenovat.. vyčesávám to kartáčkem a olejuju.. nic jiného se s tím asi nedá dělat, že? :unamused:

sali: ty děti mají asi speciální radárek co? No já jsem ted ve fázi, že bych ji nejraději zamkla doma a vyrazila si někam sama :grinning: :grinning: je to děs :angry:
24. lis 2009 v 09:20  • Odpověz
saronka - jsem taky ráda že se máme. :slight_smile:
Sousedka mi říkala at jí nechám vyřvat, že přestane a usne, kdepak,, dnes jsem to zkusila, ale po hodině jsem to vzdala. Nadávám i Petrovi že jí chová, že si zvykne, ale už mu nadávat nebudu, jen at večer chová, hlavně že bude klid. Prý to trvá do 3 měsíců, tak těch 5 týdnů vydržím. Dnes jsem mu psala do práce at si hledá jinou maminku, že zkončím v blázinci :slight_smile:
24. lis 2009 v 09:23  • Odpověz
dan: Tak to se tamasi potkáme :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Holky, ať už radši chodí, padají a žvatlají! Jen ať už proboha NEŘVOU!!!!

I když - ťukám na čelo - je tu podezřelý klid :sweat_smile: , ticho...
24. lis 2009 v 09:29  • Odpověz
blecha - neolejuj to, zanítí se jí pory a dostane zánět. Jestli to chceš mazat tak něčím hydratačním , ne mastným. Kluk na to trpěl a pak nemohl nosit ani čepice. Mě jí v tý nemocnici naučili pěkně. Jíme úplně pravidelně po 3 hod.70 ml, pokud je vzhůru a má do jídla třeba půl hodiny tak jí jdu přebalit, nosím jí, snažím se jí zabavit. Jde to. Ze začátku plakala tak jsem jí uhoupala třeba i na čtvrt hodiny a ted se stane že to vydrží a ani kolikrát nebrečí. Pokud v noci spí déle, dávám jí stejnou dávku, nemá se zvyšovat a pak zas až za ty 3 hodiny. Jde to naučit, ale chce to trpělivost. Ted už vím že jsem to dělala špatně, jak začala brečet tak jsem jí cpala flašku a jak píšeš,, 3x dudla a nechtěla, za 5 minut zas. Jinak já zapla vysavač abych jí neslyšela řvát :grinning: jenže jsem měla strach aby se nedávila tak jsem to dlouho nevydržela. Dnes jdu na třídní schůzku, myslela jsem že s ní, ale odvezu jí Petrovi do práce, potřebuju volno. V tý nemocnici jsme byli zavřený v jednom pokoji a už mi hrabe.
24. lis 2009 v 09:32  • Odpověz
jj chování a udrndávání znám můj mladší brácha nám jinak nespal, než v zavinovačce a už jsem udrncávali..ještě že nás bylo doma tolik tak to jelo na střídačku..no jako hrůza..kočárek to samé..zastavilo se a byl vzbuzený..tak toho se bojím...když si ji vemu na ruku tak jen hladím, zpívám a neudrndávám... ale zase dělám jiné věci..viz občasné spaní s náma v postely když večern nemůže zabrat :slight_smile:) holt všechny zásady co jsem měla v těhotenství jdou stranou hlavně aby byl doma klid :slight_smile:)
ale řeknu vám jsme na to pořád všichni lépe než moje kamarádka.. ta má doma 3 týdny maminku, která ji s malou pomáhá a střídají se s udrndáváním..sice z malé není večer unavená jako já, jenže si jde na 2 hodinky lehnout...její máma si malou veme a jde udrndávat v kočárku.. pak se prostě celý den střídají..co bude dělat až zůstane s malou doma fakt netuším.. v noci sice kojí po 4-5 hodinách ale zase..kojí 40min, pak hodinu udrndává protože malá neusne..jako peklo..
24. lis 2009 v 09:33  • Odpověz
Dan...úplně jak u nás, bublifu ka jídlo se vrací i tak pozdě- chaápeš to?já už nevím, mám o ni největší strach v noci, když se z boku překulí na záda...

blech..prý smějě do očí, se tady úplně řehtám :grinning: :grinning: :grinning: umím si to žijvě předtavit..ale kdo ví, čím to je - a spurt všechyn děcka mít nemůžou,ne?leda by se narodiyl v jeden den :grinning:

saro..u nás je to krmění vždycky takhle,první je po dloooouhe dobe, někdy i ty 4,5 hodky a pak už co dvě, je to peklo..

a taky jsme ráda, páč se tady člověk dozví plno věcí - nejépe, když se tu něco řeší a my pak každá, když jdeme do poradny, tak to vyzvíme a řekneme ostatním :grinning:
24. lis 2009 v 09:33  • Odpověz
autor
sali :grinning:
24. lis 2009 v 09:34  • Odpověz
Holkyyy, já jsem malou sundala z ruky a spí vedle mě ve vaku!!!!!! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Asi si dám půlku, mám v lednici jablečnhé Jelcina :grinning: :grinning: :grinning: To je porpvé, co se dopoledne nechala dát jinam a spí, jáse zblázním
24. lis 2009 v 09:37  • Odpověz
dandul..to jsi dobrá s tím krmením,fakt..já se o to snažím, když jsme samy,tak to jde,ale když je doma manža,tak ten furt dokola říká, že si myslí,že má asi hlad :angry: ale snažím se ji na ty tři odiny zvyknout...

saro..no tak kámoška má taky solidní náběh na cvokhauz :sweat_smile:Já právě proto nechtěl nikoho doma, protože mi bylo jasné,že pak na to budu stejně sama,myslím dopoledne a byl by to pád na hubu - tak jsem raději na hubě od začátku :grinning:A já ji teda huštám, jakože zprava doleva a když řve hodně,tak jdu an balon a tam asi 3x skočím,ona přestane řvát a pak s ní chodím..

Teď mě rozesmálo, jaké máme každá na to svoje dítko fígle, to je sranda :grinning: :grinning: :grinning:
24. lis 2009 v 09:40  • Odpověz
kuki souhlas..nás pustili přes víkend, tak byl o víkendu doma manžel..pak musel do práce..tak přijela máma na 2 dny ale malá stejně jen spala, tak mi tu jen vytřela a uvařila..a pak jsem bojovali jen spolu ve dvou :slight_smile: jako ale večer jsem unavená..tak jsem zvědavá na ní..
24. lis 2009 v 09:43  • Odpověz
Koukám že jsme tu všichni kromě berryl, ta nám napíše že měli úžasnou noc a ted se vzbudily,, né?
24. lis 2009 v 09:44  • Odpověz
kukinek - no je to boj, hlavně byla zvyklá na 90-120 ml a ted má jen 70, ale zvykla si. Manža na mě taky pořád zkouší že má určitě hlad. Snaž se, časem se ten interval sám prodlouží. Koukala jsem do knihy co jsem si psala u kluka a ten jedl po 3 hodinách až do 4 měsíce. I v noci, pak najednou začal ze dne na den spát celou noc. Ted si říkám jak jsem to mohla vydržet :slight_smile: ale on na rozdíl od ní usnul hned u jídla, jí uspávám. Někdy i hodinu. Ale zase nemůžu chtít zázraky, je jí teprve 7 týdnů. Hlavně že to jídlo se ustálilo.
24. lis 2009 v 09:48  • Odpověz
autor
kuki ti chlapi jsou stejní všude, on se taky večer ptá, jestli nemá hlad. je fakt že večer a ráno kojím co dvě hodiny pak později přes den i co 3-4 a i v noci, než je první. ty intervaly asi budu muset zkusit dodržet.
idkyž ana se tak vzteká že je to šílené.

dan já uspávám taky jak kdy, někdy i hodinu. mám nachozené kilometry :slight_smile: po bytě.
24. lis 2009 v 09:52  • Odpověz
autor
a dlouho tu nebyla petule :slight_smile: halo petul kde jsi?
24. lis 2009 v 09:53  • Odpověz
dan..nene,berryl je na kyčlích :grinning: žádné spaní :grinning: já vím, musíme t ovšichni nějak vzládnout, ty tři měsíce by mohly být zlomové, to by měla skončit i ta slavná kolika :angry: A je to šílené, to je,jakoby byla eliška na dietě, bobek :sweat_smile: Takové omezování jídla:slight_smile:
24. lis 2009 v 09:54  • Odpověz
nik..no mě je jasné,proč to manža říká - protože když je u prsu,tak je vždycky klid - on by byl nejraději,kdyby tam byla furt :angry:
24. lis 2009 v 09:55  • Odpověz
dan: Berryl je (nebo se připravuuje) na kyčlích! Tímto vám berryl, držím pěsti :wink:

Mě pustili z porodky ve čtvrtek a v pátek musel Filip do práce :frowning2: , tak měla přijet mamka, ta ale měla střevní chřipku, takže sem byla doma sama a byla sem za to ráda - sem si všechno tak nějak zorganizovala sama a měla sem klid... I když sem se toho strašně bála, ale pak sem byla ráda, že to tak dopadlo :sunglasses:
24. lis 2009 v 09:55  • Odpověz
autor
:slight_smile: jinak už jsem vychytala ty potničky na zátylku - dávám si přes předloktí jak kojím plenku, aby se ji nepotila hlavička od mé ruky. vypadá to nadějně, nové s bílým středem už nejsou, jen červené skvrnky. snad to brzo vymizí.
a udělal jsem i studený odchov :slight_smile: ale jen trochu.
24. lis 2009 v 09:56  • Odpověz
autor
holky jak často stříháte nehtíky, já teda co týden, musím dneska, snad usne tvrdě. minulej týden jsem stříhala v uterý a dneska už zase škrábe jak kocur. šíleně ji to roste.

holky ve dvě jdu do té poradny, musím něják vychytat čas ať to stihnem v dobré náladě :grinning:
24. lis 2009 v 09:58  • Odpověz
kuki - ale je to dávka kterou má mít. Může vypít i 100 ale musí vydržet 4 hodiny,, nebo 120 ale po 5 hodinách ale to ještě nezvládá. Jdu si vyfoukat hlavu než se vzbudí,, má v 10 jíst. Začala jsem jí zase svazovat. Ted je jak mravenčí kukla. Ruce podél těla a svázaná. Nás ty ruce budí.
24. lis 2009 v 09:59  • Odpověz
autor
dandul já taky, ikdyž ona se vztěká protože si zvykla usínat s jednou ručičkou v pěst odloženou u rtu - necumlá ji jen ji má položenou. ale je to děs. ona se i šíleně škrábe.

balíš ji jen do plenky nebo do zavinovačky tak na fest.
24. lis 2009 v 10:00  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.