• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a těhulky ze snažíme se první měsíc :)

(Zamčená)
13. dubna 2010 
Tak, jsem Tereza a studuju filologii... A holky, vy řešíte, jestli to někdo čte nebo ne,... to víte, že čte, od toho tady ty diskuze přece jsou, ne? Je to taková menší reality šou vlastně :grinning: Ale je fakt, že tady neřešíte nějaké blbosti, tak vám to nemusí vadit... A co se týká příspěvků... Mám teď zkouškové a i přesto nemám moc času, tak nevím nevím, ale třeba sem občas něco plesknu :sunglasses:
1. únor 2010 v 09:00  • Odpověz
leni : tak to jsi mě docela " potěšila " měla jsi to relativně rychlé, ale stejně mám strach :frowning2: nikdy to nebude procházka růžovým sadem. No ale zase si říkám, že když jste to zvládly vy všechny tak to snad zvládnu i já, ale už mě ty myšlenky a strach docela začínají provázet :slight_smile:
1. únor 2010 v 09:05  • Odpověz
Dobré jitro :wink: .

Lenoušek ahoooj, to byl teda porod fofr :slight_smile: . Je fajn, že tě Artík nechal dneska spinkat.

Ctenarka2 - už jsem to psala včera - nejde o to, že někdo čte diskuzi, to my víme, že joo. A počítáme s tím, diskuze je veřejná i bez registrace. Jde o to, že se někdo někomu hrabal v soukromých zprávách, a tam by přístup mít neměl. A pak se taky holky nemohly přihlašovat nebo je to odhlašovalo, a nebylo to jen jednou a u jedné, tudíž byl na ně někdo přihlášený. Chápeš??? :wink:

Ofíku neboj, jen aby to nebylo jak s tou ručičkou na facebooku :grinning: .
1. únor 2010 v 09:17  • Odpověz
Leni já jsem asi čím dál větší měkota, protože taky řvu :sweat_smile: Musím se uklidnit, než mě uvidí naši, protože jim to nevysvětlím, mamka bude zase panikařit co mi je (minule jsem měla nějakou lítostivou - moc to před ostatníma neukazuju, takže to viděla poprvé za celé těhu - a nemohla jí vysvětlit, že brečím fakt jen tak kvůli ničemu. Večer z toho byla tk na nervy, že volala ségře do Prahy a řvala jí do telefonu, že mě není dobře a ségru k pláči dohnala taky. Musela jsem i ji pak po sms uklidňovat, že mi fakt nic není).
Já se obávám, že tak jak mi přišla banální svatba a totálně jsem se tam skoro zhroutila (no nevypadalo to tak, ale já se tak cítila), tak tohle teda vážně neustojím a na prďolku myslím ani neuvidím, jak budu řvát. :zipper_mouth:
1. únor 2010 v 09:18  • Odpověz
Ivy, manzel za mnou dosel hned druhy den do porodnice, koukal jak malyho chovam, prebaluju, kojim a rikal s udivem: ty uz jsi uplna mamina. Ono to tak nejak prijde samo a vis co mas delat, nebo ti to nekdo jednou ukaze a pak uz to zvladnes.A kdyz si nevis rady, poradi tady zkusenejsi maminy. Ja tu uz nacerpala spoustu uzitecnych rad. Takze diky holky.
Ivy, Ofi, doufam, ze jsem vas tim popisem nevydesila. nedavno jsem treba potkala znamou a ta zase porod komentovala: nojo, trochu to boli,ale v pohode. Ono ma taky kazdy prah bolesti nekde jinde.
1. únor 2010 v 09:21  • Odpověz
Ofi jo i toho 2. je pěkný datum. Já jsem teď furt na rozpacích, jestli už bych to měla ráda za sebou nebo ne. Když vidím, co se den ode dne v baráčku novýho děje a já u toho nebudu! :sweat_smile: No uvidím to i pak, že jo, ale je to takový napínavý... Teď se mi budou dít dvě důležitý věci naráz...
1. únor 2010 v 09:21  • Odpověz
leni, teda jsem si zas pobrečela...mě ty porody totálně dojímají:slight_smile: ale když to jetaaak krásné, já když si vzpomenu, jak mi malého dali poprve na bříško a já jsem bulila a bulila, tak se mi chce vždycky brečet,je to fakt to nejkrásnější...
1. únor 2010 v 09:23  • Odpověz
leni bolestma jsi mě vůbec nevyděsila. Ono dokud to nepoznáš, stejně si tu bolest nedovedeš představit a neřekla jsi mi nic novýho. Mě prostě dojímá to všechno okolo.

Holky jak moc tvrdě miminka spí?
Jo Leni a ostatní, říkali vám taky v porodce nebo někde u dr., že máte tu postýlku teda pod hlavičkou vyvýšit? Nebo říkal vám tam někdo něco, co jste doposud neslyšely a překvapilo vás to? No už mě to straší, tak se musím zeptat. :confused:
1. únor 2010 v 09:24  • Odpověz
Radi konči, konečně jsem měla suchý oči! :grinning: Už jsem vyhodila asi 3 kapesníčky a muchlám tu další. Už tak vypadám dnes blbě, oteklá, nevyspalá... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
1. únor 2010 v 09:25  • Odpověz
Ahoj Aji.
Ivy, to je strach z porodu, z toho co prijde po nem a hormony. Ja si taky parkrat porvala a kdyz se manzel zeptal proc, tak jsem mu to vlastne nedokazala vysvetlit.
1. únor 2010 v 09:27  • Odpověz
A pak první kojení a koupání a první úsměv, brečím u všeho a jsem z těho totálně odvařená. Včera mě třeba dojal, jak se rochnil ve vaničce, pn už tam tak řádí, ž je všude potopa a vaničku musíme dávat do normální vany:slight_smile: holky, stejně je to to nejkrásnější, být maminkou...
1. únor 2010 v 09:28  • Odpověz
Ahoj holky,
Nikču už mám asi hodinu na rukou někdy ji ještě trápí bříško...
Ivi tak Nikolka teda tvrdě nespí, nevadí ji monotóní zvuky, ale stačí když zaskřípe podlaha nebo lezu do postele otevřu okno a už se začne kroutit a někdy se vzbudí. Naopak když se pustí fén spí, jak ho vypnu vzbudí se :grinning:
1. únor 2010 v 09:30  • Odpověz
Jéé ivi sorry, já mám dnes sentimentální náladu:slight_smile::slight_smile::slight_smile:

Ivi, ym sjme měli manuál s radama, ale řekli mi o něm hned jak mě dovezli a to jsem měla jiné myšlenky po probdělé noci a tak jsem ho našla až jak jsme čekala na manžela,aby si nás odvezl:slight_smile::slight_smile:

Ale ptala jsme se mudry a ta mi řekla, že na to mám kašlat:slight_smile: no ale my to teda trochu podložené máme...
1. únor 2010 v 09:30  • Odpověz
Leni tvůj porod zajímavý..taky mi praskla voda a říkala jsem si, že obyč intimka to udrží..no blbka :slight_smile:) jinak jsi dobrá s tím pocit na záchod a že máš tlačit..já myslela že potřebuju fakt na wc a přitom byla Sofinka už nachystaná...jinak jsem taky držela manžela.. musela jsem celou dobu ležet a když přišla kontrakce.. z jedné strany jsem se držela lůžka a z druhé manžela.. vždycky jsem natáhla ruku a on chudák přiběhnul a držel :slight_smile:) vůbec jsem s ním nemohla moc komunikovat :slight_smile:)) ale vzpomínám na to hezky..je to zážitek na celý život..
1. únor 2010 v 09:31  • Odpověz
No teda holky připadám si jak krkavčí matka :stuck_out_tongue_closed_eyes: , já teda dojetím ještě nebrečela ani po porodu. Brečela jsem jen vyčerpáním... Nikolka je trochu nezvladatelný dítě, opravdu škola života :grinning: Ale miluju ji taky k zbláznění :wink:
1. únor 2010 v 09:34  • Odpověz
No každej doktor to říká jinak no. Tak uvidíme, furt mám pocit, že mě neřekne nikdo nic! :sweat_smile: Ale to snad ne co...

simi no já právě přemýšlím, jak to bude vypadat, když budu tu chvíli ještě u našich. Všechno tu vrže, skřípe, postel je neskutečná, jak tam praskají péra a když ji oterírám (peřiny mám uvnitř, máme pokojík i jako jakýsi obýváček), tak to hrozně praští. Ještě je to starej "okál" (nevím, jestli ten pojem znáte, je to asi 30 let stará první napůl dřevostavba), takže sousedi když jdou po chodbě, je to šíleně slyšet. snad i když šeptají, nemluvím o chůzi nebo kdyby se tam někdo zasmál. Taky tu má mamka kočku a ta sem bude mít zákaz, jenže bude škrabat na dveře a dobývat se - to mě sere nejvíc. Mám strach, aby malá nebyla pořád vzhůru.
1. únor 2010 v 09:35  • Odpověz
Ivi každý dítě je jiný, třeba bude spát dobře :wink: S tou kočkou já mám taky jeden problém. Proti zvířatům ni nemám, my měli psa 20 let, ale manželovi rodiče mají kooura ještě je to kotě a dělá si co chce a já mám hrůzu jim Nikču dát k nim domů. Vůbec nehlídaj, aby ten kocour něco Nikče neudělal, prostě jim nevěřím... Nikdy žádné zvíře neměli a budou mi tvrdit, že ji nic nudělá, jsem z toho hotová a už nevím, jak jim to vysvětlit :angry: Pořád se sápe do kočárku a úplně vidím, kdyby Nikolka začala pobrekávat nebo se hýbat,že by ji měl jako hračku a akorát by ji podrápal.
Tudle měli Nikču na chodbě v kočárku a vůbec jim bylo jedno kde je kocour a oni seděli v obýváku, nevím jestli jsem tak uskostná, ale prostě nevím co s tím.
Ono je něco jinýho, když to dítě je větší a může něco udělat, ale co takhle malé mimčo :pensive:
Pes je něco jiného, ten do kočárku ani do postýlky neskočí a hlavně jde vychovat, ale kočka :unamused:
1. únor 2010 v 09:45  • Odpověz
Simi máme doma ještě taky kocourka, odrostlýho a je to můj miláček, potvůrka taková. Ale nikdy bych nedovolila, aby se dostal blízko k Lucince. Vím, že by ji nic neudělal, protože on si už nijak nehraje a je hrozně zlatej a roztomilej, ale ten pocit, že jí vleze do postýlky... No kočky si zkoušejí stále nová a nová místa. Když tu budu a bude ležet kdekoliv jinde, tak mi to nevadí, přecijen ho nemůžu vyhodit. Ale musí se to hlídat. Takže tě naprosto chápu a je to to fakt mazec, když oni se na tebe třeba dívají skrz prsty, protože to prostě nepochopěj.
1. únor 2010 v 10:09  • Odpověz
dobre rano kocky :slight_smile:
Leni, ja jsem teda taky plakala u tveho popisu, i u sveho porodu a v sestinedeli jak by smet :grinning: jsem hrazna cita :grinning:
Myslim na Barusku snad to bude mit rychle :slight_smile:
1. únor 2010 v 10:16  • Odpověz
Tak holky, barushka uz jde na to.... Jsem zvedava, jak to bude u me, jestli bude... Takovy divny pocit, ze vis, ze jdes do nemocnice na vyvolavacku :confused: Jak pred zkouskou.. No, snad to bude v pohode..
1. únor 2010 v 10:30  • Odpověz
autor
ahoj holky:slight_smile: to jsem ráda, že jsme se sem nakonec vrátily:slight_smile: Ale bylo to aspon k něčemu dobré - skoro všechny jsme si změnily profilová foto :grinning: :grinning: už to chtělo... :grinning: Jak se máte? Barushka je na vyvolávání..myslíme na ní!!

Já jsem dnes nějaká KO...jestli na mě leze rýma nebo nevim... Sice jsme spali krásně celou noc, ale stejně jsem byla ráno jak přejetá parním válcem :unamused: Nechci to zakřiknout, ale Toník teď pravidelně spí fakt celou noc, v kuse, bez probuzení - např. dnes se probudil až 5:30 :dizzy_face: Pak jsem nakojila a spali jsme do 8 :dizzy_face: Doufám, že mu to takhe vydrží :wink: Teď si právě hrabe v krabici s hračkama, za chvilku nakojím a půjde spinkat. :slight_smile:
1. únor 2010 v 10:36  • Odpověz
Ahoj Mili, tak Petřík má zas v noci nějaké trhavé spaní, někdy tak a jindy onak :slight_smile: Ale dostal půlku banánu a čajík a ted chrupká :slight_smile:
1. únor 2010 v 10:38  • Odpověz
ahoj nejake nove zpravy?
1. únor 2010 v 11:10  • Odpověz
jo a jenom pro ty co za nami jeste obcas zajdou, presunuly jsme se do noveho tema "Vrány v žitě :grinning:" tak snad bude pro nas stastnejsi...
a ostatnim se omlouvam ze to sem davam...
1. únor 2010 v 11:13  • Odpověz
jé dark a to bylo už založené nebo jste je založily? to je moc hezký název :grinning:
1. únor 2010 v 11:16  • Odpověz
Ahoj holky :slight_smile:

Jdu vás v rychlosti pozdravit.. Dneska jdeme na vítání občánků, tak se těším, na druhou stranu doufám, že Terezka bude hodná a nebudeme za dveřma.. Jdeme v 14:30 a to je zvyklá spinkat v kočárku.. Tak uvidíme..
Pak hodím nějaký fotky..
Tak zatím papa
1. únor 2010 v 11:33  • Odpověz
Jé Reny už se těším na fotečky :slight_smile:
1. únor 2010 v 11:35  • Odpověz
to jsme zalozily, nazev vymyslela lich, protoze porad rikame, ze se nema hazet vrana do zita :slight_smile:
1. únor 2010 v 11:37  • Odpověz
Dark, vrány v žitě:slight_smile::slight_smile:to je vtipné:slight_smile: já za váma sem tam chodím, sleduju vás a podporuju, ale tedka nemám moc čas psát, tak sleduju ty vaše přehledy a ovu a vím, že ty Dark by jsi ted nekdy měla dostat MS nebo testit, jak jjsi na tom? určitě vás v novém tématu přijdu navštívit:slight_smile:

Já byla zařizovat vítání dneska, páč jsme napsaní na březen ale u nás je vítání i v unoru a to tu zrovna bude celá Matkova rodina, tak se matrikářka pokusí někoho přesvědčit, aby nám uvolnil místo:slight_smile:

Myslím moc na Baru.

Sari, s tou rukou :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: uplně jsi mě dostala, u nás to bylo to samé, vystrčila jsme jen ruku ze sprchy, bez komentáře, nemohla jsme ani ,uvit, ale potřebovala jsem drtit manželovu ruku:slight_smile::slight_smile: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
1. únor 2010 v 11:41  • Odpověz
Ivy, v porodnici byly takovy pojizdny postylky a ty byly nastaveny tak, aby hlavicka byla vys, protoze novorozenci casto blinkaji plodovou vodu. Arthurek treba prvni den nic nejedl, jen asi trikrat zvracel. Doma mam postylku taky vyvysenou, mam z toho lepsi pocit.
Jinak jeste jedna rada,kterou mi rekli v porodnici az posledni den. Jako prevence proti zloutence se maji miminka davat hodne na denni svetlo. Ja mela postel na druhe strane pokoje, takze jsem pak Artika vzdycky dovezla k oknu a nechala ho "opalovat".
1. únor 2010 ve 12:01  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.