• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a těhulky ze snažíme se první měsíc :)

(Zamčená)
13. dubna 2010 
raada, knížka je to super, nám fakt pomohla, ale teď mám problém- holky včem vám mimča spinkají?
Já když Nikču pevně zavinu, nemyslím jen do rychlozavinovačky, ale vyloženě do pleny a potom do zavinovačky, tak usne celkem dobře, ale už mi je líto ji takhle věznit, je už celkem velká a ráda bych, aby spala normálně s volnýma rukama, no zkusila jsem to a hrůza, řev a řev :pensive: Ráda bych ji dala do postýlky a neuspávala už na rukách, ale nemůžu ten brek vydržet :frowning2: , jak vám děti usínají?
2. únor 2010 v 16:06  • Odpověz
Sima, u nás je večerní usínání kombinace nošení, skákání na baloně,zpívání a povédání a po tom všem usne s dudlem v puse v kolíbce:slight_smile:někdy usne u kojení a jen ho přenesu, je to různé...sima zavinuj dál, když jí to vyhovuje, však jí můžou trčet nožičky, to je jedno:slight_smile:až jí to bude vadit, řekne si...
2. únor 2010 v 16:28  • Odpověz
simi, ja naopak zkusila zavinout a Natalka rvala, jako by ji na noze brali. Ona nesnese byt svazana uz od mala. Takze usina normalne prikryta deckou. Pak budu uzivat spaci pytel - mame velikost 68, tak musi jeste o neco dorust-

tar, to je kolostrum, prvni mlicko - ja to mela uz nekolik tydnu pred porodem, takze to zadne znameni asi nebude...tedy jen toho, ze bude mit maly co papkat, az se rozhodne vykouknout :wink:
2. únor 2010 v 16:30  • Odpověz
Ahoj tar! Jsem moc ráda, že ti odchází aspoň ta zátka, to je dobrý znamení. Já včera po kontrole špinila, ale bylo to určitě z toho. Jinak už dva dny po sexování mi sem tam odejde fakt hustej hlen, ale je čirej. Den poté jsem si byla jistá, že to bylo ono, ale dnes je úterý a sexovali jsme v neděli a stále to odchází, i když jen tak jednou za den třeba. No nevím, co to je.
Jinak tar mě odešla ta tekutina z prsu taky, asi před 2 3 týdny, ale bylo to asi dvě noci (fleky na tričkách, asi 2cm v průměru) a od tý doby nic. Myslela jsem, že jak to začne, bude to tak až do porodu, než to bude to "pravý". No ale nic. Tak normální to určo je, ale jestli to signalizuje blížící se porod, to nevím.

PS: Nemůžu se moc chodit, otčím hledá práci a sedí celej den na netu. :frowning2: Ach jo, doma jsem fakt už zoufalá, sedíme všichni v jedný místnosti, nemám svý soukromí, deptá mě to, nudím se, nejradši bych odsud utekla! Ale i na procházku se fakt jít bojím, že mi cestou v tom mrazu praskne voda. :frowning2: Už abych byla ve svým..... co taky takhle po kupě budeme dělat i s prckem, fakt netuším, to asi psychicky neunesu - mám ráda svůj klid a samotu (většinu dne).
2. únor 2010 v 16:32  • Odpověz
radi, no ona Natalka taky nic moc po necem nechmata, asi je jeste brzy. Teda sem tam po necem sahne, ale rekla bych spis, ze je to nahodou, nez cilene. Konicky taky pase uz docela dlouho, ale ta hlavicka je porad tezka :grinning: :sweat_smile: Jinak kdyz ji drzim v naruci, tak uz hlavicku udrzi. Na hracky se rada kouka a smeje se na ne, uz se tesim, az po nich fakt sahne.
2. únor 2010 v 16:32  • Odpověz
Ivanas, tak to máš těžký. Ale brzo budeš ve svém, to je hezká vidina. A třeba ten měsíc i uteče rychleji než myslíš :wink: , moc ti to přeju. Já myslela, že máš u rodičů svůj pokoj.
2. únor 2010 v 16:40  • Odpověz
Zdeni natálce koukám chutná... to my měli ve 3 měsících A 64cm což je výška u 5. měsíčních děvčátek :slight_smile:)..a jak jsi na tom s mlíčkem ?? dáváš i UM??
Simi Sofinka od měsíce spinká ve spacím pytly..a jinak nakojím, dáme pusinky položím a zapnu melodii a hotovo.. ani TV ji nevadí, nebo jak se bavíme..Simi asi bych už pomalu dávala pozor na to usínání na rukách..už jsou ve věku kdy si potvůrky umějí říct co chtěji..
2. únor 2010 v 16:47  • Odpověz
Aji svůj pokoj mám, ale je to složitý. Máme 3+1. Dva maličký a jeden větší. Jeden je jako pokoj mamky, druhej otčíma (no každej to chtěl mít po svým, už mají taky leta - stěhovali jsme se sem před několika lety - tak chtěli mít každej svůj) a ten největší já se ségrou. Ta ale od střední jezdí po intrech, takže je to pokoj vlastně můj. Jenže tím, že nemáme obývák, tak tu sedím většinou s mamkou. Naučial se tak, že ve svém pokoji fakt jen spává, jinak se tam ani na TV nekouká, ani nečte. Je prostě pořád tu se mnou. To mi ani nevadí, dost si rozumíme, ale na některý věci je prostě potřeba vlastní klid. No a já jedinná mám v pokojí PC, takže tu sedí celý dny teď otčím a hledá si práci..... tak asi tak. :unamused:
Jo a pro upřesnění pro příště, otčímovi říkáme od malinka "strejdo", tak abych tu o něm nemluvila jako o otčímovi, když mu tak neříkám. :wink:
Aji kde nejradši komunikuješ o ostatních věcech, než tady na koníkovi? Myslím face, skype, icq, mail.... kdybych ti psala a nechěla sem tahat něco, co sem vůbec nepatří. :slight_smile: Nějak mi vypadlo, co přesně jsem chtěla a už nebudu mít asi sílu tu dlouho sedět (a ani možnost za chvíli - zase sem přijde strejda), ale chtěla bych pak poradit s kyti doma.
2. únor 2010 v 16:50  • Odpověz
Ivi to není zrovna jedoduché ale říkej si, že Lucinka ti pak usne kdykoliv a kdekoliv, bude zvyklá na šum a na TV a tak.. určitě to vydržíte...a pak budete hezky sami...
2. únor 2010 v 16:52  • Odpověz
Holky kdy jste s prckem poprvý jeli třeba na delší nákup autem? A kdy jste začali s procházkama? Než se nastěhujeme, což bude pár dní, týdnů po porodu, ještě bych ráda s manželem něco dovyřizovala. Ale nevím, jestli to vůbec může být reálný.
2. únor 2010 v 16:52  • Odpověz
Ivi poprvé jsem byla 4. den tak nám to doporučili v porodnici..a když je pod -5 taky nesmíš pryč z domu a v obchodě - v sámošce co tu máme taková malá jsem byla po šestinedělí a ve velkém obchodáku ve 2 měsích... asi bych Ivi doporučila určitě vydržet šestinedělí...a nechat malou třebas u mamky.. naši takhle přijeli za Sofinkou tak jsem na hodinu s manželem vypadla do ikei a tak..
2. únor 2010 v 16:55  • Odpověz
Sari no ten hluk a tak, to jsem si i četla, že je dobrý, že jsou snad děti i klidnější. Ale jde mi o ten kontakt matka-dítě... já nechci, aby to bylo "naše" mimi, ale moje a abych to první poznávání a tak měla jen já s ní (a manžel samo). Víš, to mě mrzí, že nebudu mít soukromí... ale třeba se pletu. Jen se nechci dostat do situace, kdy to prostě budu muset našim říct, ať mě tu nechají "samotnou" - bude to, jak kdybych jim sem ke mě zamčela dveře a už to bude španý. No fakt nevím, jak to tu bude vypadat. Musím doufat, že to bude třeba míň než měsíc. Když se zadaří tak třeba jen 2 týdny. Přecijen první týden už utíká, pak několik dní v porodce a doufám, že po půlce února by jsme měli mít aspoň postele. Skříně klidně 14 dní oželím, i kdybych to měla tahat z krabic. :grinning: Jinak všechno už doma mít budeme.
2. únor 2010 v 16:56  • Odpověz
Jo vidíš Sari, to mě nedošlo, že to 6-nedělí je vlastně pořád takový zrádný i pro prcka. No my to máme do ikei jen tam hodinu, takže to fakt asi nebudu moct no. Ale snad budu takhle moct vyřídit aspoň ty nákupy a vyřizování po okolí.
2. únor 2010 v 16:57  • Odpověz
no co se týká toho hluku nebo tak..tak když Sofinka spí nebo usíná tak nešeptáme, televize stále běží tak nějak stejně..přes den vůbec..jen kolem 5 hodiny zapínám na kriminálku a pak simpsonovi :slight_smile: a večer to trošku stlumím... jinak chápu že je to vaše mimčo..ale zase uvidíš, že nějaká pomoc zezačátku se fakt hodí..moje máma tu byla.. jen seděla vedle postýlky a já mohla spát nebo mi vyžehlila..fakt to pomohlo..na druhou stranu, jak se dostaneš z porodu a tak nějak si to zaběhneš.. budeš soukr. asi potřebovat..záleží jak se k tomu postaví tvoje mamka a stejda.. -mamka pracuje?? jinak asi by bylo nejlepší už ted nebo hned po porodu jasně stanovit, že prostě si rady mamky vážiš..ale je to tvoje dítě a ty víš nejlepe co a jak potřebuje...
2. únor 2010 v 17:02  • Odpověz
Sari moc díky, no budu to prostě muset nějak zvládnout - však jsou na tom hůř a naši jsou přeci jen "normální", tak mi snad vyjdou vstříct. Mamka je celý dny doma, je na invalid. důchodu od prosince. Je to taky o tom, že si to prostě ani nedovedu představit, jaký to pak bude - myslím tím všechno, city, pocity, denní režim, no prostě celej novej život. Tak snad to bude dobrý.
No s tou televizí. My sice nejsme žádní TV maniaci, ale jsme zvyklí na TV jako kulisu doma. Už jsme zkoušeli pustit si rádio, ale to mě vůbec nebaví a ticho jako takový fakt nemám ráda. Takže u nás běží TV celý den. :sweat_smile: Ale mě stačí jen potichounku, co mě zajímá a mám čas (no teď mám) se mrknu, jinak jsem ráda, když mi to tady běží. Proto jsem moc ráda, že jsem si vymyslela i místečko pro TV v kuchyni, hned to tam líp utíká a líp baví při tom vaření, i když to nesleduju. :slight_smile:
2. únor 2010 v 17:18  • Odpověz
Já když vidím ty vaše chumlíky, tak bych se už taky poňuchňala. :slight_smile:
2. únor 2010 v 17:18  • Odpověz
ivi : ani se ti nedivím že by jsi chtěla mít klid a soukromí,ale fakt to třeba nebude tak dlouho trvat a budete ve svém sice nebudete mít vše ještě dodělané, ale pro začátek to stačí :slight_smile:
2. únor 2010 v 17:21  • Odpověz
Ivi pokud jsi zvyklá na TV jako kusilu bude zvyklá i Lucinka..fakt to neměň..my žijeme v 1kk a nemáme problémy s usínáním a tak...
ber to tak, že u vašich si zajedete režim a ve svém to bude už jen lepší a lepší.. bude zvyklá usínat v hluku a nebudeš muset doma chodit pak pošpičkách že ti malá spí :slight_smile:
2. únor 2010 v 17:37  • Odpověz
Ivanas aháá, tak už to chápu - u vás doma. Komunikuju nejrychleji přes facebook nebo mail. Icq už málo používám a skype taky moc ne. Tak se klíďo ptej. Hele a nechceš už jet radši rodit??? Dneska je 2.2. - jestli ti to nevadí :grinning: .
2. únor 2010 v 17:38  • Odpověz
Aji tak mi pomoz a já klidně pojedu!!!! :grinning: Jinak pak se ozvu přes ten face, teď tak nějak vůbec netuším, na co jsem se přesně chtěla zeptat. :sweat_smile:

Holky díky za uklidnění. Už je mi zase líp... To ten dnešek, fakt jsme tu byly všichni od rána... a ani za váma jsem nemohla.
2. únor 2010 v 17:43  • Odpověz
Kuk, už mám jinej rámeček :grinning: . Připadalo mi to tak nějak tmavý.
2. únor 2010 v 17:46  • Odpověz
Ivi,mám pro tebe tip: po porodu budeš mít úža důvod k soukromí - mazání poprodníc zranění, větrání šití, na to musíš být v pokoji sama a zavřená... a vaši budou muset klepat - nauč si je tímto a uvidíš, že už to tak zůstane.
2. únor 2010 v 17:54  • Odpověz
Sari, tak to závidím, že malou nakojíš, položíš a chrní.. To Terezka prostě po koupání tak do jedenácti nespí.. Asi jí to zůstalo z bříška nebo nevím.. Kolem jedenáctý se napapá, položím jí do postýlky a bez uspávání chrní tak do šesti, ale do jedenácti se můžeme snažit, jak chceme, ale neusne.. Chce si hrát, povídat, pak se snaží usnout, to jí nejde a vříská.. Na druhou stranu si říkám, že teda alespoň že pak chrní do rána..
2. únor 2010 v 18:01  • Odpověz
Reny Sofinka taky ne vždy hned usne ale vystačí si tam s panenkou a Ijáčkem...někdy usne v 8 a v 10 se probudí na kojení někdy usne až v 9 a pak kojím až ve 4..
2. únor 2010 v 18:05  • Odpověz
Tak u nas je to se spanim podobne jak u reny - Natalka jde mezi 8-9 do postylky, ale duda, kouka, vypravi, kolem 10 kojim a ona pak sama usina. Nastesti tedy bez toho kriku :wink: No ale zato se v noci hlasi tak 2x o jidlo, tedy kolem 2 a 5-6. Ale naji se a opet usina. Takhle to ted funguje asi 14 dni a ja doufam, ze uz to tk i zustane nebo bude lepsi :wink:

Sari: kojim tak na 95% - mame dny, kdy kojim hezky po 3-4 hodinach a Naty si vystaci, ale jine dny se hlasi o jidlo skoro co hodinu. Nevim proc, na spurtika je to moc casto, nevim, na cem to zavisi, tak to ji pak treba misto jednoho kojeni dam UM, abych si trochu oddechla, nejsem fabrika na mliko, ze :sweat_smile:

Ivi: my byli na prochazce asi taky 4.den po porodu a na nakupu taky docela brzy. V mesici byla uz i v Ikei - klidne jsem ji tam nakojila a ona si pak hezky broukala v nakupnim kosi v autosedacce :wink: predem jsem se ptala PA, zda muzeme takhle mezi lidi a ona rikala, ze klidne jo, jen at davame pozor, at nam na ni nikdo nesaha a tak

holky, myslite, ze je mozny, ze uz Natalka ve 2mesicich hleda zoubky? Zacina si strkat ruku do pusinky a slinta...?!
2. únor 2010 v 18:10  • Odpověz
autor
Ahoj holky - tady se to teda rozjelo. To je fajn :slight_smile: Koukám, že řešíte večery - u nás je to v podstatě od porodnice tak, že Toníka po 19h vykoupeme, nakojím a jde hned do postýlky. Do 5min usíná sám bez problému a my máme s manžou celej volnej večer :sunglasses: Teď poslední dobrou spí brouček fakt celou noc..KOjím nezi 5-6 a pak spíme do 8mi.

ivi četla jsem jen zběžně, co se tu řeší s tím soukromím...Já si nedokážu představit, že bych tu někoho hnd po porodu měla :angry: Měla jsem co dělat sama se sebou a ještu tu snášet někoho druhého. Toník byl uplně v pohodě, prakticky pořád spinkal, takže jsem všechno zvládala a nepotebovala pomoct. Jenom manža hlídal, když jsme byla třeba unavená, ale to bylo párkrát, jinak jsme se v noci v pohodě vyspali :wink: Ale bylo léto, teplo a chodila jsem tu jenom v tch síťovaných kalhotckách, aby mi větrala jizva..Pořád jsem se taky sprchovala, byla tu i nahá..když jsem kojila, obě prsa venku...No faaaaakt bych tu teda nikoho jinýho nechtěla. :angry:
2. únor 2010 v 18:14  • Odpověz
Zdeni to je super, že vám to takhle jde..a uplně chápu, že občas dáš UM, jak říkáš nejsme mlékárny hihi..
jinak to nehledá zoubky.ale seznamuje se se svým tělem.. prostě zkoumá svoje ručičky..prohlíží si je a tak..to je prostě vývojové stádium... koordinace -oko -ruka..taky jsem o tom četla.. Sofinka si tam rve celou pěstičku..a ted už všechn co najde kolem :slight_smile:)
2. únor 2010 v 18:15  • Odpověz
autor
zdeni: nám toník slintá jak stádo buldogů od 3. měsíce + si strašně cucá ruce, prstama jezdí po dásních..prostě všechno mokrá, oslintanaý...no a je nám půl roku a zuby nikde, takže tak :grinning:

Jinak s tím venkem - my jsme teda 6n dodrželi. I návštěvy jsme zvali až pak a do obchoďáku šel někdy ve 2m. Nestála jsme o to, aby na něj někdo něco naprskal. Ale ono taky nešlo jenom o Toníka, ale i o mě. Na nějaký návštěvy jsme se fakt necítila, byla jsmem prostě celkově taková slabá a unavená...ale ne z toho, že bych nespala, ale celkově prostě ještě z toho porodu, z narokozy jsem se dostávala snad 14 dní....Ale je to strašně individuální. někdo má tolik energie a je v pohodě, že by 2. den myl okna a lítal ponákupech :wink: Uvidíš sama :wink:
2. únor 2010 v 18:18  • Odpověz
Holky já vás tady tak pročítám a je to fajn, že tady jste :slight_smile: manžela mám na noční, mamku v Turecku :sweat_smile:

Normálně jsem posledních pár dní unavená jako blázen, šla jsem se teď odpo projít (koupit dětský vysavač neteři :grinning: ) a úplně grogy, sotva jsem tam dolezla a zase se vrátila, v sámošce jsem měla pocit, ža ta pokladní pípí každou věc deset minut...no toto... :fearful: jsem si říkala jestli se třeba nepotřebuje tělo vypořádat s tím jak se mě teď zvětšilo bříško...

Pamatuju si, že sestra taky s náma bývala jako mimčo vzhůru, mamka ju dávala spát tak v 10, dřív stejně nechtěla a aspoň ráno spala, večer jsme stejně byli všichni vzhůru, tak to bylo jendo - ale byla mimčo do kdy to tak bylo si nepamatuju.
2. únor 2010 v 18:21  • Odpověz
Holky díky za reakce, ona Nikolka spala hezky, když jsem ji zavinovala houpala a usnula na ruce, potom potichu položila, tak to celkem šlo, ale za chvíli ji budou 4měs a já se bojím, že si na to zvykne a já se potom asi zblázním.
Hlavně to zavinování, bojím se, jestli ji to nějak neubližuje, když je tam tak ztažená :confused: Na kyčlích nám doktor řekl, že má na nožičkách zkrácené šlachy, ale už nedodal jak to i když jsem se ptala :frowning2: Jen řekl, že máme s nožičkama kroužit.
Jenže když ji dám do postýlky, tak začne ječet a nebo na chvilku usne a zase se vzbudí, takhle jsem to vydržela odpoledne, ale chodila jsem tam každých 5min, usnula, brečela a tak pořád dokola, potom už přímo řičela, já to nemůžu vydržet, nechat ji tak brečet :frowning2: Ale vím, že nji nic nechybělo, byla napapaná, přebalená, myslím že ani bříško ji nebolelo.
No ona je asi poslední 3 dny taková jiná, moc se nesměje, nevím co se děje. Nějak mě nenapadá, co ji chybí.
V noci taky spí cca 6h v kuse, ale taky kolem ní lítáme až do 23h, dřív nechce spát.
Ale proti tomu co vyváděla večer dřív je to ráj :sweat_smile:
2. únor 2010 v 18:21  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.