• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a těhulky ze snažíme se první měsíc :)

(Zamčená)
13. dubna 2010 
Dobré ránko :slight_smile:

Tak třeba to bude mít Tar dneska za sebou :slight_smile: moc bych jí to přála :slight_smile:

já jdu za chvíli na monitor a potom v doktorovi.

Holky jak dlouho jste musely být na tom monitoru ?????
5. únor 2010 v 09:00  • Odpověz
Ofi kdy..při porodu nebo na kontrolách??
5. únor 2010 v 09:04  • Odpověz
na kontrolách :slight_smile:
jdu poprvé
5. únor 2010 v 09:20  • Odpověz
já byla taky jen jednou..pak jsem už rodila :slight_smile: no byla jsem tam asi 30 min... záleží jak je mimísek vzbuzený a tak..vem si sebou jídlo a pití..tím se totiž probudí když začneš jíst..
5. únor 2010 v 09:24  • Odpověz
Sarinko děkuji moc za radu :slight_smile: uvidíme jak to bude dlouho trvat :slight_smile:
5. únor 2010 v 09:28  • Odpověz
dobrá ráno, spíš dopolko :slight_smile:
Zdeni to je skvělé, začíná se to natahovat a to je dobře, i ty se vyspíš...
Ofi mě točili vždy asi 20 minutek, ¨sestra se vždy kukla a řekla jak dlouho to ještě nechá, podle činnosti když se jí něco nezdálo...ať to dobře dopadne u dr.
5. únor 2010 v 10:20  • Odpověz
holky jak často koupáte mimčo? Mě řekli v porodnici co 3 dny, mají prý mít nějaký přirozený film na kůži, dr. řekla 2-3 dny a já nevím teď mi už přijde že by to chtělo častěji, za prvé sem tam naskočí potnička a za druhé ten zadeček pořád jen otírat ubrouskama mi přijde málo, nebo umýváte i prdelku po přebalení???
5. únor 2010 v 10:34  • Odpověz
autor
ahojky:slight_smile:

bekul my koupeme od porodnice každý den :slight_smile:
5. únor 2010 v 10:36  • Odpověz
ja koupu obden
5. únor 2010 v 10:48  • Odpověz
mili: mě to přijde divný koupat tak málo právě... ale říkala jsem si že věci a rady se stále mění, že to co se dělalo dřív už se nedělá tak nevím no.. nám říkali co 3 dny a vždy převléct do čistého ale mě to malej sem tam počůrá tak ho stejně převlíkám častěji :grinning:
5. únor 2010 v 10:50  • Odpověz
bek: my koupeme taky obden, zezacatku ale taky jen 1 tydne, jak mi tu radila PA
5. únor 2010 v 10:59  • Odpověz
mili: chodis s toinickm plavat?
5. únor 2010 v 10:59  • Odpověz
zdeni: a kdy si to začala zkracovat?
sluni: já fakt nevím teda jeden den čí dva, ale tři je asi moc že jo?
5. únor 2010 v 11:09  • Odpověz
bek: asi tak v mesici, mozna tak, jako je ted tvuj Honzik. Jo, urcite, vim, ze to bylo kolem Silvestra, takze bylo Natalce mesic a tyden.
5. únor 2010 v 11:16  • Odpověz
bekul 3dny se mi zdaji hodne....to musi byt i minku uz neprijemne...ja bych koupala obden. nam to takhle max vyhovuje a koupu takhle i Terezku...teda pokud neni nejak zapocena..ale v lete budu koupat denne.
5. únor 2010 v 11:20  • Odpověz
holky ahojky!já koupu každy den, maly to miluje a nedovedu si představit,že bych ho neumyla každý večer - aspon teda žínkou ten zadeček,ne?já vím, že se teda má obden, ale nám to takto vyhovuje, že máme takový večerní rituál,po něm Jindříšek odpadne a pospí si a pak se nakojíme a usíná až kolem 21:00.Už jsme pochopila, že nemá cenu ho tu nosit a uspávat, že se mu prostě ještě spát nechce:slight_smile: tak si pak po zdřímnutí ještě hraje,pak se napapá a spí. Jinak už jsme vylepšili i kojení a kojím po 2-3 hodinách:slight_smile:

Zdeni,natálka je šikulka.Mi Jindříšek tak dlouho spinká jen to první noční spaní (4-5hodin) a pak už po 3 hodinách.

Dneska Jindrula od rána tlačí a nic z něho nejde, teda neplaká, takže to zácpa nebude, alevidím, že to dnes trápí víc prdolků:slight_smile:

Tar,myslím na tebe!Holky, vám na přijmu dělali váhový odhad?nebo Mili podle čeho se rozhodli pro círaře?mě nikdo nic nedělal a pak byli překvapení, jak velké mimino bylo v tak malém bříšku - porodní asistentka mě dokonce tak málo nastřihla, že jsme se strašně potrhala - no a tlačila jsem víc jak 2 hodky:frowning2: pak mi jenda známá proodní asistentka říkala, že to ta moje špatně odhadla,že to dělá teprve 3 měsíce...ona byla jako superní,ale ten závěr porodu nic moc:slight_smile:

Jinak k plavání: já chci chodit s Jindříškem na to baby plavání,ale nechci ted v těch mrazech, takže počkám na jaro a pak od půl roku už s ním normálně chci chodit plavat do dětského bazénku,je tam teplá voda a kamarádka s malou taky chodila od půl roku a moc se jim to oběma líbilo.
5. únor 2010 v 11:28  • Odpověz
Zdeni,jak ti malá spí? Mi přijde, že má Jindříšek spavou nemoc:slight_smile: on je pořádně vzhůru ráno od těch 9 do 11 a pakk večeru a mezitím furt dříme nebo spí:slight_smile: třeba mi vytuhne po každém kojení. Já jsem dřív chodila ven 2x denně a ted to už ani nestíhám,prootže on vytuhne a tak ho dám do košíku a on tam spí a spí:slight_smile: jak často chodíte s miminkama ven?
5. únor 2010 v 11:33  • Odpověz
autor
zeni plavat nehcodíme, nesmíme kůli té ledvince :unamused: ale v létě budem chodit k našim, mají bazén :wink:

jinak já si taky nedovedu představit, že bych malého nekoupala každý den...pusinku má upatlanou, ručičky strká všudě mžně, občas ublinkne...a navíc to máme jako rituál před usnutím :dizzy_face:

raada mě dělali odhad normálně utz na příjmu....a pro císaře se rozhodli, že to bylo 4,5kg to je na prvorodičku moc. A navíc dokotor nahmatal hlavičku přes břicho a říkal, že se mu zdá, že je tam možná zapřený o kost...měla jsem prý velký převis břicha nebo co. Takže stejně bych asi tlačila marně..aještě by ho to ohrozilo :frowning2: Nakonec měl opravdu hlavičku větší - 36cm obvod, takže by se to bez komplikací zřejmě neobešlo.
5. únor 2010 v 11:37  • Odpověz
autor
raada mě taky Toník spinkal pořád, třba i 20h denně, když byl takhle malinkej...ono se to pak bude prodlužovat ta doba, kd ybude vzůru:slight_smile: Užívej si dokud takhle spí, pak už bue vyžadovat čím dál tím více pozornosti. Mě ted spí Toník už 2x denně, dopoledne v kočárku v garáži odpoledne chodíme ven :wink: Ale ještě nedávno spinkal 3x.
5. únor 2010 v 11:38  • Odpověz
holky za rady vám moc děkuji... začnu s tím.. TA PRDELKA MI VADÍ, MUSÍM TO MÝT
malej už dvě hodiny taky tlačí na prázdno :frowning2:
5. únor 2010 ve 12:01  • Odpověz
Radi, Natalka tedy zadny spavec neni...uz ji mam skoro cely den vzhuru, chce si hrat a na neco koukat, mazlit se atd. usina mi tedy vzdy v kocarku, ale ted se neda vubec jezdit - taje tu snih, je to hrozna tezka cvachtanice, chodniky toho jsou plne.

Jinak co se tyce toho tlaceni - Naty talky rano tlacila, tlacila, tak jsem ji sla prebalit - a ona me zas po dlouhe dobe nahodila od hlavy az k pate, vcetne koupelny, pracky, vseho - a jak se tomu smala! :grinning: :grinning: :grinning: Ona ted "chodi" na velkou kazde rano, kdyz ji rozdelam plinku, do ni se skoro nikdy nevykaka, vzdy ceka, az ji rozbalim - no dnes jsem to nevychytala a pekne to schytala :grinning: :grinning: :grinning:
5. únor 2010 ve 12:05  • Odpověz
beku my koupeme ob den.. o víkendech Sofinka plave ve velké vaně.. je dost sucha a voda ji i dost vysušuje takže ob den..a od 2. měsíce teprve dávám olejíček do vody..před tím jsen ve vodě.. obyčejné..jinak každý den umyju zadek a tak..to jo..
jo holky..23. jdeme nastřelit Sofince naušničky..už bude frajerka :slight_smile:) a od pol. dubna začínám plavat v bazénu :slight_smile:
5. únor 2010 ve 12:05  • Odpověz
autor
já přidávám toníkovi hend od začátku každý den welledu - měsíčkovou koupel :wink: a vyhovuje nám. olejíček od nich ale nic moc nepromastí - používám ted takový zelený babylove z DM a ten si teda nemůžu vynachválit - mažu s tím i prdelku. jinak jak jsme začli příkrmy, tak začal mít červený zadeček:( tak to musím hlídat...

sari na ty příkrmy mrkni na www.kojeni.net tak si stáhni dokument příkrmy - já jedu podle toho. psala to přímo laktační poradkyně :wink:
5. únor 2010 ve 12:10  • Odpověz
Ahojky holky,

Sari, zrovna jsem se chtěla zeptat, kdy se nastřelujou naušničky.. Takže zhruba ve čtvrtém měsíci?

Dneska mám nějaký den blbec, nějaká depka na mě před chvílí vlezla.. Nejradši bych vzala Terezku a manžu a někam odjela.. :confounded: Je to strašný mít tchýni nad hlavou a maminu ob pár baráků..

A včera večer Terezka opět nespala, ale byla hodná, chvíli jsme se mazlily, pak si hrála v hrací postýlce, co máme v obýváku a pak zhruba kolem tý jedenáctý začala klasicky brečet, tak jsem jí přebalila a že půjdeme papat a ona mi u prsu strašně řičela, vůbec se nepřisála, tak jsem jí pochovala, za chvíli znova.. Tak mi pak usnula v náručí a za zhruba půl hoďky se krásně přisála.. To se nám ještě nestalo, tak nevím, co se dělo..
Ráno pak papala normálně, tak nevím.. Teď spinká a pak vyrazíme do kočárku, už se těším, si provětrám hlavu..

A jak jste se bavily o hračkách, tak Terezka si pořád hraje s Emilkou od Lamaze, z tý je fakt hotová.. A pak se jí líbí Tygřík z Medvídka Pů, jinak jí ostatní hračky neberou, ale s Emilkou se pere pořád..
5. únor 2010 ve 12:19  • Odpověz
autor
ahoj reny, to, co Ti Terezka udělal se jmenuje bojkot :sweat_smile: To děti mívají, Toník to měl na konci 3. měsíce- takže uplně stejně jako vy. Volala jsem tehdy laktační poradkyni - byla jsem z toho taky vděšená a ona říkala, že je to uplně normální a že to můž mít více důvodů - nedostala jsi MS? Nezačala jsi brát prášky? Nezměnila jsi parfém nebo sprchový gel? Tohle všechno může mít vlvi. Ale prý nejčastější důvod je to, že prostě mimčům něco přeletí přes nos a dělají scény. Zachovala ses uplně správně - máš prostě prso schovat a za chvíli to zkusit znova. Mě Toník ten den nejedl od půl 11 do půl 6 - pokaždé, když jsme ho přiložila, tak řev :unamused: POradkyně mi říkala, že i kdyby nejedl 24h, tak s evůůůůbec nic nestane :wink: Takže pokud se Ti tohle ještě stane - tak prostě nabízej prso vždycky po chvilce... Já jsem to ještě udělala tak, že jsem u prosu dala Toníkovi dudáčka, kterého teda chtěl a pak jsem udělala šup up, vzala dudáčka a strčila prso :wink: Někdy to zabralo. Celkem se nám bojkot stal asi 4x :slight_smile:
5. únor 2010 ve 12:25  • Odpověz
Reny to mě mrzí s tou depkou.. no asi by to mohlo pomoct na víkend někam odjet a užít si klidu...
jinak co se naušniček týká tak mi pediatr řekl, že je lepší po první dávce Hexi..tu máme za sebou..tak jsem volala tam kde nastřelujou..nechci klasické píchání do uší..a tam mi řekli, že je lepší kolem 4. měsíce.. takže dám nastřelovací a za měsíc pak dostane klasické pomněnky..se fatk těším že to bude už oficiální holčička..
jinak mě občas Sofinka taky křičí u prsa..bud že nemůže kadit, nebo si potřebuje odříhnout nebo je líná sát..

jo a hračky u nás asi jako od měsíce vede Ijáček a Panenka.. ty uplně zbožnuje..má je jen v postýlce..jen co ji je dám vedle sebe..tak si je oba chytí a přitiskne k obličeji a mazlí se s nima.. a na hrací dec má ráda takové chrastítko jakože kroužek a vtom jsou kuličky..dobře sejí to chytá a pak obyč chrastítko co bylo asi i za nás se srdíčkama..no a pak šahá na vše co je kolem ní :slight_smile:)
5. únor 2010 ve 12:27  • Odpověz
autor
...jo a ještě říkala, že nejlépe děti spolupracují u kojení v noci - takže se prý nemám bát, že by se v noci nenajedl :grinning: Bojkoty většinou dělají přes den - nám se to teda jednou stalo i v noci, ale to spíš bylo tím, že jsme ho omylem vzbudila :sweat_smile: :sweat_smile: A ještě jsem si vzpomněla, ž to můžou dělat i na jedno prso - že jedno Ti bojkotuje a druhý normálně chce :wink: Jsou pěkně vyčůraný, dětičky :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
5. únor 2010 ve 12:28  • Odpověz
autor
...a z hraček u nás taky vede Lvíček od Lamazze :dizzy_face: Pěkně se s ním pere :grinning:
5. únor 2010 ve 12:29  • Odpověz
ahoj holky, tak jsem doma.... rozhodlo se sice pro císaře, ale mají dost plno, takže nástup mám v neděli večer a císař je naplánovaný na středu... dokonce mě chtěl vidět i primář, asi jsem nějaký atyp nebo co :grinning:
5. únor 2010 ve 12:32  • Odpověz
mili tak mě weleda vyhovuje alen zadeček mě moc trápí.. má ho zarudlý a s pupínky, a to kojím
5. únor 2010 ve 12:33  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.