• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a těhulky ze snažíme se první měsíc :)

(Zamčená)
13. dubna 2010 
ofi to se nedá , :sweat_smile: taky se ptám.....
9. únor 2010 v 17:57  • Odpověz
Ivy, my koupem obden a jednou tydne s penou Nivea nebo olejem Balmandol, jinak jen vodou. v lete az se bude potit, budem asi koupat kazdy den.
9. únor 2010 v 18:08  • Odpověz
holky, Artik si nekdy po kojo hodne ublinkne. Mam pocit, ze vyleti vse, co do te doby stihl vypit. Stava se vam to taky? Asi je to tim jak hlta. Je dravej jak pyrana. Ja mu vzdy vysvetuju, at se neboji, ze mu to prso nikdo nezebere, ze jsem jen jeho mlikarna :grinning:
9. únor 2010 v 18:17  • Odpověz
Holky dáváte pravidelně ten Vigantol každý den? já na to strašně zapomínám :stuck_out_tongue_closed_eyes:
9. únor 2010 v 18:18  • Odpověz
já dávám do vody trochu olejíčku...
malej byl dost suchej a měnil kůži několik tádnů, teď už se nám loupe jen hlavička, padají mu vlásky a už někde rostou nové :sweat_smile:
rada: já jo, každé ráno dávám kapku mám ho u čaje co si vařím každé ránoé abych to měla na očích!
leni: no mě neblinkal až do min. týdne a teĎ SE MI TO ASI DVAKRÁT STALO, občas brkne někdy ne v noci ani nedávám... ale blinkl jen tak žádné hltání ani houpání nechápu :confounded:
9. únor 2010 v 18:30  • Odpověz
reny jo bohužel některé děti můžou mít takovou reakci, náš Tomík ji měl uvidíme co Honzík a očkování

radi nečetla jsem druhý díl, měla jsem ho rezervovaný ale prostě z naší knihovny zmizel-asi ho někdo ukradl a v knihkupectví se na něj zapomenu podívat, ale budu ted objednávat nějaké knížky z netu at mi to dojde až domů tak asi objednám i to :slight_smile:. a dík za ten šátek mrknu na to, něco potřebujem at mám volné ruce a na cestování apod

chci nějakou tu pamětní knížku nemáte s nějakou zkušenost? já mám jednu pro Toma a je hezká ale pro Honzíka bych chtěla jinou
9. únor 2010 v 18:49  • Odpověz
Holky teď mi bylo řečeno od holek z našeho kraje, že se porodný vyřizuje na pracáku, na odboru soc. věcí? Je to tak? To jsem teda netušila...
9. únor 2010 v 19:40  • Odpověz
Tak už jsem to našla i na netu, ale i tak díky. :wink:
9. únor 2010 v 19:41  • Odpověz
Ivi : jo jo myslím že je to na sociálce,ale spadá to pod úřad práce :slight_smile:
a jak se cítíš fyzicky?
9. únor 2010 v 19:42  • Odpověz
autor
lenousek a blinká ti nebo zvrací obloukem? jestli obloukem, jakoby šavlovitě, tak bys to měla říct doktorce...ale jinak ublinkávaj skoro všechny dětim toník do teď - ale nikdy otho není nějak moc...

ivi no já teda začala režim vytvářet především koupáním a tím, že jsme měli pevně stanovený čas na koupání a ten dodržovali - ze začátku jsm koupali ve 20h, pak kojili a ve 21 pravidelně usínal. Když spal, budila jsem ho pravidelně cca 20min před koupáním - to jsme si hráli a tak. Jinak přes den jsem se snažila moc nebudit, ale jak bylo léto, tak jsem nikdy nekojila dýl jak po 4h kuli tekutinám...Jinak režim jsme tvořili, že jsem vycházela z toho času kouoání, to bylo prostě pevně daný. ze začátkusjem tak sledovala, jak dlouho mi vydrží - bylo to cca 3h, spíš 3,5. Tak jsem si to vždycky ráno podle toho jak se probudil propočítala, v kolik cca musim kojit, aby to vyšlo na koupání. Takže když jsem po koupání kojila v cca 20:30, veděla jsem, že poslední mlíko před koupáním musí dostat nejdýl o půl 6 - optimálně v 5. Když bych mu dala dýl, nejedl by a kdybych mu dala dřív, nevydržel by mi hlady :wink: Takhle se nám to postupně krásně rovnalo.
9. únor 2010 ve 20:30  • Odpověz
Mili, mi ž JIndříšek takhle obloukem zvracel několikrát,toje nějaký problém?

Holky, našla jsem si asi týden po porodu při odstříkávání bulku v prsu, je to na okraji dvorce, jenže se mi zdá, že se mi to zvětšuje a navíc se mi to u kojení dráždí....může to být z toho? a s jakým doktorem to mám řešit, nevíte? jsem z toho nervní...
9. únor 2010 ve 20:37  • Odpověz
Raduš sice s tím nemám zatím zkušenosti, ale moje PA říkala že to může být zatrvdnuté mléko a pokud by to šlo tak by to mělo jít rozmasírovat a jestli ne tak nevím to bych si nechala prohlédnout svým gynekologem a nebo obvodní.
Snad to nic nebude :slight_smile:
9. únor 2010 ve 20:41  • Odpověz
Ofi, gynekoložka to viděl před měsícem,,ale bylo to menší:frowning2: navíc to mělo tvar kuličky a ted je to obdelník, připadá mi to tako jen takový tukový útvar, ale stejně...prd tomu rozumím...doktorka mi řekla, že to zkontrolujem za půl roku...no zkusím jí zítra zavolat. Ono je to malé, tak 1cm x 0,5cm, ale strach mám...
9. únor 2010 ve 20:48  • Odpověz
autor
raada no mlže být ale nemusí...každopádně doktorce bych to řekla, já byla jako malá operována na pylorostenozu - projevovalo se to právě tímhle obloukovitým zvracení, ale toho je fakt strašně moc, Taky může jít o reflux - v jícnu chybí nějaký záklopka či co...Ale to nevím, jak se řeší. Jenom od dokotrky vím, že pokud dítě často obloukovitě zvrací, tak by se ot mělo hlídat...Ale neděs se, pokud to bylo jen párkrát, tak asi v poho :wink: a ta bulka - není to jenom zatvrdnuté mléko? zkoušela jsi to rozmasírovat v horké sprše? já mám takové malé zatvrlinky v obou prsou prakticky nepřetržitě...
9. únor 2010 ve 20:54  • Odpověz
ne, zatvrdlé mléko mám taky, ale toto je jiné,je to tvrdé, fakt mi to připomíná tukový útvar, jenže se to za měsíc fakt zvětšilo, tak zítra zavolám doktorce a domluvím se s ní...no nic, jdu spát, holky dobrou!
9. únor 2010 ve 21:05  • Odpověz
autor
raada to může být hormonama, jestli se to objevilo po porodu.neboj!! dobrou.
9. únor 2010 ve 21:07  • Odpověz
Dobré ránko :slight_smile:

RAduš raději si někam zajdi ať jsi klidnější :slight_smile:

my jdeme do města dokoupit nějakou kosmetiku dokud tam nesněží :slight_smile:

přeji krásné ráno i celý den :slight_smile:
10. únor 2010 v 09:19  • Odpověz
Ahojky! :slight_smile:
Mili díky za popis toho režimu, zní to zajímavě.
Přidala jsem ještě 3 fotečky ze včera. Dneska se půjdu konečně projít, moc se těším. Budu do hodinky zpět, to je teď ta výhoda babiček. Půjdu si skočit k dětské dr., do lékárny, něco v drogerii a hezky se projdu na tom mrazivém vzdoušku. Už jsem tam ty poslední týdny, možná i dva poslední měsíce skoro nebyla.
10. únor 2010 v 09:24  • Odpověz
Ivi : dívala jsem se na fotečky malá je opravdu rozkošná a kolik má vlásků :slight_smile: :slight_smile:

my taky jdem do města taky jsem ráda když vypadnu z bytu už mě to nebaví :frowning2:
10. únor 2010 v 09:26  • Odpověz
Dobre rano nebo spis poledne.
Ivy, mala je proste rozkosna :grinning:
Holky, kdyz delate mimiskum Nutrilon, prevarujute jeste tu vodu pro kojence?
10. únor 2010 v 11:21  • Odpověz
autor
leni dáváš Nutrilon? Nekojíš? Já myslím, e ta vida už se nepřevařuje, alemusíš ji nějak ohřát...
10. únor 2010 v 11:31  • Odpověz
autor
raada jinak jak ses ptala na Viantol, tak jojo, dávám poctivě každý den večer:slight_smile:
10. únor 2010 v 11:34  • Odpověz
Mili, ne ja zatim plne kojim, ale chci byt nachystana pro vsechny pripady. A do budoucna zacnu urcite chodit cvicit a kdyby nahoudou mezitim plakal hlady, tak mu da tata nutrilon. To nemuze uskodit, ne, kdyz treba obcas dostane nutrilon misto kojo?
10. únor 2010 v 11:38  • Odpověz
Ahojky holky, přeji hezké dopoledne nebo skoro poledne :slight_smile:

Mám dotázek na maminky, které už mají po 6tinedělí, jak dlouho se hojí šití a ty stehy vypadají samy? Přijde mi že to bude trvat celou věčnost.
10. únor 2010 ve 12:08  • Odpověz
autor
barush, já sice nejsem šitá dole, ale stehy mi vypadaly sami...ale poslední až tak po 2měsících..
10. únor 2010 ve 12:10  • Odpověz
Ahojky holky, za chvíli jdeme s Terezkou na kontrolu ve třech měsících, tak snad bude vše v pořádku.. Hrozně to uteklo..

Baru, to hojení šití je asi individuální, mně se to zahojilo docela rychle, snad po týdnu jsem už nic necítila a stehy vypadají samy, doktor říkal zhruba po deseti dnech.. Jinak jak jste se bavily o tom nastřihnutí a šití, tak nastřihnutí jsem skoro necítila a šití jen poslední dva stehy a to bylo spíš takové štípnutí, než bolest..
10. únor 2010 ve 12:21  • Odpověz
autor
reny tak at vše dobře dopadne - asi dostane hexu vid? no a tom, jak to utíká mi ani neříkej....
10. únor 2010 ve 12:26  • Odpověz
autor
Holky, tak jsem přemýšlela, kdo z nás tu bude zase první těhu..? :slight_smile: Chodím koukat i do vedlejší diskuze - tam amjí straší dětičky, cca o 2 měsíce a víc než Toník..a jedna holčina už je tam zase těhu, má kluka myslím 8m... Tak jsem zvědavá, kdo to prolomí tady :sweat_smile: Já to teda nebudu :zipper_mouth: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
10. únor 2010 ve 12:27  • Odpověz
Barusko, ja budu mit ve ctvrtek 3 tydny od porodu a stehy uz mi vsechny vypadaly, jen jeden me jeste trochu boli, jinak uz je to v poho.
Mili, my jsme se segrou od sebe jedenact mesicu, tzn. moje mamina otehotnela skoro hned po 6tinedeli. Ja si z ni priklad teda rozhodne brat nebudu, vubec si neumim predstavit, jak to zvladla.
10. únor 2010 ve 12:34  • Odpověz
Ahojda holky.
Copak je tu noveho???
Koukam, ze cerstve maminky sem hazi krasne fotecky....deticky mate nadherny. :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

U nas je veselo. Jiricek ma od vcera zvysenku. Dnes rano mel dokonce 38, ale dala jsem mu panadol a uz je v pohode. Ockovani mu dalo zabrat. :unamused:
Terezka je stale v poradku. Nic ji skoro neni, ale mam ji doma. Odpol se chystam na cviceni...pujdu zkusit bosu...si asi pekne namelu usta. :grinning:

A mam nabidku od kamosky...chce prodate vecicky po klukovi od narozeni do cca 6 mesicu...je to asi 25ks vseho mozneho....myslim, ze to nebude chtit za vic jak 1000Kc. Kdyby jste mela nektera zajem...klidne pisnete. Jsou to dost veci cherokee a prince oliver.
10. únor 2010 ve 13:22  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.