• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

{Maminky a podzimátka 2009}

(Zamčená)
23. března 2010 
Ahoj holky, dneska noc na pytel. Petr se přestěhoval do ložnice a malá co hodinu vzhůru, nevím proč. Ráno mi řekl že prý jestli nám vadí že se zase odstěhuje. No co mu mám říct :slight_smile: Jinak jsem v noci odsávala, taky pčikáme a pokašláváme :frowning2: možná proto se budila. Napadlo nám tu přes noc plno sněhu a nemáme protaženou silnici tak nikam nemůžu. Naušničky nechám taky nastřelit, aby malá netrpěla. Já mám klid, Petr je v práci, kluk ve škole, to mi ten nový rok krásně začíná :slight_smile:
4. led 2010 v 08:57  • Odpověz
Ahoj holky,
u nás je taky plno sněhu a stále sněží. No nemohlo tak být na svátky?Co se dá dělat.
Niky,Dan tak ať mimiška nejsou nemocní, držím pěstičky. Musím zaklepat, ale my se zatím držíme bez nemocí.
4. led 2010 v 09:01  • Odpověz
holky tam je zima i mudr musíme autem,kočárkem to nebudu riskovat at malý není nemocný! Endie malá to určite vycítilá,ale jste šikovné máte první noc za sebou! Takže bys bydlela v Praze? Sar super s kojením, fajn se ten interval prodlužuje.
4. led 2010 v 10:07  • Odpověz
autor
ahojki jsem zpět malá je nachlazená, na poslech nic naštěstí, jela jsem kočárkem mám to 8 minut rychlé chůze, než bych oškrábala auto bylo by to nastejno :slight_smile: dala jsem ji plínku přes obličej.

jinak ozvu se pak.
4. led 2010 v 11:02  • Odpověz
holky, nestiham dočítat.. malá doma nespí, venku kosa jak z nosa, tak jsme dopo nevyrazily.. tak mi usla na ruce, jinak ona neusne :frowning2: ale už se vzbudila, tak můžu tu klepat oběma rukama :grinning:

endie: tak nedorazila bys ty za nama do Poruby? Bude to asi jednodušší. A zašly bychom do Sparu na slaďoura - návrh kuki... prý se tam všichni vlezem :sweat_smile:

kdo se k nám ještě zítra přidá?
4. led 2010 v 11:08  • Odpověz
autor
bleško já ne :slight_smile: budem se doma kukýrovat. naštěstí to nemá malá sedlé třeba na průdůškách. uf.

jinak očkování proti rotavirům se nás netýká, jsem nemocní a očkuje do 12 týdne první, naše Dr. očkuje od 6 týdne pak už ne.

nabídla nám prevenar, a na hexu a i prevenar pokud se rozhodnu půjdem až 26.1 to máme i kyčle, tak nevím jestli jít první na kyščle a pak na očkování nebo naopak ale zase to budeme mít zasebou v jeden den.

jinak jsem koupila mucosolvan na odkašlávání, a do nostu libenar, a vysavač už začínáme nesnášet :slight_smile:
4. led 2010 v 11:12  • Odpověz
autor
zima u nás byla v noci pěkná - 12 ale teď je -4 tak to jde. jsem pekelně unavená z té noci, malá sice docela spala. ale budila se skoro co hodinu, tak jsem uspávala. a pořád jsem se budila i tím že chvíli chrupkala přes plný nos, chvíli spala tiše tak jsem měla strach.

věřím že budeme brzo fit. jinak máme 5050g se musím pochlubit.
4. led 2010 v 11:22  • Odpověz
tak to jsem ráda, že to není nic horšího, tak se kurýrujte.. držím palečky at je malá brzo OK.
niki:no běžte raději prvně na kyčle.. ta hexav. se očkuje do stehýnka, třeba by to pak malou mohlo bolet, kdyby se ji na to někdo dotkl.. třeba ne.. ale víš jak no. A taky nevíš jakou budeš mít reakci po očkování, každý to snáší jinak, my třeba byly OK.
neboj.. zase si pak na ten vysavač zvykne.. vím o čem mluvím.. ale to nemáme šílenou rýmu.. a když ji vezmu jen ty bubáky tak drží a je hodná, ale když to tam má delší dobu tak ječák
4. led 2010 v 11:23  • Odpověz
autor
hm teď jsem koukala do průkazky a sestřička mi napsala poradnu před kyčle. a už vím, já bych ej tam nestihla. tak to budeme muset vydržet i s pichulou.

no já věřím že reakce nebude žádná :slight_smile:
4. led 2010 v 11:26  • Odpověz
autor
jo taky jsem zjístial že máme novou sestřičku u Dr. takovou fajn ikdyž tak předchozí byla skvělá :slight_smile:
4. led 2010 v 11:27  • Odpověz
já dotoho prevenaru jdu, budou nám to píchat v únoru,
4. led 2010 v 11:36  • Odpověz
Nike bezva, že to není nic horšího, ale jen nachlazení.
Holky konečně jsem udělala Deniskovi album tak jestli chcete mrkněte.
4. led 2010 v 11:55  • Odpověz
Ahojte holky,
nějak nestíhám, musím si zase zvyknout ,že jsme domasama...

nik...tak to je fajn, že je to jenom tohle, tedk se to asi rozjelo ve velkém :unamused: ale nenní se co divit, počasí je jedne den tkové a druhý makové a u nás byl ov noci -14!!!
Máme kosu i doma, tak ráno manža zatopil, i pes se klepal:slight_smile:))

blecha..tak jsi byla stejně rychlejší a napsalas to :grinning: jojo holky, mohly jsme jít společně na prochajdu, akorát teda kdo ví, jaké bude počasí :angry: takže všechny ostravačky se hezky hlaste:slight_smile:

Tak malá nakoenc přestala kašlat, ale nějak chrčí, tak taky odsávám ,ael nic z ní neleze, tak nevím. tehdy mi mudra říkala, že kojení děti chrčí, že jsou jakoby zahleněné, tak nevím, chcrčí každý den jinak :unamused:
4. led 2010 ve 12:04  • Odpověz
autor
kuki já teda odsávám a dneska už je to pěkný nášup. vždy ji tam nakapu libenar nechám pár minut a odsaju a nakapu znovu.

nic jdu ji uspat a nachystat si obídek a asi to zalomím :slight_smile:
4. led 2010 ve 12:35  • Odpověz
adel malý je sladký!!!

já bych zítra ráda šla, ale uvidíme jak bude malý reagovat po očkování a taky podle počasí. Nebo bychom se slezly u nás doma, ale nevím jestli tady všechny vejdeme :o)
4. led 2010 ve 12:38  • Odpověz
Niki tak mi personální odepsala, že nemůžu čeprat dovolenou i ppm najednou :frowning2: a ta mateřská mi končí 10.3.2010
4. led 2010 ve 12:41  • Odpověz
ad: Krásny fotečky :dizzy_face:

Ten můj prťous je dneska nějak ufňukanej..Asi budem muset ven - se mi dneska vůbec nechce....
4. led 2010 ve 12:41  • Odpověz
http://www.kurzy.cz/kalkulacka/rodicovsky-prispevek/

Niki nedá se někde stáhnout ten formulář na rodičák? on by měl být všude stejný že? nemusela bych pro něj do Havířova a vyzvedla bych si ho tady v Ostravě
4. led 2010 ve 12:45  • Odpověz
autor
ber ne ppm ale rodičák jo, to je jasné.
4. led 2010 ve 12:48  • Odpověz
BERRYL - PROSÍM TĚ, KDE ZJISTÍM KDY MI TO KONČÍ? mUSÍM VOLAT NĚKAM?
4. led 2010 ve 12:52  • Odpověz
autor
beryl já to tehdy konzultovala s naší učetní a i s státní sociální podporou - přímý dotaz. lze čerpak Rodičovký příspěvek v době čerpání dovolené u zaměstnavatele - jo. prootože na RP máš nárok i když chodíš do práce a malé dítě hlídá jiná zodpovědná osoba starší 18 let a není ve školce (resp. později na omezenou dobu v měsíci)

osobně si myslím že zaměstanavateli může být šumák zda máš nebo nemáš RP.

jasné PPM je dávka z nemocenského pojištění která navazuje na výdělek, tam nespíš po dobu porání PPM vykonávat zaměstnání ze kterého ti PPM plyne (v totmot případě i čerpat dovolenou :slight_smile:)

toď můj názor.
4. led 2010 ve 12:53  • Odpověz
autor
dan měla bys mít dopis o OSSZ která ti vyplácí PPM. tam to je.
4. led 2010 ve 12:56  • Odpověz
autor
dan kdy jsi nastoupila na PPM - tak plus 196 dní. tj 28 týdnů- :slight_smile:
4. led 2010 ve 12:56  • Odpověz
aha já jsem to popletla a napsala že ppm ne rodičák no jsem blbka :grinning:
4. led 2010 ve 12:59  • Odpověz
autor
berryl klid, nejsi sama, všichni říkaj mateřská a ono je to vlastně jinak, prostě složitější než by mohlo.

zkus ji napsat znovu.snad ti to potvrdí :slight_smile:
4. led 2010 ve 13:00  • Odpověz
autor
nejhorší je že v březnu dostaneme skoro nic, porovnaj výši PPm za těch pár dní s RP a vyplatí jen rozdíl. lumpi.
4. led 2010 ve 13:01  • Odpověz
autor
ani ne rozdíl. prostě jen v případě že PPm bude méně než např 7600 tak ti to doplatí. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
4. led 2010 ve 13:02  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.