• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

{Maminky a podzimátka 2009}

(Zamčená)
23. března 2010 
saron: no at žijou hormony.. to čtu a už mám slzičky v očích :sweat_smile:
adel: tak to je super, že jste si tu oslavu tak krásně užili :slight_smile: a vyspali se dorůžova
sali: no pěkně sis to zařídila :slight_smile: u nás to též tak funguje, ale času mám málo, protože muž chodí cca kolem 18h a to už je skoro čas koupání..

holky, neplatili jste někdy něco do zahraničí v eurech? Nevím jak se to dělá..
7. pro 2009 v 10:04  • Odpověz
Ahojky holky

Peti nic si z toho nedělej nejsi sama, já mám úplně stejnej problém jako ty...akorát přítel je bud v práci nebo v hospodě a to je horší..když pak na malou dýchá ten smrad a když mu řeknu at jde pryč tak je akorát sprostej, trhá mě malou z ruk atd...nebudu se radši víc rozepisovat :cry: :cry: :cry: :cry:

Jinak malá je celkem zlatíčko, já teda už nekojím, pač jsem musela zahušťovat tak jsem nasadila nutrilon AR1...ale stejně stále ublinkáváme :confused: už aby měla 3měsíce a už to bylo lepší.
7. pro 2009 v 10:58  • Odpověz
Blech platila jsem letenku a ubytování a platila jsem ze svého účtu a oni jim pak převedou eura..prostě jsem to neřešila jestli mi rozumíš.. zadala jsem číslo karty a oni si stáhli tu sumu..
jinak zeptám se doktora ale asi jsem fakt měli spurt.. musím zaklepat..ted máme 3 hodiny od jídla..tak uvidíme jaký bude den...pokud je to za náma tak nás čeká až zase ve 3 měsících hihi..
Kelly to nevadí, Týnka bude spokojená i s nutrilonem..hlavní je spokojená miminka i dítě...já zatím mlíčko mám tak uvidíme jak to půjde dál.
7. pro 2009 v 11:04  • Odpověz
kelly: tak to je taky smutné :frowning2: to bych zažila s minulým přítelem.. ještě že vše dopadlo tak jak dopadlo. no neblbni s těma 3měs. hihi .. my teprve ted začaly mít večerní koliku :angry:

saron: aha.. a ty sis to přepočítala na české a dala příkaz v českých a oni jim to přeposlali v eurech? Dělala jsi to přes e-shop, servis 24h nebo jsi zašla na pobočku banky přímo?
7. pro 2009 v 11:17  • Odpověz
Ahojte holky,
tak my měli večer v pohodě, protože jsem začalakojit co dě hoďky amálá serázem změnila - takže řvala asi dva dny hlady :cry: jiak ráno jsmeji ještě přemlvila, tak jmse vstávaly kolem desáté :dizzy_face:

saro..my máem fakt všechno stejné,co?protože nakonec taky spurtujeme, mě picne..ale tak hlavně vím,co to je a netrápím malou hlady. a hormony máme taky podobněladěné, já ale vybuchla o den dřív :sweat_smile: ale když jsem to manžovi řekla,tak se to zlepšilo,fakt. takže to pomáhá,že:slight_smile:

petul..jojo,my si ze saronkou vyžíráme všechno a ym navíc ještě tu koliku :rolling_eyes: ale t oskončí a bude tov pohodě...s tomem je to mazec - ale je dobře, že to píšeš, aspon se ti uleví.nechci se teda chapů zastávat, alej to pro ně tak těžké - my máme mimča v bříšku a prostě jmse s nima nějak svázané, ale oni k tomu vlastně příjdou jako slepí k houslím a navíc pěkně spadnou z lopatky, protože už se neskáče kolem nich. a někdo to hold snáší hůře,no...u nás pommohl ten mlj výbuch a pak to,že jsme prostě řekla, že po kojení ma mánža tři hodiny mateřskou, do dalšího kojení - no a když mu tu řvala tři hodiny, tak mu bylo hnedka jasné, že může být rád, že se vůbec stihnu za dopoledne učesat. tak to prostě hod na toma, at se stará o maléh o a ještě k tomu uvaří - a vlastně, proč by nemohl uvařit on?

Holky, jinak ny t hemerodiny prý ty koupele zabírají, tak to fakt zkuste

bleska..prý lavor na tvůj zadek, js mě fakt rozesmála :grinning: :grinning: představ si,že už druhý týden řeším tu mateřskou!musím si postěžovat...pořád mě přepojujou z prahy jedna na prahu 2, nakonec dneska, po týdnu volání mi nějaká paní řekla,že jsme praha 8 - a předminulý týden říkali v rádiu, hlasíl mi to manžel, že na praze 8 mají problémy s vyplácním, že toho mají hodně :astonished: jako zajímá mě to?NEEEE!takže nemít našetřeno a nemít manžela,tak jsem bezďák, protože nemám za dv měsíce prachy,fakt super..a píšu to tobě, protože jsi pražská ostravačka, tak to pochopíš nejlíp :grinning: Jo a paní mi řekla,že na praze 8 nezvedají telefony vůbec,tak prý budu ráda,když se tam dovolám, dobrý,ne?samo,že se tam dovolat nemůžu :angry:

berryl..no právě, s tím oblečekem je to těžké, ella má tedka 62, něco i větší, takže když kupovat,tak asi na později..jinak hormony podle má ženská rozhozené trochu i potom, kámoška třeba říká, že co se jí narodil malý, tak často brečí, všechno ji dojme a tak.já se zase nemůžu vidět na fotkách jeslti tě to uklidní :sweat_smile: ale mám pořád nahoře 7 kilo..no hlavu mám jak přifouklou a ruce jako tvůj Radim, prostě úplná kost :rolling_eyes: aaspon, že jsme atraktivní pro chlapy:slight_smile:

kelly...teda, řeknu ti,nemáš to s přítelem moc veselé :confused: ale třeba se to změní,až bude malá větší a bude více komunikativnější, ono ti chlapi na ty mimina fakt asi moc nejsou...
7. pro 2009 v 11:23  • Odpověz
adel...jo a to máte fajn, že jste tu oslavu zvládli bez rozhození :wink:

blecha...já platila v rpáci a tam jsme měli spořku - a platilo se to v českých a oni to podle kurzu přepočítali - jakože jsme platila třeba 300 eur a oni to podle toho denního kurzu,který byl,tak strhli v českých - nai nfolince je denní kurz, můžeš si ho poslechnout, jestli teda máš spořku
7. pro 2009 v 11:26  • Odpověz
kelly:jako je fakt, že chlapi na mimina asi moc nejsou, ale ocaď pocaď...ne, že bych byla nějaká zarputilá feministka nebo usurpátorka,stíhačka nebo vyvolávač konfliktů. ale to bych mu být tebou teda rázně domluvila! A jestli je sprostej a rve ti malou z ruky - no to su teda nenech vůbec líbit!!!
7. pro 2009 v 11:41  • Odpověz
Ahojky, já jen v rychlosti. Naše dáma včera v půl 4 jedla a od té doby spala půl hodiny po koupání a pak usnula až ve čtvrt na 1. Ve čtvrt na 6 vzhůru a byla protivná až do 9. Šla jsem s kočárem tak usnula. Nevím co jí je, bolení nemá protože neřve a nepropíná nohy ale knourá a nikde se jí nelíbí jen na ruce což nechci ale nic mi nezbývá. Opravdu každý týden je jiný. Hlavně že nemáme to bolení. Dneska jdu s obouma na kontrolu, kluk stále po atb kašle a malá má ještě rýmu. Já obojí. U nás je krásně! Úplné jaro.

Holky mrzí mě to že máte s chlapama problémy. Ale můj 1.manžel se začal věnovat klukovi až kolem roku pořádně, když začal komunikovat a vnímat ho. Ale nepomohl s ničím, nikdy nekoupal, nepřebalil a krmil snad 2x. Naštěstí Petr je opak, ten se zas do všeho montuje a já nejsem zvyklá tak toho nevyužívám ale budu se to muset naučit jinak padnu.
7. pro 2009 v 11:51  • Odpověz
Blech já platila kartou že jsem vypasala číslo karty..jinak si zjisti zda můžeš u svého účtu posílat do ciziny a mělo by to jít jak přes internetové bankovnictví tak i přes linku

Kuki jj je znát že jsou holky ve stejný den.. já ted kojila po 3, 5 hodinách..byla klidná i ale zase u prsa po 5 min. řev..naštěstí hned přestala a kojili jsem dál celkem 13 min. ted leží v postýlce a hraje si s panenkou..
jak jsi říkala s mateřskou mimo kojení..to je dobrý nápad.včera jsem taky manželovi řekla že si o nás odpočine v práci ale já že jsem s ní furt..
Souhlas..nás nezajímá že toho mají hodně..já dělala na miniterstvu a taky jsem toho měli hodně a nikoho to nezajímalo.. když toho mají hodně mají mít víc lidí..to mají hodně už od ledna asi bych se nechlubila tím že to do této doby nezvládli zařídit.. s
7. pro 2009 v 11:59  • Odpověz
kuki: asi koupím větší kybl a koupel zkusím :grinning: no já to chápu... víš co.. zkusím tam event. zavolat z phy, třeba to půjde líp.. pošli mi tvé iniciály, jméno, rod.č. nebo datum narození do mailu a tel.č. na tu prahu 8.. zkusím to. A jak to, že to neřeší v OV? :astonished: škoda, že nebydlíš v pze.. bych si na ně došla osobně :grinning: a nemůžeš to udělat přes zaměstnavatele? Mě řekli v práci, že když mi to nepřijde tak at jim zavolám, že to zaurgují oni. Ale zase nevim když jsme ta státní správa, jestli to není jinačí no. Ale je fakt, že Praha 8 je hrozná !! kamarádka tak přišla o byt a musela se vystěhovat jako samoživitelka s dcerou, no stačí ti to? Asi ten byt měli pro nějaké známé a bylo už dááávno rozhodnuto.
jj mám spořku.. tak tam mám zavolat nebo zajít rovnou na pobočku? Nedá se to udělat přes servis 24h?

dan: no u nás je taky krásně.. 12C svítí sluníčko, vyrazím se sali provětrat naše prďoly.. ted jdu pojíst. No měla by ses naučit více odpočívat :wink: tak pak napiš jak jste dopadli u dr ;)
7. pro 2009 ve 12:04  • Odpověz
Tak to já si na přítele nemůžu stěžovat. Je jasné, že někdy když přijde z práce a je unavený tak je na malého taky protivný, že ať neřve a podobně, ale je to málokdy. Většinou přijde z práce a věnuje se mu až do večera. Koupe ho, krmí (večer mu přidáváme nutroš), uspává prostě je fakt zlatíčko. A když s ním před třemi týdny v sobotu šla moje mamka na procházku tak byl naštvaný, že nemůže jít on. Jsem ráda, že je takový.
Malý je dnes fakt zlatíčko. V 11 pojedl pak trochu kňoural tak jsme koukli do plínky a bylo tam nadělení, tak jsme přebalili, dala jsem ho do postýlky a teď se tam kouká na medvěda a ani nedutá.
7. pro 2009 ve 12:19  • Odpověz
dan: tak to Petra zapřáhni, když se angažuje! :sweat_smile:

blecha: my máme 10stupňů :grinning: - ano, chápeš správně, už máme teploměr!!! :sunglasses:

Jinak mně asi taky někdo vyměnil dítě! - dneska vůbec nebrečel a usmíval se (zase sem nestihl avyfotit :confused: ) a teď si povídá s hračkama v lehátku, no je kouzelnej!!!! Takhle tichyho ho miluju nejvíc :sweat_smile: :grinning: :grinning: :grinning:

venku je opravdu krásně (nato, jak v noci pršelo...), takže razim se psem a pak s blechou :wink:

Mějte se holky pěkně, ať svítí sluníčko nejen venku, ale i u vás doma!
7. pro 2009 ve 12:28  • Odpověz
ahojík zlatíčka

zkusím dočíst :grinning: ,

tak manža bude jezdit pravidelně už na výkendy takže aspon něco, ted jsme měly krizové období kdy to vypadalo na rozvod :frowning2: nebyla jsem schopná snikým mluvit ani sním co mě trápí a sere no a on pak našel papíry od . dr kde bylo napsáno ohledně té poporodní deprese no tak mě seřval-/což jsme asi potřebovala abych se vzpamatovala) proč se mu nic neřeknu že to v sobě dusím že ví že mě štve že jsem sama doma atd no debata na půl dne :grinning: když je doma pomáhá, malou nakrmí, kočárkuje, ted se snaží jí přebalit ale bojí se, nejhorší je že by jí furt tahal na rukách :angry: tak koupil lehátko a tam si spolu hraj a blbnou.

Jinak včera odpoledne malá přestala dýchat :astonished: holky takový strach co jsem měla to vám neořeju, ona totiž neumí polikat sliny :angry: prostě se jí nechce, no a dala jsem jí do postýlky a najednou jak kdyby mě někdo kopl jsem se šla podívat nahoru a malá spokojená otočila jsem se a začal řvát monitor, malá ruda, plnou pusu slin a čaje co se jí vrátil a nemohla se nadechnout, ještě že byl plný barak lidí, bo kdybych byla sama tak nevím, jsem byla jak blbá a nevěděla co dělat :frowning2: ale během pár vteřin se nadechla a začla řvát, takže ted v noci nespím furt kontorluju i přes den, jak pakoš, jo a v nemocnici bylo zděleno že syndrom náhleho umrtí hrozí až do 6.ti let dítěte :astonished: takže ten monitor bude mít pod sebou dokud nevystuduje výšku :grinning: :grinning:
7. pro 2009 ve 12:41  • Odpověz
holky jsem tu zatím jen na skok..než se náš křikloun rozkčičí...hlady netrpí..přibrala o 1kg za měsíc a vyrostla o 6cm takže máme 59cm a 4,6kg :grinning:
7. pro 2009 v 16:30  • Odpověz
ahoj holky my byli od 11.30h venku a teď jsme přišli a malého krmím. Endie bobku už bude líp uvidíš! Budes muset malou více hlídat neboj naučí se polikat prďolka je fajn,že jste si promluvili s manželem a že bude jezdit častěji! Sar jsem rada že je vše u mudr v pořádku!
7. pro 2009 v 16:51  • Odpověz
tak princezna stále spinká..máme od kojení 5 hodin, a spí 3 hodiny.. tak že by spurt byl na ústupu :slight_smile: no mohla by takhle spát i v noci :slight_smile:)

Kuki tak snad kolika taky brzo bude na ústupu..už jsme v polovině :slight_smile:)
Sali s těma chlapa..ten můj má syna z prvního manželství.. vím jak se k němu chová a vím že Sofinku zbožňuje a až bude větší se jí bude věnovat na 100% ale ted by se mi pomoc taky šikla..kdyby ji přebaloval a tak.ne jen choval a mazlil se..no nemůžu mít všechno že..
Edi to je síla.. taky se nám občas zajiká a když to udělala poprvé začala jsem ji zběsile bušit.jak jsem se lekla.. no to jsou fakt infaktové stavy...hlavně že už je v pohodě..
7. pro 2009 v 18:04  • Odpověz
endie: tyjo! Tak ještěže vše dobře dopadlo :wink: A teď, když bude manža víc doma, to už bude všechno lepší...Držím pěsti ať je :wink:

saronka: Tak my teď malyho svépomocí měřili a má 53cm - no, sme drobci po mamince :sweat_smile: A to bude mít ve středu 3 měsíce!
7. pro 2009 v 18:20  • Odpověz
Tak jsme doma. Kluk dostal nějaký sirup, mudr se mě ptala jestli už dobírá atb a já jí říkala že je měl jen na 4 dny, takže je ve čtvrtek dobral a ona byla v šoku, prý se spletla a napsala mu omylem jen jedno balení, dobrý, co?
Malá má 9 týdnů, 4380 g. Má ještě rýmu, ale ne už tolik.

sali - já myslela že jsem rodila první, tak jak vám může být 3 měsíce???? Asi jsem se spletla. :fearful:

endie - to je dobře že se blýská na lepší časy, zasloužíš si to, myslím na tebe a držím palce.
7. pro 2009 ve 20:09  • Odpověz
Holky článek a tabulka kolik má dítě spát hodin, v kolik vznikají koliky a že končí i kolem 6.měsíce :slight_smile: http://www.maminkam.cz/potreba-spanku-u-kojencu-a-batolat-a-priciny-nespavosti-projevy-nedostatku-spanku/
7. pro 2009 ve 20:16  • Odpověz
7. pro 2009 ve 20:17  • Odpověz
sal se spletla budou mít 2 měsíce rodila po mě :slight_smile:
7. pro 2009 ve 20:32  • Odpověz
Kdy začít s podáváním jiných tekutin než je mateřské/kojenecké mléko?
Až do doby podávání příkrmů (obvykle do 6 měsíců věku) nepotřebuje kojenec k mateřskému či kojeneckému mléku žádné další tekutiny. Při malých dávkách příkrmů dostává dítě po jídle ještě napít mateřského či kojeneckého mléka, takže další tekutiny nejsou potřeba. Po dosažení plné dávky příkrmu můžete dítěti nabídnout k pití vodu, čaj (ovocný, bylinkový) nebo ředěné ovocné a zeleninové šťávy. Není třeba dítě k pití nijak nutit, protože dokud nemá zavedeny dvě až tři plné porce příkrmů, není potřeba dalších tekutin velká. Spíše jde v tomto období o to, aby si dítě na jiné tekutiny a jiný způsob podávání zvyklo. V roce věku, kdy se jídelníček dítěte již podobá jídelníčku dospělých, by mělo dítě vypít alespoň 1 litr tekutin denně (včetně mléka).
7. pro 2009 ve 20:45  • Odpověz
No jo my musíme dávat čaj jinak bychom se nevykakali vůbec!!!
7. pro 2009 ve 20:58  • Odpověz
Já jen že to je článek o všech našich strastech jestli si koukala na ten odkaz.
7. pro 2009 ve 21:21  • Odpověz
jo jo koukala :o)
7. pro 2009 ve 21:25  • Odpověz
Musím končit, malá má vyspáno a oči jak kuličky :frowning2:
berryl - mám jí dávat 100ml po 3,5 hodinách a přejdeme na nutrilon příští týden, jíme hodně ale nepřibíráme moc. Jinak kapičky super, doktorka mi je prý nenabízela, že málokdo je ochotný zaplatit takovou cenu, tak jsem jí říkala že za ten klid to stojí. Prý většinou zaberou 2 balení.
7. pro 2009 ve 21:32  • Odpověz
Dnes jsme byli koukat na dárky, tak máme pro Petrovo rodiče, pro kluka zatím jeden a pro elu kolotoč nad postýlku. Kluka to nebavilo ale ona má ráda když se něco hýbe tak uvidíme. Jsou to dárky co jsme vybrali za rodiče k nim pod stromek takže nevím co koupit k nám :frowning2:
7. pro 2009 ve 21:42  • Odpověz
Dan a tak u té beby nezůstanete???
stojí dost, ale nám taky pomohly, první jsem koupila taky za 700,- pak už z toho Polska za 280,-
7. pro 2009 ve 21:47  • Odpověz
dan: upsi..samozřejmě nám budou ve středu 2 měsíce :sweat_smile:
8. pro 2009 v 07:13  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.