• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a těhulky ze snažíme se první měsíc :)

(Zamčená)
13. dubna 2010 
Holky jste zlatíčka :slight_smile: děkuji za rady :slight_smile: už to mám napsané a zítra půjdu koupit :slight_smile:at aspon něco máme a potom poznám co nám bude vyhovovat :slight_smile:

Sluni mám 85 D ale asi si ještě jednu pro jistotu koupím :slight_smile:
8. únor 2010 ve 14:39  • Odpověz
autor
sari gratulace ke zkoušce!!! pan profesor je trochu šprýmař co... :grinning: :grinning: :grinning:

ofi já mám 2 kojo podprdy a obě jsem využila..Ted už ale dlouho nosím normální a dělám to jako Šárka - vytáhnu triko a kojím :wink: Jinak co jsem dokupovala....teď mě nic nenapadá. Asi Sab Simplex, ten jsem neměla. Jo a hlavně si kup dost vložek pro sebe...těch jsem spotřebovala fakt mraky... :confused:
8. únor 2010 v 15:37  • Odpověz
já nevím Ofi ale spíše bych počkala jak moc se ti prsa nalejou.já si koupila o 2 čísla větší a pořád mi ta podprda velká je...a prsa se mi nezvětšily oproti těhu..mám pořád stejnou velikost jako jsem měla v těhu a to je o 1 větší než před otěhotněním...a kojím pořád a kostice mi vůbec nevadí oni prodávají i kosticové kojící podprdy.. kup si takové ta jakoby lambady nebo jak se tomu říká měla jsem 2 v porodnici..

Mili dííky, no pobavi mě :slight_smile:)

jinak souhlas s Mili vložky jsou potřeba..já poslala manžela a jednou mi donesl intimky.. :slight_smile:) a podruhé prý ty kvalitní z reklamy co jsou dobrý drážky--- koupil alwaysky..jenže já v té době musela použivat jen takové ty laciné tlusté trochu jako ty porodní.. abych tam měla měkko :slight_smile:))
8. únor 2010 v 16:17  • Odpověz
Ahoj holky,
díky za pochvalu fotek

Taky se už těším na příkrmy, doufám že Nikče pojedou lépe než mlíčko :sweat_smile:

Sari gratulace k zk, si fakt dobrá

Radi, já na laclíku už nakupuju dlouho a mají tam krásné věci, jen už to nemám kam doma dávat :grinning: , dávají tam nové věci vždy v po a čt, tak se mi hned lépe vstává :grinning:

Letím ven, potom vás dočtu :wink:
8. únor 2010 v 16:17  • Odpověz
hurááá můžu kojit déle do konce dubna prej a pak se uvidí už sem se bála že mi to na neurologii dneškem utnou jupíííí, jeee vás než zase dočtu... uf
8. únor 2010 v 16:45  • Odpověz
ahojte tak ja som tiez dnes este pochodila po nakupoch a dufam ze mame vsetko no uvidime ked tak tak dokupime
a podprsenky??ziadnu som si nekupila uvidim ako sa mi naleju prsia a ked tak chvilku vydrzim v normalnej a zajdem si kupit to nechavam na poslednu chvilku
sari-gratulujeeeeemm klobuk dole takto to zvladat :slight_smile:
bekulko-tak to je supeer dneska same dobre spravy
ja som dnes unavena jak kun
8. únor 2010 v 17:03  • Odpověz
bekul: super, tak to mas urcite radost :slight_smile:

sary, ofi: jinak mne se teda prsa po porodu jeste zvetsily, koupila jsem si v tehu kojici podprsenku 90E (mela jsem 80D) a je mi fakt docela natesno. ale do toho fakt nevlezes, kazdemu to telo reaguje jinak.

my byli prave v novem byte a dnes podepisujeme smlouvu a zaciname kupovat zarizeni...hurrrraaaa. Majiteli jsme dnes ukazali, co tam chceme vsechno udelat a on nas v tom dokonce financne podpori, tudiz jsme nadseni...a ja uz muzu Natalce objdenat dekorace Disney Princess, ktere jsem dnes objevila, ty jsou samozrejme dulezitejsi nez nejake barvy a naradi :grinning:
8. únor 2010 v 17:12  • Odpověz
bekulko to je super.. Honzíkovi už bude dost na příkrmy a pak uvidíš bud nasadíte nutrilon nebo ne...

Mono kamarádce se prsa zvětšili fakt o 2 velikosti a mě vůbec..takže záleží no. uvidíš..
jinak děkuju ale není k čemu gratolovat ještě jsem zimní semestr neuzavřela hihi :slight_smile:)
8. únor 2010 v 17:12  • Odpověz
tak jsem vás dočetla, pěkná fuška, no bohužel už ani nevím co jsem komu chtěla napsat :sweat_smile:
ale jste všichni moc šikovní jak čtu fakt super..
zdeni díky, četla jsem jak Natálka krásně spí v noci fakt super kéžby to tak brzo bylo i u nás ale já si nestěžuju 2x za noc nic není... :slight_smile:
šári jj jsem ráda přeci jen tu imunitu mu aspoň nějakou nabídnu, teď v noci dělat umělotinu v tý kose no to se ani z postele nechce, zaplať bože za prso hi hi hi
8. únor 2010 v 17:26  • Odpověz
Bekul, mluvíš mi z duše, taky jsme ráda, že si zelaezu s mimušem pod teplou peřinu a nemusím v kuchyni v noci něco kutit:slight_smile: jinak my vstáváme 2-3x za noc, tak v 12, ve 3 a v 6 a pak spinkáme do 7:30, někdy do 9. ale jsem nějaká unavená a těším se na příští týden, dojede babi a děda z SK a budou tu 5 dní a já budu mít veget:slight_smile::slight_smile::slight_smile:

Jo holky máme příští středu vítání, jak se tam chodí oblečení? manželé v obleku??? vůbec netuším...
8. únor 2010 v 17:40  • Odpověz
radi, tak to si prima odpocines:slight_smile:

Nam taky na vikend zas dojedou babca s dedou...ale makat na nasem novem byte, pohodicku ted mit rozhodne tak mesice nebudeme...ale tesim se, jak si to v novem bytecku zvelebime :dizzy_face:
8. únor 2010 v 17:42  • Odpověz
jeee, radi, prima fotecka v albicku :dizzy_face: ten kocarek mam taky jeste u nasich po mamce :wink:
8. únor 2010 v 17:43  • Odpověz
radi to já moc neumím, malého pořád hlídám a neuvolním se abych ho dala jiným, mamka mi chce pomoct is žehlením a i to si udělám vždy než přijde nějak mi to nejde, chci vše zvládnout ale někdy sem taky unavená ale další noic to většinou zas doženu, jistě se ti to krmení natáhne, kdo ví co pak čeká mě hi hi znáš to první vyhrání z kapsy vyhání... jooo teplý pelíšek v noci rozespalaá to je paráda, jen kdybych nemusela vylízat kvůli přebalení heh ale to jde to už se rozkoukám aspoň u kojení pak neusínám taky :slight_smile: jistě to bude fajn když tamj budeš mít rodinu...
Ofi s tou podprdou - já si koupila na začátku 9. měsíce a prsa byly o číslo větší než normálně a paní říkala to se vám nalije a bude to pak malé a já že v klidu a taky že jo, nalili se ale taky se podprda vytahala jako prase že jak to má ten elastan tak to povolí přeci jen to nosíš pořád a pořáda to zapínát a odepínat atd. no uvidíš...
8. únor 2010 v 17:47  • Odpověz
před chvíli odešli kamarádi co mají 5 měsíčního chlapečka no sranda byla :slight_smile: je to smíšek

mě se prsa zvětšili tak ve 4 měsíci a o 2 čísla takže nevím jak se zvětší ještě kojením :slight_smile: tak si možná nechám zatím tu jednu a pak dokoupím :slight_smile:

Zdeni : zařizování bytu bude sranda :slight_smile: mě to taky moc baví :slight_smile:budete to mít super :slight_smile:
8. únor 2010 v 17:56  • Odpověz
tak jsme dneska byli na poradně a Honzík krásně přibírá, už má 3,13 kg :slight_smile: :slight_smile: a jinak vše v pořádku

ofi já si koupila jednu kojící podprdu o číslo větší a pak po porod jsem si koupila ještě jednu tu samou protože mi seděla, nechtěla jsem si ji koupit a pak třeba nenosit :slight_smile:
8. únor 2010 v 17:59  • Odpověz
Ofi já mám jen jednu ale jestli už řešíš druhou tak to si fakt kup až po porodu není kam spěchat...
smar to je fajn že ti hezky přibírá...
8. únor 2010 v 18:03  • Odpověz
bekul mám radost :slight_smile: od středy přibral 350g :slight_smile: :slight_smile:

ted mi oba spí a mě se chce taky ale nejdu, jak si lehnu na necelou hodku tak si pak přijdu ještě víc rozespaná než předtím

zdez to zařizování budete mít super :slight_smile:, mě to čeká až v létě a taky už přemýšlím nad dětským pokojem-barevně už ho mám vymyšlený :grinning: :grinning: :grinning:

holky kdy jste v tomhle počasí začli chodit ven?
8. únor 2010 v 18:07  • Odpověz
zdeni: tohle zařizování je skvělý taky mě to moc bavilo...
smar to znám to vydrž o to víc tuhá budeš pak :sweat_smile:
může se do mínus 5 ale já jdu tak do mínus 3 pokud to není nutné jinak, jak je víc tak ho oblíknu a nechám v ložnici s otevřeným oknem bych to fakt neriskovala, kámoška má dvou měsíční holčičku a už měli zánět průdušek :frowning2:
8. únor 2010 v 18:13  • Odpověz
bekul jo já vím že se může do -5, dr. to dneska doporučoval a já už bych taky šla třeba na hodku přes poledne ale manža o tom nechce ani slyšet.s tomem jsem chodila ven celou zimu, nebyli jsme venku asi 2x a nebyl nemocný (jen dvakrát nebo třikrát měl rýmu a to jsme zvládli odsávačkou a sprejem z mořské vody, žádné kapky nic)
8. únor 2010 v 18:15  • Odpověz
smar venku jim to prospívá právě, proč o tom nechce slyšet? mě řekla dr. min., týden ne a pak už můžu i tak jsme byli doma asi 3 týdny jen pro to že byl nedonošený ale kolem měsíce už chodíme když to jde.. navíc si nakoupím aspoň sama.. manža nikdy nechápe co chci :grinning:
8. únor 2010 v 18:24  • Odpověz
bekul protože se o něj strašně bojí, že je tam zima a už malý ale chci jít, nemá cenu být doma to je podle mě horší než být dlouho doma a jít pak ven jak je teplo, dítě nemá kde získat imunitu. Jak jsem chodila se svým bývalým tak jeho mamka si ve 40pořídila dítě-malý je listopadový a ven s ním šla až někdy v květnu a hned byl nemocný tak zas byli dlouho doma, prý je mu doma nejlíp. skleníčkovou kytičku z něj nechci
8. únor 2010 v 18:34  • Odpověz
smar: cože?? půl roku doma? ježiš!!! no to ne ale tvůj má jen týden je fakt že chvilku počkat můžeš za týden už ty mrazy nebudou a uvidíš jak si to užijete....
8. únor 2010 v 18:38  • Odpověz
bekul jo ona zastávala názor že malému je nejlíp doma :frowning2: :frowning2:, uvidím jaké bude počasí. Mě chybí procházky z Tomáškem, ted chodí s tatínkem a my s Honzíkem jsme doma
8. únor 2010 v 18:40  • Odpověz
Ahojky holky omlouvám se, že vás zanedbávám. Než bás dočtu tak zapomínám co jsem chtěla napsat.

Popíšu Vám alespoň svůj porod, předem se omlouvám za román, a za možná trošku zkreslené informace, nějak si to už moc nepamatuju. :slight_smile:
Jak jsem přijela do porodnice na monitoru byly kontrakce a doktor říkal že už se něco děje, čípek se spotřeboval a začla jsem se otevírat dali mě na pokoj pak jsem absolvovala zátěžový test a chodila jsem co 2 hodiny na kontrolu, pak mi doktor řekl že v 17 hod na další kontrole a monitoru mě už bude kontrolovat moje doktorka která má noční a určitě se postará o uspíšení
odvedli mě na pokoj a pak jsem šla na zátěžový test – připojili mě na monitor a pak mi napíchli oxitoxin aby zjistili jak na kontrakce reaguje mimi

no jak jsem byla na monitoru v těch 17 hodin připadalo mi že se kontrakce ustupují, tak jsem si říkala dobře budeme rodit zítra na vyvolávačku ale nedokázala jsem si to představit protože jsem předchozí noc skoro nespala a po celém dnu jsem byla unavená, přišla doktorka z překvapeným výrazem jakto že ještě nevozím malou v kočárku, hodlám přenášet až do velikonoc a já ji řekla že dva roky jako slonice
tak mě vyšetřila a říkala tak si zajděte pro věci a zavolejte manžela, dáme vám roztok a uvidíme, došla jsem si pro věci, převlákla jsem se a šla do koupelny kde mi sestřička dala injekci na povzbuzení otevírání porodních cest a dostala jsem klistýr, strávila jsem tam půl hodiny na záchodě a jen co jsem se osprchovala začaly být kontrakce silnější tak co 7 minut, pak jsem šla na porodní sál, bylo něco před 6 hodinu, střídavě jsem chodila do sprchy, snažila se odpočívat, vyšetřovali mě otvírala jsem se, praskli mi vodu, pak už jsem ani nesledovala hodiny jak to postupuje, prodýchavala jsem s kontrakce, vojta masíroval přidržoval, dával mi napít když jsem byla na monitoru a kontrakce sílily
pak se mi podařilo pozvracet celé umyvadlo nestihla jsem to do záchodu, a když už jsem nemohla vydržet ve vaně jenom jsem ležela na lůžku a prodýchávala kontrakce, sestra mě pomáhala s brankou a pak přišla už doktorka a začalo se tlačit, jenže já špatně dýchala a tak se to prodlužovala a malá nemohla jít ven, takže mě nastřihli, a doktorka mi začala tlačit loktem do břicha abychom malé pomohli, protože jsem už nemohla, přestala jsem spolupracovat, Vojta byl skvělý, mačkala jsem mu ruce, pak už dokonce i doktorka nemohla tak přišel primář a jednou zatlačil a malá byla venku. Ten pocit byl úžasný jak jsem ji měla na hrudi, a plakala, všechno jsem zapomněla a už si to moc nepamatuju. Pak mě šili museli zašít tři vrstvy byl to mazec a potom jsem zase trošku zvracela.
Po dvou hodinách když mě pak odváželi na pokoj, Vojta šel domů a malou chudáčka tam nechali ležet a měla si pro ni přijít dětská sestra to byl nejhorší pocit.
Pak mě akorát chodila kontrolovat sestra a pomáhala mi do sprchy.

Pokusím se vás dočíst.
8. únor 2010 v 18:42  • Odpověz
BARU NO HLANĚ ŽE TO MÁŠ ZA SEBOU...... :sweat_smile:
8. únor 2010 v 18:53  • Odpověz
Barusko :slight_smile:
jsi šikula že to máš za sebou byla to dlouhá cesta, ale na konci je to nejdůležitější :slight_smile:
8. únor 2010 v 19:12  • Odpověz
Holky díky, rozepsáno to vypadá na dlouhý porod ale ve skutečnosti to bylo asi od 18h do 23:45.

TEĎ BUDOU GRATULACE!!!

Gratuluji Ivušce k Lucince, je super že už to máte za sebou. Užívejte si mimíska.

Gratuluji Tar k Matýskovi, fajn že jste to zvládli :slight_smile:

Zdeničko gratuluji k bytečku. Určitě to zvládnete.
8. únor 2010 v 19:28  • Odpověz
Čau holky, tak jsem vás dnes dočetla a už nevím na co jsem chtěla reagovat...ale pamatuju si
zabarvovací lžička - to je super :slight_smile: ,
potom Sima -malá krásně roste,
kojící podsprsenky - dnes jsem si koupila v Tchibu ve slevě za 199Kč z 499Kč, je trošku větší, tak snad bude ok, no a Baruska porod - hlavně, že je malá už u tebe, taky mám ale strach z toho, že prostě přestanu spolupracovat únavou. Zvracení mě možná taky čeká, už teď vylzu schody doma a chce se mě zvracet, po sexu zvracet atd. prostě při zátěži...a taky mám strach z omdlívání, měla jsem vždycky děsně bolestivou MS a kolikrát z toho prostě omdlela a to by teda u porodu nebylo moc dobrý :sweat_smile: ale zas si říkám, že bych jistě nebyla jediná a kdyžtak mě nějak proberou. Ještě jsem měla starch jestli můžu rodit s čočkama a už vím, že můžu :grinning:
8. únor 2010 ve 21:54  • Odpověz
autor
ahoj holky, tak toník má 8280g a 68cm :grinning: u dr. vše ok, chválila nás, že už se obrací na obě strany, na bříško ai n azáda, že sedí bez opory (ale ještě si sám nesedne), že se pomalinku začíná plazit z aračkama..prostě vše je tak, jak má být, takj mám radost - je to náš kluk šikovnej :dizzy_face:

barush tvůj porod...muselo to být náročné...ale měls jsi to zase celkem rychle za sebou :wink: a hlavně všechno dobe dopadlo a Sárinku už máš v náručí. A jak kojení? vše ok??

iva na ty čočky jenom bacha, kdybys náhodou musela na císaře, musíš jim to říct a musela bys je vyndat. mě se ptali asi 5x jestli je opravdu nemám...
8. únor 2010 ve 22:00  • Odpověz
mam dotaz tomík měl v noci 38,8,tak jsem mu dala zábaly a čípek,tak se nám to podařilo srazit na 37,7,ale tedka ráno zas 38,2,může to být třeba tím,že mu poroste zoubek,sice tam nic nevidím v pusince,ale nic jiného mě nenapadá,nemohl mi nikde nastydnout na to si dávám bacha
9. únor 2010 v 07:52  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.