• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a těhulky ze snažíme se první měsíc :)

(Zamčená)
13. dubna 2010 
Já si říkám, že když jsem teď tak unavená co budu dělat potom, později ...:confused:
3. únor 2010 ve 14:41  • Odpověz
ivi: my to máme s tou vodou taky tak.. máme bojler, takže omezené to máme taky... když si chci dá vanu tak tam jdeme s manžou oba, protože ten druhý by už měl málo teplé vody....
3. únor 2010 ve 14:45  • Odpověz
ivanau: já jsem bývala ze začátku taky strašně unavená... chodila jsem spávat i odpoledne když jsem přišla z práce, ale pak se to nějak zlomila tak kolem 22. týdne a pak jsem měla energie na rozdávání :grinning:
3. únor 2010 ve 14:48  • Odpověz
Tar já ti tak moc přeju, aby jsi to měla už za sebou. Ty si to zasloužíš dřív jak já. Zítra kontrola ne? Snad už by ti navrhly nějaký řešení a hlavně se na to i zeptej.

Ivi neboj, já myslím, že tak unavená pořád nebudeš. Já teda moc nebyla nikdy, ale taky mi připadá (a i mému okolí), že se to měsíc od měsíce mění, někdy k lepšímu, někdy k horšímu, ale nestupňuje se to. Přijdeš do stádia, kdy to bude úplně ok. :wink:
3. únor 2010 ve 14:49  • Odpověz
jo jo zítra jdeme na kontrolu do porodnice. už z toho začínám být dost nervozní, pokaždé mi akorát řeknou, že už mám málo plodové vody :frowning2: předtím mi doktorka říkala, že nechávají přenášet 10 dní, což znamená, že by mi zítra už měli říct kdy mě přijmou....
3. únor 2010 ve 14:53  • Odpověz
Já se právě držím abych takhle odpo nespala, protože když jsem to dělala tak dřív, tak jsem v noci čučela do stropu a nic :grinning: asi jsem fakt převálená :grinning: :grinning:
3. únor 2010 ve 14:54  • Odpověz
Zrovna tady čtu - Zuzana Belohorcová porodila holčičiku Salmu :slight_smile:
3. únor 2010 ve 14:56  • Odpověz
Tar tak to mě naštěstí dr. říkala, že vody mám dost. Tak to s tebou určitě něco udělají.
3. únor 2010 v 15:02  • Odpověz
iva: jenže tohle mi řekli už ve čtvrtek i v pondělí :frowning2: tak jse zvědavá co řeknou zítra
3. únor 2010 v 15:04  • Odpověz
Já vím Tar, ale to jsi měla do termínu (do 41 nebo 42tt) čas, tak to nechali. Ale teď už budeš přenášet týden a to oni už začnou přemýšlet o vyvolání, protože to třeba nějakej čas zabere, než to zabere... teda si myslím, že někomu to jde hned, někomu až druhej den třeba. No oni to nechávají na poslední chvíli, co to jde. Ale ty už fakt přetahuješ, takže to ti určitě pomůžou. V kolik jdeš? Určitě se zeptej, co bude teda dál.
3. únor 2010 v 15:10  • Odpověz
iva: jdeme zítra na 10:40, určitě se na všechno zeptám :slight_smile: manžel už z toho začíná být taky lehce nervozní, včera jsem mu říkala, že si o víkendu uděláme bramborový salát a řízky.... tak říkal jestli bych místo toho nechtěla raději jít rodit :grinning:
3. únor 2010 v 15:20  • Odpověz
:grinning:
Tar tak to mě se manžel každej den ptá, jestli pojedeme - jak kdybych to věděla. :grinning: Ptá se mě vždy odpoledne, když přijede z práce, jak kdyby si podle toho měl naplánovat zbytek dne, práci na baráčku a tak. :grinning: V noci se otáčím a dost to bolí, tak u toho funím a občas ukňournu (no je mě lehce slyšet), tak vždycky vystřelí jestli už jedem. Tak mu vždy řeknu, že ne, že to určitě pozná. :grinning:
3. únor 2010 v 15:25  • Odpověz
autor
Ahoj holky, takkoukám, že smar už je doma, to je super - tak vítej :slight_smile: Jinak Barušce děkujeme za zprávy a taky je snad brzy pustí :dizzy_face:

Jinak já jsme dneas byla na gyndě - mám pěknou mykózu :confounded: Vůbec nevim z čeho...no tak mi dal Clotrymazol - sna dbudu mít brzo pokoj :frowning2: No a aby toho nebylo málo, tak mi znovu zhnisal ten palec, co mi po porodu na chirirgii řezali..no takže zítra tam jdu znova a asi mi o budou znova řezat...holky, už toho je nějak moc :pensive:

co jinak nového??
3. únor 2010 v 15:26  • Odpověz
Mili teda ten palec ti vůbec nezávidím. :confounded: To bych snad radši rodila (i když nevím, jaký to bude) :sweat_smile: .
A ten zánět, to jsi nepoznala? já ho měla jednou a taky nic, žádný svědění, výtok extra, nic.
3. únor 2010 v 15:27  • Odpověz
iva: no tak to je u nás to samé občas když mě píchne v břiše tak taky vyjeknu a manželova oblíbená věta: tak co máme výjezdovou? :slight_smile: tak mu neustále vysvětluju, že podle jednoho píchnutí to nepoznám :grinning:
3. únor 2010 v 15:28  • Odpověz
No teď se podrž. Strejda (otčím) zavolal mamku vedle do pokoje, že s ní musí mluvit. Mamka pak přišla s úsměvem - prej se ptal, jak to vidí, jestli dneska nepojedem (kdyby tu náhodou manžel v tu chvíli nebyl, je připravenej), že má málo benzínu a chce si zajet vsadit sportku, tak jestli nemá jít radši pěšky! :grinning:
3. únor 2010 v 15:34  • Odpověz
Mili to ti nezávidím, já jsem mykozy měla dost před těhu..ted musím zaklepat nic ani v těhu..
holky..si představte..musím cvičit jeden cvik z vojtovky se Sofinkou... už týden..zítra jdeme na KO..dneska jsem s ní cvičila na jednu stranu a pak jsem ji přetočila na druhou a chválim ji jak je šikovná a že jako udělám i na tu druhou stranu a koukám ona chudinka uplně modré rtíky i pod nosánkem..tak mě to vyděsilo že na celou vojtovku prdím ... jako já si nenechám týrat dítě..
3. únor 2010 v 15:45  • Odpověz
autor
no ivi tak na ten palec bych šla klidně místo porodu :grinning: :grinning: to se nedá srovnat ta bolest...počkej po porodu :grinning: :sweat_smile:
3. únor 2010 v 15:46  • Odpověz
autor
sari...já to v těhu neměla vůbec, ale před těhu párkrát jo. dal mi clotrymazol tak snad to pomůže. sari a proč svičítě vojtovku?? ono to prý ty děti bolí..ale nezanedbávala bych to...má to pak svoje výsledky. i když chápu, že to pro rodiče musí být hrozné :cry: :cry: z čeho si myslíš, že měla modré rty?? tak to zítra na té kontrole řekni
3. únor 2010 v 15:50  • Odpověz
no Sofinka měla jedne čas více prohnutá záda a preferovala na bříšku jednu stranu.. ale ted pase koníky uplně vzorově a nevím no.. jsem fakt naštvaná.. zítra to řeknu a upřímně se s tím moc crcat nebudu..jako ta rehabilitační na první hodině co jsem tam byla ze mě udělala uplně matku mimo, co svoje dítě ani nedává pořádně na bříško, pak mi začala vykládat jak by už měla mít otevřené pěstičky při pasení a kdesi cosi..přitom děti starší než Sofinka kolem 4 měsíců to ještě nemají..no spíše mě víc vystresla než uklidnila..no to je na dlouho..
3. únor 2010 v 15:52  • Odpověz
autor
sari to se ti nedivim že tě vystresla...jestli byla ještě nepříjemná, tak to člověku nepřidá... ale zase to bertak, že tím sofince pomáháš - aby pak neměla do budoucna nějaké problémy víš :unamused: Ale ona je šikulka, zítra vám řeknou, že to je ok a už tam nebudete muset uvidíš :wink:
3. únor 2010 v 15:57  • Odpověz
no my tam jdeme už po 3. myslím, že Sofinka je vývojově stejně jako ostatní, od měsíce si bere do rukou hračky, i ted když vidí kolem sebe něco tak si s tím hraje a snaží se si nabízenou hračku vzít.. všechno v pohodě..jen prostě se více zakláněla při pasení koníků..no nic..uvidíme co zítra..jako cvičit s ní budu dál ale jako nebudu to přehánět.. jak říká manžel..to víš..na ně co si ty body napsat musí :slight_smile:))) i když to trošku přehání :slight_smile:)
3. únor 2010 v 15:59  • Odpověz
mě spíše vadí, že Sofinku vyděla vždy co se vzbudila chvilku sní zacvičila a říká mi jak bude se pomalu učit přetáčet atd..přitom se ted už sama snaží přetočit na bok..jen hlavičku nechcává ještě stranou :slight_smile:)
3. únor 2010 v 16:04  • Odpověz
autor
sari bud v klidu, každý dítě je prostě jiný...a náš toník se začalsám na bříško přetáčet až někdy v lednu a na záda to dělá 3 dny :grinning: :grinning: někomu už v 5m děti lezou..jinejm až v 10m..je to strašně indi vindi...Sofinka je určitě uplně normální, jen máte asi nějakou doktorku stresátorku...bud v klidu :wink:
3. únor 2010 v 16:14  • Odpověz
dneska vůbec nestíhám byla jsem u kamarádky která má 2 měsíční holčičku :slight_smile:

Bek: tak to jsi měla krásný porod :slight_smile: a zvládla jsi to jsi šikula kéž bych to měla taky tak :slight_smile:

Holky teda vy mě s tím přenášením děsíte :slight_smile: ale snad už Vám to nebude dlouho trvat a budete mít své drobky u sebe.
Ivanau : gratuluju k pohybům já jsem myslím cítila první pohyby až tak ve 22 týdnu :slight_smile:

Šári asi tě zbytečně děsí:frowning2: nám říkala PA že at nedáváme na takové ty řeči a "moje dítě už to dávno dělá " že káždé miminko má svůj rytmus a vyvýjí se jinak :slight_smile: určitě bude všechno v pořádku :slight_smile:
3. únor 2010 v 16:51  • Odpověz
Ahoj holky,
my byli dnes s malou na krvi ve velké nemocnici, naše doktorka ji tak malým dětem nebere.
Byl to teda zážitek, snad tam malá nic nechytla :frowning2: Prý je to kvůli tomu, jestli ji má předepsat železo...

Mili, chudáku, tak ať je brzy po problémech.

Sari, Sofinka určitě pozadu není, Nikolka teda taky nemá otevřené pěstičky při pasení, taky se ještě nepřetáčí na bříško atd. Hlavně každé dítě je fakt jiné a jsou to akorát nervy, jak je dávaj do nějakých tabulek, kdy co :angry:
Dřív se to tak neřešilo a taky jsme vyrostli, teď všichni chodí s dětma na rehabilitace.
Je to tím, že lidi maj miň dětí, 1 nebo 2 a chtějí pro ně všechno nej, určitě je to dobře, ale myslím si, že se nemá nic přehánět, Dřív měli lidi třeba 5 dětí a taky vyrostli a myslím si, že nijak nestrádali.
Potkala jsem tudle jednu pani z Podolí, rodila 20.10. a má 3 dítě a já na ní, tak co už pasete a ona, ježiš já na to úplně zapomněla, nestíhá to a hlavně už to tak neprožívá, tak jsme se tomu zasmáli a teď to holčičce jde taky.
Já si myslím, že to ty děti stejně budou dělat, až k tomu samy dospějí a ne že s nima budeme v jednom kuse jen cvičit a cvičit. Myslím,že by hlavně měli mít radost z pohybu a ze hry ne je drezurovat.
Ale chápu tě, taky měvystresoval na kyčlích, že má zkrácené šlachy a víc mi k tomu neřekl :angry:

Smar, je dobře, že už jste doma :wink:
3. únor 2010 v 17:34  • Odpověz
čau holky :wink: .

ježiš marjá Sari, to je hrůza a z čeho měla ty modré rtíky????

Simi už takovýmu bobečkovi malýmu železo?? není to nějak brzo?

inavas ty tu ještě strašíš a nerodíš?? :grinning: :grinning: dneska máš termínek nee??
3. únor 2010 v 17:40  • Odpověz
Mili chudáčku, to asi má souvislost ta mykoza s tím zhnisaným palcem. Zkoušela si na to něco?? Co ten smradlavý višňák?? - je to nějaký gel - krém a to se namaže a zaváže a vytáhne to ten zánět, hnis i bolest. Fakt to pomáhá. Je to dobrý i pro ty co jim zarůstají nehty - úplně to změkne. Je to přírodní.
3. únor 2010 v 17:43  • Odpověz
Jo a dnes jsme byli venku a naproti baráku co bydlíme se ze střechy sesunul sníh ( z 5patra) a úplně to zdemolovalo auto, kdybychom tam šli s Nikolkou, tak je fakt po nás a to ta střecha je skoro rovná, nikdy by mě nenapadlo, že z téhle střechy to může spadnout, teď se budu bát, chodit kolem baráků :stuck_out_tongue_closed_eyes:
3. únor 2010 v 17:44  • Odpověz
iva s jsem na skypu
iva u juuu ty jsi těhuuuu, pohyby jsou krásná věc, gratuluju
goly pěkný fotky
3. únor 2010 v 17:46  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.