• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

{Maminky a podzimátka 2009}

(Zamčená)
23. března 2010 
saron: no to teda bude :frowning2: zítra zjistím co a jak.. ráda bych to zařídila vše dopředu, ale jak je vidno moc dopředu to nejde... a jeste jsem se ptala, ze klidně zkusím zavolat koncem ledna, zda už něco budou vědět, mají zatím zákaz něco za tento rok potvrzovat.. zřejmě nikdo nic neví :frowning2: a paní mi řekla, že raději at už ted mám něco v ruce. No něco v ruce mít budu, ale jestli se se mnou bude někdo bavit, když to nemám potvrzeno do konce... tudíž pak budu mít posunutou RD... a to mi řekla kamaráda, že než mi toto vyřídí, tak to prý máme počítat tak 3měs. To je k zbláznění.
13. led 2010 v 18:37  • Odpověz
blecha: A proč ti to nechcou potvrdit? To mi nějak uniklo... :sweat_smile:

berryl: Ty máš ten samej?! Já vím, že se mi ten tvůj líbil :sweat_smile: , ale nějak si nemůžu vybavit... No, já chtěla úplně původně x-lander, ale ten náš byl levnější.. Já chtěla novej. Tady u nás na to popojíždění fakt potřebuju nějakej teréňák. Akorát nemá ty přední kolečka aretační, na což sem zvyklá.. Ale u našich se toho stejně moc nenavozim - to si furt pučujou kočárek kamarádi nebo rodina..
13. led 2010 v 18:45  • Odpověz
to je mazec to dostaneme peníze za rodičak tak někdy v létě počítám! Sal já jsem strasne spokojena,hlavně teď na sněhu se mi parádně jezdí!
13. led 2010 v 19:06  • Odpověz
autor
holky jsem v koncích, malá mi tak krásně usníla přes vánoce atd. minulej týden taky ale tento je to děs. jdu ji dát spát, překročím práh ložnice a řev děs. ani na rukách ji neuklidním. teď sjem musela vysát kuchyň ať se uklidní, teď jsem ji vrazila dudla, je v kojícím polšáři a usíná. děsné.

ach jo. už to bylo fajn, a teď si fakt nevím rady. hned jak vidím známky unavy jdeme a ono nic, něják nestíhám vychytávat její náladu na spaní asi. jsem zoufalá, usíná jedině po cca 10 minutovém řevu jako by ji někdo vraždil. ach jo.
13. led 2010 v 19:10  • Odpověz
blecha - nechápu, já jsem dnes vše podala, mám to potvrzené taky jen do prosince s tím, že už mají nový program který si musí jen zkontrolovat a ihned mi pošlou potvrzení poštou na tento rok a to jen dodám na příslušný úřad. Vůbec žádný problém s tím není a peníze přijdou normálně v termínu 7600,- kč.
13. led 2010 v 19:33  • Odpověz
berryl: no ty máš hodného hošánka, že ti usne během toho co si tu povídáš... to bych tak jednou chtěla zažít :grinning:
jj je to děs s těma penězma co?

sali: no protože nemají pokyn, že můžou... zda to schválí či nikoliv, proto mi to nechtějí potvrdit. Zatím to snížení MD schválené není.

niki: to jsou asi erupce na slunci :grinning: malá měla hroznou noc, furt se budila, a to ani nemluvím o tom, že jsme usínaly mezi 20-22hod. Tak jsem dneska byla jako Gregor... ale víš co pozoruju? Že si na to tělo začalo zvykat, že se jako nevyspím.
No naše jak usínala přes den v OV na půlhod doma... tak ted ani ránu.. vydrží 10min pokud u ní sedím než usne.. takže já tam s ní strávím více času než pak ona spí... tak to s ní chodím raději ven.. ale v tom sněhu to je posilovna.
ale neboj, je možné že se to zase změní, každé dítě v tomto věku je den ode dne jiné.

dan: tak to jsi mě teda dostala! Tak to jsem zvědavá, zda ti to dojde... v tom případě nechápu proč s tím takto nadělají... zítra zkusím tu MČ a když tak volám zpět na sociálku ale raději na jiné číslo, raději budu volit chlapa. No ale když to ještě není schválené a čekají co bude nebo nebude jak mi to řekli, jak je možné, že u vás to udělají tak jak to udělají... ale zase si říkám, že když něco schválí tak to nemůžou schválit se zpětnou platností nebo jo?
13. led 2010 v 19:58  • Odpověz
niki zatím mi neodepsala,pak dám hned vědět.
13. led 2010 ve 20:22  • Odpověz
autor
bleško není to jen dneska, už to trvá pár dní.
ono totiž Berinka řve i když u ni ležím, ach jo. snad ji to zase přejde.
13. led 2010 ve 20:25  • Odpověz
nika - to je mi líto. Malá jak si sáhne na oči tak jí položím a spí pokud jí to nepřetrhnu. Opět se mi to podařilo jí to posunot, ted jsem jí vyvětrala,, položila, pustila usínáčka a během pár vteřin byla tuhá. Nevím co ti poradit.

blecha - na OSSZ mi dali potvrzení do prosince s tím že až zkontrolují nový program pro výpočet částky tak mi to potvrzení pošlou poštou. Pak jsem byla tam co vyplácejí dávky,odevzdala jsem to potvrzení + ještě 2 formuláře a donesu pak to potvrzení od ledna a ofocenou Petrovo občanku, tot vše.
13. led 2010 ve 20:51  • Odpověz
Holky, tak malá nakonec spala do půl šesté :astonished: zato tedka nemohla zabrat,ale už chrápe- má v sobě za 40tku nutroše,tak se snad vzbudí až ráno :sweat_smile: :grinning:

nika..u nás je usínání taky s řevem a ot skoro pokaždé. ale elle pomáhá, když ji dám na bříško ty pecky - já jsme někde četla, že jsou ty mimča neklidné, protože se potřebujou třeba zahřát, tak ji ho dám na bříško a ona za chvíli zabere, když má pod dekou vyhřáto. a jinak pustím usínačka a někdy i fén ,aby se zklidnila,ale po chvíli ho vypnu a taky narvu dudla,no - ale to jsme na tom s dudlíkem asi jak o vy, někdy jo,někdy ne..

blecha..no já jsme zvědavá,jak dopadneš, fakt. ty uřády, to by mě piclo :confounded:a jsem pa kzvědavá na sebe,já jsme na to vyřizování marná,tak budu ráda, když mi nějaké peníze dojdou :pensive:
13. led 2010 ve 20:52  • Odpověz
autor
berr ok díky. :wink:
13. led 2010 ve 20:57  • Odpověz
autor
dan já vím, musím na to přijít sama. snad zase příjdeme na systém.
13. led 2010 ve 21:02  • Odpověz
jéé - tak to sem zvědavá na sebe.. Naše účetní mi slíbila, že mi to na OSSZ vyřídí a já jen dojdu na sociálku se všema těma papírama, co mi tam dali, když sem vyřizovala porodny. Tak sem zvědavá...

nika: Musíš vydržet! Třeba se to zase zlepší. A ona brečí pořád? Nepřestane??? Když malej hodně brečí, tak ho uklidní, když ho hladím ukazováčkem pokořenu nosu - mezi očima. To když brečí z přetažení a nemůže usnout a ono to vždycky zabere - uklidní se a usne...

berryl: A jak se ti s ním manipuluje??? Já s tím svým na sněhu taky nemám problém. Ale myslela sem, že bude lepší do terénu (všichni si ho vychvalovali, jak se s ním po polňačkách dobře jezdí) - v tom mě teda zklamal. Tak snad tenhle bude lepší.. Teď akorát řeším s tou paní, jestli mi ho pošle poštou - moc do toho hr není. Tak uvidíme. Ty sis to taky nechávala posílat poštou? A kolik to stálo, jestli mi můžeš říct..? Nebo někdo, kdo si nechal poslat kočárek??? My u toho našeho to měli vč. poštovnyho.
13. led 2010 ve 21:10  • Odpověz
autor
to se ji taky sali líbí, ale já ji oložím do postýlky a řve, nic nepomůže.
13. led 2010 ve 21:15  • Odpověz
sali - mě přišel obyč.poštou a poštovné bylo 120,- je těžký, ted jsem posílala kočár a poštovné bylo 112,,-. Musí to dát do krabice , jinak je asi 80 kč.příplatek pokud to nemá pravidelný tvar.
13. led 2010 ve 21:16  • Odpověz
autor
sali PPL máš třeba do 25 kilo za 99,- bez problémů.
13. led 2010 ve 21:18  • Odpověz
holky mě se večer strašně pomalu načítají stránky, přitom internet frčí, je to jen koník tak si s váma nemůžu psát, už je to třetí den, tak papa zítra.
13. led 2010 ve 21:19  • Odpověz
niki: a netrápí ji něco?

holky, tak já jdu do hajan, zítra jdem na kyčle, držte palce, snad už to bude naposled... nebo do kdy se tak cca chodí?
13. led 2010 ve 21:19  • Odpověz
autor
špatně jsem to napsala, kamkoliv ji uložím a ona cítí že jde spát tak řve,
bleško němělo by, napapaná, odbrklá, pohráno, přebaleno,..... oblečená tak akorát, nemá studené ručky ani nožky ani nos, může být zatáhlý závěs, odtažený. může být zavinutá, nezavinutá, prostě mi dochází inspirace a věci co dělat.
dudlíka si vezme jen na usínání večer. a to ještě jak kdy. přes den to bere jako srandu.

dan mně to dělá taky to načítání koníku :frowning2: někdy se ani neotevřou
13. led 2010 ve 21:21  • Odpověz
já jdu holky taky spát, chybí mi ty ranní hodiny, o kterém ě dneska malá obrala,jsem Ko a taky se m ito načítá pomalu..papa

bleska..nevím,já vím jenom o té kontrole ve třech měsících,dál ještě nejsem:slight_smile:
13. led 2010 ve 21:22  • Odpověz
autor
bleško do kdy je potřeba, je to různé, záleží na jadýrkách atd.
13. led 2010 ve 21:24  • Odpověz
jéé - teď sem to psala přes skype blešce: taky se mi pomalu načítá a mám problém s přihlášením se :unamused:

dan+nika: Díky za info o poštovném! :wink:

nika: To je ale potvůrka! To chce asi ponocovat :sweat_smile:

Já jdu k tv! Paaaaaa
13. led 2010 ve 21:26  • Odpověz
niki: a v náručí ti taky brečí? Malá měla taky moresy, že sotva se vešlo do ložnice, začala řvát... a přešlo ji to... ted má zase moresy, že když se má někde jet, tak dělá fory s jídlem a tudíž vyjedem třeba až za hodinu... myslím delší cestu - př. Morava. Takže když někam jedem, tak to před ní nesmím říci nahlas a když dělá fory, tak ji musím říct,že nikam nejedem... no fakt jak z té knihy o prevítovi.
tak snad budem už ty jadýrka mít vyvinutá... uvidíme.

tak se holky mějte pěkně jdu taky zalehnout.

kuki: nejsou ty naše dcérky dvojčata? :grinning:
13. led 2010 ve 21:30  • Odpověz
autor
sali nene večer usíná docela fajn (asi protože ji udám dudel), se nedivím když je od půl páté vzhůru, ale je to moc na ni, na posledn krmení v osm, už skoro nepije, jak je unaená a před tím většinou od šesti do sedmi řve, ale děsně.

ona řve i přes den, když má jít spát.
13. led 2010 ve 21:30  • Odpověz
niki: no některé děti to tak mívají, že každý večer řvou v tu samou hodinu a nedá se s tím nic dělat.. tak držím pěsti aby ji to brzo přestalo bavit.
jooo tak to moje řve přes den taky... večer už nee.. protože jsem ji párkrát nechala vyřvat a ví, že se nedá nic dělat.. ale přes den to nefunguje.. jsem ji jednou nechala řvat kolem hodiny jako že jsem semo tamo chodila dávat dudlik a nepomohlo, tak chodím s ní ven.
13. led 2010 ve 21:34  • Odpověz
autor
v náruči nebřecčí jedině když se s ní chodí (asi si to pamatuje z těch pětihodinových záchvatů co měla) ael 3 týdny už to bylo ok, na ruce si ani nevzpoměla, ale neusne v nich, tak je to k ničemu.

řve když si sednu, nebo ji jako položit do naší postele nebo na sedačku a lehnut si k ní a hladit, nebo plácat po zadku aby usla tak to nehrozí to žuří, kope, škrábe a čím více jsem u ni tím více, někdy pomůže že odejdu a je klid - ale to taky bývalo, teď prostě nic. usne pak asi chudina ale je to děs
13. led 2010 ve 21:34  • Odpověz
autor
bleško to jsem měli a přešlo to ve 2 měsících, doufalal jem že se to nevrátí. má to přestávat ve třech .-) tak nevím proč by se nám to mělo vracet.

prostě si ze mne dělá srandu :slight_smile:

jojo ven se dá, chodila bych klidně 2x denně nebýt nachlazená, musím se nejdříve pořádně vyléčit.
13. led 2010 ve 21:38  • Odpověz
no děti potřebuji mít na spánek klid a když tam jsi a hladíš apod tak je vlastně rušíš a nemůžou zabrat... ta moje kolikrát řve, protože nemůže zabrat a když už zabírá tak sebou cukne až se lekne a je to nanovo. U nás zabírá držení za ruce jak tu tuším popisovala Tynka.
Tak ji párkrát nech vyřvat a uvidíš... když teda nic jiného nepomáhá... ji to za čas přejde a pak si zase zvolí něco jiného jak očůrat maminku :sweat_smile:
13. led 2010 ve 21:38  • Odpověz
autor
ani to držení u nás nepomáhá, bojuje pak ještě více.
takže stále jsem zavinutí v plínce,jen čím dál pevněj :slight_smile:

nic dobrou.
13. led 2010 ve 21:46  • Odpověz
dočtu vás později sal paní byla z Ostravy takže jsme si tam zajeli, byla s ním jen 8x venku je jako novej a stál 2300,-
13. led 2010 ve 22:05  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.