• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

{Maminky a podzimátka 2009}

(Zamčená)
23. března 2010 
saron: :sweat_smile:
26. lis 2009 v 09:07  • Odpověz
Ahojte holky,
tak my v noci normál, nic extra,což je ale taky dobře - akorát se malá skor celou noc kroutila, neplakala,jenom se svíjela s vydávala ty svoje skřeky. Máte taky tak hlasité miminka? :sweat_smile: Mě někdy příjde, že máme v postýlce opičku místo mimča :grinning:

saro..já bych počítala i tenhe úsměv :grinning: apson vidíš, že má radost, když se jí to povede :wink:

blecha..tyyyjo,ty jsi fakt dobrá - jak s tou venou ta ks tím přísátím - to je mazec,jak nkdy taková rada pomůže,že?myslím teda tedka na to koupání, to yb mě nenapadlo..no já včera sama koupala v kyblíku a jdemi to lépe než manžovi,malá málem nechtěla z vody, pořád dávala nohy ven, měla taměpkný vegáč :grinning:
26. lis 2009 v 09:20  • Odpověz
kuki to je super, že to jde manželovi líp..bude to dělat on a ty budeš mít chvilku pro sebe..jinak bych ráda naučila manžela taky koupat malou ..zatím nám jen asistuje.. jenže se k tomu nějak nemá.. no je fakt, chci aby to dělal z principu ani ne tak aby mi pomohl no.. uvidíme :slight_smile:
26. lis 2009 v 09:40  • Odpověz
sal mi to bylo jasné,že se těsis k mudr :slight_smile:
26. lis 2009 v 09:43  • Odpověz
berr..už jsi zpátky nebo teprvepůjdeš?a zůstane u toho doktora vůbec?

saro..právě že já psala,žemě to šlo líp :sweat_smile: ale to mu neřeknu,at koupe on :wink: my teda koupeme spolu,ale já u toho dělám jenom to,že malou mažu,jinak všechnod ělá sám..ale jako že by se toho chytl uplne sam,to nzatim neni treba,ja jsem u toho rada,paac mala je takova fajna :dizzy_face:

asorry za chyby,zas ji mam na ruce,tak pisu jednou :rolling_eyes:
26. lis 2009 v 09:57  • Odpověz
Ahoj holky,no jsem v háji s nervama :cry: Vojta měl včera celý den hlad,někdy po hodině,někdy po dvou hodinách.Jenže,pije 10minut,pak buď usne nebo už to prso nechce :frowning2: Odpoledne jsem udělala experiment,chtěla jsem vědět,jestli mám vůbec ještě dost mlíka,před kojením jsem odstříkala z jednoho prsu 100ml a dala mu to z flašky a on pil jak divý!Vypil celých 100ml a pak chtěl ještě,tak jsem ještě z druhého odstříkala 20ml a to mu už stačilo.Nevím co teď dělat :frowning2: To mu jako mám dávat odstříkané mléko z flašky?Nebo svoje a pak ještě budu muset trochu příkrmu?Samozřejmě máme tichou domácnost kvůli toho,protže mi už včera ruply nervy a řekla jsem,že budu přikrmovat,že už mě celé kojení sere,že je to pro mě tak akorát stres.No to jsem si dovolila moc!Co jsem si zas vyslechla... :cry: Je fajn mít chlapa,který spíše přišlápne když mám problém,než by podpořil :frowning2: Nechápu,kde se to v něm bere :cry:

Dan moc mě to mrzí s těma neštovicema!Jak jste na tom? :confounded:

Bleško gratuluji ti k přisátí,určitě to potěší a zahřeje u srdíčka co? :slight_smile:

Sali tak ať dobře dopadne kontrola a ať si ji užiješ,když se tak těšíš :grinning:

Týnko s tím bříškem to mám stejně.Nedávno po obědě jsem opět vypadala jak ve 3.měsíci :slight_smile:
26. lis 2009 v 10:00  • Odpověz
peťul, co na to říct... :frowning2: Tak třeba neměl Vojta svůj den...V klid...Zkus ho ještě kojit!To víš - z flašky se oije líp - není to taková dřina :sweat_smile: A na chlapa se vyprdni - on tomu prostě nerozumí a rozumět nikdy nebude...No na některy věci jsou prostě fakt nepoužitelní :wink:
26. lis 2009 v 10:10  • Odpověz
Peti to měmrzí..jak říká Sali.. ještě zkus a uvidíš.. nemáte ten růstový týden? chlapy jsou v těch věcemf akt mimo... vůbec nechápu o co běží..
26. lis 2009 v 10:19  • Odpověz
Sali to není jenom den,v poslední době mi to udělal častěji :frowning2: Kojit budu určitě,ale asi už to nebude stačit.Mám pocit,že mám i míň mlíka,včera jsem sice odsála z toho jednoho dost,ale to není každý den takhle,nedávno jsem odstříkala jen 40ml :confounded: Hlavně že jsem včera Niki říkala,jací jsou chlapi a ať se vyprdne na to,že ten její to neprožívá tak jako ona a sama jsem z přístupu toho mého v háji :sweat_smile: Víš já vím,že on to takhle nepochopí,chlapi jsou prostě chlapi,ale kdyby aspoň neměl tak jízlivé poznámky.Dokáže být fakt hnusný :cry: Ostatně to už vím jaký někdy je krutý na mě,v jiných věcěch už to hážu za hlavu ale zrovna v téhle záležitosti by nemusel být tak zlý :frowning2:
26. lis 2009 v 10:25  • Odpověz
petul já taky odstrikam a dám z flašky,pak dám prso,na večer nutrilon a tak jak to vyhovuje mi. Takže se vubec nebav s Tomem co budes dělat,je to jen a jen na Tobě krásko! Tobě to musí vyhovovat a neštvi mě!!! Už se seber a vyser se na rady tchána a Toma! Ty musíš být v klidu at je Vojtíšek spokojený a Ty potom taky! Můj Radim mě podporuje ve všem chceš kojit tak koj chceš nutrilon tak dávej nutrilon. Řekne mi,že se mu jibim pořád i to moje bříško i strie,bez nich by totiž neměl svou další největší lásku! Takže usměj se, zhluboka se nadychní a řiď se jen a jen sebou,ty jsi maminka. Musíme se už sejít moc se na Tebe těším a přibereme i kuki. Já sedím právě v autě a mířím k mudr uvidím az ho seřvu tak se rozhodnu jestli k němu jeste budu chodit.
26. lis 2009 v 11:05  • Odpověz
žádný chlap nerodil ani nekojil,neví jaký to je pocit ani jak je to psychicky náročné!!! Můžou jen podpořit v tom pro co se rozhodnete,ale rady co a jak at si strčí někam! :slight_smile:
26. lis 2009 v 11:10  • Odpověz
petul..no co to tady čtu??? :astonished: Hele, jak to píšeš, nemůže to být třeba bradavkou?nemáte zase tu moučnivku?nebo nemá vojta rýmu?že by se mu blbě sálo..protože podle mě je to tím a ne tím,že máš málo mlíka, když jsi ho tím nasytila a nedávala jsi příkrm. A z flašky se to pije lépe, takže kdo ví...a když jsme my měli ten spurt teda asi, tak ella mi vypila obě prsa najendou a měla za hodinu zase hlad - ale ona se u toho prsa držela jako klíště a pila dlouho..No každopádně at je to tak je, na chlapa hoď bobek, jak píše berryl (která by mohla hecovat fotkalové hráče, jak jí to jde :grinning: a zařiď si to podle vojty a hlavně podle sebe, protože takové poznámky ničemu nepomůžou..

Holky, vy mě přiberete???Vy jste hodnééééééééééééééé :grinning: :grinning:

berr..tak pak dej vědět,co a jak, myslím na tebe
26. lis 2009 v 11:20  • Odpověz
já jsem měla ve 3. týdnech krizi.. živě si pamatuju..pátek v noci jsem nespala vůbec.. malá měla koliku.. měla jsem pocit, že má pořád hlad, že nedělám nic jiného než kojím a plakala a já nevěděla zda ji mít v náručí nebo ne..abych ji nenaučila že jinak neusne..ale zase jsem nechtěla být krvavčí matka..prostě jsem si připadala naprosto neschopná..volala jsem jedné kolegyni - dělá dětskou psycholožku a ta řekla - ty jsi máma, ty víš uplně nejlíp co tvoje dít potřebuje.. nedívej se na to co ti kdo radí..vykašli se na kamarádky, známe.. poslouchej svůj instinkt...
jak říká berry.. je to tvoje věc neřeš to s Tomem.. a dej mu klidně nutrilon nebo prso..prostě jak se rozhodneš ty ..ne on.. není s váma doma..neví co se tam děje, ty musíš být 100% soustředěná celý den a to není málo..to si ti chlapy neuvědomujou..prostě to není DOVOLENÁ..
26. lis 2009 v 11:23  • Odpověz
Jo a včera jsem konzultovala s fyzioterapeutkou tu vzpřímenou polohu a pěkně mě dojebala - říkala,že malu nemám zvedat,ale mám ji nechat vyřvat :confounded: Takže na její skvělou radu kašlu, s manžou jsme se shodli,že svobodné bezdětné se to radí dobře...ale budu ji dávat více na zem enbo na gauč, prostě mimo postýlku a na bříško, ať vyčumuje více takhle. A kdybyste viděly moje ranní kojení :sweat_smile: to je skoro pod dekou, protože když ella uvidí okno,tak konečná a nespí, prostě furt se za ním otáčí a to máme žalůzky a vidí jen ty tečky co prosvítají..asi bude zvědavá po mě :confused: :grinning:
26. lis 2009 v 11:23  • Odpověz
Holky, všechny byste se mohly živit jako hecovačky :dizzy_face:
Je to fakt super to tady s váma všechno rozebrat,fakt..jsem az to moc vděčná
26. lis 2009 v 11:27  • Odpověz
kuki taky máme želuzky..ale při kojení i přes den je jako v tranzu :slight_smile: má zavřené oči :slight_smile:
26. lis 2009 v 11:39  • Odpověz
kuki to je jako ta jedna co mě v porodnici učila kojit a jelikož nemá děti tak nikdy nekojila a tvrdila že to neboli,že to dělám špatně. Právě jedu od mudr vyšetření nebolelo,mudr se divil,že jsem porodila tak rychle a pak mi vysvětloval že on viděl, že ta voda teče, ale jen po troskách a to může atd.no neřeším to! Budu tam chodit pač tam teď zase dlouho nemusím :slight_smile:
26. lis 2009 v 11:49  • Odpověz
Ahojky. Noc byla v pořádku, nechala jsem svítit a celou noc jsem jí pozorovala. Ve 4 jí chytli prdíky, tak jsme cvičili a v půl 6 usnuli. To už jsem zhasla. Teplota zatím nebyla. Spala od včera od 10 do 4 rána jen s přestávkou na jídlo. Ale prý to bylo po tom čípku, že jí ustoupily bolesti. Večer byla asi půl hodiny v lehátku a poprvé se smála, až jsem měla slzy v očích. Poprvé tam vydržela a i usnula. Kdybyste jí viděli. Jak pořád šermuje rukama tak má od pudru celý obličej :slight_smile: Nesmím na ní použít ani vlhkou plenu prý se to pak rychle množí, smím jí umýt jen buchtinu. Ta bude vypadat, 5 dní se nesmí umýt. Pudr se loupe, mám ho všude. Ale hlavně že to zvládá. Uvidíme dnes. Jsem tak přetažená že nemůžu usnout :frowning2:
petul - jak píšou holky, dělej co cítíš. V nemocnici mi řekli poslouchat svůj selský rozum. Tom je trouba, neuvědomuje si co ženská musí prožít a co cítí už ode dne početí, čím musí projít. Ty jsi šikovná, vše zvládáš, hlavně bud v klidu, přenášíš to na malýho. Já jsem brečela jak mi ela 3 dny křičela a když jsem pak za ní přišla na jipku a promluvila jsem tak začala brečet a tam mi řekli že si můj hlas spojuje s bolestí. Nevěřila jsem tomu ale opravdu. Co prožíváš ty, prožívá Vojta.
26. lis 2009 v 11:50  • Odpověz
berr..viděl,že teče,jo?hmm,pěkný magor..však uvidíš, až bude příště těhotná, změnitho můžeš vždycky,že :wink:
dan..týjo,to je drsné s tou bolestí..mě to vehnalo slzy do očí, už nebudu před malou brečet!A usper,že se držíte!Jen tak dál
26. lis 2009 v 11:58  • Odpověz
dan to je super,že se usmála už bude jen a jen líp uvidíš
26. lis 2009 ve 12:12  • Odpověz
ahoj holky
nevím komu se vybrečet byla jsem u dr, jsem se trošku sesypala ze všeho no a ten mě poslal k psychologovy že to vypadá na poporodní depresi :frowning2: místo aby se mi ulevilo tak si ted připadám ještě hůř, jesenm ještě horší matka než sem si myslela :frowning2:
26. lis 2009 ve 12:14  • Odpověz
endie...pokud tě něco tíží, tak šup sem s tím!nic není tak horké, jak to vypadá a když to napíšeš, tak se ti uleví..pokud to teda psát chceš :sweat_smile:
26. lis 2009 ve 12:31  • Odpověz
endie - nejsi sama, taky bojuju s nervama. Nemysli na to, vše zvládáš, jsi šikovná, není žádný problém který by se nedal řešit. Taky jsem na pokraji sil ale prcek tě potřebuje zdravou a usměvavou. Jdi ven, kup si něco hezkýho, máš zdravý dítě tak se raduj, není nic lepšího. Včera jsem se u dětské dr.taky rozbrečela, dokonce jsem jí řřekla že v baby boxu by bylo malý líp, že by se o ní postarali.
26. lis 2009 ve 12:46  • Odpověz
Endie holka moje, vím, že toho je na Tebe hodně a navíc jsi na to sama, ale neboj bude líp, hlavně, že je malá v pořádku to je důležité a teď se musíš hodit do klidu ještě Ty!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

kdyby něco kdykoliv volej ju
26. lis 2009 ve 13:56  • Odpověz
Omlouvám se, že sem pořád lezu, ale máte stejné problémky jako já..tak vás neustále čtu.
Petul: to, že malý pil jen 10 min. neznamená, že tu stovku nevypil. Moje malá pije přesně 8 min a po převážení jsem zjistila, že vypije za tu dobu i 150ml. A to jsem taky volala doktorovi, že se mi to nezdá, že hrozně málo papá a u váhy jsem teda čučela. Možná tomu někdo nevěří, ale vážně dýl jak 8 min z prsa nepije. Přibírá přes 300g týdně a jí každé 3h. Předevčírem byla taky taková neměkko, pořád plakala a fňukala a pila každých 1,5h...měla jsem depku jak blázen.Já nevím,proč nás vždycky napadne, že snad máme málo mléka a že mají hlad.Teď 2 dny zase pije po 3h, takže to máte i vy..prostě je to jeden den, kdy ho něco trápí a zahání to papaním. :wink:
26. lis 2009 v 15:05  • Odpověz
Stany přesně jak píšee v té poslední větě

jinak já se dívám na net a sháním informace o tom našem nešťastném kakáním s rourkou co vy na to?

Ahoj, tak podle vysvětlení doktorky: rektální rourku namažeme – čím víc tím líp, případně můžeme i kolem řitního otvoru. Vsuneme nerozšířeným koncem za svěrač a dále za mírného a velmi opatrného kroužení a otáčení vsouváme max. do 4/5 délky (opravdu je to nějakých 10cm dovnitř a venku zůstane cca 2 cm). Při jakémkoliv odporu se nesnažíme vtlačovat na sílu, zůstaneme na místě a a jen s trubičkou lehce pohybujeme, pokud se odpor uvolní, můžeme posouvat dál. Je vhodné dítěti přidržovat nohy nahoře ať už propnuté nebo zkrčené – lépe se tlačí. Celá procedura může trvat i 20 minut. Stolice vychází postupně. Co se týče četností použití do toho druhého měsíce prý není problém a může se rourka užívat 1–2× denně, do 3 měsíce max. 1× denně při výskytu obtíží, po třetím měsíci by se měla používat opravdu vyjímečně a vždy nechat dítě snažit se delší dobu (např hodinu) a až posléze pomoct.

Jinak nebezpečí použití rektální rourky je v tom, že dítě se naučí kadit jen na základě podráždění konečníku…tzn. umí samo tlačit a vyprazdňovat se, ale potřebuje k tomu ten impuls. Pak může být problém dítě naučit kadit i bez impulzu, ale kadit umí (řekla bych, že je to jako uspávání na rukách, pokud to budeš dělat pokaždé, taky pak budeš mít problém). A nebezpečí je fakt až po tom třetím měsíci, kdy si děti začínaji uvědomovat podmíněné reakce, a pokud vždy necháš dítě se opravdu snažit a až pak rourku použiješ, tak by neměl být žádný problém.
26. lis 2009 v 15:45  • Odpověz
Jo jen malá poznámka na okraj, tchýně rourkovala manžela do půl roku min. jednou denně (v krizích i co dvě hodiny) a říkala že žádný návyk neměl. Takže o tom návyku si myslím, že je to dítě od dítěte a jediné čím se člověk musí čídit je, že prvně necháš dítě snažit se samo a až když to opravdu nejde a dítě si oddřelo svůj díl práce, tak mu pomůžeš (názor odpozorovaný u mého Vítka, neříkám že je paušálně platný – ale nevím o nikom kdo by s návykem bojoval a byla bych ráda, pokud někdo tuto zkušenost měl, aby se s ní podělil).
26. lis 2009 v 15:50  • Odpověz
začínám být klidnější, že se to od 3m spraví, vím, že vás tím otravuji, ale já u toho opravdu do minulého týdne vždycky brečela
http://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThreadID=89969&vGroupOffset=1240
26. lis 2009 v 16:06  • Odpověz
berryl jak píšeš..nech to na instinktu. Moje švagrová to taky dělala a maly sám kaká a to jsme si říkali, že to přehání..dělala to totiž tak 5x denně, no a je to ok.
26. lis 2009 v 16:15  • Odpověz
fakt to malý kaká jen jedenkrát denně, ale z rourkou
vždy ho nechám trochu potrápit, ale stejně musím sundat plenku a zavést rourku, pak už tlačí sám, strašně mě to deptalo a obrečela jsem to vždycky.Hlavně, když mě všichni straší, že si na to zvykne, ale já jsem jim vždycky řekla, co mám jako dělat, když pláče, má tvrdé bříško a trápí se ??? doufám, že jak píšou v těch diskusích, tak že se to od 3m spraví :o)
26. lis 2009 v 16:17  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.