• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

{Maminky a podzimátka 2009}

(Zamčená)
23. března 2010 
holky... malá už je protivná tak počasí nepočasí musím vyrazit do ulic.. ale chtěla jsem vám napsat, že mi volala sestřička od doktorky ohledně toho očkování na pneumokoka..

ted je v oběhu prevenar 7 a ta slibovaná vakcina prevenar 13 měla být v oběhu už v lednu, ale prý jsou s tím nějaké problémy, takže bude v oběhu přinejlepším koncem unora a my nemůžem čekat... tak jsem se měla rozmyslet zda prevenar 7 nebo synflorix.. to je 10tka.
Kdybych zvolila ted 7čku tak pak můžu přejít na tu 13tku v pohodě, ale jestli zvolim ten synflorix 10tku tak to je jiná firma a na tu 13tku přejít už nemůžu. Mě už tlačí čas.. tak jsem se rozhodla pro tu 10tku protože není jisté zda ta 13tka bude kdy v oběhu. Ale vám to třeba vyjde.

oboje vakcíny jsou prý ZDARMA!

jdu snídat
6. led 2010 v 09:18  • Odpověz
autor
ahojki holky, krásné zasněžené ráno.
tak naše Berenička spinkala neuvěřitelně dlouho, od půl deváté do půl páté, a pak od půl šesté do osmi. šikulka jedna. no nevím jestli je to tou rýmou nebo co.

jinak máme trochu problém do ní dostat ten mucosolvan, v mlíce nechce, nevím má prostě chuť. když ji ho stříku stříkačkou do krku co nejdál stejně to vyslintá, povede se jen když řve.

:grinning:
6. led 2010 v 09:31  • Odpověz
niki: jéé to je super věc s tím zrcátkem... zkusím si ho taky pořídit, budu klidnější. Hlavně na ty delší cesty..
no tak to spaní fakt záááávidím.. my se budíme co 3hod i v noci :angry: nevím jak ji to odnaučit.. včera jsme se vrátili od tety později, tak jsem kolem 20h teprv koupala, hůř usínala a to jsem ji dala jen z prsů, bebu už jsme včera nějak nezvládly byla unavená a pak už nechtěla pít. Pak jak furt řvala i kolem 22h.. ona mezi tím i usla, ale jak sebou škubne, tak se sama sebe lekne a řve. Tak jsem myslela, že hlady, tak jsem šla udělat flašku 150ml a ona si párkrát cucla a pak mi dala na jevo že ten řev je kvůli spánku.. tak jsem ji uspala.. ale jak řvala, tak tam chtěla jít moje mamka ji uklidnit, nějak nedává to řvaní.. ale ona se prostě chvilu musí uřvat, unavit aby usla no. A aspon ví, jak mi malá řvala od Mošnova do Poruby.. to bylo teprv psycho za volantem.
No nevim, když nechce dudlik... ja male vrazim dudlik a ona musí nuceně polknout :sweat_smile:

kuki: jsem ráda, že mise byla úspěšná.. už se těším až uvidím v kočárku malého sněhuláčka :grinning:
aha, tak díky.. jsem ted přesně nevěděla.. abych ji tím nenamazala a bylo to jen na zadek :grinning:

sali: no tak vítej v klubu s tou nespavostí.. ale já nevím po kom to malá má... tatínek jak lehne tak vytuhne a já jsem taky spáč.. :angry:
já aby mi nepraskla hlava tak musím dopo i odpo s ní ven. Ale ted nevím jak se brodit v tom sněhu :angry:
ty tak ponocuješ? Nebo si se vrátila z hospůdky? :grinning: :grinning: :grinning: :sweat_smile:

dan: no o vysavači jsem taky uvažovala, že bych zkusila.. že by to bylo kdo z koho :grinning:
6. led 2010 v 09:42  • Odpověz
autor
bleško ona normálně spí tak od osmi/devíti do půl druhé, a pak do pěti, a do půl osmé, nevím co to je, včera i dneska v noci spala dýl.

malá se taky budí jak se škube, na to nám pomáhaj ty stažené ruce a zavinutí v plínce.

holky jakou mast řešíte????
6. led 2010 v 09:45  • Odpověz
bleško my jdeme očkovat za 14dní a rovnou ten synfl.10kmenový na 13nečekám

jinak bleško já když je malý přetažený tak ho uspávám taky tak, že řve, jako by ho na nože brali, ale on si naštěstí vezme dudlík, ale 3 dny boj, protože ho ze začátku nechtěl a plival ho a já jsem mu ho tak 50x dala zpátky až si zvyknul. Nejdříve jsem nevěděla a vytahovala ho z postýlky, zkoušela jsem jídlo, ale nakonec on řve protože je unavený a nemůže usnout. Navíc když už trochu zabral, tak ho vzbudili ručičky. Takže mám u postýlky svou židličku na ní sedím. Levou rukou teda ukazováčkem přidržuji dudlík. Levý ukazováček mi drží malý. Pravou rukou mu lehce přidržuji ruku druhou. On se tak uklidní, neškube a usne. Už to nedělám, ale 14dní takhle usínal. Teď ho šoupnu do pelíšku nechám mu rozsvíceno a on si povídá, pak příjdu zhasnu a on usne. Malý usíná až mezí 21-22h, ale spí až do 8h
6. led 2010 v 10:03  • Odpověz
niki: aha tak to moje spí též tak... ale to spávala pěkně, tak nevím právě co s ní :frowning2: jestli má málo jídla, nebo jestli chce matku nebo nevim. Ale budí se hladem.
řešíme ondřejovku.. nebo jestli jsem to nepopletla.

jinak jak jste tu řešily to spaní a jak mi to Kuki taky řekla, tak malá si ted hrábla na oko a jak mi řekla Kuki, jak si hrábne na oko tak jde.. tak jsem ji dala do postýlky.. a holky ona spííííí !!!! :astonished: fakt čumím.
ještě mi poraďte jak to dělat večer... ona jí tak kolem 16,30-17h a pak teda by měla jíst kolem 20h, mezi tím koupání. Ale nevím zda pro ní ty 3hod není moc. Jestli ji vykoupat dřív třeba kolem 18h a dát ji spát a jak se vzbudí tak dát jídlo? Jenže mám strach, že čím dřív ji dám spát tím dřív se vzbudí.. i když ted mi spíš připadá, že je jak hodinky, že se prostě budí kolem 2h, 5h a 7-8hod.
6. led 2010 v 10:04  • Odpověz
*teda levý malíček mi malý drží
6. led 2010 v 10:04  • Odpověz
bleško navíc když si malý začne mnout očičko dám ho lehnout do velké postele přes den a lehnu si na chviličku k němu a on hned zabere
6. led 2010 v 10:06  • Odpověz
bleško já chodím s malým každý den ven, pokud počasí dovolí. Budí se mi pak teda kolem 17h to papá je vzhůru v 19.30h koupání pak jídlo a pak chviličku kouká na tv, potom si povídá v postýlce a spí
hlavně ho nikdy nenechávám usnout na ruce
6. led 2010 v 10:08  • Odpověz
nevím já bych učila bleško režim koupání, jídlo a pak spát, tak jí vykoupej už třeba v 18.30h a dej jí najíst dříve a uvidíš klidně to zkus
6. led 2010 v 10:10  • Odpověz
autor
ber my s dudlíkem přád bojujeme, vezme si ho jen někdy, spíše večer než přes den. přes den to bere jako hru, vyplivuje ho a směje se u toho, a má z toho čurinu. někdy když o nechce ji s ím spíse rozlobím a pak brečí.

já už taky nenechváám usnout na ruce, maxi zklidnit, a pak šup do pelíšku, protože tak už nemá ty hysteráky když se probere. ona totiž mimo si pamatuje kde uslo a pak se v noci probudí a hladá to známé, máma, náruč,... a onoje v postýlce máma nikde. a fakt to u nás funguje.
6. led 2010 v 10:14  • Odpověz
malý si dudlík vezme jen na spaní v postýlce, na usínání v autosedačce a v kočárku, jakmile usne hned ho vyplivne a jinak si ho nevezme je to prý fůůůůůj začal po mě i plivat když mu ho dávám mimo uspávání
6. led 2010 v 10:16  • Odpověz
berryl: no já taky nebudu čekat a jdu do toho synfl. No ty máš ale spáče.. tiše závidím.. a pěkně jsi to popsala s tím ukazováčkem :grinning: jako kdybych tě viděla :sweat_smile: tak to taky zkusím.
a to tak dlouho vydrží odpo do spaní jo? Malá začne být právě už kolem 19h děsně protivná že chce jít spát..
no to já jsem právě tak dělala.. koupání kolem 18,30 a pak hned jídlo.. ona to jídlo má zafixované nějak po tom koupání.. a pak spát.. ale jak mi ted blbě spí a hlavně jak je unavená po koupání tak i moc toho nevypije.. max třeba 60tku a to je málo.. tak jsem ji zkusila dát do postýlky, ona si na půl hod zdřímla a pak teda vypije tu 150tku.
6. led 2010 v 10:17  • Odpověz
niki: no možná se mi budí v noci, že mě hledá.. když jsem ji chvilu zklidnovala na ruce.. sakra! :angry:
tak to ji asi zase nechám vyřvat..
6. led 2010 v 10:20  • Odpověz
tak malá ma dudlik jako uklidnovadlo
6. led 2010 v 10:21  • Odpověz
jééééééé důležitá věc on před koupání většinou na 20min usne
6. led 2010 v 10:28  • Odpověz
autor
bleško pošlu ti knížku z netu sice ve slovenštině o spaní a je super.

bleško my to máme obdobné, idkyž poslední dny se tomění ale přikládám to nemoci.

malá se budí odpoledne mezi půl pátou a pátou, dostane napapat, pak si hrajeme, oklo půl sedmé jde spát, většinou se řvem a na půl hodiny ale i to je potřeba pak se probere jde koupat, jíst a pak okolo osmé spinkat do postýlky, usne jak kdy, někdy do 10 minut jindy do hodiny. to ji zpívám, konejším, zkouším dudlíka, sem tam uklidním na ruce ale s otevřenými kukadly jde zpět aby věděla kde je.
6. led 2010 v 10:31  • Odpověz
berryl: jo ahááá .. jsem koukala jak ti vydrží ... takže pak koupeš, jídlo, chvile oddechu a šup s ním do postýlky jo? A to je teda kolem které hodiny jako v kolik jde spát? A jak spí přes noc?

niki: jé díky moc.

zkusím ji dát před koupáním spát... jak si hrábne na oko, tak půjde :grinning: :grinning:
6. led 2010 v 10:34  • Odpověz
autor
"hrábne na oko" pěknéééééé
6. led 2010 v 10:35  • Odpověz
jj to mám od kuki :grinning:
6. led 2010 v 10:36  • Odpověz
niki to má podobně,hlavně každý týden je jiný!
6. led 2010 v 10:37  • Odpověz
autor
no někdy aní né týden ale co 3 dny :slight_smile: i kařdej den je jiný.
6. led 2010 v 10:39  • Odpověz
áá už je vzhuru mizím
6. led 2010 v 10:44  • Odpověz
autor
tak malá teď spala jen 45 minut, no jo když já už zkouším ji nezavinovat, to tak pak dopadá. ale budí se chudina i kašlem.
6. led 2010 v 11:05  • Odpověz
tak malý se vzbudil v 11h dostál najíst a teď si tady povídá s televizí
6. led 2010 v 11:24  • Odpověz
Ahoj holky, usnula jsem jak špalek. Malá se začala budit kolem půl 12 tak jsem šla udělat jídlo a ona spala dál tak jsem si lehla, usnula a jedla až v půl 3, pak v 6 vyspáno tak jsme vypravili kluka do školy a v půl 8 jsem si jí vzala k sobě snad po měsíci a ihned byla tuhá tak jsme hodinu spali, pak ranní hraní, jídlo převlíkání, v 9.45 usnula a spí stále, asi dohání včerejšek. Já už jít spát nemůžu :frowning2: kluk nemá oběd tak vařím a v 1 máme být v poradně.

blecha - malá jí kolem 4-5 , koupu mezi 6-7, podle toho jestli před koupáním ještě usne. Pokud ne, usne mi na chvilku po koupání a jde spát kolem 9. Taky se mi stalo že jedla v 7 po koupání a usnula a zbudila se až kolem půlnoci.Ted poslední dobou to vycházelo že usnula před, po koupání se najedla a kolem 8 šla spát, je to různé. A včera teda perlila. Ještě že nebrečela, že byla hodná, ale bolí mě ruce.
6. led 2010 v 11:39  • Odpověz
niki: a je to s ní aspon kapku lepší?

dan: z čeho tě bolí ruce? No tak já to zkusím ty večery nějako vykoumat..
ted ji jdu oblíct a zkusím se probrodit k mamce do práce se ukázat.

Tak se zatím mějte.
6. led 2010 ve 12:25  • Odpověz
blech..tk to jsme ráda, že to pomohlo, patent na to má dan :grinning:

my jdeme za chvíli na poradnu, tak jsem zvědavá, seznam otázek už mám sbalený :sweat_smile:
6. led 2010 ve 12:30  • Odpověz
ahoj zlatíčka moje :slight_smile:

teda jestli dočtu tak budu ráda, vy brebentilky :wink:

budeme kupovat nový kočárek asi tenhle http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=29480652&tab=3 a ten co máme bude u rodičů jelikož se blbě převáží
6. led 2010 ve 13:00  • Odpověz
autor
endie ten je super. věřím převážet kočárek sem a tam. děs co. já mám naštěstí kočárek super skladný a lehce převozitelný.
6. led 2010 ve 13:28  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.