• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

{Maminky a podzimátka 2009}

(Zamčená)
23. března 2010 
berryl ono moc na výběr nemám, ale večery jsem ko, nejhorší je že v sedm ukládám daniela a začíná ještě noční šichta s riou, no je to záhul.

dan já o probio kapkách mluvila s doktorkou asi před měsícem, říkala jsem jí že je ria hrozně uplakaná, že je zkoušíme a žádný zlepšení a ona mi říkala že podle ní je to jen reklamní tahák a jsou k ničemu. já na to dost spoléhala, podle toho co jste tu psaly vy, ale u nás bez jakýhokolivc efektu.a na zlepšení to nevypadá,. takže se bude chudinka trápit asi do těch 4 měsíců :frowning2:
26. led 2010 v 11:37  • Odpověz
berr to spaní s náma je to nejmenší, daniel spal u nás do 8 mi měsíců a mrzí mě že už spí sám v postýlce, nám to tak s MM vyhoveje že spí s náma, horší je ten vytrvalej pláč. naštěstí kočárek jí dělá taky dobře, jak je tam ta vložná taška tak stačí třeba půlhoinová procházka, a pak mi dospává u pootevřenýho balkonu v tašce i dvě hodiny. jenže to bych musela na procházky tak 4x denně a představa jak všechny tři oblíkám a svlíkám :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
26. led 2010 v 11:39  • Odpověz
kal malej je stejné stačí jít na půl hodiny ven s kočárkem a pak spí ještě doma v kočárku další 2-3h, ale tady jsou teď mrazy zrovna teď je -11takže se nikam s kočárkem nedostanu :O(

kal prostě příjde den kdy ten pláč přejde a bude klid, chtěla jsem se ještě zeptat a ty kojíš? já když jsem kojila měl malý koliky pořád už jsem skoro nic nejedla pila jen vodu a i tak na to trpěl co mám nutrilon tak mu to přestalo
26. led 2010 v 11:48  • Odpověz
berr jj, je plně kojená, taky jim jen jogurty, šunku a sýr a kukuřičný plátky. zkusila jsem na dva dny dávat ten nutrilon comfortm domluvila jsem s mudrou že to zkusíme a dopadlo to ještě hůř, ze začátku kojila jen s rourkou, pak mi kakala pěkně jednou denně, když nekaDILA VÍC NEŽ DVA DNY TAK SE PAK HROZNĚ KROUTILA CELÝ DEN A PO TOM NUTRILONU SE JÍ TO ÚPLNĚ ROZHÁZELO, TAKŽE ZASE KADÍ TAK ZA 3-4 DNY sorry caps :sweat_smile: a blinkala po něm, takže zase jen kojim.

U nás jsou taky mrazy, ale ven musim, i jen na 15 minut kvůli hafině
26. led 2010 v 11:54  • Odpověz
autor
kaleilah my to tak taky měli, malá byla stejně uřvaná děs. ale přešlo to jak měla asi dva měsíce a půl. ale je fakt že chce systém to že jak je unavená hned ji jdu dát do postýlky, dříve usínala zavinutá do plínky jak ve svěrací kazajce, dnes už ne. a taky jsem přišl ana to že musí spát na boku, na zádech řvala.

a přesně tak kočárek je super, jen nám nepomůže když ji pak vezmu nahoru, protože jak to nejezdí tak se probudí. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
26. led 2010 v 11:55  • Odpověz
ach jo holky to mi je líto ať je brzo ok, my měli ty začátky šílené jak měl malý koliky do půlnoci a řval a řval uf hrůza vzpomínat
26. led 2010 ve 12:03  • Odpověz
holky přesně před rokem jsem otěhhotněla :o)
vzpomínám poslední foto bříška
http://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImageID=3307641&vReferer=%2Falbum%2Fmyalbums.php%3F
26. led 2010 ve 12:11  • Odpověz
berr si říkám že by bylo lepší mít zlobivý dítko jako první..jenže to bych si to druhý asi tak brzo nepořídila :sweat_smile:
niko co ty máš za šátek? jak vážeš? Ria má ráda jen kolíbky.zavinovat jksem zkoušela taky a to jí vadí a celkově nechce prostě ležet v postýlce. jen co přejdou prdíky tak začnu nastavovat nějakej režim, ted to nemá cenu, každý den se zařizuju podle toho, jak hodně brečí...

berryl Říša vypadá pořád hrozně spokojeně a vysmátě, kdy se ti začal smát nahlas?
26. led 2010 ve 12:11  • Odpověz
Kal malý se směje od malička a zvuky přidal kolem necelého druhého měsíce viděla jsi video?
26. led 2010 ve 12:16  • Odpověz
ber právě že viděla, já vás čas od času pročítám a koukám :wink: ten je tak úžasnej když je vysmátej, Daniel mi broukal od šesti týdnů, nahlas se tlemil taky tak od dvouměsíců, ria si povídá jen občas, a nahlas se nesměje, občas teda vypískne, ale to se stalo jen párkrát, je v tomhle nějak líná
26. led 2010 ve 12:19  • Odpověz
berr a nechybí ti to bnříško? mě hrozně mrzí představa že už to třeba nikdy nezažiju. i když bych chtěla ještě tak za 10 let, prostě nejpozději do 30 otěhotnět. ale to je jen přání, jsem zvědavá jestli to vyjde :pensive:
26. led 2010 ve 12:21  • Odpověz
kal..tyjo,to je mi tě líto, jak to tady tak čtu :unamused: ale u nás to taky celkem skončilo v těch 2,5 měsících a edka už si pořve jenom občas, když ji trápí prdění nebo se nemůže vykadit - ale oproti těm začátkům je to pohoda, už mi t o nerve uši a nebrečím:slight_smile:ony ty kapky vevětšině případů fakt zaberou, ale hold jsou i výjimky,no. z toho ,co píšeš mě napadlo, jeslti jsi ji třeba nezkoušelaobléct jakože na ven a dát si tu přenosnou tašku do pokoje a normálně ji tam strčit a otevřít okno. mě se toteda osvědčilo, malá jde jako ven a já mám klida volno(ne něco dělat,ale vysedáva tu,že:slight_smile:a spí tak tři hoďky, jakoby byla venku. a nemáte doma přetopeno?některým dětem to při usínání vadí, ella má taky raději chladno, jinak má problémy s usínáním. ale dříve taky usínala jenom na rukách, ale už jsme to odbourali , kromě teda toho podvečrního spaní,t oenvím jak na ni. ale být tebou,tak neházím flintu do žita a zkouším to, jiank budeš skákat, jk ona píská dlouho. unás je nejlepší vyvětrat, pak si lehnu s malou, dám ji peckyn a břicho, kdyžse zadaří,taknarvu dudlíka, pustím usínačka držím ji ruku a hladím ji a mám p oruce i fen a když se nemůže uklidnit,tak ho zapnua vypnu, to udělám třeba i 10 a ona pak usne. jako je ot ceremoniál, ale někdy o jinak nejde,no..
26. led 2010 ve 12:23  • Odpověz
berryl..to já mám ještě na zjištění tehotenství tak 3 týdny čas..ale příjde mi to jako před 10 lety, uteklo to jako voda..

Jdu si nachystat těssto na lívance :grinning: myslíte, že si je můžu udělat i bez lívanečníku? :confused: jenom na pánvi?
26. led 2010 ve 12:27  • Odpověz
kuki oblíknout jsem jí zkoušela, ale ona tu chvilku vozit potřebuje. problém je že já nemám večer moc šanci zkoušet co na ní platí a neplatí a vymýšlet novýmetody, protože tím řevem mi budí danýska a ten pak staŕaší do půlnoci, je protivnej a nemůže pak zabrat :stuck_out_tongue_closed_eyes:
a přetopenu tu není určirtě, já nesnesu teplej vzduch, hlavně po porodu takže tu pořád větrám jak trubka a v noci se budem propocená a vedrem. no jsem zvědavá kdy to skončí. vetšina vás tu píše dva a půl měsíce...to teď má, takže včera bylo řvaní naposledy a dneska už bude hodná a povídací usmívací holčička :grinning: :grinning: :grinning:
26. led 2010 ve 12:31  • Odpověz
Kuki jasně.. my děláme jakoby těsto na lívance ale velké jako palačinky :slight_smile:)
holky..mám dotaz.. ve čt. bude mamka hlídat malou at ji na 4 hodiny netahám do školy..mám to fakt blbě ty zkoušky.. a bude potřebovat asi 2x nakojit.. tak nevím zda mám dneska i zítra odstřikovat..jako dneska odstříkámt ak tu 180 snad ji bude stačit.. ale bojím se dva dny po sobě..jak se mi o moc zvýší laktace... ve čt za dopoledne než půjdu do školy tu 180 určo neodstříkám tak nevím zda ji nemám nachystat jedno ode mě a druhé nutrilon.. .
26. led 2010 ve 12:32  • Odpověz
kuki já dělám lívance taky na pány, ale malinký :grinning: jsou to takový patvary,ale dobrý :grinning: :grinning:
sar a malá bude jíst za ty 4 hodiny dvakrát? nebo budeš kojit před odchodem?
26. led 2010 ve 12:36  • Odpověz
no já nakojím než půjdu.. ale cesta do školy trvá hodinu takže budu doma déle..jinak kojím přes den co 2-3 hodiny..a nemůžu spoléhat na to že bude mít hlad po 3... prostě na druhé kojení to nestíhám to by ji musela máma hodně udržet..nakojim totiž ve 12 pak vyjedu do školy.. a přijedu asi kolem 18 hodiny..no když to tak píšu tak dlouho jsem bez ní nebyla..ale jak je zima nechci jí tahtat do školy..a mám bohužel zkoušku v 1 a pak v 16:30... a domů na jedno kojení nestihnu dojet leda taxíkem za 400...
26. led 2010 ve 12:39  • Odpověz
kal..jojo,to zní dobře :grinning: tak zítra napiš, jak ses krásně vyspala :grinning: škoda,no. o je fakt hrozné, když inc nezabírá..u nás to právě jde,já s ní kolíbám, jakože jede, občas s ní trhnu,ať si myslí,že byl hrbol a fakt mi usne.

sar..super,tak ot zkusím, mám an ně šííílenou chuť! :dizzy_face: a s tím mlíkem bych ten nutrilon nachystala tak jak tak, těch 180 asi dneska fakt neodstříkáš. a kdyby ji to nestačilo, tak ji mamka dokrmí
26. led 2010 ve 12:40  • Odpověz
kuki :grinning: :grinning: ten hrbol mě rozesmál :grinning: já se jí ted snažim naučit na dudlík, dneska mi usínala pěkne s dudlíkem v lehátku a přišel daniel a vyrval jí ho z pusy :stuck_out_tongue_closed_eyes:

sar aha já to špatně pochopila, myslela jsem se že vrátíš dřív.
26. led 2010 ve 12:46  • Odpověz
no dneska to asi dám ale nevím zda ještě mám zítra at má 2 dávky..ale co moje prsa pak ve čtvrtek když nebudu tak dlouho kojit..jako pokud v 1 půjdu na zkoušku a vemou mě hned tak možná stihnu jen na otočku dojet do bytu..nakojím a zase odjedu.. ale bude to jen tak tak..zacpaná praha a jsem v háji...
no ona ještě nikdy nutrilon neměla..tak nevím zda raději neodzkoušet zda si veme... at se nestresuju jak to tady pak dopadne..
26. led 2010 ve 12:46  • Odpověz
sar určo vyzkoušej. já musela k doktorovy a tak jsme večer zkoušely jak vůbec bude pít z flašky a jestli nebude ublinkávat po UM, to jí nesedlo a z fašky se dávila, snažila se narvat ten dudlík až do krku, tak jsem jí musela vzít s sebou a pak jak jsme zjoušeli to um tak stříkačkou
26. led 2010 ve 12:49  • Odpověz
flašku vyzkoušenou mám avent zvládá super, jsem ji zkoušela odstříkávat..ale UM ještě ne...
26. led 2010 ve 12:52  • Odpověz
sar a dáváš sofince dudlíka?
26. led 2010 ve 12:55  • Odpověz
Ahojda Kaleilah.....
Saronko, já bych teda odstříkala oba dny, bych to zatím s UM nekombinovala, když není pořeba.....
26. led 2010 ve 12:55  • Odpověz
Sar a to Sofinka vypije 180ml a za 2-3 hoďky znovu????
26. led 2010 ve 12:58  • Odpověz
Kal jj dáváme takový ten obyč za 20kč občas
Veru no jak se mi v neděli vztekala večer tak jsem měla nastříkáno právě na ten čt. 120 a tu vyžuchla a ještě pár minut sosala z prsa..takže si myslím že tak 160 asi bude chtít..
já jsme měla mít zkoušku ráno v 9 a pak v 16:30 takže jsem si říkala, že ráno pojede se mnou a pak budou s mámou doma a na kojen bych to stíhala
26. led 2010 ve 13:02  • Odpověz
kal..no musí to být věrohodné :grinning: :grinning: s tím dudlíkem je ot taky peklo,co?já tedka zase koupila tři nové, když teda chce tu kytičku,tak jsme vzala latexové,ale ortodontické - ale ty princezna plive :angry: tak je zase u té kytky, musím takové typy ještě koupit -ale udělám všechno,aby si ho vzala, je hnedka větší klid :slight_smile:

sar..já to nezkoušela, prostě řvala, že m áještě hlad,tak jsem jí ho dala. a hlad měla,tak to snědla :sweat_smile: já bych měla taky strach, že se ty prsa nalijou apak to bude trápení,než se ot zase spraví zpátky - apson mě ot teda bolí jak ďas..já teďka budu rozmrazovat mlíko, co jsme odstříkala a taky ještě nachystám um, aby kdyby náhodou, mohla dostat ještě trochu
26. led 2010 ve 13:06  • Odpověz
Sar tak to je šikula tedy. No a ty odstříkáš těch 360ml za dva dny? Pokud ano tak bych to dala do třech lahviček a případně aby mamka mohla dolít, aby kdyby měla dvakrát 180ml a nevypila to, tak je škoda to mlíčko vylévat. Je blbost aby jsi se tak honila kvůli kojení.
26. led 2010 ve 13:08  • Odpověz
saro..no když jsme já byla pryč, tak dal manže nutrilon a dal 160ml a když jsme za hoďku došla,tak se malá vzbudial a ještě měla hlad, takže podle mě minimálně těch 2x180ml.
26. led 2010 ve 13:13  • Odpověz
no právě se bojím co na to prsa..2 dny po sobě.. a do toho v sobotu musím taky odstříkavat protože v neděli jedu líčit na 3 hodiny..takže musím manželovi nechat v případě krize...
jj asi máš pravdu..dám 180 do kelímku a zamrazím dneska.. a pak zítra odsaju a nechám v lahvičce..a pak uvidíme kolik toho vypije..asi se to nesmí ohřívat znovu že??
holky a není blbý když budu od ní 6 hodin, máma trvdí, že to ani nepozná že jí je to jedno..
26. led 2010 ve 13:14  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.