• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a těhulky ze snažíme se první měsíc :)

(Zamčená)
13. dubna 2010 
ofi: no co jsem si všimla tak je tam stupnice od 0 do 120 a já se pohybuju mezi 0-20, teda dneska to šlo spíš k té nule :grinning:
1. únor 2010 v 18:26  • Odpověz
Dobry vecer.
Nestiham docist....neco noveho???
1. únor 2010 v 19:01  • Odpověz
Kočenky tak jsem se konečně dostala k PC! :slight_smile:
Na monitoru velkej stah.... nevím, jak se to dělo doteď, ale to jsem tam měla křivku pořád u nuly + - vysokou tak půl cm po celou dobu monitoru. Dnes jsem tam neměla vůbec nic a křivky až tak od čtvrtiny a tak 2cm lítali tam a zpět. Prý máte stahy? No já vůbec nevím, jak to mám poznat?! :grinning: Na monitoru byl(y). Jinak CS mi dr. napsala "6"! Což mě teda taky překvapilo, protože tu všechny rodíte CS 1,2 či 3. Říkala, že je to parádat, že se rychle otevírám a že až budu otevřená, přijde samotnej porod a tím pádem bude rychlej, protože tělo bude max. nachystaný. Vypadá to prý velice nadějně a do příštího pondělí už na kontrolu nemám čekat, už by bylo asi pozdě. Takže jedu v pátek, tak uvidíme. :wink: Je fakt, že mě hodně berou záda a břicho poslední dny, i když stahy bych si představovala jinak, ale asi je tolik necítím a cítím jen to bolení. Tak fakt doufám, že do konce týdne snad..... :dizzy_face:
Jo a trošku špiním, ale prý to mám čekat teď ke konci u kontrol.
1. únor 2010 v 19:08  • Odpověz
Jo a ještě jedna věc: porod nemusí být císařem, i když je prcek kolem 4kg. Prý záleží na proporcích pánevních a podle nich se rozhoduje. Já myslela, že automaticky prcek přes 4kg jde císařem. Sestra mě řekla, že mám být v klidu, že i ty 4kg se dají... její švagrová prý rodila 5kg dítě! :confused:
Jinak naše Lucinka dle odhadu přes 3,6kg :confounded: ... Doufám, že se sekla... prý to o těch 300g klidně může být jinak - snad jen směrem dolů. :zipper_mouth:
1. únor 2010 v 19:13  • Odpověz
Ivy, ja mam postylku na kolecka, tak jsem jednoduse ty predni kolecka oddelala a mam z toho sikmou postylku :wink: Az bude Arthurek vetsi, tak je tam zase vratim.
Jinak ja v nedeli zacala spinit a ve stredu zacal porod, takze se ti to asi blizi..
1. únor 2010 v 19:28  • Odpověz
ivi ahojda. jee CS 6 tak to bude rychly porod... :dizzy_face:
1. únor 2010 v 19:32  • Odpověz
Ivi to je bomba..já měla v ten den na KO CS 1 a to jsem měla hodně rychlej porod... tak se drž... to už bude brzoo a Lucinku budeš mít u sebe..
1. únor 2010 v 19:43  • Odpověz
Ivi děkuju, že jsi si ještě vzpomněla... to je super, já ji mám taky na kolečkách, taky mě to tak napadlo. :wink:

Sluni no doufám, že se dr. nezpletla... přecijen to odhaduje jen pohmatem. Ale říkala, že od minule se to hodně hlo (CS 3).
Nevím, jestli jsem to tu psala, ale mamka měla až extrémě rychlej porod. Nikdy o žádných bolestech nemluvila, tak doufám, že budu fakt po ní v tomhle. Asi se taky otevírala postupně, protože jak jí praskla voda, sotva dojela sanitka a odvezla ji, už v porodnici ve výtahu cestou na sál (jela rovnou tam) cítila hlavičku mezi nohama, tak dost spanikařila a teď se směje tomu, že nebýt punčocháčů, který měla, porodila by snad už tam. Na sál ji odvezli tak jak byla, jen jí sithly ty silonky rozstřihnout a já už jsem křičela na světě. :sweat_smile:
1. únor 2010 v 19:46  • Odpověz
Leni promiň - prej IVI :grinning: . Já jsem z těch dnešních zpráv úplně vykolejená.... :grinning:
Leni změň si v nicku místo týdnů 1D - je to moc krásný sledovat, jak se s těch týdnů mění "D". :slight_smile:

Sari no uvidíme, každopádně jsem ráda, že to bude o něco snažší pak, ať už to bude zítra nebo za několik dní.
1. únor 2010 v 19:47  • Odpověz
ahojka holky, tak konečně jsem se sem dostala a trochu vás i dočetla.
U nás je to doma jak v lazaretu :angry:...všichni jsme nemocní, malý má zánět v uchu, takže bezesné noci :pensive: ...kapky moc nepomáhají, vypadá to, že ve středu mu to ucho asi pichnou :cry:....já už se teď stresuju za něj :cry: .Manža sice statečně chodí do práce, ale taky by to měl vyležet a mě se děsně dýchá :angry: ze spodu tlačí Kubíček a nos pořád ucpaný.

Na Barušku moc myslíme a držíme všechny palce co máme...takže všech 8 :dizzy_face: :wink:!!!!!!!!!!!!!!

ivi: mám pocit, že už to bude opravdu brzy :dizzy_face: :dizzy_face:...na jednu stranu je dobře , že se ti to tak bezbolestně všechno pomalounku chystá a pak už jen šup šup, zatlačit a bude malá Lucinka venku :dizzy_face:
tar: nic se neboj , taky už můžeš odpočítávat...tak aspoň víš, že do týdne budeš mít taky malého u sebe.
když jsem rodila poprvé, tak vedle v boxu byla maminka, která mi přišla, jako diblíček, výškou taky nějak přes 150cm a byla celkově hubeňourek krom bříška a porodila za 3 hodiny od toho co ji přijali a její prcek měl 4,40kg :confused: , nechápala jsem, kde se v ní změstnal a hlavně jak ho zvládla vytlačit. pro mě byl náš Šimi už taktak a měl 3,77. Takže záleží opravdu na tom i jakou máš pánev a jak mi PA tenkrát zdělila, jestli jsi vyloženě rodící tip :confused: ...nevím jak to myslela, ale já jsem asi nebyla, neb jsem se mordila s malým a tlačila ho skoro 3 hodiny.
1. únor 2010 v 19:54  • Odpověz
Holky no uvidíme. Jsem zvědavá, jestli teda v ten pátek ještě pojedu nebo ne :sweat_smile: . Dneska už to balím a musím si jít lehnout, mám toho už plný zuby. pate ráno.
1. únor 2010 ve 20:16  • Odpověz
autor
iva mě zase tenkrát v porodce říkali, že CS o ničem nevypovídá...Já měla pořád CS 0, týden před porodem CS1 taki jsem jásala, že aspoň něco ale doktor mi řekl, že můžu mít CS třeba 100 (samozřejmě vtipem) a že můžu rodit třeba 3 dny.... :confounded: :confounded: Takže to asi záleží dost na momentální situaci. Ale smaozřejmě rychlý porod Ti přeju :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
1. únor 2010 ve 20:22  • Odpověz
ahojda mili
1. únor 2010 ve 20:44  • Odpověz
výborně, takže mě předběhne i Ivča :grinning:
1. únor 2010 ve 20:50  • Odpověz
autor
ahoj sluni :slight_smile:
1. únor 2010 ve 20:52  • Odpověz
co tonik???
1. únor 2010 ve 21:00  • Odpověz
Dobry vecer holky, teda vy jste se ale rozjely :slight_smile: , to budu mit co docitat...

Dark, diky za gratulace, taky na vas moc myslim holky snazilky.

Radi, taky me ten tvuj popis porodu dojal. Ja si to predstavovala podobne, moc jsem chtela, abych mohla mit maleho na brisku a manzel si ho mohl jeste na sale pochovat, ale neslo to, musel hned do inkubatoru. Nastesti manzel mohl byt alespon u toho jak ho osetrili a popisovali a potom nas po 2 hodinach pustili na JIP pohladit si ho. Kdyz otevrel ocicka a podival se na nas, bylo to to nejkrasnejsi co jsme si mohli prat.

Jinak malemu se zloutenka lepsi, zitra uz mozna nebudou muset svitit.Pekne nam pribira, uz ma 2 kg a pekne basti moje mlicko.Zatim tam dochazim s lahvickama a v mezicase obiham urady. Vcera jsem zkousela manualni odsavacku, ale nejde mi to, takze opet pekne potrenuju ruce :grinning:.
1. únor 2010 ve 21:03  • Odpověz
oldri ahojda. super zpravicky. :dizzy_face:
Nepujcujou v porodce elektricke odsavacky??? :confused:
1. únor 2010 ve 21:05  • Odpověz
autor
sluni dobrý - dnes se začal otáčet z bříška na záda a dělal to pak furt, jak se mu to líbilo. začná se taky pomalu posunovat - zatím v rámci deky jenom :grinning: miluje kramaření hraček z krabice a nesutále prská kolem sebe sliny :grinning: co u vás? :wink:

oldri to je fajn, že malej tak krásně přibírá...kdy vám ho dají domů??
1. únor 2010 ve 21:09  • Odpověz
mili jeee, to sjou pokroky. :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
u nas dobry. jen jiricek nejak vecer stavkuje na mlicko...dostal opet kasi... :rolling_eyes:
1. únor 2010 ve 21:13  • Odpověz
autor
sluni jen mu ji dopřej, má asi hlad :wink: a už máte zoubky?? my furt nic :rolling_eyes:
1. únor 2010 ve 21:15  • Odpověz
Sluni, nevim, poptam se. Myslela jsem, ze kdyz to nejde s manualni (normalne pumpuju i ten podtlak tam je, jen nic netece), ale rukou bez problemu, tak to nepujde ani s elektrickou...nevim

Mili, pry by me tam na konci tydne mohli prijmout na pokoj , ktery je vedle Jip, ale nejdrive si na par navstevach zksime prikladat a podle toho jestli se chytne, tak se jeste rozhodne, jinak by tam mohl byt jeste tak tyden mozna 14 dni, ale spise ten tyden, kdyz tak pekne pribira. Jinak dneska jsem dala pres 1000,- za pidi oblecenicko (VEL. 46 - 50), ale je krasne...
1. únor 2010 ve 21:15  • Odpověz
autor
oldri tak to už je za chvíli - snad to rychke uteče a vy budete mít prďolku doma :sunglasses: odri a jakou máš odsávačku?
1. únor 2010 ve 21:19  • Odpověz
Ofi, ty cisla na monitoru - tep a delozni cinnost. U te delozni cinnosti, bezna je pry tak 0-20, po 30 uz kontrakce, me to teda litalo pekne vysoko. Ale zalezi kde mas ty sondicky, pri porodu se mi svezly, kontrakce jako prase a ukazovalo to hodnoty 12-18 :slight_smile: , ale verili mi :grinning: .

Holky uz musim jit mlickovat... takze zase zitra. Doufam ze uz tu budou zpravy od Barusky a vsem preji peknou a klidnou dobrou noc.
1. únor 2010 ve 21:19  • Odpověz
Teda Ter já mám taky 155cm, to jsem zvědavá jak velké mimi ve mě vyroste :sweat_smile: mám taky pocit, že jsem drobek na nějaké velké mimi, ale jak říkáš snad vědí co dělají, mají to vypočítaný, že se co se do nás vejde taky výjde :grinning:

Oldřiško to je fajn, že malý tak pěkně přibírá :dizzy_face:

Ivčo no aby jsem se tady ráno setkaly :sweat_smile: aby jsi nám neposílala jen sms :wink:
1. únor 2010 ve 21:20  • Odpověz
autor
oldri já měla na běžné kontrole týden před porodem hodnoty na monitoru 60 - a to mi jen tak lehce tvrdlo břicho :grinning: :grinning:
1. únor 2010 ve 21:22  • Odpověz
Mili Canpool s packou, pujcenou od kamaradky, nevyuzila ji...Myslela jsem na le. Avent, ale co kdyz mi to pak stejne nepujde a vyhodim takove penize... :frowning2:
1. únor 2010 ve 21:22  • Odpověz
mili jeste nemame...snad se neco vyklube,mrzuty je maly dost. :pensive:
1. únor 2010 ve 21:23  • Odpověz
oldri avent je dobra...a super elektricke jsou medela. :wink:
autor
oldri já mám taky manuální avent a jsem spokojená. víš co zkus? zkus si druhou rukou to prso zmáčknout - mě to teda pomáhá - bez toho skoro nic neodsaju, ale to je taky tím, aže už mám zaběhnutou laktaci, tak mám mlíko vzadu. zkus to!
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.