• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

{Maminky a podzimátka 2009}

(Zamčená)
23. března 2010 
sali - ten je sladkej :slight_smile:
10. pro 2009 v 11:39  • Odpověz
hm..koleno mámtaky ráda - s křenem! :sunglasses: MŇAM!!!
10. pro 2009 v 11:44  • Odpověz
malý je krásný, já mám takového buřtíka :o) sice tělo hubené ale ta pusina :sweat_smile:
10. pro 2009 v 11:46  • Odpověz
no to my zatím kojíme tak to jde :slight_smile:
Berry vařím večer a bude pečené kuře s kaší :slight_smile:
holky co si myslíte o tom kojení jak jsem psala..říkám si že to druhé prso bych asi dávatneměla že se naučí moc nemakat při tom kojení..
10. pro 2009 v 11:46  • Odpověz
sar asi máš pravdu
10. pro 2009 v 11:53  • Odpověz
Ahoj holky, jdu opět za váma pro radu........
Narodila se námholčička, ale měly jsme silnou žloutenku, tak teď se mi nechce pořádně přisát, tak papá moje mlíčko z lahvičky, ale sem tam mi to vyhodí obloukem........jsem ztoho nešťastná.......nevím, co dělat.......je to malý drobeček, při porodu vážila 2730g a teď máme 2620g......
10. pro 2009 ve 12:01  • Odpověz
ahoj fifi, děti při žloutence jsou takové apatické
nevím co poradit, to že to občas vyhodí nevadí asi toho má hodně,fakt nevím možná Ti poradí holky
jinak moc gratuluji

náš malý se taky moc nechtěl přisát narodil se o 2 týdny dříve a měl 2820gr když jsme jeli z porodnice, taky jsem mu své mlíčko odsávala a dávala z flašky, nakonec po měsíci už pije jak z flašky tak z prsa :grinning:
10. pro 2009 ve 12:08  • Odpověz
berryl.....naše malá se taky naroedila o dva týdny dříve....... :o))
možná potřebuju jen uklidnit, no uvidíme, ve středu jdeme do poradny, tak snad nám přibere......
10. pro 2009 ve 12:09  • Odpověz
fifi - pokud blinká obloukem tak zavolej doktorce. Ublinkávat může ale ne obloukem. Malá měla 2480g a před 4 týdny jsme zkončili na jipce. První na co se mě ptali, jestli blinká obloukem. Pro klid si zavolej.
10. pro 2009 ve 12:10  • Odpověz
Ahoj fifi no pokud jí budeš dávat z lahvičky tak ju velice rychle odstavíš, to se stalo i nám....já jsem malou kojila a blinkala mě pořád, tak jsem dávala do odstříkaného mlíka nutriton a ted už dáváme jen nutrilon AR1 je to proti blinkání...neděs se nic tak hroznýho to není...co ti řekla dr..?
10. pro 2009 ve 12:13  • Odpověz
včera u nás byla, tak jsem to říkala, že je možné, že to je tou žloutenkou, že uvidíme ve středu, kdyžtak ji zítra zavolám.........na jipce.....nestraš :frowning2:
10. pro 2009 ve 12:13  • Odpověz
taky jsme byly na jip s tím blinkáním

já bych se chtěla zeptat na ten spurt, když ho bude malá mít tak jí mám dávat najíst jak bude chtít ne? Třeba po té hodině a půl???
10. pro 2009 ve 12:17  • Odpověz
ale v porodnici mi tak neblinkala, tak jsem ztoho zmatená.......
10. pro 2009 ve 12:21  • Odpověz
fifi mě taky ne
10. pro 2009 ve 12:23  • Odpověz
SARONKA: No, asi neměla, ale já stejně dávám obě :sweat_smile: Takže v tomhle ti asi moc neporadím..

fifi: Ahojky! Gratuluju k Adélce! My na tom byli podobně - taky žloutenka a problémy s přísáváním a hubli sme...Odstříkávala sem a dokrmovala a myslela si, že už nikdy nebudu kojit (měla sem tak zničeny prsa, že byl zázrak,že se vůbec zahojily!) a teď dokrmuju max. 3x denně (včera jen jednou vnoci), takže než se trápit, že malá nepřibírá a než ji samotnou trápit hlady, raděj dokrm... to, že si ublinkne, je úplně normální - pij kojenecky čaje! A co na to doktorka? POradila ti něco??
10. pro 2009 ve 12:24  • Odpověz
a nemůže to být tím, že se přepije?
10. pro 2009 ve 12:32  • Odpověz
Během prvního roku vaše dítě roste a přibírá na váze rychleji než v kterýchkoliv pozdějších fázích života. Dochází k náhlému růstu, kdy bude dítě hladovější než jindy. Nebuďte překvapená, když čas od času bude pár dní vaše děťátko rozmrzelé a nebude spokojené s pravidelnou denní dávkou mléka. Pokud kojíte, může se stát, že vaše dítě bude stále hladové a plačtivé i po dlouhém kojení z obou prsů, která budou plochá a prázdná. Pokušení dokrmit dítě umělým mlékem je velké. Ale neexistuje jednoznačná odpověď. Vaše tělo musí zvýšit produkci mléka tak, aby odpovídala rostoucím potřebám dítěte. Pokud máte pocit, že dochází k náhlému růstu, reagujte na potřeby svého dítěte vyšším počtem kojení. Jedná se o přirozený způsob stimulování produkce mléka. Nezapomeňte, že potřebujete přijímat hodně tekutin a odpočívat. Nemějte strach z těchto dočasných změn v režimu dítěte. Budou trvat pouhý den či dva, dokud se produkce mléka sama neupraví.
10. pro 2009 ve 12:35  • Odpověz
berryl děkuji takže i když nekojím tak můžu dávat nutrilon když bude chtít víc

fifi nad tím jsem taky hodně přemýšlela, pořiď si váhu jinak nezjistíš kolik ti vypije...pokud budeš jen kojit, pokud dáváš jen z flašky tak tam vidíš kolik vypila.
10. pro 2009 ve 12:40  • Odpověz
Re: 2 měsíční miminko - jak si s ním hrajete?
Asi tak... navíc podle mě není úplně dobré do budoucna, když si dítě zvykne na to, že je neustále někým baveno. Jasně, určitě je dobré se mu věnovat, nosit ho kolem obrázků na zdi, dávat do ručiček hračky atd., ale moc bych to nepřeháněla... Minimálně nějaká aktivita by měla vzejít z jeho strany -- např. může být na bříšku na dece, pokoušet se chytit zavešené hračky nebo si jen tak koukat z lehátka, když maminka uklízí/vaří/cokoliv. Plus samozřejmě může kdykoliv trávit čas v šátku, od tam leccos i vidí, nenudí se a mamka může makat :slight_smile:
10. pro 2009 ve 12:41  • Odpověz
kelly určitě, můj malý se napil mého mlíčka z flašky a do 3 minut řval hlady, takže jsme začali přikrmovat, nakonec dáváme nutrilon a občas mlíčko už ho totiž moc nemám
10. pro 2009 ve 12:42  • Odpověz
Re: 2 měsíční miminko - jak si s ním hrajete?
Nijak, dvouměsíční miminko ze "hry" nemá pojem. Čím míň ho člověk vyrušuje, tím líp pro něj. Na určité podněty ještě nemá zralou nervovou soustavu.
10. pro 2009 ve 12:43  • Odpověz
berryl to je zajímavé a já pořád přemýšlím,kdy jí zavěsit kolotoč atd....tak ještě mám asi čas na tyto věci, je ještě moc malá
10. pro 2009 ve 12:48  • Odpověz
berry to souhlasím..chviku si s ní hraju ale nechávám ji aby si i hrála sama..aby se zabavila..
10. pro 2009 ve 12:48  • Odpověz
kely..jojo, když bumbá z lahvičky, tak avidím kolik vila....zvládla i 80-tku, někdy sidá jen 60-tku.....
10. pro 2009 ve 12:58  • Odpověz
dan: no ty budeš krásná :slight_smile: no já včera měla propustku do hospůdky :slight_smile: Tak to je super, že jsi s účesem spokojená :slight_smile: člověk si musí udělat raz za čas nějakou radost.
no asi to změním jsem bezradná.. když kojím tak je to super dítě.. se krásně vykaká je spokojená. Jakmile toho už mám málo a dám přikrm tak křeče. Prosím tě jak to změním bude výsledek hned nebo až třeba za týden? Když ona mi tu děsně řve :angry: změním to nejlepe okamžitě.. jenže nevím jaký nutrilon mám koupit. My neblinkáme.

niki: taky jsem ráda, že už jsi mezi námi.. teda jako v diskusi :sweat_smile:

sali: je už ti dnes líp bobku? To je počásko co? :angry: bych ji hodila do kočáru, tam by usla, ale když tam prší, to je k vzteku.
10. pro 2009 ve 13:08  • Odpověz
holky malý chce od včerejška jíst co 2-2,5h :angry:
10. pro 2009 ve 13:24  • Odpověz
autor
holky tak já se zase loučím ukážu se koncem příštího týden nebojte sem tam písnu tynce nebo endie.

tak se tu mějte papa a krásně si užívejte předvánoční čas a pohodu všem.
10. pro 2009 ve 13:29  • Odpověz
berryl: a není v tom spurtu? kolik vám je? už se v tom začínám ztrácet..

niki: jasně, budu se těšit na vzkazy :slight_smile:

holky, chce se mi brečet z té malé. Už jsem to nevydržela a volala dr., že malá je spokojená s mým mlíkem, ale někdy ho má málo, tak ji dokrmím a když ji dokrmím, tak se napíná jak luk a kroutí se. Že ji se stolicí musím pomáhat.. ale po mem mleku se krásně vykaká.. a že jsem ted přešla na bebu sensitive a ona říkala, že se výsledek či změna projeví až tak za 14dní, tak že prý mám vydržet a takové problémy mezi 3-4měs. zkrátka jsou :frowning2: ach jo.. no jeste že ted spinká.. se tam v ložnici kapku ubrečela, protože už jsem na to neměla nervy, pak jsem ji šla dát dudlika a lehla si k ní a jak byla vyčerpaná, tak konečně zabrala, jsem zvědavá na jak dlouho. Ven jit nemůžu když tak lije.. tak jdu tu poklidit, za chvilu tu jsou M. rodiče.. a bude po klidu :grinning:
10. pro 2009 ve 13:46  • Odpověz
já jdu holky do hospůdky za týden..ale mám jen dvě hodiny do dalíšho pak kojení ale je to tak 5 min od bytu..myslíte že můžu nealko pivo???
Berry my tak jíme normálně :slight_smile: i když dneska jsem kojila po 3 hodinách a ted mi tu zase vytuhla..
10. pro 2009 ve 13:47  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.