• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

{Maminky a podzimátka 2009}

(Zamčená)
23. března 2010 
saronka - vychovávat je brzo, jen musíš už od mala mít stejné návyky. Já se snažím neuspávat na ruce. Když je čas na spaní tak se pomazlíme a dám jí do postýlky a než usne tak jí hladím po čele a po obličeji konečkama prstů, to má ráda, ale já nemám u postýlky bočnici, takže když jsem hotová tak si hlavou vlezu k ní do postýlky a jak jí hladím tak jsme kolikrát usnuli hlavama u sebe. Pokud v noci plakala hodně tak jsem jí uspala u mě pod peřinou. Taky hřeším, ale s mírou.Dneska plakala celý den, tak jsem jí měla u mě na posteli aby se cítila dobře.Dudlíka jen když je to nutné a když usne tak ho vyndavám. Praktikuju to samé co u kluka a neměla jsem s ním problém. Pak usínal i normálně v pokojíčku, jen nad ránem přišel k nám :slight_smile: a bude mu 10 a ráno přijde ke mě o víkendu pod peřinu taky :slight_smile:
18. lis 2009 v 17:49  • Odpověz
dan..já vím,že bych to musela zvládnout, jenom mi to teďka příjde šílené, hlavně u toho prvního když nevíme s manžou, která bije a a ella řve jak tur :grinning:

saronka...jojo, nikdy to dělat nebudu a šup a malou mám v lůžku :grinning: :grinning: :grinning: vím, co myslíš..asi jako sjem si říkala,že s ní nikdy nevlezu na balon a včera teda spíše dneska v noci jsem s ní na něm skákala pomalu až do stropu, jen aby bylo chvíli ticho :grinning: já jsem nad tím taky přemýšlelal a furt špekuluju, ale zase si říkám, že jinak to dělat nebudu - prostě nemám na to dát ji do postýlky a poslouchat, jak řve- tak ji vezmu na ruce. Ale ona to má párkrát za den, má prostě mazlivou. to si ji vezmu a chodím s ní a povídám jí a ukazuju co máme doma a ona kouká a poslouchá. a pak, zase, když ji nakojím, tak ji dám odbrknout, což se jako vždycky nepovede,ona hnedka zalomí a já ji někam odložím.
18. lis 2009 v 17:55  • Odpověz
niki: do Harrachova.. taky to máme otestované.. a vy tam jezdíte jako někam do penzionu k někomu po známosti nebo jak? Dáš event. tip? Taky by mě lákaly terminály.. ale nevím zda by se to líbilo malé..
no máš recht s tím kojením :wink: už jsem v pohodě.. prostě když tak dám flašku a už to neřeším :slight_smile:

sali: no máš taky recht :wink: když máš mlíka dost, proč chce malý jeste dokrmovat? A jak jste dnes u dr. dopadli?

endie: GRATULUJÍÍÍÍ ke kojení a moc ti to ze srdce přeji :slight_smile:

berryl: a co jsi mu na ten polstař dala zajímavého? :grinning: nad tou prasečí chřipkou ani nepřemýšlej :angry: ! Takové myšlenky.. prosím tě. Malý nechce kakat do plenky??? hihi.. to je vtipné.. ale než na to člověk přijde co má malému udělat co? To je na nobelovku !!! :grinning:

saronka: vítej... a ty jsi ted kde v Praze? A kam do Opavy? Já se v Opavě narodila. No já se právě taky ted bojím sexu více jak poprvé :sweat_smile: jsem ráda, že v tom nejsem sama :slight_smile:

tak my na kyčlích dobré a máme přijít 14.1. Jsme více hlídaní, protože já jak jsem byla malá tak jsem měla řemínky. Ale zatím je to dobré :slight_smile: Tak jsem se pak šla s jednou kamarádkou projít, bylo krásně, ale pak se nějako zvedl vítr a já nebyla dostatečně oblečena, tak jsem si dala na hlavu i kapucu od bundy.. a rukavice jsem nastestí měla.. ted chvila klidu, za chvilu koupání... a zítra se jdu podívat a ukázat do práce..
18. lis 2009 v 18:07  • Odpověz
blecha..tak to gratuluju, že to máte v klidu. trochu jsi mě vyděsila,žes taky měla řemínky, sakra,to nás budou určitě taky pozorovat.A rozesmálo mě, jak sji napsala, že by tě lákaly teminály :grinning: :grinning: :grinning: ty máš teda zájmy :grinning: Ale moc si tě dobírat nemůžu, protože já píšu jako hotentot a furt se mi sem pletou nějaké písmenka :zipper_mouth:
A jinak to už bude Peťka podle mě dost velká, vždyt někdo jezdí i k moři s miminem. Podle mě to může být super, my se takhle bavily nad víkendovým pobytem někdy na jaře,tak sjem zvědavá
18. lis 2009 v 18:21  • Odpověz
Blech ted bydlím na Praze 9 Hostavice u Dolních Počernic případně u Kyjí a ty kde?? jinak ještě zač. řijna jsem bydlena na P7 u veletržního paláce..jinak manžel je z Opavy.. z Nerudovky.. máme tam tchánovce, švagra a švagrovou.. jo jinak jsem tam i jednou líčila svatbu..nevěsta byla pražačka..ale v jaké části ti nepovím se mi to plete všechno pomalu na K :slight_smile:
Dani díky za rady.. jinak se snažím právě aby to nebylo moc pravidelné fakt někdy v pohodě a někdy když ji bolí bříško tak hooodně vyměknu :slight_smile: jinak dopol ji taky občas mám na sobě..leží bříškem na mém a to má moc ráda takovéhle tuleníčko :slight_smile:) no tím že ji to bříško trápí jsem měkčí..jinak když ji nebolí tak je to v pohodě.. položím do postýlky..a bud spinká hned nebo se chvilku dívá a usne.. jinak dudlík na noc vůbec ..občas ji ho dám přes den.. ona si totiž bud dává ručičku nebo z mého prsu dříve měla takový dudlík tak když si s ním moc hraje raději ji dám cumel :slight_smile: jinak mu říkáme EJA EJA..protože ona vyloženě při cumlání eja eja říká... :grinning:
usla mi před 3 hodinou a šly jsem ven..ted ji mám v chodbě a ještě mi chrní :slight_smile:
18. lis 2009 v 18:29  • Odpověz
saronka - jo to má taky ráda břicho na břicho a krásně tak usne a běda jak jí pak položím :grinning: Neděkuj, to nejsou rady, to bych si nedovolila :wink: je to jen zkušenost. Prostě dodržuj polední a večerní spaní v postýlce, to je důležité a o zbytek si prcek řekne :wink:
18. lis 2009 v 18:44  • Odpověz
Jinak mi říkáme dudlíku goj, goj goj... :grinning:
18. lis 2009 v 18:45  • Odpověz
Ahojte baby :slight_smile: No Šári,co ty tady? :grinning:

Holky co to je vlastně ten spurt?Vojta od včera někdy chce jíst už po dvou hodinách,začly se mi více nalívat kozy a více čůrá a kadí a je protivný jak prdel :angry: A dneska jsem převlíkala a převlíkala.Taky mi posral jednu nohavici u mých tepláků jak mi na nich ležel,jak jsem ho kojila a tu druhou prozměnu před chvílí pochcal,asi aby jí nebylo líto :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile:

Týnka má prasečí chřipku? :astonished: Tys byla v kontaktu s prasetem? :grinning: Neboj,máš jen angínu,to bude dobré :wink:

Bleško to není špatný nápad jet na hory pokud tam nebude nějaká moc velká axtra zima tak proč ne :wink:

Endie super kočko! :wink: Velká gratulace ke kojení! :wink: Hele a když máš chuť,tak příště se manži neptej a normálně na něho vlez :grinning: Já to taky tak někdy dělám.A když začneš,tak stopro neřekne "ne",vždyť je to chlap :grinning:

Jo holky a slintají vaše mimča?Vojta začal tak najednou,pořád mám všechno poslintané a já jsem taky celá poslintaná :grinning:
18. lis 2009 v 19:54  • Odpověz
ahoj kozo rozo tak to asi kvik kvik nebude a bude to angina! Náš malý neslinta ani mě zatím nepokakal ani nepočural :slight_smile: ale nikdy neříkej nikdy. My režim nemáme žádný, chtěla jsem dodržovat aspon koupání,ale malý se budí jak potřebuje,takže koupem pokaždé jinak. Večer ho dávám spinkat do své postýlky, do velké postele nechodí,jen kdyz už je fakt zle a to bylo jen párkrat.Nás kyčle čekají příští týden a mě zubař a gynda jo a konečně zajdu vyřídit porodné, radim má dovolenou od středy tak se těším..
18. lis 2009 ve 21:12  • Odpověz
saronka: já a sali ve stodůlkách - velká ohrada.

kuki: no vidíš to,... ted jsi mě rozesmála pro změnu zase ty... mě už fakt dneska hrabe, jsem nějaká unavená... čtu si co jsi napsala, že já jsem napsala :grinning: :grinning: a koukám a říkám si jako co jako... hihi.. a pak mi to došlo :grinning: :grinning: :grinning: jsem tak unavená, že si připadám jak nalitá :grinning: :grinning: :grinning:

sar, dan: tak my říkáme eňa eňa :grinning: :grinning: :grinning:

petul: no že roste a nepřibírá a má větší potřebu jídla. Máš recht, asi vyrazíme... mám ted nějak toulavé boty.. já bych tak odjela z phy zase pryč.. akorát s malou to je těžké.. to by bylo zase balení. :sweat_smile:
jj taky nám Petka slintá.

berryl: ty jsi ještě nebyla pokřtěná? :grinning: no co není může být.. :wink:
jéééjej zubař mě taky čeká.. ale zatím mám 150 vymluv proč tam zrovna nejít :sweat_smile: a ke všemu je to hrozně daleko.. asi hodina cesty přes celou Phu tak to se mi ted vůůbec nechce.. a jak malá bude chodit tak už vůůbec nee .. tak nevím.. no měla bych se nad sebou zamyslet co? :confused:

tak my měli večerní řev... než přišel manža na to, že má hlad.. tak vyzungla další 90tku a chrní jak zabitá... tak to by mohla být další super noc ne? uvidíme..
zítra jdu do práce se pochlubit, tak se těším, ale to zas bude výprava.
Jinak holky, dneska jsem jela prvně busem.. musím říct, přesně jak psala sali, jak vidí mě s kočárkem, raději se hrnou k jiným dveřím... takže budu vybírat busy nízkopodlažní pokud to půjde a zítra si to pomašíruju přímo na metro pěšo, tam je výtah no a dále pří výlezu v centru budu muset zvládnout jezdící schody.. to abych se moc neoblíkala, bo budu jistě spocená až za ušima.
No nic, jdu si nachystat zítra věci, mějte se pěkně, zítra se ozvu asi až k večeru, papa
18. lis 2009 ve 21:48  • Odpověz
blesko jednou mě malý rozvracel,to jak mu nesedl ten heřmánkovy čaj to jsem byla i od mlíka prostě durch. Jinak malý má takové to suché říhaní :slight_smile: takže v pohodě. Juj se už děsím az budu muset jet busem někdy. Si připadám někdy tak nemotorna s tím kočárkem. Blesko tak zítra dobře dojed. Jinak já k zubaři nechci ale manžel mě tam za každou cenu zaveze, sadista jeden. Radeji budu rodit než sedět u zubaře :slight_smile: jdu chrnet za 5h se malý terorista vzbudí tak at něco naspim dobrou
18. lis 2009 ve 22:03  • Odpověz
dobré ráno holky, tak my měli klidnou noc. Teď ležíme v pelechu a povídáme si,zatím jsem zajímavější než polštář :slight_smile:, snad jeste usneme! Dneska jsem se divala na to svoje dítě a přijde mi nějaké veliké :slight_smile: roste jako z vody.
19. lis 2009 v 08:04  • Odpověz
ahoj holky..
tak dneska Sofinka spala parádně budila se po 3,5 co je super ale v 6 brekot a hodně bolelo bříško.. tak jsem z toho špatná.. jídlo si dost hlídám max pokud to není z lipánku a nebo sušenek jinak fakt nevím...
Petíííí ahoooooooooooj... já sem emigrovala z listopadovek...jinak ti mám taky hlavně dopol pocit, že by furt baštila po 2 i možná po méně hodinách přitom odpol dokáže být bez kojení i 4 hodiny..
blech tak uděláme nějaký sraz :slight_smile:
19. lis 2009 v 08:14  • Odpověz
Nazdárek! Taky se du pochlubit: spali sme až do 4:20 :sunglasses: - krásně sme se do růžova vyspali (teda já určitě)
19. lis 2009 v 08:55  • Odpověz
jeee Sal to se máš,můj Riša už spí a krásně se ze spánku usmívá a já nemůžu usnout :slight_smile: asi jsem vyspana, už jsem si zřejmě zvykla!
19. lis 2009 v 09:14  • Odpověz
Ahoj holky
tak u nás noc taky parádní malý spinkal od osmi do tří a pak do půl šesté a to už zlobil, usnul až teď, ale vysoaná jsem docela dobře.
19. lis 2009 v 09:27  • Odpověz
:slight_smile: malý už je vzhuru a právě krmím nevím jestli nebudu muset zvýšit dávku přijde mi,že má hlad
19. lis 2009 v 10:14  • Odpověz
Ahojte holky,
tak i já se musím pochlubit, jakou jsme měly noc - malá byla ukázková, mám pocit, že mi ji někdo v takku vyměnil :sweat_smile: Budila se sice co dvě hodky, ale hnedka usnula a byl klid. Ale co já :cry: Manža je pryč, takže jsme byly samy. No a já v devět najednou u telky zjistila, že na půl oka nevidím, prostě výpadek jak blázen..tak jsem se hnedka začala pozorovat, viděůa jsem nalevo jenom mžitky a tak, tak jsem volalamanžovi,že asi oslepnu..no ale do toho mě začala bolet hlava, ale jako blázen, levá strana, jako by mmi tam rostl nádor co je jako balon..tak jsme se dobelhala do postele, nakojila malou a šla psat. v noci se probudím, hlavu jako střep, jsem se nemohla ani naklonit nad postýlku,tak jsme si malou vzala do postele, nakojila jsem ji a bylo mi divne - a normálně jsme zvracela :astonished: pak jsem padla jako za vlast, malá jakoby to tušila tak fakt byla jako andílek..no ještě tedkami trochu duní v hlavě. jsem se dívala na netu a asi ot byla migréna, nějaká silná. občas jsem to mívala, ale tak málo, že tohle mě vyděsilo..tak až půjdu k doktorce,tak se poptám, doufám,že to bylo poprvé a naposled..

jinak vám musím ještě napsat, cose mi včera stalo při koupání :grinning: koupání v pohodě, ellu jsem namazala, oblíkla a ona furt tlačila, ale nešlo jí to. Tak já že zkusím rulku - manžel už mi říká Doktorka rulka :grinning: holky, ona se 4x pokadila,takže si posrala bodycko, overal, zavinku no proste všechno..tak jsme jí přenesla na pult, kde jsme koupaly a svlíkla jsme jí - a nevšimla jsem si,že to body bylo pokaděné i uprostřed,tak jsem jí to rozetřela po celých zádec h a hlavě :pensive: takže koupání znovu..a tedka jsem si všimla, po tom,co jsem ji asi 1000x opusinkovala hlavičku, když bylo ještě šero, že má pořád oranžovou hlavu a ve vláscích zaschlé hovínka :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: prostě matka k pohledání....

petul..me o tom spurtu říkala doktorka,že to ti mimčo najednou vyroste před očima, třeba jakoby přes noc, a chce pořád jíst. mě se taky nalily prsa a krmila jsme skoro co hoďku. ale nějak to po pár dnech přešlo..ale bývá jich více,tak jsem zvědavá..

Holky, když malá nemá větry, tak je zlatá, fakt. Uplně jiné mimčo :dizzy_face:
19. lis 2009 v 10:16  • Odpověz
saronka..a to nadýmání není jenom z tvého jídla. To mi taky říkala mudra, jsme chytrá jak rádio,co? :grinning: se tam vždycky na všechno vyptám :sweat_smile: říkala, že prostě jak mimča jedí,tak hltají a s tím si do žaludku narvou hromadu vzduchu a pak neví,co s ním - polovina úspěchu je, když si po jídle odbrkne..no a ten zbytek ji pak trápí..ale nám tedka pomáhá ten fenyklový čaj, je fakt klidnější a mě příjde, ž už se na tříkajdu těší :sweat_smile:

blecha..hele,tak cestě zdar!myslím na tebe, já si cestu MHD představuju jako horor a strašně to oddaluju, takže chápu tvé obavy. no napsalas to hezky, moc se neoblíkej, at to všechno nepropotíš :grinning: já jsme taky hnedka slitá...
19. lis 2009 v 10:23  • Odpověz
kuki tak nejdříve si mě vyděsila, co se ti to dělo, ale jsk jsem četla doktorka rulka tak jsem se tu uplně řezala :slight_smile:))
Kuki ten čaj taky zkusím jak ho dáváš a jak často..zatím dávám sabíka 3x 15 kapek ale slyšela jsem že se ůže dávat i 5 kapek každé kojení jen nevím zda dávat před nebo během
19. lis 2009 v 10:33  • Odpověz
Kuki to je migréna jestli si jí nikdy neměla tak se právě projevuje takot. Nejdříve jakoby mžitky před očima a pak bolest na jedné straně hlavy, někdy pocit na zvracení i zvracení já to moc dobře znám i když musím zaklepat v těhu a ani teď zatím ani jednou snad se to nevrátí až přijde MS to budu raději pořád těhotná :slight_smile:
Saronko já dávám ty kapky před kojením, ale já myslím, že to je jedno.
19. lis 2009 v 10:48  • Odpověz
autor
čaute kecalistky :slight_smile: dneska jsem kantáre, malá včera ukázala co umí, řev řev řev. ale žijem, byly jsme na poště, a v krámě a spí v autosedačce na balkoně na vzduchu, dneska mne už nikdo nikam nedostane. jak ji znovu uspím jdu taky. tak se tu mějte a pomalu kdo to má dočítat.
19. lis 2009 v 10:51  • Odpověz
Niky malému se taky strašně líbí v autosedačce je to zajímavé já bych řekla, že tam musí být zkroucený a on tam vydrží třeba i jen tak koukat klidně hodinu.
19. lis 2009 v 10:53  • Odpověz
saronka - pokud chceš sab dávat dlouhodobě , tak mi včera řekla doktorka toto - sab se může brát dlouhodobě, ale tímto způsobem - 2 dny 3x7 kapek, další 2 dny 2x7 kapek a pak pořád 1x7kapek nejlépe večer, to prý bývají koliky největší. A po jídle, pokud krmíš flaškou tak do jídla. Já to dávala před a je to špatně.

Noc byla dobrá, malá se uklidnila, ve 4 kakala, po jídle vždy usnula, ale dneska zase blbne. Neřve v kuse jako včera když měla bolení, ale je protivná, nechce nikde ležet ani sedět, ruce už mám až na zem. Chce se mi spát, ale asi vyrazím s kočárem, je hezky a tam snad pořádně zabere. :frowning2:
19. lis 2009 v 10:58  • Odpověz
autor
my včera vydrželi 20 minut v lehátku, zázrak :slight_smile:
jinak sabíka dávám večer 8 kapek dle Dr.

dandul to my měli v noci, já ruce jak opice, a vlastně i večer, malá se vzbudila po hodině spaní, tak jsem okoupala nakojila a stejně řev, nechtěla dudlík, nic, jo dudlík jen jedině moje prso a to nepila tak jsem hušali a chodily po bytě. ani pupík nezabral, nic, teď chrupe, 2 hodiny tak jsem zvědavá kdy se probere.
19. lis 2009 v 11:07  • Odpověz
ahoj holky, my je čím dál tím hůře, mám takový ten suchý kašel až se dusím, do toho rýma, odpoledne nastartuju kočár a pofičím do lékárny, volala jsme i mudr, říkala, že jedině antibiotika a musela bych mlíčko vylévat, ale to se mi fakt nechce, navíc se úspěšně antibiot. vyhýbám 6 let

nějaké babské rady co se mnou???

jinak jsem objednaná k zubaři i na gyndu a mudr říkal, že můžu klidně teď otěhotnět, že jedině pokud kojím pravidelně co 2h tak bych neměla, ale i t není 100%

kuki nejdříve jsem se polekala s tím okem a nakonec jsem se smála :grinning: :grinning: :grinning: tak hlavně, že je lépe
19. lis 2009 v 11:13  • Odpověz
nika - to mi ale řekni proč? Co jim je těm dětem?
19. lis 2009 v 11:17  • Odpověz
adel..no já si přečetla, že to má hodně spoštěcích mechanismů a já si tam naašla skoro všechny, hlavně nevyspání a a změna režimu,že..jenom doufám,že se to jako neodstartovalo porodem, to by mě klepklo, kdyby mi to zůstalo a mělo se to opakovat...

berr...já to zapoměla napsat, ale na kurzu nám to pa taky říkala,že jedině, když kojíš často, ale neřekla co je šasto, ale že ona sama by tomu nikdy nevěřila. Takže raději nespoléhat, pokud do toho teda člověk nechce hnedka vlítnout..je tu někdo takový blázen? :sweat_smile: a na nemoc neporadím, já moc těch babských rad neznám, já tedka užívala hodně to oscilokoksínum, jak psala nikča, ale to je na nachlazení. ale v lékárně ti určo poradí.

dandul..já to mám stejně, chce semi vždycky spát, ale raději jedu ven, člověk se aspon provětrá a ještě když tam mimčo usnea a je klid, co víc si přát..

nik..a co ten kýbl?ale viditelně jste berču neutopili, takže asi dobrý :unamused:

Jinak já malou do autosedačky takhle doma nedávám, vy jo?mě tam příjde pokroucená..ale kdyby tam usnula, tak at je tam třba jako paragraf,že :grinning:

Holky, potřebujuradu - v čem perete? Já mám lovelu, peru an 40 a ty pokaděné oranžové fleky to nevypare, i když to předtím přeperu v ruce. Tedka to máčím do vaniše, tak jsem zvědavá, ale itak, kdybyste měla některá tip, budu ráda :slight_smile:
19. lis 2009 v 11:26  • Odpověz
autor
dandul nevím asi se špatně vyspaly nebo prostě špatná nálada.

my ten řev máme pořád před usnutím, cca 2 minuty, tak ji sevřu pevně do náruče a je v limbu a spí. nevím co.

berryl zázvor s medem - nastouhej zázvor zalij medem a uživej po lžičkách - to je na krk. na kašel zábaly - ohřej olej namazat hrudník zabalit do prostěradla a ležet.

s kojením záleží jako ATB ti daj, je celá řada pro kojící maminky, jen Dr musí chtít najít ty které se můžou. určitě by nějaké byly abys nemusela mlíčko vylívat.

kuki já taky ne, ale byla jsem autem a spí tak ji v ní nechám, jinak by se probudila a nespala dál.

na praní zatím mám lovelu a ta fakt nevypere peru na 60 a fleky od stoličky před tím žlučovým mýdlem v ruce namydlím a ok.
chystám se udělat zase sliz an praní ale není s malou čas a nemám kýbl s víkem tem mi někdo doma ukradl, hádejte kdo. :slight_smile:

kyblík včera nebyl, nezvládla jsem to sama, ale dala jsem pro změnu do vaničky to pěnové lehátko a malá byla zlatá, fakt spokojená, když je méně vody, ve velké vaně vyloženě plavčím, dáme více vody, ponořím ji až po hranu obličeje a je nadšená. a jezdím s ní po celé vaně. ale ta spotřeba vody :slight_smile:
19. lis 2009 v 11:33  • Odpověz
autor
holky tak kojení není zárukou fakt ne, kamarádka kojila plně a stejně když byly malému 3 měsíce otěhotněla a MS neměla, to že není MS neznamená že není ovulace, pozor. já bych na to teda nespoléhala.
19. lis 2009 v 11:34  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.