• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

{Maminky a podzimátka 2009}

(Zamčená)
23. března 2010 
ahojte :slight_smile: no malá usla tak cca 19,30 a vzbudila se před 2h, to jsem šla akorát spát, takže pohoda .. a pak se vzbudila 5,30 a pak v 8h ale to jsem si ji vzala do postele, nechtělo se mi ještě kojit :sweat_smile: tak jsem ji ještě přinutila k spánku :grinning:

holky, nebojte ničeho... já to budu absolvovat jako první.. hned v lednu to pozjistuji a všem napíšu postup co a jak. Ale ted vím prvně, že by se měla zažádat ta Pražská správa soc.zab. aby nám poslali písemně od kdy do kdy jsme na MD byly a kolik jsme pobíraly. To je první krok. Já tam budu volat, prý je to obtížné se tam dovolat, tak snad to klapne, jinak se asi žádá písemně... ale toto vše zjistím a podám zprávu.
Druhá věc je napsat do práce jak dlouho budete chtít být na RD - psáno jako žádost. A já už mám doma z městské části formuláře na vyplnění, přiznám se, že jsem do toho moc nekoukala.. ale až dojedu do Phy, tak na to mrknu a pak všechno poreferuji..
protože mi to říkala kamarádka, co musela absolvovat a lítala od čerta k ďáblu tak doufám, že my si to tu usnadníme :wink:
1. led 2010 v 11:35  • Odpověz
blecha - já formuláře mám, dostala jsem je když jsem žádala o porodný, ale jak zjistím do kdy je mám odevzdat?
1. led 2010 ve 12:10  • Odpověz
Tak tu máme zase další rok... :astonished: Přeju vám do něho všechno nejlepší a ať nám dětičky řádně rostou! :wink:
1. led 2010 ve 12:17  • Odpověz
holky..Sofinka má uplně šílený opruzeniny na zadečku..chudinka....dostaly jsme na to krém ale má se pokužívat jen 2x denně a zatím nezabral..zkusím dávat mezi tím zásyp..jinak nevím co s tím.. a častěji přebalovat.
jinak mě opat vytočil nevlastní syn.. holky..já jsem asi fakt macecha..ale už na to nemám nervy.. pořád vyhrožuje, že zavolá své mámě..a pak ji volá a předvádní scénu jak z oskarového filmu at si pro něj přijedou..a abych byla upřímná..at klidně dojednou..mám toho až nad hlavu..no nic..

Sofinka má dneska dobrou náladu pořád se usmívá:slight_smile:
1. led 2010 ve 12:54  • Odpověz
autor
ahojki holky :slight_smile: my měli taky super večer, malá usla poosmé a vzbudila se až o ve čtyři. nechápu. to jsem jen nakojila a spala jen do sedmi.

jinak jsem ji asi přechválila, začala mi druhej den zlobit u kojení, krmení, usíná, vzteká se, nechce ani moc spát. no snad se to zase utřepe.

saronko zkus místo ubrousků na prdelku používat třeba mokrou plínku, já třeba ani ubrousky nepoužívám, mám nastříhaný perlit - je to taková látka nelátka, u nás to používaj i v porodnici. to namočím do vody a pak buď vyhodím, nebo se to dá i prát.

jinak my taky bojovali s tou vyrážkou a pomohl tekutý pudr - ale asi byl z něčím namíchaný nevím měli jsem ho na předpis od kožní, pak co můžu doporučit tak heřmánkový olej od Salusu, a Rybilka - která si teda sice šíleně smrdí ale pomáhá.
1. led 2010 ve 13:06  • Odpověz
dan: no asi nejpozději podle mě 3dny před nástupem na RD .. ale vzhledem k tomu, že vím jak to na úřadech chodí, tak bych to udělala tak měsíc dopředu... resp. až budeš mít papír od pr.správy soc.zab. tak to můžeš vyřídit skoro ihned.

sali: děkujem a tobě i tvé rodině nápodobně.

saron: no já jsem to malé vždy zapudrovala a bylo to dobré. Tak at si pro něj dojedou když o to tak stojí :wink: přece si nebudeš skákat po hlavě... a pak až bude po tobě něco chtít tak pak víš co a jak... bych ho pak nechala vydusit. No tak Sofinka ti dělá radost :slight_smile:
Mě zase vytočila sestřenka s tetou!!! Jak se říká, pro dobrotu na žebrotu.
1. led 2010 ve 13:09  • Odpověz
Niki zkusím..ale používám stále stejnou značku..
Blech..já vydržím fakt hodně a jsem dost chápavá..ale vše má své meze.. jako udělá scénu kvůli tomu že já jsem řekla, že to co jsem držela v ruce je triko a né tílko mi přijde neskutečný..no nic..
jo blech.. o jaké fotografce jste se to bavili?? jak se jmenuje?
1. led 2010 ve 13:59  • Odpověz
autor
saronko a kolik tomu nezbedovi je? souhlasím s bleškou, když chce tak ať si jede, ony děti pak jednou na to příjdou.vidím to třeba u neteře, nechtěli k nám moc jezdit protože u nás neměli co si zamanuli ale už se o otáčí a dochází jim to.

:slight_smile:
1. led 2010 ve 14:06  • Odpověz
Niki je mu 8.... hraje to na všechny strany.. tahá to až z paty.. holky..jestli jednou Sofinka předvene nějakou scénu tak dostane tak, že si týden nesedne a rozhodně to už nezkusí.... budu asi drsná matka..ale jako nebudu ji bít to ne.ale jistý respekt prostě dítě musí mít.. beru to ted jako nácvik toho co nechci aby moje děti dělaly.. no nechci tady psát story co se každý den děje.. na druhou stranu nechci vypadat jako taková ta zlá macecha..
1. led 2010 ve 14:32  • Odpověz
Ahojte,
tka se tay přidávám s přaním všeho nejelpšího v novém roce!
Malá teda změnu rok uani nezaregistrovala, prospala to, šla na kutě v 9 a vzbudila se na kojení ve 4, takže pohoda. šli sjmep o půlnoci ven, vzala sjem si hůhvičku, ale ta bralal zvuky snad z celého města,takž ot nemělo smysl :grinning:

saro..jo,holkym ají pravdu,taky bych ho nechala vydusit a hlavně by bylo fajn, kdyby nějak asi teda více, zasahoval manžel, přece jenom je to jeho vlastní dítě a když už z nikoho, tak z něj by ten respekt mít měl!A s těma opruzeninama je sofinka bobek - já nechávám ellu hodně bez plínky, dám pod ní tu jednourázovou podložku a ona je spokojená - ovšem tedka nám převedla super věc - včerai dneska se vykadila tak, že tiu podložku přestřelila a pokadila kus kočáru a zavinovačku . ale pusu u toho měla od ucha k uchu :grinning: :grinning:

Holky, už máte ty náušničky?on se ten třetí měsíc ukrutně blíží a já pořád nevím, da to píchnout nebo nastřelit a neušničky taky nemáme :unamused:
1. led 2010 ve 14:42  • Odpověz
autor
nejsi zlá macecha, vím jak to chodívá. jojo dětičky, neboj Sofi bude ta nejhodnější dceruška, vždyť je už i teď.

holky tak mi zase manžílek odjel do práce někde k Mělníku, ale v neděli se vrátí. a celej týden bude tady ve firmě, ikdyž pak zase odjede. no naštěstí se teď brzíčko vrátííííí.

holky na mne jde unava :slight_smile: hold ty tři hodiny spánku které mi chybí za včera jsou znát :slight_smile:
1. led 2010 ve 14:46  • Odpověz
autor
kuki malá dostala naušničky od mých rodičů, bílé zlato (ale já si vymyslela trošku jiné tak mi to naši zařídí, jsou od fochu). co vím tak píchnout uši se můžou i před první Hexou (některé porodnice píchaj i hned 2 den po narození), nastřelovat se nechávaj až po první Hexavakcině. já jsem si zjistial jednu Dr. kousek od nás - v jiném městě co nastřeluje, hned v po tam volám. volala jsem tam i před svátky a mezi ale nebrali to tam asi měli dovču.

naše Dr. jen píchá. už jsem jě mohli mít nebýt té vyrážky co měla na počátku prosice.

pokud necháš nastřelovat tak nemusíš zatím klasické naušničky řešit, nastřelí se ty z chirurgické oceli (mimochodem to snižuje snad i riziko vzniku alergie neb zlato není čistý kov ale směska :slight_smile:) a pak až se to zahojí, doporučuje se tak 2 měsíce se vyndají a nasadí kalsické které budeš chtít. buď klasické s dětským zapínáním vepředu, nebo na šroubeček v zadu nebo kroužka. mi osobně se nejvíce líbí ty klasické dětské.
1. led 2010 ve 14:53  • Odpověz
niky, moc díky za popis- to já bych asi pak chtěla to nastřelení, jak jsi to popisovala, tak jsme si vzpomněla, že mi jedna známá říkala, že taky nastřelovala a že to nehnisalo. a mluvila jsme na těch kyčlích s paní a t říkala, že mají píchnuté a že to malé pořád hnisá to měla už po 4 měsíccích. zeptám se teďka doktorky, co by mi doporučilaa uvidím i podle toho,no..
1. led 2010 v 15:32  • Odpověz
autor
kuki není zač. já jdu do nastřelení, hlavně je to i méně drastické. najednou se nastřelí a je to. u píchání - jehlou dírku a pak do živého provlécet naušnici. i tak to asi ořvu jak bude malá plakat :cry: ale azse bude kočka.
1. led 2010 v 15:44  • Odpověz
hm, tak já si četla diskusi tady na mk a jsem z toho zase jelen..ale už vím, že tamm pokud to půjde, pošlu manžu , jinak se zblázním :confounded:
1. led 2010 v 16:12  • Odpověz
autor
kuki z čeho??? z těch naušniček???? neboj poptej se co dělá vaše Dr. a rozhodni se. já vím že naše jen propichuje, zkusím tu druhou jak se tam nedovolám hold budem propichovat. hele přežily jsme to my, tak věřím (nebo si to snažím vsugerovat) že to je jako očkování :frowning2:

hm tak u nás to bude ne mne, manžel by tam nešel to by ji nechal raději bez naušniček.
1. led 2010 v 16:16  • Odpověz
Kuki on zasahuje, já se k tomu nevyjadřuju ale řeknu ti vybruje to ve mě neskutečně..

jinak my dostali naušničky od tchýně..takové maličké kroužky...ale budou to její až druhé naušničky..já chci první aby měla takové ty klasické http://www.goldpoint.cz/zlate-detske-nausnice-kyticky-3086 jinak taky nevím zda nastřelit nebo rovnou píchnout..kamarádka nechala nastřelit a pak až dali normální prý je to lepší kvůli hojení ..taky nejsem ještě rozhodnutá..

jinak zkusím nechat ji rozbalenou..zaítm dávám zásyp..
1. led 2010 v 16:28  • Odpověz
autor
saronko já mám malou naholo denně i 3 x třeba 15 minut, má to ráda, jena přebalováku kouká na obrázky na zdi a povídá si, se mnou s obrázky kouká, je tak hodně spokojená.
1. led 2010 v 16:33  • Odpověz
jj to taky dělám ale asi tak 5 min.. víc ne..zkusím jí dát takhle v postýlce.. na dýl..po koupání.. no snad se to zlepší..večer ještě namažu tím krémem.. má tam takové kolo dost červené..naštěstí to nemokvá či tak..
1. led 2010 v 16:38  • Odpověz
ahoj holky, jaké byly vánoce? Nám nejel kompl, tak jsem tu dlouho nebyla...

Jinak Vám všem přeji hodně štěstí a zdraví v novém roce a at Vám pěkně rostou mimča.
1. led 2010 v 16:44  • Odpověz
holky zvažuju koupit lehátko ale říkám si,že to klasickému už pomalu odrostla..ne jako uplně.. zvažuju koupit toto http://www.hrackanek.cz/baby-a-miminka/podle-znacek/fisher-price/sedatko-od-miminka-po-batole---lehatko-od-fisher-price-g5914.html máte ho někdo? nebo kdyby bylo nějaké podobné klidně i bez vybrace..
1. led 2010 v 16:56  • Odpověz
saron: ty jo, přesně ted nevim jmeno, zavolala jsem na to číslo co mi daly holky.. ale po tel. se mi zdála hodně příjemná. Tak to je neskutečné kvůli jakým s prominutím kravinám to vše vzniká :unamused:
Neboj, tak to já budu asi taky taková macecha... mantinely musí být hned od začátku a já tvrdím, že se vychovává do 3let věku, pak už s tím neuděláš nic :sweat_smile:
tak já třeba ted malou odnaučuju dělat prskavé bublinky... dělá to schválně a už ted si představuju jak mi prská polívku.. ale je to malý prevít, když ji dám prstem po pusince a řeknu fuj, to se nedělá! tak se mi ještě vysměje do xichtu.. tak nevim co s ni.. jestli se mám na to vyprdnout jestli je ještě brzo, nebo mám být dusledna.. fakt nevim.
no taky ty první naušničky po nastřelení jak to vyměním budou ty klasické a pak jsem uvažovala o kroužcích.. neviděla jsi někde nějaké pěkné?
na to lehátko jsem se taky koukala a jsou dva druhy.. zrovna to co jsi poslala je kovové a do toho bych šla, určo něco vydrží. Ale ty vybrace jsou jen na zadku.. jako takové šimrání a některým dětem se to nemusí líbit. Tak jsem si to nakonec rozmyslela. Máme to klasické lehátko a to se dá nastavit taky do posezu.

kuki: no já ty naušničky ještě nestihla, ale nechám to udělat jak dorazím do Prahy a určo nastřelit. To budu mít ty naušnice co mi dá dr. ale můžu si je vybrat, celkem to prý stojí 500,- No a pak se to po urč. době prý vymění za ty naušnice, co máš doma. Tak my jsme dostali od M.rodičů, ale ty prý budem muset jednou vrátit tak jsem se rozhodla aby nebylo zle v rodině, tak je bude chvilu mít a já budu mít aspon čas ji sehnat nějaké pěkné a ty pak bude mít jako od naší babičky - jsme dostali penízky.
No přesně s těma naušnicema jak píše Niki.. jak ted čtu :grinning:

niki: tak si to užiješ aspon v týdnu :slight_smile:

kelly: děkujem, tobě taky krásný nový rok..a hodně zdravíčka a štěstíčka v n.r.

holky, od kdy budete používat ty krmící židličky?
1. led 2010 v 17:21  • Odpověz
blech..on si moc dobře uvědomuje jak s manželem může cloumat..vydírá ho přes to,ž e ho nemá rád,a že není jeho táta.. no jsou to potvůrky a když v tom umí chodit, vědí jak na to..

jinak já jich pár znám (fotografek) tak jsem si říkala, zda to není někdo známej :slight_smile:)
jinak na přednáškách psychologie nám říkala psycholožka do 3 let věku dítěte mu nic nevysvětlíte.. chce to výchovně dát přes ruce nebo zadek pokud má plínky..aby nic necítili ale viděli to gesto..

ukážeš mi jaké máte..já právě žádné nekupovala ale ted vidím, že by se hodilo..v postýlce je už nuda, hrací deka fajn, ale není tam takový výhled :slight_smile: a do autosedačky jí dávat nechci..
1. led 2010 v 17:37  • Odpověz
autor
holky malá si právě rve do pusy štěrkátko - špendlík, a je totálně pokojená. ach jo, dudlík pořád nechceme. zato ručičky a cokoli jiného je fajn :slight_smile:
1. led 2010 v 18:01  • Odpověz
autor
saronko já mám obyčejné, dám ti odkaz, mám ho z druhé ruky, a je dobré, malá se v něm i sama rozhoupá jak kope nožkama.
1. led 2010 v 18:02  • Odpověz
autor
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=28945380&tab=8

mám takové jen starší typ a v jiné oranžové barvě.
1. led 2010 v 18:12  • Odpověz
ahoj právě jedeme od rodičů.riša byl opět zlatý. Sar my máme lehátko,ale malý tam nechce být. Je radeji na dece na bříšku nebo na zádech,ale v lehátku ani za nic. Nevím,nelíbí se mu tam. S náušnickama neporadim,jen vím,že kolem mě maminky nechávaly náušnice nastřelit.
1. led 2010 v 18:12  • Odpověz
autor
berr tak to je fajn. malá tam taky nechtěla být z počátku teď je tam raději naž na dece. :grinning: potože je jednodužší rozhoupat hračky kopáním nožiček než zvedat ručičky :slight_smile:
1. led 2010 v 18:13  • Odpověz
ahojky....
Malá je taky několikrát denně nahatá. Na bolavé používám ten Bepanthen, zabírá nám ihned. Rybilku máme pořád, nic jiného nepoužívám a nikdy nebyla opruzelá, jen občas hne s plínou jak kope nohama tak je jakoby skříplá a to hojím Bepanthenem.
Jídelní židličku budeme mít tu z Ikei, http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=18837163&tab=0 v testech vyšla jako nejbezpečnější, stojí pár korun a jde dokoupit pultík i nafukovací vnitřní sedlo.
Lehátko máme a konečně je v něm ráda, často v něm usne a spí i 3 hodiny.
Naušničky jsme dostali ale způsob nevím, zeptám se mudr. Ještě je dát nesmíme, kvůli nedonošení dostanem očkování až ve 4 měsících tak máme čas.

blecha - už plánuješ příkrm? Za 14 dní už můžete. Já už si zjištuju jakou značku a co a jak.
Ve středu jdeme na tříměsíční prohlídku. Dneska přišla návštěva a malou mi vzbudily a je protivná a uplakaná tak to asi potrvá než zabere. Jdu si s ní lehnout k pohádce.
1. led 2010 v 19:59  • Odpověz
já jsem se mudr ptala na přikrm a děti na UM od ukončeného 5m je to tak holky?
1. led 2010 ve 20:21  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.