• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

{Maminky a podzimátka 2009}

(Zamčená)
23. března 2010 
Tak jsem zvládla třídní schůzky i gyndu. Mám silnou mykozu, mám zastrkávací prášky a mastičku. Malá řvala s přestávkama celé dopol. 15 minut byla v lehátku - úspěch. V kočáru nespala, koulela očima. Ve 3 jsem jí ve městě předala Petrovi a přijela jsem v 6 a brečela mu jen 3 minuty po jídle. Říkal že je hladová, že jí těch 70 nestačí. Prý půl hodiny tahala dudlíka na prázdno než mohla jíst a pak hltala a měla křeč. Zvyšuju na 90 ale nedám jí dřív než za 3,5 hod. Zítra jdem na kontrolu k obvodní po tý nemocnici.

bleška - v noci jí nekonejším před jídlem, to vydrží a budí se sama po těch 3 hodinách, to je v pohodě, spíš jí konejším pak, nechce usnout.
24. lis 2009 v 19:15  • Odpověz
Danu to mě mrzí, ta mykoza..já jsem se ji nemohla zbavit těsně před těhu furt se to vleklo..taky doporučuju canesten mazat i pro partnera :slight_smile: držím palce at to u obvodní dopadne dobře...
24. lis 2009 v 19:27  • Odpověz
ahoj kočky, já tu měla návštěvu a bylo super plno dětí a řevu jen ten můj malý spinkal jako andílek

tak můj Ráďa je zlatý mu jsem se líbila v těhu i teď takže já kila nějak neřrším, zůstal mi zadek, trochu stehna, ale to se shodí až malý začne chodit, takže za rok :o)))
já mám nahoře 3kg jo a už se mi stahuje pánev, obleču další kalhoty

Peťulko mi se líbíš i s čárou na pupku :slight_smile:
24. lis 2009 ve 20:11  • Odpověz
dan: jejda bobek.. a to jako ji nemůžeš dát víc jo? to je drsné... ted je to jako ve fázi stahování žaludku? Bobek malý :frowning2: já bych to nevydržela, tě obdivuji.. ale asi to je pro dobro prcka :slight_smile:
a mrzí mě ta mykoza, snad to bude s tabletkama brzo zažehnáno :slight_smile: tfuj tfuj držím palečky.
Pak napiš jak jste zítra dopadly, budu na vás myslet.

berryl: no tak vidíš :wink:

jinak my už chrníme :slight_smile: jsem koupila od porodní báby super mastičku na rýmu, dá se i při chronic.onemocněních dých.cest a revmatismu.. ale musí se ho dávat krapánek na hrudní kost a mezi lopatky a zdá se, že se to zlepšuje, jupíííí... no raději se ještě pořádně neraduju.. uvidíme.
24. lis 2009 ve 20:26  • Odpověz
Nestihla jsem vám to dopsat, vzbudila se na koupání. Vypila 80, chvíli brečela a kroutila se, nevím proč to po jídle dělá a už spí v postýlce. Dokoukám pouta a jdu taky.
blech - můžu jí dát víc,, ale podle propočtů jí to prý stačí, pak jsou děti obézní a zbytečně see jim prý roztahuje žaludek. Dám jí co vypije do tý 90. Ted chtěla 80 a víc ne, tak uvidím, ale prodloužím interval a zase se budu snažit o přesnost.
24. lis 2009 ve 21:01  • Odpověz
no je to náročné s tím krmením :unamused:
24. lis 2009 ve 21:06  • Odpověz
Jenže dělám to samé co v nemocnici a tam to bylo v pořádku :frowning2: Už aby mohla řízek....jdu spát, nevím kdy se vzbudí.
Jinak já mám ještě 9 kilo nahoře. Za 14 dní jsem ted zhubla 1,5 kila tak doufám že se to začlo hýbat.

Papa
24. lis 2009 ve 21:25  • Odpověz
Peťul: Malej je kouzelnej! Teda ten hřebínek by asi Filípek neudržel... A kde ste vzali tolik vlasů?! My se narodili skoro plešatí a teď už sme úplně :astonished: A s tou porodnicí . já byla na čekateláku a všichni odcházely rodit a přicházely další a ty taky odcházely a na šestinedělí se mi vystřídaly 3 spolubydlící! (Filípek měl totiž taky slabou žloutenku, ale vůbec mu to neklesalo, tam sme tam byli o 3 dny dýl) a to bylo pro mě teda psycho! :stuck_out_tongue_closed_eyes:

My byli dnes na návštěvě a nějak semse tam zakecala, že pro nás musel přijet Filip :sunglasses: Se spaním to má dnes malej lepší - chrní od osmi.. Zato já mám dneska nespavou - ach jo!
24. lis 2009 ve 22:39  • Odpověz
Tak sem tu zas.. Tentokrát nevyspaná vlastní vinou, protože malej se vzbudil až ve 4:30. Teď leží vykakanej v lehátku a je zatím klid..

niki, jak je?? Nebuď smutná! Vždyť máš Berču a to je to hlavní! Prsa zas nejsou tolik podstatny!!!
25. lis 2009 v 08:28  • Odpověz
ahoj holky.. tak od 3 noc šilená...zase boleni bříška a to jsem ji večer dala par lžiček fenyk.čaje a sama 2 vypila a taky byly celý den kapičky...možná nám sabík už nezabírá...tak koupím ty druhé...přes den byla zlatá až v noci se kroutila... :frowning2:
Peti večer jsem ji zkusila taky dát kartač asi 2x s ním máchla a pak pustila...
25. lis 2009 v 08:44  • Odpověz
dan: no tak se to opakovalo už druhou noc.. aby se z toho nestal zvyk.. vstávala kolem 4,30... to jako pěkně spala a dlouho, nakojila jsem ji dostatečně, jsem měla nalité prsa, a to jsem ji dokrmila před 5h, pak vstávala v 6h, tak to jsem ji dala dudlika a nechala v postýlce a řekla, že je najezená a že se co hodinu tady jíst nebude.. tak usla. Pak se vzbudila v 7h a to už nechtěla zabrat a plakala.. tak jsem ji šla vysát nos :sweat_smile: a nezabralo, tak jsem ji vzala k sobě do postele a přivinula k sobě a vydržely jsme do 8h a pak bez řevu jsem ji šla ohřát flašku, přebalila.. a vysungla 150ml :sweat_smile: no asi bych ji měla krotit co? Už tolik dělat teda nebudu.. budu dělat tu 100ml a pravidelně co 3hod.. snažím se n ato najíždět, zatím to vychází, tak uvidíme přes den jak se zadaří.

sali: no s tím zakecáním mě ani nemluv :grinning: Proč vlastní vinou? Jsi ho vzbudila?
tak včera tu byla pošta, ale než jsem se stihla odtrhnout od malé, tak jsem viděla jak pošták nastupoval do auta :angry: někdy si myslím, že schválně jen zazvoní aby měli splněno a rychle pryč.. tak se dnes dopo vypravím na poštu. Ted jdu snídat.

niki: přesně jak píše sali ;) já to taky obrečela.. a nestálo to opravdu za to a to jsem bojovala hodně dlouho, však víš ;) tak už pojd tu za náma ;) my ti zlepšíme náladičku, že sali?
25. lis 2009 v 08:44  • Odpověz
jasan! :grinning: apropós. já to taky obrečela...ono to k tomu tak nějak patří... :sweat_smile:

blecha: ne, malej spal báječně, ale já nemohla zabrat, takže sem šla spát až v jednu :unamused:
25. lis 2009 v 08:53  • Odpověz
Holky, mně se tomu normálně nechce věřit, ale ON spí - dnes ještě neřval :sweat_smile: a je tu přímo nebeský KLID :grinning:
25. lis 2009 v 08:58  • Odpověz
ahojte holky,
tak dneska machruju jáááááááááááááááááá :grinning: kojila jsem v osm večer,pak v jednu a pak v sedm!!!!Mi to děcko asi někdo vyměnil :dizzy_face: To byla odměna za to včerejší dopoledne,já jsme vyspaná jako snad ani před těhu :grinning: A to jsem ji ještě pak dala do postele a přivinula k sobě a zabrala,ja jenom na chvilku a zatím tam furt chrní..ale mám strach,až se vzbudí,at není přespaná..
jinak se ta noc teda trochu vymkla mojí tříhodinové kojící teorii,ale zase jsem za to ráda - ale málem m explodovaly prsa :sweat_smile: Ale přemýšlela jsem,jestli jsem vůbec tx tříhodinové intervaly nasadila dobře, protože tím že kojím,tak nevím,kolik vypije,tak co když by třeba měla jíst co 2,5 a já jí tu týrám hlady? :confused: co myslíte?

nik..jojo,holky mají pravdu, přijd sem a my tě rozveselíme! :slight_smile:
25. lis 2009 v 09:05  • Odpověz
sali: aha .. no já taky jak lehnu večer, tak nemůžu zabrat.. tak si nadávám, že jsem mohla jeste klebetit na PC :sweat_smile: ale pak nějako zaberu.. nejhorší je, jak vidíš jak muž vedle tebe chrní a ty nemůžeš zabrat :confused:
no abys to nezakřikla!!! :grinning:

kuki: tak já taky zamachruju :grinning: nakrmila jsem teda bebou v 20h, a usla tak po 20,30 a vzbudila se až 4,30 :slight_smile:
no já na to taky najedu.. a ta půlhodina ji nezabije :slight_smile: :wink:
25. lis 2009 v 09:17  • Odpověz
Kuki těžká závist :slight_smile:)) to já chválím když spíme 4 hodiny v kuse :slight_smile:) a to se stalo jen asi 3x :slight_smile: jinak kdyby měla Elenka hlad, tak bys ji neukonejšila a plakala by dokud by najíst nedostala :slight_smile: takže myslím, že v pohodě..jako já se snažím taky jí udolat na 3 hodiny..včera přes den v pohodě.. ale od 3 co ji trápí bříško chce jíst po 2 tak uvidíme..
jinak koukám že i sali vyměnili dítě :slight_smile:)
25. lis 2009 v 09:18  • Odpověz
autor
čaute příjdu ale malá nespí a ještě nojsem po snídani tak pak
25. lis 2009 v 09:18  • Odpověz
niki: jasně, v klídku :slight_smile:
saron: no já ji ukonejším i když má hlad :grinning: u maminky ji je dobře.. silně ji přitisknu, chvili se škube a pak usne :grinning: ale je fakt, že kdyby měla extra hlad tak by to asi tak nešlo.. máš recht

já se jdu zkulturnit a obleču sebe a malou a vyrazím pro poštu. tak zatííím
25. lis 2009 v 09:21  • Odpověz
kuki, blecha: tak vidim, že naše děti mají společný režim :grinning: No a ten můj andílek spí!!! Já nevěřím svým očím a uším :astonished: Je to vážně ON???? :sweat_smile:
25. lis 2009 v 09:24  • Odpověz
mizím taky..papá a hezkej den!
25. lis 2009 v 09:30  • Odpověz
autor
teda tak já můžu a vy zmizíte :slight_smile:

tak jsem tu, včera mne to dostalo, uplně na kolena, achjo. malá od minulé poradny nic nepřirala tj za 2 týdny. a to že je tak uřvaná je prý hladem. tak nevím, co si o tom myslet. když ona pije z prsu pěkně, tak první 10 minut pak usíná ikdyž jak kdy. kojím jak kdy někdy půl hodiny mezi tím pji přebalím, někdy ihodinu. cca tak 7x denně.

no jdeme zase na převážení příští týden.

co jediné mne zarazilo tak Dr. nekouká vůbec na to že vyrostla do délky. a to dost, musím ji večer před koupáním změřit.

jinak včera jsem tu měla mámu, pomohla mi, vybrečela jsem se, ikdyž i teď bulím hlavně proto že jestli je to tak tak jsem ji prostě trápila hlady a to mne mrzí.
nechci brečet ale jaksi to nejde. zajímavé je že včera jsem ji nakojila o půl čtvrté pak chtěla v šest a jen si 5 minut cucla a spala jak špalek do půl osmé kdy si zase jen cucla asi 5 minut a spala do půl jedné v noci, pak mi sice vyzunkla obě prsa ale usla sice na rukách ale bez řvu. pak jsemkojila v pět, taky v poho, a vrbudila se o půl sedmé kdy jsem nakojila a dala teda i nutroš jestli je to dost nebo jestli bude řvát tak si vzala 35 nutroše. ale usla až teď.
25. lis 2009 v 09:50  • Odpověz
autor
no nic no mamka mi koupila takový nástavec na starou váhu kuchyňskou tak ji můžu vážit, budu to vše psát, sice není přesná jako digitální ale pro přehled.
25. lis 2009 v 09:51  • Odpověz
Niki to mě mrzí... že malá nepřibírá.. já tedy taky kojím jen 10 min..tak jsem zvědavá co mi řeknou v poradně a denně tak 9x ale jinak to děláš dobře..já taky jí ještě nabídku po přebalení ale to už většinou nechce..a co zkusit takové to kontrolní kojení?? nám to dělaly v porodnici... museli jsem zvážit nakojit a zase zvážit..
Hlavně si nic nevčítej..za to fakt nemůžeš.. třebas jen ted je nějaká laktační krize a může se to zlepšit..co laktační poradkyně?? a to že spala tak dlouho je dobré znamení očividně jí to stačilo..četla jsem že nejde o to kolik minut kojíš ale jak moc aktivní je mimčo..aby se dostala k zadnímu mléku...
jee ted čtu s tou váhou..to je dobrý nápad..zkus a uvidíš...
25. lis 2009 v 10:00  • Odpověz
autor
saron díky, s tím kojením bojujem od počátku s laktační poradkyní jsem už měla i sezení před cca 3 týdny pomohla to jsem dávala tehdy nutroš jen večer na dokrmení jinak ji stačilo, po tom jsem jej vynechala a byla malá ok.
já doufám že se to zlepší. asi ji zase zavolám a probereme to. je fakt na to že máme 5 týdnů takjsem od propuštění z porodnice přibraly jen 250 za 4 týdny což je málo .

včera mne to uplně dorazilo, fakt jsem si myslela že je vše ok.

tu váhu mám sice to není uplně přesné ale alespoň něco, ikdyž nervy mám a jak tu jsem s váma tak si pěkěn pláču do klávesnice.
25. lis 2009 v 10:06  • Odpověz
Niki to věřím, že tě to dorazilo..ono je i fajn, si občas poplakat a je dobré žes tam měla mamku.. chápu že je to asi těžké prostě z kojení přejít na nutroš..ale říkej si, spokojené dítě..spokojená matka.. snažila ses a to je víc než kdyby jsi to rovnou zahodila a nebojovala.. jsi dobrá máma!!
25. lis 2009 v 10:09  • Odpověz
autor
jojo díky, stejěn budu kojit dál to mi nikdo nevezme.
dneska jak jsem ji to dávala stříkačkou ona uplně zapoměla jak se to saje. a stejěn mám strach dát flašku takže to bude složitější ale budu bojovat.

je to boj na celý život :slight_smile: ach jo já byhc tak teď potřebovala toho mojeho chlapa doma, ikdyž včera mne vůbec nepodržel, nechápe to, ona je pro nutrilon, že v poho. já taky, ale chci bojovat.

no nic vařím si zase ten odvar z mandlí na mlíko snad mi pak neprasknou prsa :slight_smile:

ještě k tomu teď budu doma sama až do neděle, chlap pryč i přes nos, naši jedou někam na víkend tak mamka nemůže. no nic končím s brekem nebo se mi rozskočí hlava která mne bolí od včera. papa jdu se natáhnout.
25. lis 2009 v 10:16  • Odpověz
to víš že jo..koj pokud si malá veme i z prsa tak je to super..
víš oni to fakt ti chlapy nechápou.. prostě to berou no a co..tak holt nebudeš kojit .. tak ho pak zaměstnej až se vrátí..at hezky chystá mlíčko...
tak se drž..a co nějaká kamarádka.. aby jsi nebyla uplně sama doma..
25. lis 2009 v 10:33  • Odpověz
ahoj holky

já to tady s váma vzdávám, prostě vás nestíhám a když už příjdu tak jsem jak černá ovce nevím o čem je řeč, jsme težce mimo mísu :frowning2: , tak se mějte pěkně a kdyby něco tak písněte sms-ku

pap berušky a pusinku těm vaším beruškám a broučkům :dizzy_face:
25. lis 2009 v 10:49  • Odpověz
autor
endie ale copak, v klidu taky nestihám jsi už zradavá nebo pořád bojuješ s horečkama.
25. lis 2009 v 11:30  • Odpověz
autor
dan nebo petul vy jsem měli u malých moučivku že, jak se pozná,malá měla v neděli na dolním rtíku bílý flek zmizel ale má je na horním jakoby zevnitř od dásní, nevím jestli je to mlíčko nebo fleky.
tu fialovou vodu mám doma, myslíte že mám zkusit máznout.
25. lis 2009 v 11:32  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.