• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a těhulky ze snažíme se první měsíc :)

(Zamčená)
13. dubna 2010 
Ahoj Ivulko od včera jsem na tebe myslela a říkala si že se za náma asi brzy stavíš :slight_smile:

Lucinka je krásná :slight_smile: kukadla má nádherný :slight_smile: jak budeš mít čas tak napíšeš více :slight_smile:

Smar. no toho šití se docela bojím, ale co už :wink: nic proti tomu asi nenadělám :frowning2: musím to vydržet jako vy všechny :slight_smile:
9. únor 2010 v 11:21  • Odpověz
Ivčo malá je krásna a zdá se mě, že je ti dost podobná :slight_smile: :dizzy_face:

Holky mám ještě dotaz k pohybům?? Cítili jste ten pohybeček třeba jen jednou za den nebo tak? Mě se třeba zdá, že něco cítím jeden den trošku a pak klidně den dva nic...je to normální?
9. únor 2010 v 11:27  • Odpověz
Všimla jsem si, že Ivanka vložila fotky Lucinky do alba... Ivi, malá je taková krásná pusinka a taky mi přijde, že je podobná na tebe. :wink: :dizzy_face:

ivanau, já jsem to měla stejně tak. :wink: Dva dny klídeček a pak zas třeba kopinká jeden den hodně. Teď spíš necejtím kopanečky, ale pohyby, jak se tam vrtí... :grinning:

ofi, já se taky začínám bát... asi je to normální :wink: Právě proto jsem se tu nedávno ptala, jestli někdo nemá zkušenosti s tím epi-nem, ale nikdo neodpověděl, takže asi nemá... to by mělo právě hráz jakoby zvětšit, aby nemuselo dojít k nastřižení... jenže v mnoha případech stejně dojde, takže jsem se na to vybodla a kupovat to nebudu. :unamused:
9. únor 2010 v 11:37  • Odpověz
Ofi v klidu,nástřih nebolí, puštění vody nebolí, ani nevíš, že to dělají. A porod placenty teda takynebolí,ze mě tu placentu normálně vytáhli za pupeční šňůru, ani jsem netlačila...

Teda píšu to víc jak hodinu:slight_smile::slight_smile::slight_smile: asi už je řeč o něčem jiném,co?:slight_smile:
9. únor 2010 v 11:37  • Odpověz
ivi, Lucinka je teda kus ženský a je krásná :slight_smile:
ivanau, taky jsem to tak měla, kolem toho 20tt jsem ji taky cítila třeba 1 za den a nějaký den nic, neboj, za chvíli to budou už čutance :wink:
9. únor 2010 v 11:38  • Odpověz
Ok holky díky, se mě trochu ulevilo, člověk nemá jinou kontrolu než ten pohybeček a to ještě nevím jetli to pohyb je :sweat_smile: :slight_smile:
9. únor 2010 v 11:42  • Odpověz
Anoli,máš krásné bříško.Jinak co já vím, tak tady nikdo EPi neměl, nebo se nepochlubil se zkušenosma:slight_smile: ale je tu na koníkovi o tom diskuze, je zajímavá,když jsme byla těhu, tak jsme ji kdysi prošítala, ale pak se mi za to nechtělo dávat tolik peněz:slight_smile:

Holky, normálně jsme vděčná za tu knízku Nejstastnější miminko...je tam tolik super tipů, jak na ty naše mimuša...aleje to jen do 3 měsíců, takže kdo máte starší sviště, tak existuje i Nejštastnější batole. Kamarádka to ted objednala a pak mi to pujčí, tak pak dám reference:slight_smile:

Jinak Jindrula včera spal od 19 do 2 (7 hodin v kuse,to se mu ještě nepovedlo:slight_smile: ale bylo to tím, že jsem ho nakojila a nehcala u nás v posteli a chvilku si s ním schrupla, on pořád otvíral očka, jestli tam není sám a spal dál a pak usnul uplně... no a taky včera moc přes den nespal.On má dny, kdy spí třeba přes den v kuse a pak večer očiska dokořán,úsměv od ucha k uchu a my s manželem už ležíme a on se houpe v autosedačce :grinning: :grinning: :grinning: No ale rozhodla jsem se, že už si uděláme nějaký režim, jenže...on pravidelně ráno v 7:30 papá, někdxyuž vstáváme a někdyještě spí do 9 apak je ten den uplně jiný...máte to někdo taky tak?
9. únor 2010 v 11:49  • Odpověz
ivi, neboj, za pár týdnů už ucítíš pořádný kopance a pak i pohyby, jak se vrtí... je to hezký, ale někdy to i zabolí. To ten náš miláček dneska asi nacvičuje na spartakiádu, protože se mi bříško vlní z jedné strany na druhou o 106! :grinning:
9. únor 2010 v 11:50  • Odpověz
Holky jste zlatý. No kus ženský to teda je, ale podoba je na tatínka. Mamka říká, že ze mě to nemá vůbec nic. Ale mě z profilu připomíná můj nosík (i když teď už ho mám o hooodně větší :sweat_smile: ). Ale po tatínkovi má takový poznávací znamení, je to děsně rozkošný - má levý ouško víc odstátý a víc nahoru, jako tatínek! :grinning:

Kojení už celkem jde. Vlastně to šlo už od večera po porodu, do tý doby malá odpočívala. Pak jsem se hezky rozkojila. Prsa mě nebolí, jen bradavky jsou citlivý, ale to je normální. Ze začátku do dost bolelo a teď už to spíš jen tahá, bolí jen první přisátí. Jinak kojím přes klobouček. Sice mě štve ta manipulace, ale je to fajn. Nevím, jestli to mám zkoušet i bez.

Malá ze začátku papala jak se jí hodilo, dodržovali jsme 10 + 10 minut, než jsme se rozkojily. Teď se mi daří držet 3 hodiny odluka, většinou ji teda i pomalinku budím, ale stejně vypadá, že by to vydržela tak tak ještě nějakou čtvrthodinku. Pije hezky, ale asi i dost. Moc nebrká, neblinká vůbec, ale teď sem tam má z toho škytavku. A to neloká rychle, dělá pěkný dlouhý tahy. Dokonce za noc ani neplakala, jen ukňourla. Zjistila jsem, že je lepší ji pomalu probrat, procvičit bříško, trochu se vyprdí a vykaká, pak nakojím a pak je klidná a přebaluju. Pak spinká, i když sem tam se tam kroutí a vydává všelijaký zvuky. Vždy se bojím, jestli jí nebolí bříško. Ale jinak to takhle fakt funguje dobře. Jen jednou za den, ať je to v noci nebo kdykoliv, není to daný, má takovej kolaps, že se moc kroutí, nechce ani pít, ani spát, prďět jí nejde a tak. Ale asi je to bříško že?

A fenyklovej čaj je na prdíky? Já si ho koupila už v těhu, ale teď si nejsem jistá, jestli je to fakt na to.

A co Tar?! Myslela jsem na ni snad nejvíc než na vás všechny, protože už jsem věděla, "o čem je řeč"....

Porod:
V den termínu (no měla jsem v průkazce napsáno 4.2., pak mi to změnili na 3.2., ale už nepřepsali - ale počítali dny k tomu 3.), tedy toho 3. mi kolem osmý večer začala odcházet voda. Po devátý jsme vyrazili do porodky, manžel mě vezl a jela i ségra, byla tu z Prahy a prostě musela se mnou. Tak mě vzali na příjem a prý se ještě ani neotevírám :confounded: . Doktor mě prošťourak a praskl zbytek vody, bolelo to dost, pak i zátku nějak žťourali nebo co. Když jsem řekla, že je to fakt na dlouho, ani stahy jsem neměla, jen bolení na MS, manžela se ségrou jsem poslala domů - čekali na chodbě. Pak to v půl 10 začalo fest. Každou chvíli se ve mě sestra šťourala a pořád mě říkala, že nic moc se neděje. Počítala jsem minuty.... Nevěděla jsem, jak dýchat, spíš se mi chtělo hrozně křičet, škrábat se po zdi nebo já nevím co, bylo to hrozný, návaly, zvracela jsem, že jsem nemohla ani chodit, byla jsem vyčerpaná. V půl 3 mi sestra řekla, ať zavolám pro manžela. Ten dojel, no samozřejmě i s mojí ségrou a mamkou - no co ty tam chtěli na chodbě dělat, nevím. Manžel byl u mě a tu poslední hodinu mi asistoval. Zvonek na sestru byl asi 2m od postele, to bych se už nezvedla. Byla jsem na monitoru a cítila hroznej tlak na velkou, hroznou bolest, jak kdybych se měla dole roztrhnout. Sestra přiběhla a prý ještě netlačte nebo se potrháte. Poprvý jsem to ustála. Jak to přišlo znova, už jsem byla histerická a křičela, ať okamžitě manžel zavolá sestru. Ta přišla a už chystala sál. Nastavila mi lůžko, přišla ještě jedna sestra a už jsem měla tlačit. Byly to myslím 4 zatlačení, nevím kolik bylo, ale bylo to asi 20 minut a malá byla venku. Jinak při tom tlačení jsem teda úlevu jako Ráďa necítila, bolelo to moc, museli mě nastřihnout, malá měla velkou hlavu. Pak přišel mudr. a šil mě. Takže mě odrodili sestry. No a pak mi bylo fajn, manžel se mnou a malou zůstal asi 2 hodiny někde v kumbále, dost se rozrodilo, tak jsme neměli ani pokoj. Malou jsem ani pořádně neviděla, ležela u tatínka, ale já byla klidná, že je venku a v pořádku a nevadilo mi to. Manžel mi měnil vložky a mísu, pak mě odvezli na šestinedělí a já musela na wc, jinak jsem se nemohla vyčůrat. Pak jsem šla i do sprchy, celou dobu jsem byla sama. Manžel pak jel domů. No šití bolelo trochu, prášky jsem si nato nebrala. Tak to je asi tak všechno... no nic novýho že... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
9. únor 2010 v 11:59  • Odpověz
Ahojky holky, malou jsem nakojila, jsem tu na skok za vámi.
Ivil Lucinka je nádherná takový kus ženské :slight_smile: jako naše malá :slight_smile: fotečky krásné.

Ofinko, nechci fakt strašit ale mě nástřih teda neskutečně bolel to je jediné co si vybavuji a teď jak se hojí šití tak se mi to často vybavuje. U šití jsem občas cítila jak píchli ale to jsem měla malou v náručí takže v pohodě. A placentu si ani nevzpomínám kdy šla ven. :slight_smile: Prostě každý porod je jiný. Je to individuální ale jak psala Lenousek, jsem taky velká posera hlavně co se týče jakékoliv bolesti ale když to začne už s tím nic neuděláš a pak už to musíš vydržet abys měla mimi co nejdříve u sebe.

Zdeničko opravdu to mimi stojí za to a klidně si střihnu další porod :slight_smile: ale za delší dobu. :slight_smile:

Mili, kojení je v pohodě, v porodnici mi malou párkrát dokrmili protože to jsem ještě neměla moc mlíčka, v noci jak se malá probudí kojím co 2 hodiny, spí s náma v posteli protože kojím v leže i u toho usnu, přes den spí delé takže kojíme co 3 ale jednou dokonce i co 4 h ale pak ty večery jsou horší to je schopná být u prsa i dvě hodiny a pak se probudit po 10 minutách co leží v postýlce a zase plakat že má hlad, zatím jsem nezkušená takže nevím co jí trápí. Včera už jsem ji nechala vyplakat ale ani to nepomohlo. Snad se to co nejdříve upraví.
9. únor 2010 ve 12:08  • Odpověz
Ivi taky kojím přes klobouček a ani bez užbych nezkoušela než jsem ho měla tak mi bradavky strašně trpěly.
Porod každá z nás měla jiný ale výsledek je zaručen a stojí za to.

Škytavku máme tak nejméně jednou za den, blinká občas, v porodnici mi radili ať ji při kojení budím, protože ze začátku krásně tahá jenže pak u toho i usíná . Je trošku flegmatická. Manžel říká že po mně.
9. únor 2010 ve 12:19  • Odpověz
baru, u takovým mimineček vyplakání nepomáhá, zkoušela jsme a vydržela asi 3 minuty :grinning: - v rychlosti co radí v té knížce,co ted čtu:
1. pořádně zavinout - hlavně ručičky podél těla,aby je nelekaly pohyby ručiček a nožiček.
2. Houpat nebo kolíbat,na bříšku nebo na boku,pokud ji vadí na zádech
3. hlasitě dělat pšššššššššššššššššššššššš nebo pustit vodu(pomáhalo u nás:slight_smile: vysavač, fén,...
4. Dát prso, prst nebo dudel

Jsou to návaly neutišitelného pláče, ale fakt to pomáhá, teda Jindříšek se nechal vždycky utišit, vpodstatě jsem všecj´hny tyto zásady dodržovala, ale když je všecky spojíš,úspěch je zaručen:slight_smile:ale fakt doporučuju si tu knížku přečíst.

Jinak je tam super tip - jindříškovi pořád vypadával dudlík a tam radili, že mu ho nemám držet, ale právě mírným tlakem vytahovat z pusenky, on mi ho nebude chtít dát a naučí se ho pevně držet :grinning: :grinning: :grinning:
9. únor 2010 ve 12:41  • Odpověz
Jé holky to je super, takový nával mimineček malučkatých, je to krása!!! Holky, hlavně je v klidu chovejte, vidím to u Jindříška, že takové miminka nerozmazlíte, jen je uklidníte a on čím je větší,tím se dokáže zabavit a uklidnit sám, už si povídá, sám se houpe v autosedačce:slight_smile: žužlá si ručku, ale ty vaše berušky malé to ještě neumí, tak si je užívejte,ono to uteče a pak se s náma ani nebudou chtít pomazlit:slight_smile::slight_smile:
9. únor 2010 ve 12:44  • Odpověz
Raduško děkuji za užitečné rady, já jsem začala dávat dudel už v porodnici protože než by mi měla malá pořád dudat prso tak mi to schválily i dětské sestřičky. Jenže malá s ním neumí takže když už jí ho dávám, leží na bočku tak jak má plínu trošku ji sroluju a ona zabraňuje aby malé dudlík vypadl ale když chce tak si ho v táhne zase do pusinky.
9. únor 2010 ve 12:45  • Odpověz
Ivy, Lucinka je rozkosna! Mne taky na prvni pohled prisla cela maminka. A jaky ma cerny vlasky, nas Arthurek mel uplne blondatou hlavicku :slight_smile:
Ivanau, ja az do konce nekdy necitila pohyby treba cely den. Malej byl proste lenoch, mel dny, kdy se skoro nehybal.
My teda dudel nedavame, nesmim, manzel je zasadne proti. Nekdy ma proste az moc vyhraneny nazory.
Holky, kdy maji miminka uz skutecnou barvu oci. Kdy se zmeni z miminkovske modre?
9. únor 2010 ve 13:11  • Odpověz
radi, děkuju :wink: Já si právě taky říkám, jestli vůbec k něčemu to epi-no je, když tě pak třeba stejně nastřihnou... a drahý to je dost, i proto jsem to zavrhla. Říkám si, že to zvládla většina mamin bez něj, tak to musím zvládnout taky. :wink:

Ivi, teda ten popis porodu mě u každýho tak vyděsí... :unamused: Já vím, že to musím zvládnout, že mi nic jinýho nezbývá, ale stejně, když to čtu, tak vždycky nevěřím, co se s člověkem děje a tak...
9. únor 2010 ve 13:18  • Odpověz
raadi, mně ta knížka hrozně pomohla, hlavně psychicky, Nikolka totiž koliky měla a já z toho byla fakt zoufalá, hlavně člověk si to vyčítá, že brečí, že je nespokojená a já ji neumím utišit, přišla jsem si jako hrozná matka a absolutně bezradná, fakt hrozný pocit.
Taky si myslím, že pokud to dítě není kliďas od narození ( některé děti totiž opravdu jsou ), tak je nemá smysl nechat vyřvat, nemají z toho ještě žádný rozum, mají takový svůj svět ještě a hlavně ze své zkušenosti vím, že vydrží plakat klidně 3h v kuse a to jsme ji nosili a vše možné. V postýlce bych ji teda brečet 3h nenechala :confused:
Teď už je to něco jiného, kolem toho 3 měs už vnímají, umějí se chvíli zabavit atd, už to jsou takový malí človíčkové a věřím,že to bude lepší a lepší. No ale jako je každý dospělý jiný, tak i děti a holt s některými je víc práce a víc zlobí, brečí atd
9. únor 2010 ve 13:20  • Odpověz
ivanko : téda a já myslela jak jsi to neměla v pohodě když jsi byla tak pěkně otevřená :frowning2: no ale jsi šikula že jsi to tak zvládla :slight_smile:a že byl manžel u tebe :slight_smile: to je asi velká podpora já doufám, že nám to vyjde a bude taky u mě :slight_smile:

RAduš a nemáš odkaz někde na tu knížku? že bych se po ní podívala ?????

no porod bude to boj :frowning2:
9. únor 2010 ve 13:22  • Odpověz
Anoli, ja teda s epinem zkusenost nemam, ale jedna znama (byla zapojena i do te diskuze na MK) si poridila levnejsi variantu, nejaky roubik pres sex-shop a pravidelne trenovala a porodila bez nastrihu. Takze to mozna k necemu je.
9. únor 2010 ve 13:27  • Odpověz
radi se vším co píšou v té knížce souhlasím pomáhá to, jediné co mi u Toma nepomáhalo bylo zavinutí to on neměl rád a řval ale naopak Honzík je bez zavinutí neklidný, jak zavinu včetně ručiček hned se sklidní :slight_smile:

anoli, ofi nebojte se porod zvládnete není to taková hrůza-bolí to hodně to nebudu lhát ale jak vyklouzne mimčo hned na vše zapomene a budete jen štastné :slight_smile:, kdyby to byla taková hrůza nešla jsem do toho podruhé a nechcem tak za 10let ještě třetí-ted tu holčičku :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

radi ty máš šátek že, jaký máš? chci si nějaký koupit ale vůbec nevím jaký, je jich šíleně moc
9. únor 2010 ve 13:34  • Odpověz
Anoli : jo jo taky mám ten pocit :slight_smile: i když vím že mě nic jiného nezbývá :frowning2:
9. únor 2010 ve 13:34  • Odpověz
Holky mě vůbec nevadilo si tu číst o porodech a neměla jsem z toho strach. Prostě tak nějak mě přišlo, že to stejně musí být a nijak jsem to neřešila. Tak kdo máte fakt strach, nečtěte si to radši.
Jinak jsem fakt kráva, já myslela totiž, že to CS se počítá i jako cm... Ale je to něco úplně jinýho, CS jsem měla 6, ale otevřená jsem byla jen na 1cm... takže proto to tak dlouho trvalo. :unamused: Ale jsou na tom hůř. Nástřih mě taky bolel, ale byla to srovnatelná bolest s celým tím "tlačením", takže mě to bolelo všechno :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Ale už si tu bolest vybavit nedovedu. Já hodně rychle všechno zapomínám. Ale byla jsem nešťastná, když jsme tam s manželem čekali po porodu a vedle maminky naříkaly a rodily, bylo mi z toho zle.

Holky co ten fenykl, je teda na prdíky? Pijete ho některá?
Radi díky za to info o utišení, taky se nám to občas stane, 1x za den, někdy třeba ani to, ale stanes e.

Jsem tak furt vyčerpaná. Jak ten první den po porodu. Nemůžu se dojíst, jsem i na to jídlo unavená, že se mi ani nechce. Ale zítra už bude dobře. :slight_smile:

PS: ještě bych dodala - kamarádka to špatně pochopila, takže to radši uvedu na pravou míru i zde. Sice "k porodu" přijel manžel s mou ségrou a mamkou, ale ty čekaly na chodbě, u porodu byl jen on.
9. únor 2010 ve 13:38  • Odpověz
ivi jo fenyklový čaj je na prdíky, můžeš ho dát Lucince nebo ho pít ty, já ho Tomovi nedávala a pila jsem ho já a u Honzíka zatím nic ale ted dopoledne se nemohl vyprdět takže ho taky začnu pít
9. únor 2010 ve 13:40  • Odpověz
musím říct že i když tenhle porod byl rychlejší přišel mi horší
9. únor 2010 ve 13:41  • Odpověz
Ivi, včera u nás byla na kontrole doktorka, ke které budeme chodit a ta říkala, že na bolení bříška mám pít ten fenyklový čas a nebo když by malou moc bolelo bříško dát ji pár lžiček neoslazeného. Já mám normální nálevové sáčky ale existuje i fenyklový čaj pro miminka od 1. měsíce :slight_smile:
9. únor 2010 ve 13:44  • Odpověz
baru já mám koupený fenyklový čaj co je od 1.týdne ale nehodlám ho dávat malému, i u Toma jsem s čajíkem apod začínala současně s příkrmy, ted mu stačí moje mlíčko
9. únor 2010 ve 13:46  • Odpověz
Ivi : aha tak to je jiná já už si říkala že jsi byla tak pěkně otevřená :slight_smile: tak to jsem se trochu uklidnila, ale je fakt že už to raději nečtu :slight_smile: no taky už jsem na řadě tak je to stejně jedno :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
9. únor 2010 ve 13:54  • Odpověz
takže očkování odloženo na příští týden
jinak máme malou virozku,trošku je prý červený krček,tak při horečkách nad 38 dávat paralen nebo nurofen,klidně po 3 hodkách to střídat a kdyby to nepřešlo tak v pátek s močí na kontrolu,sice nevím jak bych ji chytla,ale uvidíme,snad to nebude potřeba
9. únor 2010 ve 14:18  • Odpověz
ahojda.
jeee, vas docist..to je zahul-

ivanas vitejte doma. mala je kouzelna a ma krasne poznavaci znameni. :slight_smile:

barusko kojeni se srovna a za chvilku budete splapat jako na dratkach. :wink:

smar jste sikulky, jak vse zvladate a jsem rada, ze kluci jsou celkem hodny.

mili tonicek je krasny klucina a moc sikovny.

vvvecna virozku zdolate, ted to radi fest. hlavne hlidat teplotu. :wink:
9. únor 2010 ve 14:32  • Odpověz
ofi, mně přijde, že to těhotenství strašně rychle uteklo, viď? :wink:

Ivi, tvůj přístup bych potřebovala. :grinning: To já ten popis vždycky zhltnu, ale pak z toho mám ještě větší hrůzu, než dřív... ale jak píšeš, nemá cenu se s tím asi nějak zaobírat. Prostě prcek musí nějak ven, akorát záleží, jak to bude probíhat no... člověk musí doufat, že aspoň trochu snesitelně. :wink:
9. únor 2010 ve 14:36  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.