• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

{Maminky a podzimátka 2009}

(Zamčená)
23. března 2010 
ahoj holky, byla jsem s malým venku a už spí 4h a pokračuje v kuchyni u okna,nebojte to se otočí, teď spí krásně a pak je noc kdy se pořád budí :o)
bleško super dárek

sar můj manžel se o malého kompletně postará ani tady nemusím být :o) jen my máme problémy s tím kakáním a do toho se mu nechce, má strach malému strkat do zadečku teploměr a celkově hovínka eeeeeeee
30. lis 2009 ve 12:11  • Odpověz
berry já mám právě pocit, že když jsem doma tak to nedělá ale kdybych šla pryč tak jo..říkal mi at si pořídím odsávačku a že hlidně můžu jít líčit a on bude hlídat..což by znamenalo se vším všudy..já ho nechápu...
30. lis 2009 ve 12:23  • Odpověz
asi má hormony :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: to přejde !!!
30. lis 2009 ve 12:32  • Odpověz
Berry na to mám nárok já ne on hihi :slight_smile:)
30. lis 2009 ve 12:33  • Odpověz
30. lis 2009 ve 13:15  • Odpověz
kuki: a dala jsi ji dobré instrukce kde nas najit?

teda holky, vy mě rozesmíváte :grinning: :grinning: no chlapi co?
tak o malou se v so staral manža po dobu mého cvičení a prý dost brečela, tak ji musel zřejmě za řevu i oblíkat a šup s ní do kočárku a jel ji udrncat ven. Ani moc prý nejedla.. jen 50ml a asi se začala kroutit- prdíky.. a přesto že jsem mu dala instrukce.. tak jak začne brečet dítě, tak asi zpanikařil :sweat_smile: ale já si to náležitě užila.. asi zopakuji :grinning:
30. lis 2009 ve 13:57  • Odpověz
ahojte,holky! Já měla krásnej uťapkanej víkend, že sem ani nestihla sem jít! V sobotu spal malejod osmi do čtyř a v nedělu dokonce do šesti! :astonished: Dnes už bylo při starém - v jednu a ve čtyři :wink:

kuki: Nevím, proč to ten tvůj manžel tak řeší!? Asi fakt hormony, jak píše berryl :sweat_smile: Ale on by si určo v klidu poradil! Ten můj byl hozenej do vody a poradil si i s pokaděnym zadkem - a to sem mu ani neukazovala co a jak :sweat_smile:
30. lis 2009 ve 14:57  • Odpověz
endiešku, jak së vede???
30. lis 2009 v 16:12  • Odpověz
Sali misto Kuki jsi asi chtěla napsat mě že :slight_smile:)
dlouho tu nebyla Petule..
30. lis 2009 v 16:35  • Odpověz
Holky dneska mi někdo vyměnil asi dítě nebo jsem něco slupla na spaní.. jako od 9 hodin spinká.. nakojím chvilku má koukací a spinká..ve 13 se probudila.nakojila jsem ji, přebalila a než jsem dala do kočáru chrupkala..a stále chrní..no snad bude i v noci.. jinak mě šibne :slight_smile:
30. lis 2009 v 17:23  • Odpověz
sali: noo tak to klobouk dolů!!! To by manža řešil 150ti kapesníčky než ji vzít a do sprchy :grinning: Tak ses tak krásně vyspala, no to je prima :slight_smile:

niki: tak co, bojovnice?
30. lis 2009 v 18:30  • Odpověz
saronka: Jéé :sweat_smile: No, mylsela sem tebe! Jaks to poznala :sweat_smile: :grinning:
Tyjo, taky bych chtěla takovy dítě :astonished: Filípek byl první měsíc taky takovej. Teď je z něj takovej malej protivka... Pořád je nějakej jakoby rozmrzelej - nevim. Sem z něho celkem uahaná. Se těším vždycky, aýž příde Filip domů nebo přijede někdo z rodiny, abych se ho mohla na chvilku zbavit :sweat_smile:
blecha: No, právě, že sem o víkendu celkem ponocovala, takže sem se nevyspala :confused:

Holky, já sem permanentně nevyspaná!!!!!!!!!!!Kdepak je mých potřebných deset hodin spánku denně???
30. lis 2009 v 18:39  • Odpověz
blecha: No on si Filip vždycky něco nastuduje v nějaké knížce nebo na netu a pak machruje :sweat_smile:
30. lis 2009 v 18:40  • Odpověz
Tak dnešek jsme měli celkem klidný, asi zabrali ty probiotické kapky, konečně, už dávám jenom tohle, at ji zase nepřecpu vším možným...byly jsme se projít, tak jsem pochodila po hlavní třídě, udělala jsme parádní kup - koupila jsem celou rybu - jakože celého lososa,měl dvě kila, tak mi trčel z kočáru :grinning: ale manža ho zpracoval a měli jsme parádní večeři a ještě hormadu masa :sunglasses:

berr..no holt ně každý je na ty hovínka :grinning: tys byla dneska na vozovně,cooooo?jsi mi to tam vykoupila :grinning: :grinning: já tam jdu ještě ve středu, naobjednávalal jsem si tam hromadu věcí, tak to půjdu vyzvednout..

A vůbec, celkově je asi lepší ty chalyp hodit do vody, ať plavou. u nás se pláuje v lednu třídní sraz,tak tedka budu zběsile odstříkávat a pak se sliju jak pes :grinning: neee,to asi ne, ale už setěším..a manža tady teďka uspává s nějakou písničku Kill the name, fakt super výchova..ale ella čumí jak puk a ani nedutá :grinning:
30. lis 2009 v 18:42  • Odpověz
U nás se teď taky podařilo malyho uspat :grinning:
30. lis 2009 v 18:47  • Odpověz
tak my uspáváme dneska na rukách a i tak nám to nejde malý na Ráďovi usne a když ho položí do postýlky tak se hned vzbudí, vezme ho na ruce a tu ránu je tuhý a tak to jde už hodinu :o)

Dan jak je to s tím kolik má malý vypít? má 5kg a pije 5x někdy k 6x denn, poradíš?
30. lis 2009 v 19:24  • Odpověz
tak jsem něco našla:
odpověď:

Dobrý den, dítě vypije zhruba 1/6 své váhy, takže si to vydělte. Pokud Váš prcek váží třeba 5 kg, tak vypije za den zhruba 800-850 ml mléka a pokud dobře počítám, tak ho kojíte asi 6x denně, tak to vychází na jednu dávku zhruba 130-150 ml. Takže si nachystejte 150 ml a to by mělo stačit.
Pokud dobře přibývá na váze, je spokojený, tak to není žádný problém, jen do 3 měsíců by bylo lepší 1x v noci odstříkat. Do 3 měsíců se laktace stále zabíhá a přestávky delší než 6 h ji mohou snižovat.
30. lis 2009 v 19:28  • Odpověz
Ahojky.
berryl - zdobila jsem okna tím sněhem a šablonama, zvenku mám truhlíky přes den jsou nazdobený a večer svítí, doma ubrus, adv.věnce a gyrlandu ozdobenou na zábradlí. Co se týká výpočtu jídla - tak jak sis našla. 800-850 si rozděl podle toho jak se budí. My jsme stále po 3 hodinách 90 ml a v noci první spaní po 3,5-4. Budem muset změnit mlíko, ta sensitiv je dietní potravina a v lékárně mi řekli že jí to nebude stačit.

Holky včera jsem poprvé zažila koliku jak tady popisujete. Hodinu a čtvrt večer řvala ale opravdu řvala a kroutila se. Kluk potřeboval spát a Petr se učit tak jsem se s ní zavřela do koupelny. Pak se vyprděla a bylo to dobrý, ale děs. Zkoušela jsem vše možné. Hlava mi třeštila, líto mi jí bylo. Dneska spí nebo jí. Byla jsem ted na velkém nákupu tak se prý konečně pokadila tak se jí ulevilo, ale v noci bude asi čumět když celý den spí. Dopol.jsem volala mudr.omarodil mi kluk a neměla jsem malou kam dát tak šel sám a já čekala v autě aby nic zase nechytla. Takže mám nemocný oba, no je to na palici.
30. lis 2009 v 19:57  • Odpověz
Ten výpočet je takhle - na každé kilo dítěte 150 ml mléka denně. Př. 4kila x 150 je 600 ml na den děleno 24 hodinama a vynásobit po kolika dítě jí.
30. lis 2009 ve 20:02  • Odpověz
Nevím kdo tu psal o manžovi co se týká malý - když jsem si byla jistá že Petr viděl vše - jak se přebaluje, jak se krmí, co s ní když má bolení - sedla jsem do auta a jela jsem si cournout po krámech a jak musel fungovat! A to jí nikdy nepřebalil když byla pokaděná a dneska třeba musel :grinning: Když bude muset, tak to zvládne.
30. lis 2009 ve 20:12  • Odpověz
sali: :grinning:

tak my uspáváme tak, že ji řeknem dobrou noc, dám dudlik do pusy, natočím na bok a ona usne :slight_smile: paráda.. jen aby ji to vydrželo :grinning:

dan: no ale zase jste na to zvyklí... na jaké mliko ted přejdeš? No ty jsi teda šikulka, takto vyzdobit byteček... no já jsem hrozná, už od května se snažím přibít obrázky na zdi.. no děs a hrůza se mnou :grinning: příští víkend přijedou M. rodiče, tak jsem naplánovala, že bychom vymalovali dětský pokojíček a vyzdobím ho. Na Hlavní jsem koupila v tom krámku nějaké dřevěné ozdoby, tak už se na to těším :slight_smile:
Mmj. tam pracuje sestra mé spolužačky ze základky.. nooo jak je ten svět malý co?
no ty si teda užíváš :frowning2: to je mi fakt líto.. no snad budou brzo OK a užiješ si skvělé vánoce :slight_smile:

to naše malá zase dneska nekadila :angry: takže zítra bude zase v plínce velkááá nadílka :grinning:
a jak píše Dan.. jak chlapi musí, tak to prostě nějakým způsobem zvládnou a my bychom neměly pátrat po tom jakým způsobem :sweat_smile: :dizzy_face: :zipper_mouth:
tak já se jdu umýt a do hajan.. mějte se krásně, zítra nám přijdou na odečty tak tu musím nějako ráno pofackovat.. no znáte to..
30. lis 2009 ve 21:04  • Odpověz
Dan to mě mrzí, že je malý nemocný!!!
no malý pořád nespí asi má naspáno, leží v postýlce a kouká občas houkne usměje se.
Bleško tak to je paráda to Vaše uspávání!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

já nějak zatím pořád nemám vánoční náladu

mám Vás pozdravit od Niki psala mi sms je u rodičů, doma na vše byla sama a tak si to tam s Bereničkou užívají!
30. lis 2009 ve 21:22  • Odpověz
berryl: no tak stálo mě to ze začátku velké úsilí tak ted sbírám ovoce :slight_smile: ale nevím jak dlouho ji to vydrží.. každý měsíc může být jiná, tak uvidíme, ale je to takto fajn :slight_smile:
já taky nemám stále vánoční náladu.
tak ji taky ode mě a Peťulky moooc pozdravuj, že na ni pořád myslím.. a jak bojuje?
30. lis 2009 ve 22:27  • Odpověz
dobré ranko kočandy :slight_smile:
1. pro 2009 v 08:49  • Odpověz
nazdar sluníčka :slight_smile:

ty brdo kdo to má dočítat :astonished: :grinning: . tak ve skratce jak s evám vede berušky?
1. pro 2009 v 09:37  • Odpověz
endie: no nám se vede relativně dobře, co vám beruško?
1. pro 2009 v 09:58  • Odpověz
Ahojte vespolek!

blecha: My to dřív s uspáváním měli taky tak.. Teď už je to ale horší :unamused:

Musím se zase pochlubit - spali sme až do šesti! :grinning:

endie: Tak jak je? Nám, jak píše bleška, relativně fajn :sunglasses: I když se z mého roztomilého Filípka stal pěknej mručoun...
1. pro 2009 v 10:06  • Odpověz
sali: neboj... my jsme starší :wink: tak určo to bude lepší, podívej na nás ;) a jaké si to uděláš takové to máš :sweat_smile:
jéé no tak to jste spali krásně.. tak to já tiše zááávidim... my jsme se vzbudily kolem 3h
no moje taky pěkně mrčí.. jsem ji ted strčila na balkon, doma už nějak nemůže zabrat, spí jen venku v kočárku.. no ještě že ten balkon maáme a ted jdu něco vařit, ale nevím co :unamused:
co vaříš ty?
1. pro 2009 v 11:14  • Odpověz
já vařím rizoto od včera :grinning: Takže nic...No a zítra mám v plánu sekanou s bramborovou kaší - mňam už teď se těšim :sunglasses:

Malej se totiž musí pořádně vyspat, aby mohl přes den zlobit :sweat_smile:
1. pro 2009 v 11:25  • Odpověz
hmm hmm to jsou dobroty :slight_smile: to bych taky někdy mohla udělat :slight_smile:
co děláš dnes odpo? Už si nepamatuju jak si říkala že máš či nemáš čas..
1. pro 2009 v 11:31  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.