• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

{Maminky a podzimátka 2009}

(Zamčená)
23. března 2010 
Dan to je super, že byla :grinning: ...
jinak holky..jako Sofinka je pusinky pláče nejdéle 5 minut..ale všechny kamarádky co mají ted děti podobně jako já.. jejich ratolesti kojí v noci jen 1x.. no ta naše je holt jedlík..nebo já nevím..nechci ji omezovat ani přes den jako najet na rytmus třebas 3 hodiny..nedovedu si představit,ž e bych ji tu nechala křičet hlady..
3. pro 2009 v 10:09  • Odpověz
saron: ta si tak krááásně hraje :slight_smile: na toho mluvícího pejska jsem se taky dívala... no moje tchynka nechce prozradit co má pro malou, tak to bude překvápko.
no ta naše je přímo žrout.. asi to má po mě :sweat_smile: ještě, že to na mě není tolik vidět :grinning:

endie: no já jsem velmi spokojená s holičkou na Stodolní... platím tam tak 400,- plus minus. Ona mě česala i na svatbu a fakt to nemělo chybu. Tak jestli chceš, pošlu kontakt. A tam jsou i kosmetičky.. ale s těma zkušenost nemám.
jj tak to jsme měly stejnou noc :wink: :angry:

holky, malá začala mít problém s kakáním... má docela hustou stolici oproti řídké jak měla kdysi.. vím, že jste to tu řešily.. furt se tu kroutí a musela jsem ji pomoci teploměrem.. asi taky koupím tu rourku. Není to třeba tou bebou? Jako tou umělou výživou, že ji to zacpe střeva? Nemám ji dát třeba ten čaj co jste to tu řešily? Když všude se říká, že kojené děti by neměly mít jinou tekutinu než mliko tak nevím. Ale malá je kojena na půl.. ach jo :frowning2:
ted jsem musela dát malou do kočárku, protože přijela pošta a nechtěli jít nahoru, tak jsem vlítla dolů pro poštu a vyletím nahoru a žádný řev, kouknu do kočárku a chrní.. tak mám chvilu klidu a jdu si ohřát polivku a nevim co udělám jako druhé.
3. pro 2009 v 11:38  • Odpověz
bleško určitě to je bebou!!! nás zacpala pořádně ani čaje nám nepomohly až změna příkrmu na nutrilon comfort Dan zase třeba beba sedí nám ne!!!
Dan mohla bys prosím zjistit jakého toho usínáčka sousedka má?
snad už bude s malou lépe a vše zlé si vybrala !!!
3. pro 2009 ve 12:19  • Odpověz
četla jsem ---
Myslíme si, že dítě prožívá intenzívní pocit, že se chce vrátit tam, kde mu bylo dobře – k mamince do dělohy. Pomozme mu a bude spokojené. Zabalením do zavinovačky, znehybněním (vypadá to děsivě, ale reflexní rozhození ruček miminko vyděsí, probudí a opět je důvod k pláči), přivažte si ho do šátku na břicho, chovejte ho, houpejte, klokánkujte (v poloze zádíčka přitisknutá na mámino bříško se skrčenýma nožkama).

Ale pozor! „Důležité je také vnitřní nastavení maminky – když je zoufalá, nešťastná z pláče a nevěří si, dítě to cítí. Děti jsou velké barometry! Pak můžete houpat a chovat třeba tři hodiny a stejně se dočkáte pláče,“ varuje Klára Borůvková.
„Dítě zkrátka potřebuje bezpečí, klidnou pečující osobu, která ho pevně stiskne v náručí a dodá mu sebedůvěru. A měla by to být právě sebevědomá maminka, jistá si svou péčí. Dodá tím jistotu i svému miminku.“
3. pro 2009 ve 12:25  • Odpověz
berryl - už máme taky tuhou stolici po tý bebě ale malá zvládá kakat. Zeptám se sousedky.
3. pro 2009 ve 12:35  • Odpověz
berryl: no a že by to udělalo až ted? Tu bebu bere už asi měsíc..
dan: takže to dělá ta beba jo? :angry: a nepomůžou ty čaje?
3. pro 2009 ve 12:42  • Odpověz
Nám čaj nepomohl, jen mi ho blinkala. Máme už třetí druh beby a ted dokonce pro děti s citlivým bříškem a po všech máme zácpu nebo tužší stolici. Budu přecházet na Nutrilon, mám ho vyzkoušený. Jen čekám až jí přejde rýma aby byla v pohodě. Ze začátku vše dobrý a po delším užívání nám ztuhla. Berryl jí má taky vyzkoušenou a taky se trápily.
3. pro 2009 ve 13:00  • Odpověz
nás beba zacpala až po delší době ze začátku malý kakal sám
teď mám stolici lepší, ale už neumí kakat sám :O( posrali jsme to tou bebou!!! zvyknul si na rourku i tak máme teď někdy tu stolici tuhou, ale po bebě kakal takové hovína jako my dospělý a to nebyl prostě schopný vytlačit
3. pro 2009 ve 13:10  • Odpověz
http://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImageID=3593320&vReferer= :grinning:
bleško prosím když tak pošli číslo děkuji
3. pro 2009 v 15:04  • Odpověz
Ahojík maminky :slight_smile: Teda vás dočíst...nebo je to spíše tím,že tady vlezu jednou za uherský rok co? :grinning: Tak první budu reagovat... :slight_smile:

Dandulko ach jo :confounded: To už snad ani není možné!To už není ani pech :pensive: Už je malé líp?Máš můj obrovský obdiv!Jsi hrozně moc velká šikulka! :slight_smile: A co kluk,ještě pořád nemocný?Ty probiotické kapky vám určo zaberou,my je berem 3 týdny a super!Holky držte se!!!

Týnko jaké máš ty měsíčky?Silné a máš velké bolesti,nebo je to naopak?A je to lepší než před těhu?A co to mlíčko? :confused: Pořád málo?Držím palečky,ať zase naběhne a máš hektolitry mlíčka! :grinning: :wink: Kakání se spraví,uvidíš.Zatím mu určo pomáhej tou rourkou,jak je po tom spokojený a ty jsi určitě taky :wink: Ale věřím ti,že to je na palici.Medvídek usínáček je krásný!!!Taky budem pořizovat :slight_smile:

Šari,Endie,Dan fotky jsou super a prcci ještě suprovější :grinning:
Endie já chodila do centra vedle imperiálu salon Hanka k takové mladé holce Katce,byla jsem s ní spokojená,ale už tam nejdu,vždycky mě ukecá na nějaký úlet a já toho pak lituju :grinning: Ale pracuje jich tam více,kluci i holky a samí mladí!A kluci šikovní :grinning: mrkni:http://www.tvoje-svatba.cz/svatby-sluzby/firma/salon-hanka

Bleško tak malá bobek má problémy s kakáním?jejda :confounded: A není to fakt tou bebou?Možná se zkus zeptat doktorky.A co koupání ve vanně,pokračuje? :slight_smile: Malá je tam fakt spokojená dle fotky :slight_smile:

Tak holky u nás celkem dobrý,Vojta už je hodnější,někdy prdíky a jinak pláče když se chce nosit,jelikož máme teď v rodině každý týden nějaké narozeniny a pořád ho někdo nosí a já pak z něj přes týden blbnu :angry: Musím to zakázat,jinak si na to hodně zvykne.Jinak u té doktorky dobrý,přibral za 14dní 450g a doktorka byla spokojená,ale popovídaly jsme si o tom kojení a domluvily se na příkrmu.Takže dávám dopoledne a na noc nutrilon.A malý je fakt spokojenější.Někdy mi z prsu neumí toho dost vytáhnout a to má potom co hodinu hlad,tak ho trošku dokrmím a super :slight_smile: Jinak už se směje úplně fajně :grinning: Já teď celkem bojuju sama se sebou,jsem věčně sama doma,Tomáš teď toho má v práci dost.Celkem by se to dalo,ale dostala jsem zánět do zubu,takže jsem si pěkně vytrpěla a ještě nemám vyhráno :rolling_eyes: Mám to rozvrtané a mám v tom umrtvovací vložku,ale ještě to pořád cítím.Ven nemůžu,nesmí se mi na to dostat zima ani teplo.Prý to mám na antibiotika,ale jelikož kojím,tak smůla.Teploty,bolí mě půlka hlavy a obličeje,no hnus :rolling_eyes: Sem tam si můžu vzít brufen,kdyby to bylo k nevydržení.Teď mi to bude léčit a uvidí se,jestli se podaří nebo bude muset jít ven.Na druhé straně už ten samý zub nemám-mělo to úplně ten samý průběh :pensive: No tak snad se podaří zachránit aspoň tenhle.No je to mazec.Tak já na vás zase mrknu a někdy snad i pokecáme :wink:
3. pro 2009 v 15:38  • Odpověz
Zdááárec matky :grinning:
dneska jsem plná optimismu, takže proto tak zvesela..no snad to není zase jenom na přechodné období..
Ale ke včerejšku:tak poradna super, doktorka nás vychválila do nebes, malá (nebo teda už velká :sweat_smile: ) má 4,7kg a 55 cm,takže jsme prý fakt spurtovali..jinak má reflux a tříměsíční koliku, to jsou ty méně dobré zprávy :unamused: Ale prý to skončí..no radovalal sjem se,že nám pomohli kapky, nicméně včerejší řev od půl čtvrté do osmi mi to vyvrátil.
ale dneska?jako nestíhám, ella je jak milius :dizzy_face:byla jsme u našich, museli mi ji pohlídat, protože jsme musela do nemocnice an vyšetření a úplný andílek,skoro celý den spí,nekroutí se,nic. Takže zase večer...
jo a dobrá zpráva:žíly se mi v těhotenství nezhoršily, takže se operace odkládá po druhém dítěti, huráááá.akorát že s tou nohou se nemůžu nikde moc ukazovat, mám tak křečák jak 70ti letí babka :rolling_eyes:

saro..já už kojím v noci jen dvakrát - jednou kolem osmé,pak kolem druhé a pak k ránu, takže vstávám jen dvakrát - a přes den to neřeším, když má hlad, tak jí dám, ale bývá to kolem těch tří hodin,no. Jinak fotky parádní, nasmála jsem se,hlavně teda, jak tam má ta panenka rozcapené ty nohy Sofča ji drží za nohu :grinning: :grinning:

berr..tyjo,ještě že jsme fakt včera šla domů, jak sjem psala výše, ella pak furt řvala :rolling_eyes: a řeknu ti,taky jsem překně promrzla,ono se to nezdálo, ale byla sjem skoro tři hodky venku..ten usínáček je moc hezký, myslím ten od chicca. ale kdo ví, jestli je ještě vleze k ríšovi do postýlky, po tom, co jste mu tam narvali tatínkova medvěda :grinning:

dan...fotky taky parádní, nejlepší je ta, jak je modelka, to se divím, že jste ji stihli vyfotit :grinning: :grinning:

blecha..s tuhou stolici neporádím :unamused: ella kadí asi jakokdybys bouchla sifonovou bombičku,takže tohle neřešíme :sweat_smile:
3. pro 2009 v 15:42  • Odpověz
endie..tyjo,malá se dobře kření,tka daleko ještě nejsme :slight_smile: ale řeknu ti,je celá ty!

petul..tyjo,tak to máš pěkný pech, zuby jsou svinstvo, bolí jako čert :frowning2: a věřím, že je jěpkně na palici, když ani ven nemůžeš a jsi zavřená doma sama..no snad to brzo přejde a budeš v klidku, apson že Vojta je lepší a kapky pomohly :slight_smile:
3. pro 2009 v 15:46  • Odpověz
ahoj kuki :slight_smile: tak super,že vás mudr pochválila.počkej a malá má reflux? :confused: jakože ti hodně blinká po jídle?jinak souhlas s fotkou od saronky i endie :grinning:
3. pro 2009 v 15:55  • Odpověz
petul..nee,blinká jenom trochu,ale vrací se jí jídlo, ona si po jídle odbrkne ap ak třeba ještě za hodinu se začne tím jídlem dusit a musí si zase odbrknout. A hodně často se po jídle kroutí, vracejí se jí šťávy zpátky. doktorka říkala,že u toho refluxu nemusí házet přímo šavle, že se tak prý označuje nevyvinutí něčeho, ale nevím čeho, nějaké záklopky nebo co :confused: :sweat_smile:
3. pro 2009 v 16:00  • Odpověz
aha,tak jo.a to by mělo teda taky přejít po těch 3měsících jo?
3. pro 2009 v 16:07  • Odpověz
ahoj holky, my byli venku, už tam fakt přituhuje brrrrrr malý ještě spí v kočárku tak mám čas
Ríša se budí v noci jen jednou, tak snad mu to nějakou dobu vydrží a já si pospím, dopoledne je většinou vzhůru a já dělám vše proto abych ho zabavila, někdy je to mazec vám řeknu. Je to strašný smíšek tak na něj dělám opičky a on se směje,je to krásné!!!

holky krásné fotečky :slight_smile:
3. pro 2009 v 16:53  • Odpověz
kuki to je fajn, že se ti ty nohy nezhoršily:o)
3. pro 2009 v 17:02  • Odpověz
Ahojky...

kuki to máme úplně to stejná to co ty.

berryl jakto, že nechce spát dopoledne? Mě teda malá taky moc dopoledne nespí, i když jsem četla že takto malé děti jako mám já i ty mají spát pořád skoro. Tobě malej aspon už trošku vnímá,mě teda ještě moc ne...už teda začíná pozorovat, ale pořád jí ty očička lítají a má ještě takové ty úšklebky.
3. pro 2009 v 17:38  • Odpověz
berryl: jejda.. tak to je síla :angry: ani když koupím čaj? A to můžu přejít z ničeho nic na jinou stravu?

endie: máš v IP :wink:

petule: no mamka mi řekla, že by se neměla koupat ve velké vaně pokud není ještě očkovaná, docela mě to vyděsilo, tak koupu v malé vaničce.. už to bylo dobré, svlékla jsem se durch do půli těla a uplně se s ní tam ohla aby mě cítila.. vyšlo to :slight_smile: včera to bylo nic moc protože ji trápily ty prdíky.
Jinak nevim ... možná to bylo i kvasnicovou pomazánkou nebo jak se cpu sladkým - na nervy - to prý taky staví.. tak nevím. Zase je mi líto te beby s těma probiotikama.. uplně jsem na to sázela :unamused:
Jéé tak to mě mrzí s tím zubem.. no snad to bude brzo OK .. foukám na bolístku.. já bych měla taky k zubnímu, mám ted taky nějaké citlivé zuby, ale já se taááák bojííím :grinning: a mám to přes celou Phu, to je tak přes hod. cesty.. tak nevím jak to udělat s malou. Tak se furt vymlouvám :confounded: Tak to přibíráte moooc pěkně :slight_smile: my jdem na KO tuším 14.12. tak už ted se děsím.

kuki: no tak to se máááte :grinning:

holky jaké užíváte ty čajíky? Můžete sem hodit ještě ty odkazy?
mě je ted nějak špatně, uplně na zvracení, manža dnes na basketu, tak jsme tu celý den zas samy.. přijde až kolem 22hod :frowning2:
3. pro 2009 v 17:50  • Odpověz
jé - bleško, tak ať tě malá nechá odpočinout!!! Snad bude brzo líp!

Peťul, máš můj obdiv s tím zubem! To kdyby potkalo mě, tak se zblázním! Já nesnáším zubaře!!! Nevim proč - máím skvělou zubařku (ještě si pamatuju, že je milá, i když sem tam před těhu prohlídkou nebyla 5 let :sweat_smile: ) a krom jednoho vrtání mi nikdy nikdo nic nedělal...Snad nějaky trauma z dětství???Tak ať to stím zubem dobře dopadne!!! tfuj tfuj

Jinak koukám samé dobré zprávy! My se máme taky pohodově.. Dnes sme byli celej den na návštěve u kámošky - vyzkoušet lehátko, postýlku a tak, co má nachystany pro svyho lednpvyho prcka :grinning:
3. pro 2009 v 18:20  • Odpověz
sali: no nevim :frowning2: zas tu řvem :frowning2: kdyz jsem zkousela teploměr, tak nic nevylezlo.. tak se zklidnila jak jsem dala tresne na bricho uff aspon neřve.. nevim co dělat. Jsem vyrizena :frowning2: je mi tak zle a nevim z čeho, uplne se mi klepou ruce :frowning2:
tak sis to pěkně užila :wink: a co děláš zítra :sweat_smile: ?
3. pro 2009 v 18:35  • Odpověz
bleško v klidu, zkus to zase za chviličku já mám koupenou lékařskou vazelínu tou potřu buď rourku nebo teploměr a zasunu do zadečku někdy stačí na krajíček někdy musím hlouběji, někdy nám to fakt trvá

na jinou stravu mužeš přejít, my máme nutrilon comfort ten je na koliky a bolavé bříško pak je další na to ublinkávání, tak nevím který budete potřebovat!!!

čaj klidně dávej to taky pomáhá, teda nám ano
3. pro 2009 v 18:40  • Odpověz
holky jsem celkem na prášky budu muset pořídit kočárek sporťák poradíte my???

máme od švagrové ten quiny, ale je moc úzký už teď je tam malý narvaný.To má jen fusák a bundu a když přituhne, tak mu už nemůžu dát ani kombinézu a ten sporťák quiny je na prd, je to tak na léto spíše jako autosedačka ach jo :O( chtěla bych s tom sporťáku vydržet do ledna a pak koupit sporťák nějaké rady???
3. pro 2009 v 18:42  • Odpověz
Peti ty zuby jsou fakt hnus.. jako to nezávidím..mám panickou hrůzu ze zubařů..Super, že je Vojtíšek spokojený a i tak kojíte..držím palce..
Kuki to máš super, no snad se to bude večer zlepšovat..přes den mi to je jedno ale v noci by se to šiklo ale zlepšio se to o proti začátkům po 2 hodinách :slight_smile: jinak je fakt, že ty rozcapené nohy na panence jsou super, to vedle ní ležela hezk na boku a tím jak si ji přesunula se jí takhle natočila :slight_smile:) jinak super rostete..já jsem zvědavá kolik bude mít Sofinka, jdeme tam v pondělí :slight_smile:)
Berry jaký máš kočár..zkusím mrknout do albíčka..
3. pro 2009 v 19:25  • Odpověz
ježiš jsem blbka..to tady píšeš.. no já bych asi to toho moc neinvestovala, a pak koupila golfky.. já mám trojkombinaci a brzo chci do golfek, at se netahám v mhd s kočárem..
3. pro 2009 v 19:26  • Odpověz
sar fakt jenže mi se malý tak do 2 měsíců do korby nevejde a ten sporťák co u toho je na houby
mám tento:jen v jiné barvě
http://deti.bazos.cz/inzerat/4729783/Quinny-buuz.php
3. pro 2009 v 19:31  • Odpověz
hm..tak s kakáním neporadím :confused: Zatím sem nic takovyho nemusela řešit, tak nevím nevím..Každopádně, až budu muset, tak mi prostě budete muset poradit!!! :astonished:

blecha: No, zítra nemám nic, tak můžem někam vyrazit...Ale být tebou, tak bych odpočívala....Jestli na tebe něco neleze..Nebo snědlas něco, co ti nesedne??? A nebo - nejsi těhotná??????!!!!!!!!!!!!!!!!!! :sweat_smile:
3. pro 2009 v 19:40  • Odpověz
jj vypadá sice hezky ale přijmde mi to nějaké malé..
3. pro 2009 v 19:44  • Odpověz
no právě Sar, že ten sporťák je na ,,hovno,, vůbec mi to nedošlo :o( mám ho půjčený od švagrové
3. pro 2009 v 19:50  • Odpověz
berryl: a jaký mám dávat? Takový ten granulovaný nebo jaký dáváš ty? Je nějaký spešl na bolavé bříška?
čoveče nevím.. to bych se musela juknout po kočárcích.. no inglesiny jsou velké.. co třeba jané, to se mi taky líbil ten sporták, byl fakt super, ale asi cena jinde.. záleží kam s ním budeš chodit.. jestli vyloženě do auta, nebo převážně do MHD, co tam upřednostníš a co bys oželela..

sali: hihi nooo tak těhu určo být nemůžu :grinning: mám permanentně unaveného manžela hihi.. teda nevím zda bych ho neměla začít podezřívat.. a nebo mám doma stařečka :grinning:
ale už je to lepší.. to byl asi stres z celého dne jak malá furt brečela, ted chrní a nějak to ze mě odpadlo.. doufám, že zítra bude líp. Dala jsem ji Sab a nějak to odeznělo jak mávnutím kouzelného proutku :astonished:
no tak já si zítřek promyslím zda nebudu mrtvá.. jenže myslím si, že mi být na vzduchu s malou pomůže.. ona doma nezamhouří oko :angry:
3. pro 2009 ve 21:00  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.