• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a těhulky ze snažíme se první měsíc :)

(Zamčená)
13. dubna 2010 
Radi, ta metoda spociva v tom, ze das dite spat samotne do pokoje a kdyz zacne brecet, tak tam jdes za 3 minuty, utesis, pohladis, ale neberes do naruci, pak jdes zas pryc, pristi interval je 5 minut, pak 7 minut atd. kamaradka takhle malou naucila behem dvou noci spat celou noc :slight_smile: Pry ty dve noci silene, ale od te doby spi mala klidne celou noc a to uz ji je 1,5 roku. Praktikovala to v 6 mesicich. Ale podotykam, ze uz to bylo v dobe, kdy mala nemela v noci hlad...tudiz plakala, jen ze byla sama v pokoji.
4. únor 2010 ve 14:30  • Odpověz
Tak kluci mi spí tak jdu popsat ten porod snad to stihnu, kdyby ne budu psát na etapy:
V pátek kolem 20 mě začalo bolet břicho jako při MS ale byla to silnější bolest a to už jsem manžovi říkala běž si lehnout dneska v noci pojedeme ale nechtěl mi to věřit. Asi do jedno mě to tak bolelo nepravidelně a dala se to zvládnout, ještě jsem u toho věšela a skládala prádlo, uklízela ale ležet jsem nemohla tak to už bolelo. Před 1 v noci už to bylo co 10minut a začlo to být už dost bolestivé a před půl druhou se to fakt začlo rozjíždět a jednou bolest co 10 minut, pak za 3minuty, pak za minutu a to už jsem šla budit manžu který si ve 12lehl že je čas vstávat že jedem rodit a volala rodičům at přijedou hlídat Tomáška že jedem. Ve 2:30 mě příjmali v porodnici – sepsali papíry a šli jsme na sál kde mi udělali monitor a pak klystýr a šla jsem do sprchy kde jsem byla dokud pro mě nepřišla PA že mě jde vyšetřit, jak mě vyšetřovala začla mi odtékat plodová voda a to už byli bolesti snad po minutě. Kolem 4hodin už jsem začla mít pocit na tlačení tak jsme volali PA a mohla jsem začít tlačit ale moc to nešlo a pak mi dr. dal nějaké kapačky že to po nich půjde líp, pak mi trošku zatlačit dr. na břicho a malý byl venku. Narodil se 4:44 s mírami 50cm a 2900 g, hned po porodu mi ho přiložili na břicho a pak ho vzali na ošetření a mě začli zašívat protože jsem se natrhla-to taky hezky bolelo, i když mi to prý uspal tak já teda ten pocit neměla a nadskakovala hezky, nejhorší byl závěrečný uzlík   a pak už mi dali malého a zkoušeli jsme kojit-přisál se hned na poprvé.
4. únor 2010 ve 14:47  • Odpověz
sari, taky bych chtěla dát Nikolku do sporťáku už na jaře někdy v květnu snad, no a ten pokoj si myslím tak taky 1,5roku až 2, sousedka má holčičku 1,5 roku a přijde mi to akorát, ale taky záleží na dítěti, každé má jinou povahu :wink:
4. únor 2010 ve 14:52  • Odpověz
My pujdem do sportáku, hend jak se nevlezem do hluboké korbičky:slight_smile::slight_smile::slight_smile: a to bude brzo:slight_smile: ne, kecám, naštěstí užpa nebudem ve fusaku a taksi v hlubokém ještě na jaře pojezdíme, ale v létě už určitě pujdem do sportaku. Budu čekat, až začne pořádně sedět a nebo až ho to přestane bavit v hlubokém - jenže možná nám vyroste dřív:slight_smile:

Smar, tedam to byla rychlovka, fakt...gratuluju!!!

Zdeni, já si nedovedu představit, že malého nechám někde ve tmě brečet 7 minut:slight_smile: ale asi to funguje, no...ono u nás se zatím utěšuje jen na rukách, pohlazení pro něho nic není...ale tak je mi jasné, že časem to bude jinak...teda Jindříšek se houpe v autosedačce a u toho značně prdí:slight_smile: :grinning:
4. únor 2010 v 15:00  • Odpověz
Simi jj přesně.. jako já ji chci mít u sebe..vědět že je vše ok a tak..myslím, že není kam spěchat :slight_smile:) tak to já sporták vidím asi tak na konec března/duben.. Sofinka je hodně dlouhá tak uvidíme jak dlouho nám bude kočárek :slight_smile:)
4. únor 2010 v 16:46  • Odpověz
autor
My máme Toníka ve sporťáku od 3 měsíců cca... Ale dá se dát uplně do lehu, i nohy - takže tam vlastně leží jako v korbičce + je tam fusak.

raada: ta metoda fakt funguje, kamarádka ted během 3 nocí naučila malého spinkat celou noc. a my jsme něco podobného praktikovali vlastně hned od narození - u nás nikdy neexistovalo nějaké nošení nebo uspávání. hned od začátku je to tak, že toník jde večer po koupání a kojení ihned do postýlky, já ho pohladí, řeknu dobrou noc a on usne. nikdy teda neřval, ale ze začátku kňoural - tak jsme ho vždycky chvilku nechali a pak tam chodil manžel - třeba 5x - dal dudáčka, pohladil, pošeptal dobrou noc a hezky spinkej a zas šel. No a za chvilku spinkal. Dnes už to je vlastně tak, že tam vůbec nechodíme, protože Toník do 5mi usíná a v noci se prakticky nebudí :dizzy_face: Apokud s evzbudí, neskáču k němu na první zakňourání..nekdy se prostě uklidní sám a zase usne :wink:
4. únor 2010 v 16:59  • Odpověz
autor
smar ot jsi měla rychlý porod :wink: kamarádka mi taky říkala, že ji druhý porod bolel více...a ještě tě bolí šití?
4. únor 2010 v 17:00  • Odpověz
my tedy driv museli uspavat na ruce, natalka proste plakala a plakala, jinak to neslo. Taky jsme spali pri rozsvicenem svetle a v noci museli vicekrat utesovat.

Ted uz spime ve tme, ve tme i kojim, Natalka usina sama (sice ji to trva asi 2 hodiny,ale neplace, jen si povida a duda), v noci se budi na kojeni, ale za chvili zas usina, neplace. Takze ja uz jsem oproti zacatku mega spokojena :grinning:
4. únor 2010 v 17:20  • Odpověz
ta metoda je zdá fajn, jen to vydržet ty dva dny, těžko říct jak to jaké dítě snese
4. únor 2010 v 17:27  • Odpověz
Mili tak to máme taky.. já jsme v šestinedlí ji občas vzala k nám na usnutí ale pak už ne..ted taky okoupeme, převléknu, nakojím dáme oba dva pusinky a jde do postýlky..nehoupu, neuspávám ani celkově nenosím na rukou a tak.. a usne tak do 10min bez řevu..a to nám tam jede TV a někdy i lampička je rozsvícená..
4. únor 2010 v 17:27  • Odpověz
Tak to my usínáme na rukách, dudel nechceme a pořád nám vypadává:slight_smile: ale v noci taky neplače, jen knourá, že chce papat, tak se nakojíme a pokračujeme ve spánku. Zdeni, když kojíš v leže a pak usínáte, nedáváš malou odříknout, že? Jindříšek totiž papá jakoby ve spánku a v noci ho nedávám odříhnout,oba usneme, po chvilce se já vzbudím a přenesu ho do postýlky a jen ho položím na bok. jak to děláš ty?

Já myslím, že to večerní usínání je na povaze dětí a Toník je prostě neskutečně hodný:slight_smile: jindříšek chtěl večer nosit hned po porodu. Tde už je to lepší,manžel ho po koupání chviličku ponosí a on hend usne, ještě dřív, než se napapá, spí tak hodku a pak se teprve nakojí. Máme v tom prostě ještě guláš:slight_smile: ale ono se to vyvrbí:slight_smile:
4. únor 2010 v 17:30  • Odpověz
Radu nám taky vypadávali a najeli jsem na ten obyč a super :slight_smile: ted už si ho snaží i dát do papulky občas sama...Radu já v noci kojím na křesle a nikdy si večer neodříhne..prostě dám spát a hotovo...
Radu je to tak, jak říkáš, každé dítě je v usínání jiné..ale zase vím ze zkušeností s malým bráchou, kterého uspávali houpáním a drncáním..bylo to peklo...jinak to je jasný my taky ještě nějaký pevní režim nemáme záleží na té naší slečně :slight_smile:))
4. únor 2010 v 17:44  • Odpověz
holky je to zajímavý, ale myslím, že je to fakt hodně o dítěti. Nikolka měla 2,5měs večerní koliky a ne jen, že jsme ji nedali do postýlky a spala, to byl jen sen, ale ona začala okolo 19 hulákat ať byla kdekoli a skončila až za cca 3h, mohli jsme ji nosit, dělat s ní všechno možný, ale prostě nenaděláš nic, bylo to fakt na psychiatra :pensive:
Ona byla ve svém světě a brečela a brečela. Teď už je s ní jiné pořízení, je to proti tomu balzám, v noci spí cca od 23 do 6 v kuse a přes den jak kdy, no a uspávání už jen tak, že ji pochovám tak do 5 min na ruce dám pusu, ona se uklidní, že je vše v pořádku a potom dám do postýlky a spí. No ale není to robot, ale mimčo tak se nám to ne vždy podaří. Jinak večer od cca 19 do 22 nespí, prostě se ji snažíme unavit, aby spala v noci, tak si hrajeme, koupeme, krmíme atd, ale je jasné, že se snažím, ji do postýlky dát, ale je mi milejší s ní blbnout večer, než potom vstávat v noci na krmení.
4. únor 2010 v 18:55  • Odpověz
ahojky, předně moc gratuluji Ivance k mimískovi......
no já jdu zítra ráno na příjem, bude se rozhodovat jestli mi budou porod vyvolávat nebo mi udělají císaře, máme totiž velký váhový odhad :frowning2:
asi se zatím ani nebojím, uvidím třeba to ještě přijde, tak na mě zítra myslete :slight_smile:
4. únor 2010 v 19:03  • Odpověz
tarasa, je určitě budu držet palce, to bude co nevidět další mimčo :slight_smile:
4. únor 2010 v 19:09  • Odpověz
Ahoj holky,

Ivanko, moc gratuluji a Tara, tobe drzim palecky at ti do vse dobre dopadne.

Mili diky za schvaleni babyvac 2 , mela jsem na ni policeno, zitra ji poletim koupit.

Mona, gratuluju k paradnim miram, opatrujte se.

Ofi, me je celkem dobre, jen jsem mela hrozny fofr, obehat vsechny urady, davky a pojistky a taky obchody a dokoupit co nebylo.Zitra me totiz prijmou zpet do nemocnice na pokoj k neonatologii a budu se chodit o maleho starat (uz nema zloutenku a trosku zesilil).Dneska jsem si ho prebalila, zkusili jsme poprve prilozit, sice parkrat zatahal (takze evidentne vi k cemu to je :slight_smile: ), ale asi se divil ze to netece jak z lahvicky. Jeste nema takovou silu, takze jsme ho nakonec nakrmili mlickem co jsem donesla ale z lahvicky a budeme to dal zkouset.

HOLKY NEVIM JAK DLOUHO BUDU S MALYM V NEMOCNICI, MOZNA TYDEN, DVA, A NETU .Pokusim se alespon informovat Ofi, doufam ze ji to nebude vadit a take mi da vedet jak se tu rodi a vychovava :slight_smile: . Vsem tehulkam i maminkam preju pohodu a myslete na nas.
4. únor 2010 ve 20:49  • Odpověz
autor
sari já si v šestinedělí chodila lehnout s toníkem - ale nedržela jsem ho za ruku, nic...jenom občas pohladila, aby věděl, že je vše v pořádku - on byl ve své postýlce, já ve své - viděl na mě. získal asi tak pocit, že je vše v pořádku. pak jsem postupně odcházela časteji a častěji až jsem ho tam po 6n prostě začala nechávat samotného :wink:

tar tak to jsi na tom uplně stejně jako já...jenže já už tam ten druhý den nedošla, protože se mi v noci rozjel porod...a napříjmu se rozhodli pro císaře. kolik máš odhad?

raada: jasný, že režim a a vlastně všechno taky z velké části závidí na povaze miminka...ale je to i dost o rodičovské důslednosti podle mě. Toník je určitě trochu extrém - je fakt hodný, ale taky to zkoušel, neboj - jenže my jsme v tomhle s manžou dost zajedno. Tak má tvrdou výchovu hned od mala :sweat_smile: :sweat_smile: Ale jasný, že se s ním taky pomazlíme a pomuchlujeme...ale režim prostě u nás musí být :dizzy_face:
4. únor 2010 ve 20:51  • Odpověz
autor
oldri budeš fakt spokojená uvidíš :wink: tak si malého užívej a přeji hodně sil :wink: určitě nám dej po ofi vědět!! :slight_smile:
4. únor 2010 ve 20:54  • Odpověz
Diky Mili, ted jdu balit tasku a vyzehlit kopec plin a oblecenicka, takze dobrou noc a doufam ze se tu brzy zase ukazu, uz s malym doma...
4. únor 2010 ve 21:00  • Odpověz
Ahoj Oldri jsem ráda že je ti fajn a že tedka budeš u Staníka :slight_smile: určitě mě nevadí když si budem psát a já ti budu dávat vědět co je nového a tak :slight_smile: určitě se Staník naučí za chvíli sát a bude přibívat a pak Vás pustí rychle domů :slight_smile: tak na tebe moc myslím a dáme si vědět přes sms :slight_smile:

Tar : taky na tebe moc myslím a zítra taky budu at to máš už rychle za sebou :slight_smile:
4. únor 2010 ve 21:02  • Odpověz
autor
oldri tak at to všechno zvladneš, bude to náročné...tak se drž a přeju vám, at jste brzy doma :wink:
4. únor 2010 ve 21:02  • Odpověz
mili: odhad je 4kg a doktor mi dneska řekl, no uvidíme, ale vzhledem k vaší postavě.... :sweat_smile:
4. únor 2010 ve 21:12  • Odpověz
AHOJTE
TARASA-BUDEME ZAJTRA NA TEBA MYSLIET TO ZVLADNES A OBDIVUJEM TA AKO SI KLUDNA JA BY SOM UZ SILELA :grinning:
4. únor 2010 ve 21:25  • Odpověz
autor
tar tak uvidíš no...já si myslím, že tě rodit normálně nenechají...ale neboj, doktoři to pohlídají :wink: at tak nebo tak, už brzo budeš mítMatýska u sebe :dizzy_face:
4. únor 2010 ve 21:31  • Odpověz
ahojda
nestiham...jak se mate???
4. únor 2010 ve 21:35  • Odpověz
autor
ahoj slkuni dobrý akorát toník má šílenou zácpu po příkrmech...brečí a tlačí a pak vyleze upln ětuhý hovínko :confused: dneska jsem mu koupila švestkovou šťávičku, tak je to trochu lepší..ale uvidíme v noci a ráno. dne skuli tomu nemohlk spát, jak ho bolelo bříško asi :confused: co vy?
4. únor 2010 ve 21:42  • Odpověz
holky díky za podporu, určitě to bude v pohodě... číslo mám uložené na Mili a Saronku, takže se určitě ozvu.
4. únor 2010 ve 22:24  • Odpověz
dobre ranko.
ivance moc gratuluji k Lucince. Hodne zdravicka obema. :dizzy_face: Bylo to rychle.

smar VItejte doma. At te kluci moc nezlobi.

zdezli super budete se stehovat. Moc vam to preju. :slight_smile:

mili Tak zacpu ma Tonicek. To se nekdy stava. jak si streva na novou stravu zvyknou bude zase dobre. :dizzy_face: U ans dobry. Vcera jsme byli na kyclich a Jiricek je ma v poradku. Spadl mi balvan ze srdce. :dizzy_face: Vecer jsem byla na cvicu-na Zumbe-bylo to skvely, radne jsem se vyblbla. :grinning:

tar at ti vse dobre dopadne a tesime se na zpravicku o miminku. :dizzy_face:
5. únor 2010 v 08:09  • Odpověz
SImi to je přesný..pokud dítě křičí jako hodně, tak prostě samo jen tak neusne a je potřeba ho uklidnit tím pochováním... tak to spíte krásně..Sofinka usínala dříve kolem 9-10 na takové to fakt noční spaní před tím si v 7 na hodinku zdřímla a pak až to delší spaní..ted usíná už kolem 8 ale zase kojím kolem 3 a pak k ránu někdy v 6 někdy v 7 - to už vstáváme s manželem..
Oldři to je super, že už budeš s malým a můžeš se s ním pomluchat a tak..drž se brzo napiš jak se vám vede
Mili tohle je super, my jak máme jednu místnost tak ona ví že tam prostě jsme a má pocit klidu ale taky jsem prostě vedle ní ležela na postely než usla a pak ji přenesla..a nějak postupně se to odbouralo..je fakt, že nevydržel večer manžel..pořád ji chodit podávat dudlíka :slight_smile:) no jsme ráda že je to za mnou to šestinedělí a vůbec si ted víc užívám toho jak je Sofinka šikovná a blbneme a tak :slight_smile:) miluje když ji dávám nohy k tělu a počítám pak jakoby přetočím nožky na bok..no může se z toho pominout :slight_smile:)

Taro držím palce.. zvládnete to určo na jedničku...

Mili ty příkrmy..se tedy dávají zač. 6. měsíce..jakože prostě bude jí přesně 6. měsíců a můžu začít??? no s tou zácpou jsou chudinky..tlačí a nejde jim to..to jsme ted měla taky 3 dny.. se snažila a furt nic..
5. únor 2010 v 08:23  • Odpověz
dobre ranko, ja jdu honem pochvalit Natalku, vydrzela mi 7 hod bez jidla a spala 6 hodin v kuse!!!! Poprve!!!! Ja kdyz videla, kolik je hodin, tak jsem tomu nemohla uverit :grinning:
5. únor 2010 v 08:40  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.