• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

{Maminky a podzimátka 2009}

(Zamčená)
23. března 2010 
tak malá pila ted z jednoho prsa, myslela bych, že má dost, docela si vykládá apod. ale zvážila jsem ji a vypila tak 40tku.. tak jsem ji dala z druhého a nechce :frowning2: ale hladem nebrečí.. tak jdu ohřívat bebu.. jsem zvědavá zda si vezme ji. Je divné, že by po 3hod neměla hlad ..

niki: a jak je malá už stará? no zní to hrozně.. ale víš jak to myslím.. protože v období růstových spurtů, tj. 3týdny, 6týdnů, 3měs. a 6měs. děti nepřibírají ale rostou !!!! Ale dr. tak dokážou akorát maminy vystresovat. No vidíš, sama to píšeš, že malá vyrostla, tak hlavně klid ;) ale přesně vím, jak se cítíš, mě to taky srazilo na kolena. Jéé a jak vidím, jak budeš vážit, tak vítej v klubu.. ale mě to docela pak deptalo. Ale určo se ještě můžeš rozkojit.. zkus pít každý den tu smetanu a kup si čaj laktační od Grešíka, ten je výýýborný. A taky hutné kuřecí a hovězí vývary. Ale hlavně se tím nedeptej, a nic si nevyčítej.. tím jsme si prošly všechny když nám dr. tvrdila, že dítě hladovíme ;)
Přesně jak píše saron a ostatní... JSI VÝÝÝÝBORNÁ MAMINKA !!! A jestli kojíš nebo dáváš UM tak se na tom nic nezmění. Já jsem taky bojovala dlouho a zatím jako kojím jak já říkám na 50% :grinning: ale ted nějak nechce prso, tak ji fiknu UM a nebudu se tu rozčilovat.
25. lis 2009 v 11:40  • Odpověz
tak malá už nechce ani tu flašku :frowning2: co mám dělat?
25. lis 2009 v 11:51  • Odpověz
autor
bleško díky a třeba hlad nemá, já jdu malou vzbudit. holky najíždím na tvrdý režim. teď nakojím zajdu do města nakoupit abych mohla uvařit na tu dobu co budu sama zásoby a najedu na kojení co 3 hodiny stůj co stůj a klidně z obou prs. je fakt že se mi zdá že tento týden mám i měkčí prsa. al ejak kdy. nonic navštívím i lékárnu na homeopatika a začne nový boj.

kojící čaje střídám, vypiju jich spoustu a i melty, nevíte myslíte že caro bude mít stejný efekt jako melta, chu%tově mi ta melta asi už leze krkem :slight_smile: ale co bych neudělala pro tomé sluníčko.

takjsem si spočetla že by měla jíst cca 625ml denně, na 8 kojení je to necelá 80 ml tak bude boj ale pevně věřím že vyhraju. nic jdu se naobědvat a jdu ji vzbudit
25. lis 2009 ve 12:05  • Odpověz
Ahojte.Teda Nikuš to je mazec :frowning2: Taková podpásovka že? :confounded: Hele vůbec neřeš že bys něco pokazila ty!Právě naopak,snažila jsi se dokonale a jsi naprosto ukázková mamča :wink: Za to absolutně nemůžeš a může se to stát komukoliv z nás a je plno takových mamin.Bolí to určitě,naprosto si to dovedu představit a cítím s tebou!!!My taky ještě nemáme vyhráno!Jdeme na 6ti týdenní prohlídku v pátek a taky se budeme vážit po 14ti dnech.Už teď z toho nespím! :unamused: Mám taky pocit,že mi kolikrát malý řve hlady,protože sice vím že ho trápí prdíky,ale někdy když tak řve,tak mu strčím malíček do pusy a on šíleně saje :frowning2: Třeba po 1,5hodině co pil :confounded: Takže tomu mému mlíku taky moc nevěřím a myslím si,že stejně skončíme na příkrmu.
A chlapi tohle prostě neřeší!To víš,jsou to prostě chlapi a berou to jinak...Já jsem taky řekla Tomovi,že asi to moje mlíko nebude stačit a budem muset přikrmovat a že jsem z toho úplně psychicky v háji a on na to že no a co,tak budem přikrmovat.A vůbec to dál neřešil a taky mě nijak zvlášť nepodržel.Takže přístup chlapa neřeš,oni to fakt nechápou,jaké to pro nás je,nebo spíše chápou,ale trochu jinak a numějí si to tak vzít k srdci jako si to berem my :slight_smile: Nebuď smutná a určitě koj jak můžeš!Berenička je krásná a zdravá holčička a to je hlavní! :wink:
No já ti tady píšu takové věci a po páteční prohlídce beztak taky budu řvát :grinning: :pensive: No uvidíme...Musíme hlavně být silné!
Že bleško! :wink: Taky sis prošla peklem

Jinak tu moučnivku máme my!Měl to nejvíce na jazýčku a trochu v puse,ale to zmizlo po vytírání pusinky rychle a jazýček trochu dýl trval,ale zmizlo to.Doktorka mi pak řekla,že už nemám mazat,jenže zase se mu to na jazyku začíná objevovat,takže asi opět budu potírat :confounded: A co to na to máš?Já mám boraxglycerínový roztok a na bradavky ondřejovu mast.
autor
jiank malá má 5 týdnůl a 2 dny.
autor
petul mi k tomu dr řekla že je to možná začínající, ale je fakt že se malá poslední dny u prsa kroutí a to nedělala. řekla že řešit až to bude i na jazyku což mi příjde pozdě.

nic nedala tak jela mamka včera do lérákny a donesla lahvičku čehosi - solutio methylrosanillini chlorati tak snad je to ono.
25. lis 2009 ve 12:08  • Odpověz
autor
holky díky jste moje zlata :slight_smile:

petul fuj s takovými kecy :slight_smile: tebe se to netýká uvidíš. my tě do klubu nechceme - jako ke mně a blešce :slight_smile: viď bleško.
25. lis 2009 ve 12:09  • Odpověz
autor
tak nás prdíky taky trápí, chudinku to budí ze spaní, ach jo. jak dáváte ty probiotické kapky? 5 kapek ale jak často?????
25. lis 2009 ve 12:10  • Odpověz
Tak to nevím Nikuš,ale zkus jí to mazat.Vojta se u kojení taky kroutí a to pak vypije velké kulové a za hodinu má hlad :frowning2: Já k vám do klubu taky nechci,ale uvidíme :slight_smile: Ty probio kapky se dávají 5kapek jednou denně :wink: Je ti aspoň trošičku lépe???Asi blbá otázka co? :confounded:

Bleško tak jí nedávej ani tu flašku už,asi hlad nemá a asi jí to stačilo :wink: Kdyby přeci měla hlad,asi by pila :slight_smile:
25. lis 2009 ve 12:18  • Odpověz
autor
není blbá je, díky za optání sice mám pocit že cokoli mne rozbrečí, což se právě nad tvou otázkou stalo ale je mi líp. nic jdu ji nakojit.
25. lis 2009 ve 12:20  • Odpověz
Niki bude lip to si furt opakuj a držíme ti moc palce.. jsi šikula..
jinak holky..zabraly vám kapičky baby calm? chci je koupit, zkusíme místo sabíka.. jinak když teď přemýšlím tak si říkám Peti, že asi snad Sofinak má taky hlad...ale přijde mi divný že by v noci potřebovala víc jídla než přes den.. jsem z toho jelen..škoda že nám ti drobečkové nemůžou říct to je trápí..
25. lis 2009 ve 12:34  • Odpověz
niki: jéé to jsou mé slova.. no nic, budu ti držet palečky.. já ten boj už vzdala.. :unamused:
jasně, nechcem :slight_smile:

petul: jj přesně tak.. taky jak niki jsem to nechtěla vzdát, vyzkoušela jsem toho hodně, a znova a znova... ale pak už jsem nemohla.. bylo to furt jen o tom boji po kojení, šla jsem za tím jak pes po uzeným... a nebyla z toho kojení radost, ale starost... ale ted mám čisté svědomí, že jsem pro to udělala fakt maximum.
no už řve, zkusím další pokus.. drž palce!!
25. lis 2009 ve 12:36  • Odpověz
tak prso nechtěla :angry: :angry: :angry: :angry: chtěla flašku!! ach jo.. tak jsem ji dala flašku a ted je v koši v ložnici a bude chrnět.. asi si půjdu taky lehnout..
kolem 14h sem přijde kamarádka a v 15h tu budou baby masáže.. prý jsme se nahlásily jen my dvě, tak to zrušila s tím, že by mohla u některé z nás klidně doma a bude to levnější.. tak to bude nakonec u nás.. tak jsem zvědavá jak se na to bude malá tvářit.. jsem myslela, že to časově vyjde po těch 3hod. ale ona si postavila hlavu a holt to chce dle sebe pít.. nebo nevim co se s ní děje.
25. lis 2009 ve 12:57  • Odpověz
holky,
tak se to stalo přesně,jak jsme psala - vzbudila ses a usina až tedka :confounded: mam hlavu asi jako balon..

nik...už z tvého prvního příspěvku jejasné,že to nemůže být v mlíku ale v tovjí doktorce!!!!!!!přesně jak píše bleška, pokud nevzala vpotaz, že Berča vyrostla,tak je to blbá doktorka. fakt. A když pak píšeš, že se napije a pak spí,tak si myslím,že tohle by hladové dítko teda nedělalo. Spíše mi příjde,že vás hodně trápí koliky aa to je proč malá řve. Jinak já mám třeba ten samý pocit jako ty, že mám prsa prázdné nebo prázdnějí a ono to tak určitě bude,protože už by se nám mělo dělat mlíka jenom tak akorát pro prcky, takže proč by mělybýt nalité.
Přeně jak píšou holky, jsi dobrá mamka a obdivuju tě, jak jsi odhodlaná,,to já už bych řvala s bebou ve flašce :sweat_smile: A ten pravidelný interval je dobrý nápad, i když jak jsem psala ráno, kdo ví,jestli by to nechtělo častěji než ty tři hodky..i když elle tdka ty tri hodkysedly přesně..

bleska..já si taky myslím,že když petka nechce,tak prose nemá hlad..

Holky, my to prostě všechny moc řešíme, až jsem sama na sebe někdy nasraná :angry: furt řeším, jestli malá neřve hlady, ale jak mi psala saronka, nejsem blb á a poznala bych to..prostě je to náročné období aještě,že si tady můžeme napsat a nemusíme otraqvovat chlapy...

saro...já mám na to časté noční kojení svou teorii, protože u nás je to to samé - přes den je čilá,tak se hnedka tak neunaví,ale vnoci u kojení usíná a zdá se mi i kratší,tak to budu muset změřit,jak dluho trvá - a hlavně já vnoci podřimuju,takže ji skoro nehlídám :pensive:

Jo a jinak jsem malou narval do vaku,tak řev,takže mám smůůůůůlu :angry: Ale já nevím,co s ní mám dělat, nemá prosě ráda vertikální polohu, nejraději visí a čumí kolme sebe - já vím,že pro páteř nic moc,ale nevím,co s ní mám dělat...
25. lis 2009 ve 13:26  • Odpověz
Napsala jsem to opačně, nemá ráda polohu vležmo :sweat_smile: To je tak, jak začne ženská s vykojeným mozkem používat cizí slova...
25. lis 2009 ve 13:29  • Odpověz
chtěla jsem si jít lehnout..ale furt se budí..tak z toho zase nic nebude..ach jo.. tak půjdeme ven..tam se vychrní alespon ona pořádně..
jinak Kuki máš pravdu já ted taky zkoumám zda mám dost mlíka, a co koupit, aby ji bříško nebolelo.. no ale snažím se říkat..bude líp.. jinak jsem si psala s kamarádkou a má 3měs. syna a kojí taky prý každé 2-3hodiny..tak je to prostě normální a holt někdy si řeknou dříve a někdy později.. myslela jsem si, že musíme mít řád v jídle ale asi toho chci moc..musím být ráda za ty občasné 4hodinovky a neřešit to tolik... já jsem totiž magor a píšu si časy v kolik kojíme..začala jsem si psát v noci, protože jsem se probalaa a najednou nevěděla zda mám kojit nebo ne..uplně vyplašená jen když malá zavrněla..
25. lis 2009 ve 13:33  • Odpověz
saro..jojo,souhlas:slight_smile:a magor nejsi,já si je píšu furt, ptožoe jinak jsem uplně mimo a jednou jsem ji chtěla kojit po půl hodině znovu :sweat_smile: A s tím časem je to pravda, tedka jsme na to zrovna myslela,že jsem hrozný sobec - já jsem se rozhodla, že najedeme na tříhodinový režim, ale co chudák ona?třeba to tak vůbec nechce..aaaaachjo..jdu taky ven
25. lis 2009 ve 13:37  • Odpověz
kuki to se mi stávalo v noci právě taky :slight_smile: ale neměla jsem sílu ji pak odtrhnout od prsa..ona by totiž klidně jedla furt :slight_smile:
25. lis 2009 ve 13:53  • Odpověz
kuki: no si piš že hlad měla.. ale nechtěla už prso :angry: chtěla flašku.. jsem ji nechala chvili knourat na dece, pak jsem to zase zkusila a nic a pak hltavě vzala flašku... ono už to bylo spíš ke 4hodinám pauzy no. Tak by prso určo taky vzala.. ale když vzala prvně jedno tak to právě nechápu, proč nechtěla to druhé a řvala u toho... že by cítila po čuchu, že by tam už nic nebylo? Ale to je blbost si myslim..
jj furt to tu řešíme... jenže moje byla asi předtím fakt hladová, přesně jak píše niki moc jsme i tak nepřibraly tak nevím taky jestli to bylo spurtem nebo hladem, fakt nevim... takže niki přesně rozumím jak se cítí a ona hlady právě nebrečela vůbec, už se jen tak na mě koukala, ani dudla už nepotřebovala, byla už taková apatická.. a já myslela tenkrát, že kvůli rýmě a ono to prý byl hlad. Tak proto už ted mám stresy a jak zabrečí, myslím, že je to hlad a ono to může být taky něco jiného :grinning: jsem už z toho jak praštěná.
no prostě ji tam narvi a hotovo.. to je jak kamarádka nevozí v kočárku, protože se tam prý malé nelíbí, tak vezou kočárek a malou vedle nosí. No je to děs co my matky uděláme pro klid co? Ale ne vždy to je ta správná cesta.. a je to jak s tím kojením a jídlem apod. PROSTĚ VYDRŽET!!!

saron: no přesně tak jsem malou vážila až jsem si uvědomila, že z toho prostě už magořím. A ty 3hod asi dodržovat nebudem, prostě nechám to tak, jak byla malá zvyklá a hotovo. Ona si přes den asi bude říkat častěji, zato v noci spí klidně i 8hod. A já se vyspím :slight_smile:
25. lis 2009 ve 14:12  • Odpověz
autor
holky jsem já magor, musím vám říci že jsem si myslela že fakt přibrala jen 50g za 2 týdny a dneska čučím do papíru od Dr a ona přibrala 150 jsem nervák ale i tak je to málo. ale jsem fkat blbka.

jinak jsem oběhala město nakoupila, sehnala čaj od Greíšíka, zítra budu mít digi váhu, tak to prubnu. teď jdu krmit malá kňourá v postýlce. netahala jsem ji s kočárkem nahoru to mám za to. ale stejně bych ji vzbudila za chvíli.
25. lis 2009 v 15:14  • Odpověz
Ahojky holky. Jsem tu dnes naposledy. Jdu si hodit mašly. Loučím se s vámi :wink:
Dítě mám vyměněné, od včera je klidná, jen ráno kolem 5 měla bolení. Dnes jsem byla u tý doktorky a asi mi jebne. Prý volala primáři jak jsme na tom, on jí řekl že už jsme doma a vynadal jí že překrmujeme. On se totiž o kilo spletl, myslel že má Ela 3 kila. Chápete to? Takže 90 ml je správně, dodržovat 3 hodiny a více, jak bude mít hlad. Jinak saronka - sab se má dát jen ráno a večer 7 kapek, jinak bude malá přeplynovaná. Řekla mi to doktorka a od včera to zkouším a v pořádku. Když jsem dala častěji tak se hrozně kroutila. Sice prděla, ale byla plná plynů.
A to není vše. To nejdůležitější - říkám doktorce že jsem už zoufalá, že bývala zlaté miminko a ted pořád není něco v pořádku, že jí je dobře, ale zas má 4 velké pupínky které jí hnisají a ona na to - ALE VY MÁTE NEŠTOVICE. Holky jsem psychicky na dně. Bojím se že dostane horečky a půjdem zas do nemocnice :frowning2: Doktorka mi v 10 večer bude volat jak to vypadá. Má preventivně čípky na horečku ale začíná mít skleněný oči. Sem jí namazala pudrem a jak sebou mele tak to má rozmazaný, já jsem upatlaná... musím jí vyfotit.
25. lis 2009 v 16:34  • Odpověz
nika - soor poznáš, jsou to bílé skvrnky kdekoli v pusince. Namoč štětečku do uší a potři jí to místo 3x denně ale aby interval mezi potřením a jídlem byl hodinu. Aspon 3 dny aby se to vyléčilo. Máme to opět,, prý je to jak si začínají strkat ruce do pusy nebo z dudlíka.

Píšu na etapy jak vás dočítám :slight_smile:
25. lis 2009 v 16:40  • Odpověz
autor
jejda dandul bože, kde jsou moje problémy. ty jo ty jste chytli určitě v nemocncici co, uf jejda ať je malá ok a nemá horečky. ach jo.
25. lis 2009 v 16:41  • Odpověz
blecha - a není malá před kakáním? Ela když je plná, že třeba 24 hodin nekakala tak jí taky málo, ale po kakání řve hlady.
25. lis 2009 v 16:41  • Odpověz
nika - my měli soor na patře, proto si toho v porodnici nevšimly a začala mi prsa taky odmítat a kroutit se.
25. lis 2009 v 16:43  • Odpověz
Danu díky za sabíka zkusíme toto..já dávala 3x po 10.tak už asi večer dávat nebudu..dostala už ráno a v poledne..co myslíš??
jinak tedy ty neštovice to je určo z nemocnice..chudinka Eliška.. a ty tedy taky.. no snad to bude dobrý chudinka si to odbude takhle malička... ty jo moje problémy s tím že Sofinka v noci tlači jsou uplná blbost... Dan, držet se..

jo jinak jsem se dneska seznámila s fajn maminou tady u nás v Hostavicích... má 2měsíčního caparta.. a říkala mi, že od doktorky ví a také z vlastní zkušenosti, že děti, kterým nestačí mámy mlíčko mají zelenou stolici.tak my máme žlutou jak vajíčka..tak mlíčka mám zatím dost.. jinak dneska máme 5. týden tak čekám přští týden že budu jen kojit a kojit...

blech.. jedna kamaráda mi zrovna psala jak musí u mě doma nakojit než pojede pryč, protože kojí co 2 až 3 hodiny..a to jim jsou 4 měsíce..takže si nebudu vymýšlet a jak říkáš..dám ji jak bude mít hlad..nechci mí stresované dítě z toho že jí nedá vlastní máma najíst :slight_smile:
25. lis 2009 v 16:49  • Odpověz
nika - nene, v nemocnici ne, je u nich 3 týdenní inkubační doba (u miminek i 14 dní) a cca 5 dní před osypáním bývají nevolnosti, teploty, neklid atd. Chytli jsme je na chodbě polikliniky když jsme byli v poradně. Malá přibrala od pátku do dneška 170 g a to jí omezili dávky. Jinak pokud je kojení v pořádku tak nemusíš mít prsa tvrdý,, sousedka je má jak hadr a stříká jí to samo, holku by u kojení utopila.
Jinak kojené děti mají jíst často, mateřské mléko mimi stráví cca za 1,5 hodiny.
25. lis 2009 v 16:50  • Odpověz
saronka - zkus to, prý to je akorát 2xdenně 7 kapek. S tou stolicí máš pravdu, už jsem to s malou zažila. Je zelená a pokud je hodně hladová tak je hnědá. Koukněte - bod č.6 http://www.babyonline.cz/pece-o-dite/hygiena/stolice-novorozence-a-kojence.html
Malá od 10 spí, budí se jen na jídlo, já se tak bojím horečky :frowning2:
25. lis 2009 v 16:54  • Odpověz
autor
tak my ji máme krásně žlutou :wink:
25. lis 2009 v 17:06  • Odpověz
nika - tak vidíš, jsi šikovná tak se nestresuj!
25. lis 2009 v 17:14  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.