• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

{Maminky a podzimátka 2009}

(Zamčená)
23. března 2010 
autor
toje nás více berryl. všechny jsou podobné :slight_smile:

váha, nosnost, některé mají dva pultíky ale jinak mi to příjde na stejné brdo. kamarádka teď kupovala takovou nějakou ve Skrblíku měli ji tam o dvě stovečky levnější, to se vyplatí.

já teď vybírám krosničku, s našim chozením na hory ji budem potřebovat od jara - jak bude malá sedět. šátek je super, ale není to tak pohodlné.
30. pro 2009 v 15:03  • Odpověz
autor
berryl to muselo být krásné, se taky těším na ty kašičky a přesnídávky atd. to bude paráda, hlavně mixovaná mrkvička, brokolice,..... mnam
30. pro 2009 v 15:04  • Odpověz
skrblík je kde prosím?

jo je to všechno na jedno brdo
to máš pravdu lepší bude krosnička no a jak jste si užiliy tatínka přes svátky?

taky se těším až si dá Ríša pořádné jídlo :grinning:
30. pro 2009 v 15:10  • Odpověz
autor
skrblík je na Hlavní třídě, hned nahoře, když jedu od VŠB tak v levo za elektrem. já z tama mám kočárek, byl o 3.000 levnější než jinde.
30. pro 2009 v 15:19  • Odpověz
30. pro 2009 v 15:19  • Odpověz
Tynko hned na to mrknu. Taky chci nechat Lucinku vyfotit u fotostarou dřevěnou klasiku :slight_smile:
30. pro 2009 v 15:35  • Odpověz
vyfotit u fotografa. a co se týče židličky tak mám starou dřevěnou klasiku :grinning: se mi to něják špatně napsalo
30. pro 2009 v 15:39  • Odpověz
autor
bar tu co jde rozložit na stoleček se sedátkem???? mně se právě líbí ty nové dřevěné co jsou třeba ido 50 kilo takže napořád, chci aby byla malá s námi u stolu co to půjde. a ty jsou skvělé.
ikdyž ty plastové jsou asi výhodnější.

no tím že mám i lehátko tak asi půjdem do té dřevěné, v lehátku může být i na krmení do 9 kil a ty snad tak brzo mít nebude, teda asi jo ale snad v té době bude už sama sedět.
30. pro 2009 v 15:46  • Odpověz
nika přesně tu myslím. My máme lehétko co je od narození až do 18 kg. :slight_smile: ale vzhledem k tomu že ve 4,5 měsících máme 4710g tak to budeme mít do nekonečna :grinning:
30. pro 2009 v 15:49  • Odpověz
autor
nojo ale malá byla malinkatááááá, tolik jsme měli před vánoci. ale nediv se na půl kojím a na půl nutrilon. když jsem kojila přibírala jen 50 g týdně a někdy ani to ne, a byla děsně uplakaná, hladová, nevrlá. teď přibírá více.

víš co v klidu do roku dosáhnete v phoodě trojnásobek porodní váhy a hlavně že je malá spokojená
30. pro 2009 v 15:52  • Odpověz
:grinning: berryl:bomba fotka :grinning:
30. pro 2009 v 16:11  • Odpověz
holky já jsem vůbec nevěděla, že když v PPM(na 2-3roky) porodím druhé dítě, tak mám automaticky 3 letou mateřskou a navíc těch 7600,- jen 21měsíců a zbytek do těch 3let dítěte jen 3tis. :astonished: :astonished: :astonished: protože nebudu mít odpracováno ach jo tak to já jdu po 3letech do práce a pak až do dalšího
je to tak NIKI?
30. pro 2009 v 16:15  • Odpověz
autor
berryl počkej není to tak jednoduché. dle mého a toho co vím tak pokud porodíš do ukončení rodičáku(ne PPM) porodíš druhé dítě je to v pohodě. máš nárok na PPM i rodičák a to takový jaký si teď vybereš.

jestli to bereš podle toho co jsem napsala tak to platí pr nárok na dovolenou. pro rodičák a mateřskou je to jinak.
30. pro 2009 v 16:25  • Odpověz
no švagrová porodila druhé dítě když malému byli 4r a teď má jen 21m 7600 na druhé dítě
30. pro 2009 v 16:28  • Odpověz
autor
ty jo uplně jsi mne zblbla, hele kdo ví jak to bude, já bych si s tím hlavu nelámala :slight_smile: oni to ještě 1OOx změní.

ale co vím od našich holek pro výši PPM - je lepší nezačínat mezi dětmi pracovat hlavně pokud jsi teď měla dobrej průměr :slight_smile: že se to pak pokazí a je to nižší - pokud bys měla nižší plat, bez premii atd po tom co nastoupíš zpět do práce.

víš co je to složité, a nerada bych radila zle. myslím si že to teď řešit nemusíme. ale co mám známé a kamarádky a byly na dvouletém rodičáku tak se snažily porodit do dvou let prvního dítka právě proto aby měly zase dvouletý rodičák.
30. pro 2009 v 16:29  • Odpověz
autor
ale ona měla rodičák do 4 let toho prvního ne. tím pádem může mít jen to samé zase rodičák do 4 let, a ten je 21 měsíců 7600 a pak do 4 let 3.600 či kolik.
30. pro 2009 v 16:30  • Odpověz
autor
holky ta moje žabka ještě spí, jsem zvědavá co bude dělat v noci. zase máme po systému, včera uplně posunut o hodinu dříve, dnes to vidím o hodinu později.

je nespí už pláče
30. pro 2009 v 16:31  • Odpověz
Niki takže když já budu 2 nebo 3 roky na mateřské a v té době porodím dítě tak mám automaticky 3 roky 7600,- a PPM už ale nemám že?
30. pro 2009 v 16:32  • Odpověz
niki já taky kojím a po kojení ji vždycky musím dotlačit nutrilonem :slight_smile:
30. pro 2009 v 17:40  • Odpověz
autor
a kolik si vezme prcek? ta naše žabka jak kdy, někdy 30 ml někdy i 90, ale spíše tak v průměru 70-80 na každé kojení. jíme teď 6x nebo někdy i jen 5x denně, tak si myslím že to jde, není to sice asi ani půl ode mne ale něco dostává.
30. pro 2009 v 17:44  • Odpověz
tak je to ok za 2roky se začnu snažit o druhé
švagrová to měla jinak kvůli tomu, že byla ty 4roky doma atd. no a tak se já bavím :slight_smile:
30. pro 2009 v 17:55  • Odpověz
autor
ber jsem ráda že v tom máš jasno, alespoň tak jako já :slight_smile:
30. pro 2009 v 18:08  • Odpověz
berryl: jj taky budu mít nárok na 3dny dovči.. 1den mám za lonsky rok nevybranou a pak za letošní rok mám nárok na dva dny. Takže budu psát na personální žádost o vyčerpání 3dnů dovolené a přesně jak píšeš rovnou požádám o nástup na RD po dobu 3 let, tj. do 11.9.2012. A 12.9.2012 bych musela nastoupit. A pošlu to v lednu, MD mi končí 10.2.2010. Ale prý stačí 3dny před mi někdo říkal, ale jelikož vím, jak to na těch úřadech chodí, ta určo měsíc dopředu!
Ty už budeš dávat do jídelní židličky? Já právě uvažuju kdy s tím začít.
tobě kdy končí MD? JESTLI I S TOU STAROU DOVOLENOU PŘESÁHNEŠ BŘEZEN, TAK MÁŠ NÁROK NA celou dovču za r. 2010.
Takže prvně zažádáš úřad asi v Pze, je to bud MČ Praha 8, v případě, že jsi pracovala v organ. s počtem lidí nad 200, v případě malé organ. je to na Pze 5. Dostanes potvrzení, že jsi od tehdy do tehdy pobírala tolik a tolik. Pak napíšeš do práce, zřejmě tam budou chtít videt i ten papír, možná ne, ale dala bych kdyz tak kopii. A pak ma městskou část, kde spadáš s těmi všemi doklady. UFF Joa ted uz si zajdi na tu MČ a vyzvedni si formuláře, ty už můžeš mít klidne doma ;)
samo že muzes ihned zazadat o proplaceni dovolene ze r. 2010, bud celé jak jsem psala nebo jeji alikv. části. Mám muster dopisu, kdyz tak poslu, jen si pozměníš, jestli chceš ;)
když tak se ptej..

endie: malá je taka šikovná :slight_smile: a naše se tež tak ozýva kdyz chce na ruky.. tad z te ,Moravy je pekne zhýčkaná, jsem zvědavá co si s ní počnu sama doma :sweat_smile:

jinak uz jsme v pořádku dojeli a jsem uz v OV :slight_smile:
30. pro 2009 v 18:43  • Odpověz
ahoj holky..zkusím dočít..
mám dneska nějakou krizi.. ráno mě naštval můj nevlastní syn, a ted mi tu Sofinka brečela u prsa...uplný hysterák ale nepřišlo mi že jako uplně z hladu.. nevím... už my fakt tekly nervy.. a říkala jsem si že ji snad dám nutrilon..ona občas křičela ale bylo to kvůli tomu že měla zaseklej krkanec nebo prdík, ale ted nevím čím to bylo..mléko uplně stříkalo když jsem zkusila..dala jsem ji i druhé a nic.. nevím co se to u nás děje..
30. pro 2009 ve 20:17  • Odpověz
autor
saronko bobku nutrilon neotvírej, malá asi cítila napětí, nebo jak píšeš bublina v bříšku a nejde odříhnout, to mi dělá malá taky.

ach jo. drž se bobku. ať malá brzo usne a jdi taky odpočívat :slight_smile:
30. pro 2009 ve 20:53  • Odpověz
blesko děkuji určite mi to pošli děkuji, sar a necítí malá že ses rozčilila a proto pláče? U nás to tak je! Malý to ze mě hned vycíti
30. pro 2009 ve 20:58  • Odpověz
Niki další kojení zase brekot hned od začátku ale mlíko teče.. tak chvliku sosala..pak jsem ji měla na rameni..a křičela ale není to takový ten křik z hladu co má..pak jsem ji zase dala ze stejného prsa a sosala v klidu.. jako nevím co se to děje...:frowning2: no to je zase den...
30. pro 2009 ve 21:15  • Odpověz
autor
sar mi malá taky po několika týdnech dnes prokřičela večer, nevím cím to je. asi něco ve vzduchu :slight_smile:
30. pro 2009 ve 21:21  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.