• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

{Maminky a podzimátka 2009}

(Zamčená)
23. března 2010 
sar: a kdy to má být v té Praze prosím tě? No vidíš jaká jsi šikulka šikovná
15. led 2010 ve 14:25  • Odpověz
prý někdy v březnu zkusím to najít moment.
15. led 2010 ve 14:31  • Odpověz
15. led 2010 ve 14:32  • Odpověz
je děkuji asi se tam zajedu podívat :sweat_smile:
15. led 2010 ve 14:43  • Odpověz
Ahojky, vás dočíst je umění.
Eliška chce čím dál víc pozornosti tak mám pocit že nemám na nic jiného čas. Bud spí, nebo mě chce mít pro sebe.
Jídelní židličku mám tu z Ikei s pultíkem a nafukovací vložkou za 290,- kč, v testech vyšla dobře, ale kvůli tomu jí nemám, ty s tím plastovým obalem jsou náchylné na popraskání. A hlavně když se dítě učí jíst tak je to děs tak jsem chtěla něco co můžu po jídle osprchovat. Kluk mi prskal i na zdi když mu něco nechutnalo, na něj jsem měla tu dřevěnou ještě po mně.

Vlasy mi padají asi 4 dny a úplně hrozně a najednou je mám jak chemlon.

Ten sraz vám závidím, já tu k sobě nikoho nemám, sousedka jde ven jen občas. Moc vám to sluší!!!!

Včera jsem měla depku, Petr se učí, zítra má těžkou zkoušku, chodí si to nahlas předříkávat do garáže a už 5 dní si malou ani na chvilku nevzal a mě vyplivly nervy. V 1 jsem jela do města s klukem k zubaři, pak jsem musela do práce, k doktorovi, do školy zaplatit obědy,všude Elu odpoutávat, připoutávat, kluka taky sebou,, pak odpol jsem šla s malou ven přišla jsem vymrzlá z venku, padla na mě únava, malá se zbudila levou nohou tak plakala do toho kluk potřeboval pomoct s úkolama, tak jsem se rozbrečela že už nemám sílu, že to nezvládám, kluka jsem několikrá seřvala že mi leze na nervy protože se pořád na něco ptal, no asi se mnou nebylo k vydržení. Bylo mi to líto tak jsem se mu šla večer omluvit.
15. led 2010 v 15:09  • Odpověz
Dnes mi pán přivezl ten Nutrilon levný tak mám na 3 měsíce vystaráno a ušetřeno.
15. led 2010 v 15:11  • Odpověz
endie: ten je pěkný, akorát to madlo má docela vysoko, že přes něj dítě neuvidí a bude z toho nervozni.

niki: no vypadá dobře ta eurona.

saron: jééé tak to gratulujíííííííííííííííííííí a kdy je ta výstava? aha ted čtu dále... no já tam byla loni, bylo tam hafo lidí a vlastně tam ani nic neměli, takže tam já asi nepůjdu.. bylo to k zblázbnění.

dan: neboj my taky všechny pak dorazíme k tobě :sweat_smile:

holky, ted mě vyděsila kamarádka... řekla, že bych měla jít raději do Prevenaru 7 než do synflorixu 10 protože prý je ten prevenar na trhu delší dobu a nejsou tam nežádoucí účinky a po tom synflor. jsou i teploty. Ke všemu každý rok jsou na světě jiné a jiné bakterie, tak to je prý jedno a hlavně nějaký základ tam je...
tak ted nevím, docela mě dostala. A hlavně ani nevím zda se to dá ještě změnit, když už jsem nahlásila, že jdem teda do synflorixu.. prosím o radu.
15. led 2010 v 15:16  • Odpověz
Dan to se ti vůbec nedivím ..jako zkouška je jasný že je ve stresu, ale mohl by se alespon pomazlit s malou a tak a hlavně máte dvě děti a to není sranda vše ukočírovat.. no včera si manžel vzal Sofinku na 5 minut na pomazlení jsem mu to stopovala..takže taky nic moc.. :angry:
Bleško fakt to nestojí za to?? já jsem tam nikdy nebyla tak nevím..ale jako davy nesnáším :slight_smile:)
15. led 2010 v 15:22  • Odpověz
tak to já nevím jak se mi to povedlo, ale Ríša je v pokoji klidně sám i 2h slyším ho jak si povídá a pak najednou usne, jen pláče, když se vzbudí a když je hladový

no uvidíme jak dlouho to vydrží, že?

dan to se občas stane a nedivím se Ti, máš toho opravdu hodně a máš právo si občas pořvat!!!
15. led 2010 v 15:23  • Odpověz
bleško a mi mudr říkala, že doufá že dostane ten synfl že je lepší, to je v dupě!!!
15. led 2010 v 15:24  • Odpověz
saron: no bylo tam tolik lidí, že jsme museli stát frontu a lidi byli nervozni furt se tlačili jak kdyby tam něco dávali zadarmo. A jestli tam měli jen dvě odd. s kočárkama, spíš tam měli oblečky, hračky, puzzlata apod. No fakt celkově o ničem, mě to loni zklamalo a davy taky nesnáším...

berryl: no tak si povíme až budou děti větší.. :sweat_smile: ale takovou pohodu já teda nemám :unamused: jsem malou ted uhoupala v předsíni v kočárku. Jsme zvědavá jak dlouho vydrží.
no jsem to konzultovala se sestrou a ta mi řekla, že doktorům neradno věřit, že doktoři ti řeknou dle toho jak jsou více uplácení a provizí. Za co dostanou více zaplaceno to doporučí... takže těžko říci no.
15. led 2010 v 15:32  • Odpověz
to s tebou souhlasím, ale komu jinému má člověk věřit než lékaři!!!
15. led 2010 v 15:35  • Odpověz
hmm no právě :unamused: :frowning2: jdu něco pohledat na netu
15. led 2010 v 15:37  • Odpověz
toto mám z jedné diskuse..

Ahoj Emmi, vracím zpět tuhle diskuzi, protože je pro mě momentálně aktuální, právě jsme se s malou vrátili z očkování Hexou a já si mám rozmyslet jak s pneumokokem, jestli prevenar, nebo synfrlorix, který mi MUDra docela vymlouvá, vzhledem k častým vedlejším účinkům a pak je zde možnost počkat si na nový prevenar, který bude obsahovat 13 sériotypů, ke kterému se stavím docela skepticky, zda už nebude příliš předymenzovaný, bude dostatečně ozkoušený a nebudou na něj takové reakce (myslím tím vedlejší účinky) jako na 10 sériotypový symflorix, tak tak nějak nevím, každopádně vím, že Nell v žádném případě nevystavím pneumokokové infekci a chci ji nechat naočkovat. No a navíc se na to taky dívám z jiné stránky, protože jsem pracovala před těhu ve farmacii a je to taky o šikovné práci raprezentanta, který kope za přískušnou firmu produkující danou vakcínu, takže jsem z toho ještě víc zmatená Ach jo
15. led 2010 v 15:40  • Odpověz
další..

Ahojky,
nám dr. doporučila Synflorix a tak jsme dali na její radu Velký úsměv . Přemíkovi ho prvně píchali myslím v 6ti měsících.
Prý je lepší, protože chrání před 10 typy pneumokoků a Prevenar má myslím jen 7.
Přemík tu vakcínu snášel docela dobře, řekla bych že líp než Hexavakcínu ... .
Verča
15. led 2010 v 15:42  • Odpověz
15. led 2010 v 16:15  • Odpověz
holky mám dotaz, myslíte že když si dám večer vajíčka, že ..to taky nadýmá?? mám docela chut na míchaná vajíčka
15. led 2010 v 17:07  • Odpověz
saron: já míchaná vajíčka měla a v pohodě :wink: vajíčka nenadýmají

holky, tak jsem byla ráda, že manža přišel z práce, že udám malou :sweat_smile: a on že ještě musí do obchodu.. tak jsem jen tak prohlásila, že bych taky chtěla takto jen tak vypadnout a zase ohen na střeše.. a jak se na mě koukal.. jako bych malou nemilovala a prý at mu nevykládám, že chci další dítě :frowning2:
ale on to nechápe! tam jde s jedním kamarádem, tam na pivko tam na basket a pročistí si hlavu a já jsem furt v tom jednom kolotoči :frowning2: jsem tak unavená a chce se mi brečet.
holky, vy mi rozumíte jak to myslím, že? Malou mám strašně ráda z celého srdce... ale víte jak no.
15. led 2010 v 17:13  • Odpověz
bleško nezoufej, Petr je v garáži a učí se, malá od 2 spí tak rychle i přes únavu žehlím už to tu mám týden a pořád to narůstá. Máš aspon kam jít, ale já nemůžu pořádně ani ven, vede tudy jen silnice nahoru nebo dolu. Taky padám na držku, ale potřebuju aby se učil at je to za náma, už chodí do školy 5 let, tak už to těch 5 měsíců musím vydržet. Zítra má zkoušku a v neděli se prý malé bude věnovat,abych mohla vařit :slight_smile:
15. led 2010 v 17:18  • Odpověz
Jsem hodně unavená a podrážděná. Nejsi v tom sama.
15. led 2010 v 17:19  • Odpověz
Bleško rozhodně máš právo někam jít..jako svoje děti milujeme, ale taky musíme koukat na sebe.. prostě je potřeba vypadnout a třebas jen na nákup nebo se pobavit s kamarádama..
Takže stojím za tebou..!!!
15. led 2010 v 17:27  • Odpověz
autor
teda vy jste ukecané :slight_smile:

bleško, tvůj chlap by potřeboval rozsvítit co. holky klid, stojím za vámi, věřte mi, a ona není jeho dítě :frowning2: hj to je pro mne jako voda do rozpáleného oleje.

dan ta poznámka, že bude v neděli s tebou "abys mohla uvařit" to je to snad nejhorší. já jem ráda za každou minutu co chlap má malou u sebe, ale vždy stejně něco dělám - vařím, nakupuji potraviny. a věřte u mne je to jen třeba 30 minut jednou za 14 dní.

držte se, buďte rády že ty chlapy máte alesoň doma, že se máte ke komu v noci v posteli přitulit. vím že oni nás prostě někdy zlobí a nechápou nás, proto je koník a jsem tu my :grinning:
15. led 2010 v 17:51  • Odpověz
autor
bleško eurona je dobrá, jsem s ní moc spokojená, sice za ni dám vždy pálku ale kupuji hodně věcí napůl s mamkou, hodně věcí se ředí. a třeba aviváže se dává na pračku je 3x vršek od petky - já dávala jen jeden a stačilo to.

teď budu kupovat ten dětský prášek od nich snad bude ok.

měla jsem toho hodně. a třeba mýdlo na ruce co tam je používám jako sprcháč, nic mi to nedělá. ostatní třeba avon, oriflame,.... mě hodně vysušovali kůži. no prostě mám ráda ekologické věci.
15. led 2010 v 17:53  • Odpověz
autor
a hlavně je to česká firma :slight_smile:
15. led 2010 v 17:53  • Odpověz
autor
holky todle měly prosincovky ve foru, fakt paráda :slight_smile:

http://www.zabavne.sk/detail-video-1168/Uspavanie-dietata
15. led 2010 v 17:59  • Odpověz
dan: tak to máš taky se zaťatými pěstmi :unamused: a určo u vás je atmoška napjatá kor před zkouškama co? A co studuje? Tak se tu musíme podpořit... je fakt, že tě kolikrát hodně obdivuji!!! jak to všechno zvládáš..

saron: díííky moc :slight_smile:

niki: no taky jsem mu řekla, že by mi pomohlo, kdyby si zkusil i vykoupat, že malá ted už nebrečí, tak se toho nemusí bát a taky může zkusit uložit malou ke spánku, at si to zkusí jak jsem doma, že event. můžu zasáhnout, kdyby mu to nešlo... páč jak někdy vyrazím aby nebyl bezradný a hlavně aby malá nebyla fixovaná jen na mě... než přišel z práce, tak mě držela za tepláky abych ji neodešla..
no muž od dan bude s malou a ne s dan... :wink:
a to se dá u tebe objednat?
15. led 2010 v 18:02  • Odpověz
autor
bleško to říkávám manželovi taky - ale on mi řekne - to zvládnu: když jsem byla naposledy nakuvat tak jem se ptala když jsem přišla jestli je přebalená, byla a "čím jsi ji namazal" ničím tak asi tak. naštěstí nebývá malá opruzená tak to přežila.

ale ne když je doma tak mi chystá koupání - vodu a tak. ale taky ještě neuspával abych ti pravdu řekla asi bych byla nervozní kdyby tu měl být s ní sám :slight_smile: a já někde na mejdle. :stuck_out_tongue_closed_eyes:

holky vydržte jsem všechny šikuly, myslím na vás.
15. led 2010 v 18:16  • Odpověz
teda, vy píšete jak fretky :astonished: jsme pročetla tuhle stránku, doufám,že jsem měla poslední příspěvek na té minulé, nějak nestíhám :sweat_smile:

blesko..úplně tě chápu, u nís je to někdy podobně, mám pocit,že malá patří trvale ke mě a k manžovi jen když ji chci já odložit a udat..přitom jsme si to představoval trochu jinak,no.ale snad se to zlepší, já v to teda doufám,tedka když už se malá směje,tak je ot lepší,ale pořád bych chtěla mít více času pro sebe..a to jdu dneska na ten sraz, no osypky mám už teďka, jak to manža zvládne - bude malé dávat v noci nutroš, rozmrzelé mlíko by ji asi nezasytilo..s tou vakcínou nevím, asi dám na mudru, nemám odvahu to nějak rozhodovat a pak bych si to dávala za vinu, kdyby ji zto neudělalo dobře, budu doufat,že to co malé naočkuje bude dobré..

dan..pět měsíců je chilka, to uteče, uvidíš!lépe, než kdyby měl před sebou 5 let, takhle je to za chvilku. a je fajnž,e ses omluvila synovi - pamatuju si, že tohle třeba taťka neuměl - byl protivný a nikdy se neomluvil a já jsme to vždycky cítila jako velkou křivdu. Jsi dobrá mamka, jenom ej toho prostě tedka hodně.

saro..no gratulace!jši šikula, vidíš, ještě jsi mohla dostat jedničku :grinning:tak to zmákneš levou zadní!o té výstavě jsme slyšela,prý jsou tam i hračky levnější, ale z ostravy se to podle mě neoplatí..

berryl..na tom mimibazárku jsme jednou byla, byl ot ofajné, tak tam možná skočím - i když nemusím nic kupovat,že :sweat_smile:
15. led 2010 v 18:17  • Odpověz
Holky, nestrašte mě,jo!Ještě jsme neodešla a už jsme zpocená až na zadku, moje poporodní klasika..
15. led 2010 v 18:19  • Odpověz
autor
saronko taky gratulace a držím ti pěsti když ses dala na boj. a stojím za tebou.
15. led 2010 v 18:19  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.