• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

{Maminky a podzimátka 2009}

(Zamčená)
23. března 2010 
hm - chtěla sem napsat ups :angry:

Dobré jitro!!!
8. pro 2009 v 07:13  • Odpověz
dobré ranko
8. pro 2009 v 07:58  • Odpověz
Dobré ráno holky.. tak to u nás vypadá, že je asi spurt na ústupu ale noční kojení je ted první kojení po 4 hodinách a pak hned po 2 tak doufám, že se to upraví do našeho původního systému :slight_smile:) jinak jsem začala brát antikoncepci a normálně dneska je 7.den a špiním..tak snad je to normální..Sofinka u mlíčka neprotestuje, tak jí to asi šmakuje i tak :slight_smile:
8. pro 2009 v 09:03  • Odpověz
Ahojte holky,
tak my včerejšek v pohodě, prostě jak jsem ji začala kojit více, tak je úplně k v klídku, ani nebrečí, nic - vždycky jenom kňourá, že má hlad, tak jí dám a pak zase kouká, no zlaté mimino, zase j inepoznávám..V noci paráda, kojila jsme v půl deváté, pak ve dvě a v šest, paráda, jsme skoro přespaná :grinning:

endie..to je mazec s tím monitorem..ale jak psala berryl, hold ji budeš více kontrolovat a časem se to naučí - ve mě by se ale taky krve nedořezal - idkyž v nemocnic říkali, že prostě mimča takhle i dýchají a že se to někdy spustí a stačí mimčo jenom zvednout a zase jakoby rozdýchat. no každopádně, at už se vám to neděje :wink: a s manžou super, fajn, že jste si promluvili a je to lepší

saron..že by spurt odcházel?no samozřejmě ti to přeju, pak to bude zase lepší. u nás je tento lepší než ten předtím, protože už jsme v klidu a vím,že jí prostě musím furt krmit, ten minulý jsme skoro celý probrečela :sweat_smile: jo a já přes den kojím co cca hoďku, někdy i co 45 minut, takže stejné jako minule..i ta noc je stejná, to jsme minule kojila normálně. a s tím úřadem máš pravdu, když je konec rok ua změny jsou od ledna, jsou to šmejdi
:zipper_mouth:

blecha..díky za nabídku, ale už je to vyřízeno - tedaaspon trochu..nakonec jsme se tam nedovolala, ale volala jsem an nějakké ústředí a tam mi baba řekla, že pošle "mejlíka" nějakému chlápkovi, at to pošle co nejdříve, že ty peníze jsou schválené, ale nejsou na cestě :rolling_eyes:no byrokracie jak blázen..ale za pár dní tam zavolám znovu,at si nemyslí..

berryl..díky za tip s ubrouskama, jsem tam hnedka včera skákla a taky udělala zásoby:slight_smile:a platí to do konce roku ta akce nebo do vánoc,tak nějak..a ty dárky,cos posílala jsou fajné, ta podložka je super, to jsou dneska jiné dárky než kdysi,co?objednala jsi radovi nakonec to pyžamo?já musím ještě splašir peo manžu jedne dárek,tak nad ním přemýšlím....a kdy zase půjdeme spolu ven?

dan..no mi mířala mudra, že se má brát maximálně dvě balení těch kapek po sobě a pak asi nějaká pauza
8. pro 2009 v 09:06  • Odpověz
jak si to sobě čtu, tak píšu jak hotentot :sweat_smile:
8. pro 2009 v 09:08  • Odpověz
Kuki já taky první spurt obrečela že nevím co s ní je a byla jsem fakt zoufalá a mále šáhla po nutrilonu, že jí jako už mlíčko nestačí..no ještě že jsme vydržely..jinak se to lepší, ale nevím kdy vyrazit ven aby pak zase neměla hlad..i když včera jí čerstvý vzduh parádně uspal :slight_smile: kojila jsem ve 13:30 pak kontrola u doktora a cestou zpět procházka, to mi usla tak ve 3 a vzbudila se v 18:30 a to jsem ji hned nakojila, takže bez kojení byla 5 hodin...nechápu :slight_smile: jo Kuki... moje tchýně mi psala, že od jejího manžela (nového- ne tchána) svědek je dědeček, a že se jim narodila Ella ve stejný den jako je Sofinka, to by byla náhoda, kdyby to byla tvoje Ella :slight_smile:
8. pro 2009 v 09:16  • Odpověz
saro..tyjo,tak to by byla véééééélká náhoda :slight_smile: ale ella tedka frčí,jako ema a tak no, takže spíše fakt náhoda...a s tím spurtem jsem to měla úplně jako ty, fakt.A jinak s vycházkama to máme stejně, akorát včera spala krátce,jenom dvěhodky,jinak po vycházce spí taky dlouho a vydrží bez jídla. le včera jak na potvoru jsme tu měli návštěvu, došla finanční poradkyně a ella se vzbudila. tak jsme s manželem říkali, že jsme ji měli dát spát do té špajzky jako v neděli, tam byla zima a spala asi 4 hodiny. No paní na nás koukala, že máme dítě ve špajzu :grinning: a to noční kojení,,jak píšeš, to máme taky podobně - tdka je to trochu jinak,ale taky první kojení p odleší době a pak co dvě hodky - a to jsem ji tedka schválně začala krmit v sedě, předtím jsme obě ležely, tak jsme měla pocit,že usíná, ale ne,je to stejné
8. pro 2009 v 09:24  • Odpověz
Kuki taky kojím v sedě už naštěstí jí zase svých 10 min ale fakt nechápu jak jednou ji to stačí na 4 hodiny a jindy pak chce po 2...ale i tak je to fajn, že se vyspím v první etapě noci a pak holt vstáváme..jediné co si přeju..je abychom synchronizovali to ranní kojení, já kojím v 6:30 a v 7:30 vstávám s manželem...takže kdyby si to třebas jen posunula o 30 minut :slight_smile:))) to nejsem snad tak náročná :slight_smile:) jo už nedělá ani caviky u sání a obejdeme se bez křiku.
8. pro 2009 v 09:28  • Odpověz
saro.neeee,nejsi náročná :grinning: :grinning: ale jí to asi nevysvětlíš :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Jo a včera, jak jsem kojilapo těch 45minutách, tak manža říkal, že vypadá, jakoby nejedla půl dne - normálně jí kručelo v břiše a jedla jak o závod :fearful: jako ten spurt je mazec...
8. pro 2009 v 09:40  • Odpověz
jj je to mazec..taky mám pocit, jak kdybych jí týden nedala najíst a držela ji o hladu..se zakousne jak zákeřný pes :slight_smile:)
8. pro 2009 v 11:03  • Odpověz
kuki většinou jsou ty akce v tescu týden ne? Jinak Rada říkal že nic nepotřebuje. Nakonec si koupil k vánocům protein do posilovny,tak jsem mu objednala tričko pres internet dala jsem platbu převodem a uhradila ho. Po 15ti dnech mi přišel balíček k zaplacení na dobírku nevěděla jsem co to je a zaplatila. Bylo to to tričko.takže ho mám zaplacené 2x a místo xxxl mi přišlo xxl.Tak jsem tam volala a udělala bordel. Totálně blbá baba se kterou jsem mluvila. Napsala jsem i stížnost. Chtěla jsem poslat peníze za jednu platbu a tričko vyměnit.dneska mi na účet přišli peníze obě částky. Chápete to? Takže mám doma tričko které vlastně nemám zaplacené! Musela jsem to říct rádovi protože jsem se nervovála než mi to poslali. Takže další dárek co ví.
8. pro 2009 v 11:29  • Odpověz
včera jsem mu koupila zastříhavac chloupků do uši a nosu,kdysi o tom mluvil. Nechala jsem ho v tašce od kočárku. Jenže můj mlsný manžel ví,že se vždy po cestě domů stavuji do pekárny a kupují mu něco sladkého na snídani. Tak se šel do tašky podívát aniž by mi řekl a strojek objevil. Já jsem zrovna krmila malého. Přišel pusu od ucha k uchu že objevil další dárek. Tak jsem mu řekla,že ho kašlu a strojek dám taťkovi,to tričko si nechám a protein mu prodám a on nedostane nic bo leze kam nemá :slight_smile:
8. pro 2009 v 11:36  • Odpověz
berryl: :grinning:
8. pro 2009 v 11:44  • Odpověz
nemám to jednoduché. Riša se napapal a já vyrazím ven i kdyz prší. Venku se mu krásně spí jdou i další maminky tak nebudu aspon sama. Zatím pa kočky
8. pro 2009 v 11:58  • Odpověz
berryl..jsou,ale tohle je prý dlouhodbá akce,ale kdo ví,kdy to fakt utnou..a s těma dárkama jeto sranda, jak to vždycky vyčmuchá :grinning: mě ještě chybí jeden pro manžu, nějak letos nemám fantazii :pensive:

saro..jojo,ella má taky vždycky šílený výraz, když se rve k prsu :grinning:
8. pro 2009 ve 12:28  • Odpověz
Mrkněte do albíčka..natočila jsem jak si Sofinka hraje :slight_smile:)
8. pro 2009 v 15:01  • Odpověz
endie: jejda.. no to je síla s malou, to bych taky nespala a furt kontrolovala... a ten syndrom je až do 6ti let :astonished: ? no ty brdo.. a já myslela, že už to máme zažehnáno.. sakra. A je fajn, že manžel začal takto pomáhat, moc ti to přeju.

dan: no to je teda dobré s tou dr. .. takže napsala ještě jedno balení?

kuki: no úředničina.. tak to znám.. jj nenech se odbít, to jedině na ně funguje :wink:

holky, mě se chce dneska už brečet, jsem z malé totálně vyřízená :angry: furt brečí.. at to je hlad, nebo prdíky, nebo se nemůže vykakat .. ale furt kňourá, brečí a řve :frowning2: Ale nejhorší je, že když někam chci jít a najednou hysterák a nejde ji vykakat.. ja vím, že ji to bolí a tak zkouším různé věci než ji něco pomůže.. jednám vždy s chladnou hlavou abych ji pomohla a zůstala nad věcí.. jenže pak se jakoby sesypu.. už mě dneska parádně bolela hlava :frowning2: brečela před tím než jsem měla jít na cvíčo, tam jsem dojela s půlhod zpožděním a byla tam jen jedna maminka - ostatní prý nemocné, tak ji poslala domů.. přijdu domů s malou a že se nachystáme a půjdem na návštěvu k manželové kolegyni z práce co je na MD .. tak pro změnu měla hysterák tam.. ona nechce ani moc jíst když má bolení, to jak tu psala Dan, tak já na navstevě v kuchyni na stole ji zachraňovala aby se vykakala.. a moc jsem se na navstevě tím pádem nebavila, protože celou prořvala :frowning2: aby neměla něco se střevama nebo já nevím co s ní je :frowning2:
ale už jsem přešla na bebu sensitive, to je jak nutrilon comfort, tak uvidíme. Ale prý výsledek se projeví až tak za 8dní. Tak musím jeste vydržet. No nic, jdu do hajan. Mějte se a dobrou noc.
8. pro 2009 ve 21:45  • Odpověz
Ahoj holky. Jsem totálně v pohodě. Včera jsem prostudovala ty články jak jsem vložila odkazy a vyzkoušela jsem pár rad a super. Podle tabulky malá má naspat přes den 7,5 hodiny, my naspali 5,5 a v 8 zalehla a v 9 usnula. Párkrát jsem jí dala dudlíka a pohladila a po hodině usnula. Ani jednou jsem jí dnes nenosila na rukou. Po probuzení jsem si s ní pohrála, přebalila, nakrmila, dala do postýlky ale zavázanou do deky, jak cítila spevnění tak koukala kolem sebe až usnula, spala vždy hodinu a to celé jsem opakovala celý den, večer jsme jeli do Tesca kouknout zas na dárky, v půl 8 se vykoupala, pohrála nahatá, najedla a spí. Píšou tam dát dítě spát dřív než usne na ruce a dnešní den byl super. Uvidíme zítra. Občas se pokroutí a zaprdí si tak zknourá ale trvá to chviličku.
8. pro 2009 ve 22:01  • Odpověz
dan: no já taky koukala na ty tvé články... jsem tak uvažovala, že brečí v té vaničce kvůli tomu, jestli i přes den spí málo... nemůže totiž doma zabrat. Je pak přetažená a nelíbí se jí tam.. no co já vím. A třeba i tu koliku má z toho.. co myslíš? No ale zase tu tuhou stolici by z toho asi neměla.. tak to je asi blbost.
Ona už spí jedině v kočárku, tak musím s ní dopo a odpo ven aby chrněla.
8. pro 2009 ve 22:24  • Odpověz
dobré ranko!!

Tak dneska nám sou již ty zmiňované dva měsíce...

berryl: Ten dárek je super! na tom sme před dvěma rokama blbly snad na všech oslavách co byly!!! Nechceš mi to koupit taky? :sweat_smile: Je to sranda...

blecha: Tak budeme víc chodit na procházky! :wink: - Aspoň zhubnmeme! :grinning: Neboj, to se spraví...

Já dnes kojila od šesti do půl osmé v posteli - hihi :grinning: Samozřejmě, že sem toho víc naspala než nakojila, že..Ale malej spokojenej jak blecha :grinning: - tak když má dnes ty narozeniny :grinning: Vzbudil mě až hroznej sen - že sem byla u doktorky - vypadalo to tam jak v nemocnici a sestřička mě seřvala, že málo kojím, tak sem začala kojit, ona odešla, malej mi spadl na zem a kutálel se po kostkách z hrozně velkyho kopce dolů - když sem ho chytla, měl oteklej krk a vůbec neplakal a já neměla mobil, abych zavolala záíchranku a nikde nikdo - stromy, lesy... No vzbudila sem se hrůzou! A už sem samozřejmě nezabrala, malej se protáhl, usmál se na mě, něco ještě pojedl a teď spinká zase hezky ve své postýlce.

Dokrmuju max. 3x denně, jinak kojím, tak sem zvědavá, co mi dnes řekne paní doktorka (deme na 11 hod) - malej je cvalda, tak snad je vše OK :grinning:
9. pro 2009 v 08:01  • Odpověz
Blech to mě mrzí že máte trápení, a nemůže to být spurt, už se taky blížíte ke 3 měsícům??? chápu že je to hrůza, když malé nemůžeš pomoc nebo nevíš prostě jak co jí je a tak.. doufám, že dneska už bude hezky usměvavá a odpočineš si...já tento stav zažila v pátek a víkend pokračoval.. uvidíš bro bude líp...jinak na bebu jsem slyšela dost chvály tak to zvládněte...

Dan je možný že je to tjak píše blech..že je prostě přetažená a nejde jí zabrat..Sofča má toto dopoledne..nemůže zabrat.. pak je mrzutá a křičí...
Cos koupila za dárky..potřebuju inspiraci :slight_smile:)

Jinak my dnešní noc první kojení po 4 hodinách a pak zase po 2 ..no nevím zda se to upraví zasena ty 3 co jsem měli před spurtem..mám obavy že ne... :pensive: ach jo...se asi nikdy pořádně nevyspím..do toho ta menstruace..takže jsem 2x podrážděnější...doufám, že to brzo přejde.. manžel se těšil jak mi antikoncepce za 7 dní co začnu brát zabere a já po 8 dnech dostala MS :slight_smile:
9. pro 2009 v 08:09  • Odpověz
blesko já bych bebu úplně vysadila a přešla na nutrilon nebo něco jiného?my z Dan jsme řešily to samé děti zatvrdle,bolavé bříška. Dan skončila s malou v nemocnici jak furt přecházela na jinou stravu tak se pořád s mudr,ale ta moje pořád jen bebu bebu az jsem se na ní vykašlala a šla koupit nutrilon.
9. pro 2009 v 08:53  • Odpověz
sali: tak GRATULUJÍÍÍÍ k výročí :slight_smile: tak to beru.. to by chtělo dopo i odpo :slight_smile: no jen nesmíme chodit po cukrárnách :grinning:
no já taky dokrmuju max 3x za den jinak kojím, tak jsem taky zvědavá co nám dr. v PO řekne :sweat_smile: tak pak napiš jak jste dopadli a odpo můžem zakočárkovat.. co takhle po 14h?

saron: no zdá se mi že ted hodně vyrostla, musím zase měnit šatník :sweat_smile: takže spurt asi byl nebo je. Zase pofňukává, tak jdu za ní.
jéé tak to mě mrzí s tou MS :frowning2: já teda ťukám ťukám zatím nic. Neboj určo se i ten spánek upraví :slight_smile: já včera dala spát ve 20,30 a malá se vzbudila až ve 4h a pak v 7,30 :slight_smile: tak aspon že se v noci vyspím :slight_smile:
9. pro 2009 v 08:58  • Odpověz
no já teda musím říct, že na nutrilon nedám dopustit! My sme s ním absolutně spokojení...
9. pro 2009 v 09:21  • Odpověz
Hezké ráno.
Včera jsem byla na gyndě na kontorole, prý to tam mám jak v pokojíčku :slight_smile: Na sterilizaci jsme se domluvili na jaro až bude malá větší.

blecha - no malá byla právě taky pořád protivná a psali tam uložit dítě než usne na ruce tak jsem zkusila cca hodinu aby byla vzhůru, hodinu spala. Jak začala být protivná tak jsem jí svázala do zavinky nebo do deky a usnula. Sice jí to trvá, musím chodit sem tam pohladit nebo dát dudlíka ale šlo to. Byla asi taky hodně přetažená. V noci blbla, nechtělo se jí od půl 1 do půl 3 spát ale nebrečela. Ráno se najedla a 45 min spala, ted se vzbudila, jdu k ní. Uvidím co dnešní den, ale pokud jí nezachumlám a nezavážu, tak neusne.
9. pro 2009 v 09:24  • Odpověz
dan: aha tak to taky zkusím.. já jsem ji ted dala do velké postele, kde má mou peřinu a polštář.. třeba mě tam cítí.. šla jsem si s ní lehnout a hned zabrala.. tak uvidíme, zatím chrní.Pak bych s ní chtěla jít ven.. tak doufám, že jak budu chtít vyrazit nebudem muset zase kakat :sweat_smile:
9. pro 2009 v 09:33  • Odpověz
sal ta podložka je super už se těším bude sranda a hlavně nějaký pohyb i kdyz já jsem denně i 5h venku takže pohyb mám :slight_smile: dan a co syn ten už je zdraví?
9. pro 2009 v 09:38  • Odpověz
berryl: To teda je! Parádně se na tom člověk vyblbne! :grinning: :grinning: :grinning:
9. pro 2009 v 09:42  • Odpověz
tak to bych tu podložku taky potřebovala :sweat_smile:
9. pro 2009 v 09:45  • Odpověz
Já jí přes den dávám mimo ložnici (od včera :slight_smile:) psali tam neomezovat zvuky a světlo aby dítě vědělo kdy je den a kdy noc tak jí mám v obýváku v postýlce , lehátku nebo kočáru, mám zaplou televizi. Jinak se vykašli na bebu. Kup nutrilon, měli jsme 3 druhy beby( Premium, HA a Sensitiv)a nebyla jsem spokojená. Od dneška jsme na nutrilonu HA kvůli alergii.
Malá ted zase usnula, jak začne být protivná i na ruce a poknourává a neřve, že vím že nemá bolení tak jí zabalím a dám spát. Ted usíná po 20 minutách co byla vzhůru v kočáru v obýváku. Má naspat 7,5 hod denně tak na tom něco bude. Napíšu ti večer jak to fungovalo dnes.

blecha - víš co jsme s Petrem zjistili? Že beba ha je pro děti co mají alergii na kravské mléko, ale nutrilon je na jakoukoli alergii nebo exem vyskytující se v rodině. To asi ani mudr neví.
9. pro 2009 v 09:50  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.