• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

{Maminky a podzimátka 2009}

(Zamčená)
23. března 2010 
autor
taky musím zasét rajčátka, půjdou na balkon, mám na balkoně dva trhlíky - teda původně vaničky na maltu obsahem cca 80 litrů jeden. v něm jsou rajčata a bylinky. a asi 20 truhlíků, ale nevím zda dokopu manžu udělat mi nové háky na zábradlí a zábrany na okna.

sar tobě kouknu večer na letničky co přežijí celodenní slunko a dám ti vědět co by šlo. ju.
8. bře 2010 ve 14:32  • Odpověz
Asi myslíš kalfasy, co? Já v nich mám dírky a taky rajský, loni byly vysoký jako já. Jednu stěnu k sousedům mám jižní tak tam mám begonky 16 truhlíků. Byla jsem ted venku, koukám smutně z okna jak hrozně chumelí a zapomněla jsem že mám venku malou :grinning: - bez pláštěnky, ale dobrý, má vysoko fusak. Spí jak šípková růženka. Dalamánky mám hotový, 24 kusů, jsem zvědavá kdo to bude jíst :grinning:
8. bře 2010 ve 14:39  • Odpověz
autor
jj já taky dírky a nasypaný makadam - jako drenáž, jsou šíleně těžké :slight_smile:
tyjo vidíš já Begonie zase dávám kde je snít a nesvítí tam slunko nebo alespoj třeba na východ.
8. bře 2010 ve 14:49  • Odpověz
No vždyt jo, tam na tu stěnu mi nejde sluníčko vůbec. Asi jsem to špatně popsala. Já mám vespod hrubozrnný písek a Petr je převáží na rudlíku jak jsou těžký ale je to nejvděčnější květináč.
8. bře 2010 ve 14:54  • Odpověz
autor
ok já myslela jako jižní :slight_smile: v pohodě. ty jsou vděčné, máš ty velkokvěté nebo ty drobnější převislé????
je to mazec já dám za kytky šíleně moc penízek :slight_smile: naštěstí mám sestřenici květinářku a dobrou kamarádku má mamka je zahradnice tak vždy něco dostaneme.

ale letos snad taky navštívím i Polsko na kyti, tam se to fakt vyplatí.
8. bře 2010 ve 14:57  • Odpověz
Niky super díky moc
jinak máme za sebou plavání ..no bomba..Sofinka nadšená...dokonce se i 3x potopila a byla uplně v pohodě...neplakala a tak..je vidět že vodu miluje :slight_smile:)
8. bře 2010 v 15:43  • Odpověz
niki: no já s tím problém nemám, pokud budou holky souhlasit, tak mi napiš kolik ti mám dát, doufám, a já je pak zkasíruju :wink: no mě daně dělají vpráci... tak mám o starost míň :slight_smile: a děkuji za lžičku :slight_smile: jsi zlato... aspon mám co ničit v mikrovlnce hihi

saron: a nerostou ji taky zuby? tak to jsem ráda, že vaničkování dopadlo superně a jak jste se domluvily dále? Bude ještě nějaké vaničkování a nebo půjdete pak rovnou do bazenu?

kuki: jak sis nechavala taky dělat to profi foto, tak sis to nechala u ní vyvolat a nebo sama někde jinde?
8. bře 2010 v 16:25  • Odpověz
bleško.. no já nevím koukám do pusy a přijde mi že tam vidím něco bílého ale manžel tvrdí že to nic není.. jinak říkala, že je šikovná a může hned do bazénu, že by nás vzala už od 5. měsíců.. jenže já asi k nim chodi na plavání nebudu.. stojí to 390kč za hodinu a je to v centru prahy.. seznámila jsem se tu s maminou co má stejně starou dceru a budeme chodit spolu na vysočanskou..budu jezdit s ní autem a stojí to jen 330kč.
8. bře 2010 v 16:35  • Odpověz
saron: tak to jooo :slight_smile: a jak teda s těma penězma?

niki: když budou holky souhlasit, tak mi napiš celk.cenu co ti mam uhradit ;) stejně holky budou mít ode mě co si objednaly tak jim to k tomu dám :slight_smile:
8. bře 2010 v 16:42  • Odpověz
mohla bys to za mě zaplatit a já bych ti to dala? ale pokud ne klidně to pošlu Niky na účet pro mě to problém není..
8. bře 2010 v 16:50  • Odpověz
Ahojte holky :slight_smile:

blech..se dívám, že co 5 minut měníš fotku :grinning: já si to nechávala vyvolat sama, ale stejně v tom fotolabu, o kterém mluvila ona. A koukej dát něco do alba, ať se pokocháme :wink:

nik..super, jsme moc ráda za ty lžičky!dám ti peníze hnedka, jak se uvidíme, i za tu clonu. jo, jinak teda dám na tovu radu a počkám s poslekm ještě chvíli, potřebuju totiž všechno nové, asi něco jako saronka, tím, že jsme sepřestěhovali, tak je to třeba. A asi taky koupím ty samozavlačovací, když už začínám..tedka mají akci v tesku, jeden 40cm za 89,-, tak envím, jestli to vůbec koupím levněji..jo a myslíš, že je lepší koupit je prázdné a zasadit si tam něco sama nebo třeba poprvé koupiot už naplněné a příští rok nasadit sama? jo a začínám i pěstovat, tak už jsme zasela rajčátka a i prapriky, jsem zvědavá, jestli mi z toho něco vyleze, jsme záhrádkář amatér :sweat_smile:

endie..kvůli stejné čepičce? :confused: no já nevím, to mi faktpříjde tak nějak pro 15ti letou holku, já bych to neřešila..

saro..takže po prvním nutroši,jo? :slight_smile: malá takykoukala, ale teďka už ai budu přikrmovat pořád, i teďka mi vypila 60ku po kojení..jen se musím podívat,jak je to pak s pitím
8. bře 2010 v 16:54  • Odpověz
blecha: Jóóó - dej nik peníze a já ti pak dám, jo :wink: Aspoň máš důvod přijet do Prahy za mnou :grinning: No, tuším, že je to 120Kč - pokud ste si objednávaly po jedné lžičce... :sweat_smile:

nika: Móóóc děkuju!!!!!!!!!!!!!!!!

Koukám, že ste tu začaly sázet :slight_smile:
8. bře 2010 v 16:56  • Odpověz
Kuki nutroš už po 3x jednou jsme zkoušeli zda si veme pak manžel nevydržel čekat zda dojedu a dal jí ho a včera po třetí..dneska bude bez a pokud bude spát huř asi ho začnu na noc dávat..a v noci kojit
8. bře 2010 v 17:05  • Odpověz
autor
není zač holky.
bleska mi dá 160,- za 4 kusy, ze zbytkem se domluvím sama.

jiank clonu jsem ještě neobjednala. ale jdu nato dneska snad.

blesko daně mi takdy dělá zaměstnavatel, ael chlapovi je dělám já, naposledy ale příští rok už jen zaměstnavatel.

kuki vzhledem k ceně osazených v polsku bych koupila klidně osázené, ted já osobně nekupovala ale kolegyně z práce tam jezdí a je spokojená.
jiank ta cena v tescu je dobrá. já beru od firmy lebis jsem s nimi spokojená, berem od nich i kytičky ale je to b Boskovicích.
8. bře 2010 v 17:07  • Odpověz
saro..já vím, já myslela prvně na noc :wink:

sali..to víš že jo, se to tu přejmenuje na klub zahrádkářů :grinning:

nik..no právě, to tam pojedem omrknout a uvidíme, chtěla bych tam chlapa vytáhnout jenom na kouknutí, ale beztak se zase bude cukat :angry: :grinning: musím to prostudovat, podle toho, jak jste psaly kam svítí sluníčko a tak a taky, jak to na parapety uchytit, nechci vrtat do baráku a parapety jsou úzké..no uvidíme.

holky, můžete mi, prosím, poradit, jak je to s pitím - když kojím a dokrmuju mutrošem, tak kolik bych měla dávat Elle vody. Jestli je nějaké minimum a nemůže se třeba přepít - jsme jí před chvíli dávala vod ua hltala to s nadšením, tak ať se nepřepije nebo já nevím :confused: Díky
8. bře 2010 v 17:25  • Odpověz
nene vždycky dostala na noc ty před tím a spala stejně jako při kojení ale jelikož ted se budí co 3-4hodiny tak jsem to zkusila a spala dýl.. tak dneska bude bez a pokdu bude zase co 3-4hodiny asi začnu na noc nutroš dávat..
jo holky..asi se zeptám uplně blbě..ale jako raději se ptám.načala jsem kojeneckou láhev, a můžu třebas zítra z té stejné udělat další nutroš?
8. bře 2010 v 17:28  • Odpověz
autor
kuki já nedávám nic, beri, teda dávala bych ale ona jak zjistí že to není mlíko tak to nechce. maxi si vezme za celej den 30ml když se daří.

pokud nahradíš jedno kojení nebo dvě nemusíš nic, si myslím.
8. bře 2010 v 17:29  • Odpověz
autor
sar já jsem dávala jen tu lahev do lednice. teď už jedem an vodu z kohoutku :slight_smile: když dojde láhev, což je často. ale dýl jak dva dny ji nenechávám, kupuji Tomu naturu, pak ji dopiju :slight_smile:
8. bře 2010 v 17:30  • Odpověz
niky..díky :wink: já ji vždycky po tom dokrmení dávám pár lžiček, spíše aby ji ot prohnalo a nebyla zatvdrlá

sar..neporadám, já dávám z kohoutku
8. bře 2010 v 17:41  • Odpověz
ahoj holky

taky dávám s kohoutku
8. bře 2010 v 17:52  • Odpověz
aha..takže myslíte že můžu dávat z kohoutku..jsem si myslela že jen kojeneckou..
8. bře 2010 v 17:52  • Odpověz
autor
saronko já to řešila předtím, je to názor jak kdo, obecně je voda z kohoutku - studená podotýkám vlastně nejčerstvější, a velmi často kontrolovaná.ty v lahvích skladují kdo ví kde, na slunci, atd. když necháš vodu z kohoutku trochu odtéct je to ok.
když jsem se ptala naší Dr. tak mi doporučila do půl roku dávat kojeneckou ale po tom co jsem koupila annu či jak se jmenuje a viděla v ní plavat ten kal. děs.

kupuij tommu naturu ale když není tak dám beri kohoutkovou :slight_smile: což je více častěji že lahvová.
8. bře 2010 v 18:02  • Odpověz
no já souhlasím...já jsem dost zastánce vody z kohoutku nekupujeme balenou...
8. bře 2010 v 18:07  • Odpověz
berryl..hele, tak já jsem zjistila, že ta savička s těma třema číslama je součástí kouzelného hrníčku, co jsem ještě v těhotenství koupila :grinning: mám k tomu i úchytky a takovou násosku s dírkama. Takže dobrý,no :grinning: :grinning:

Pro zbytek: dávala jsme Elle jíst a zjistila, že mlíko někdy chce, někdy ne, někdy plive - a pak jsme se dozvěděla, že ji dávám ze savičky s regulací, chuděrka malá... :grinning:
8. bře 2010 v 18:37  • Odpověz
Krásný podvečer, tak u nás noc byla suprová, vstával na jídlo až v půl sedmý :dizzy_face: a to ještě usnul a spali jsme do čtvrt na deset, no paráda..... jinak teda jsem se vzbudila ve čtvrt na šest a přemýšlela jsem, v kolik jedl a on ještě nejedl zlatíčko.... No a pak jsme jeli do města, nakoupit, zařídit nějaké věci a koupili jsme teda konečně to nosítko, po vyzkoušení jsem teda koupili manducu, jen teda neměli tu barvu co jsme vybrali,t ak ji budem mít do týdne :dizzy_face: :dizzy_face: už aby bylo teplo a mohli jsme vyrazit :dizzy_face:
8. bře 2010 v 18:38  • Odpověz
autor
kuki teda :slight_smile:

veru to je super, myslím že Manduca je nejlepší řešení :slight_smile:
8. bře 2010 v 18:45  • Odpověz
Niky no já váhala mezi ergem a manducou, ale potom co jsem měla manducu i s malym na sobě, tak prostě paráda :dizzy_face: už se na ní mooooc těším :dizzy_face: :dizzy_face: a copak dělá Beruška???
8. bře 2010 v 18:58  • Odpověz
autor
teď spinká jdu ji pomalu probudit na koupání, naplnění bříška a následního uspání na noční spánek :slight_smile:
Niki je zlato když tě nechá tak pospat :slight_smile:
8. bře 2010 v 19:02  • Odpověz
Veru já jsem moc ráda, že to je spáč,, sice přes den už toho moc nenaspí, ale spinkání v noci je dobrý.... My půjdem taky koupat a papat chrnět
8. bře 2010 v 19:04  • Odpověz
autor
to je hlavní že jste to vyzkoušeli :slight_smile:
kamarádka nosí v manduce malého v zavinovačce z autosedačky od emitexu i teď a jsou spokojení, ale na léto a jaro a podzim je ot nejlepší řešení :slight_smile:
8. bře 2010 v 19:05  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.