• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a těhulky ze snažíme se první měsíc :)

(Zamčená)
13. dubna 2010 
ahojky jdu se na chvíli na vás kuknout, malý spí a manža dělá oběd :slight_smile:, pro Toma už mám-květákovou polívku :slight_smile: zatím mu ještě nedávám polívku i druhé ale uvažuju že už pomalu zajdem. Polívku, pak polední spátek a pak druhé :slight_smile:

jinak mi Tomášek dneska udělal šílenou radost až jsem brečela, postavil se :slight_smile: :slight_smile:, seděl mi na klíně, najednou si chtěl vzít ovladač tak se postavil, vzal si ho a zas si ke mě sednul a to udělal asi 3x tak jsem pyšná maminka :slight_smile:, no a jinak se snaží opakovat některá slova-zatím se jen snaží ale je to krásné :slight_smile: ale včera jsem řekla tak co Tomášku dostaneš na mikuláše uhlí a on řekl něco co fakt znělo jak uhlí tak mám radost :slight_smile:

tady je mlha a zataženo, dopoledne pršel a ted zrovna neprší tak uvidíme jak bude až se vyspí a možná půjdem ven. No ale ve 13přiveze můj tatka mikuláše a konečně přiveze i skřínku+skřín do Tomova koutku tak možná ji budeme skládat :slight_smile:
6. pro 2009 v 11:58  • Odpověz
ofi-uz ste kupili postielku?jasne popisem vsetky zazitky odtial :slight_smile: dufam ze tam nebude ziadne rodit nech to nepocujem hehehe
ja vobec neviem co budem dnes varit
6. pro 2009 v 11:59  • Odpověz
ofi: prikrm kupoval manza po porodu a jsem za nej rada, ono si v noci nekde neco shanej :wink: Ona nam to doporucovala i PA na kurzu, ze je lepsi doma neco mit, protoze muze nastat krize a ze to vetsinou byva v noci nebo o vikendu...no vyplatilo se :wink:
6. pro 2009 ve 12:50  • Odpověz
ahoj holky..chci se zpetat na dudlíky.. já koupila v těhu Sofince dudlíky silikonové a tvarované.. ona je moc nechtěla tak jsem koupila v lékárně takovou tu kytičku latex..co má tvar jak prso..včera jsem byla v obchodek a hledala nějaké latexové protože ta kytička není zrovna nejpěknější dudlík :slight_smile: a tam měli od NUKu sice latex ale tvarovaný a já zjistila že není problém tom že je tvarovaný ale není tak dlouhý jako ten kytičkový..prostě ten kytičkový má snad až v krku a lépe si ho drží papulkou..tak nevím dá se sehnat takový ale s jiným vzhledem nebo se to dá naučit, aby zvládla i ten NUkácký latex??
jinak nevím co s těma silokonovýma.. dva jsem jen otevřela ale nejsou použité..
6. pro 2009 ve 13:33  • Odpověz
autor
sari my taky používáme od NUKU, ale Toník mi chce oba - latexový i silikonový. Sice si na ten latexový asi 2 dny zvykal, ale teď má oba:slight_smile: JInak dle mojí zkušenosti - NUKácký latex je delší než silikon :wink: Já bych to pár dní zkoušela, ona si zvykne podle mě...
6. pro 2009 v 15:29  • Odpověz
no já myslím že Sofince vadí, že jsou tak krátké proti té kytičce..ten dudlík jako takový je prosě na té kytičce delší.. a lépe se ji asi uchopí..ale nevím zda dělat i nějaké takové s lepším vzhledem :slight_smile:
jinak holky vůbec nevím co se u nás doma děje.. od pátku kojím skoro co 2 hodiny, a od soboty se párkrát stalo že kojím a z ničeho nic se odtáhne..a začne strašně křičet..ale mlíčko mám a teče jako obvykle.. z našich kojících 10 min se ted pomalu stává tak 6.. fakt nevím.. :frowning2: už jsem z toho nervozní..vůbec ted nějak křičí to nikdy nedělala..
6. pro 2009 v 16:39  • Odpověz
Sari a kdy jsi dala dudlík? malý chcepořád něco cucat, dáváme malíček,dudlík nám v porodnici zakázali, ale je to sot nepraktick=:slight_smile: dudlík nuk nechce,zkusím silikonový, taky mám doma, ale nevím, jestli není brzo...
6. pro 2009 v 17:24  • Odpověz
no ona byla furt hodná takže až tak ve 14 dnech ale klidně dej i ted..pokud je to potřeba..já měla doma jen silikonový a ten nechtěla..pak jsme koupila ten latex..
6. pro 2009 v 17:41  • Odpověz
jo jinak mi pediatr řekl raději dudlík než ručička.. ona si totiž začala cucat ruku takže jsem dala dudlík ..ted dudlíkujeme přes den ale nemusí ho mít pořád někdy jí ho dám když je najedená a pak začne knourat tak at si podudá :slight_smile:)..v noci ho nechce vůbec..
6. pro 2009 v 17:43  • Odpověz
Moni postýlku jsme kupovali v týdnu a včera jsme kupovali matraci :slight_smile:

Holky mám na Vás prosbu prosím má některá z Vás "nebesa" nad postýlkou ? na takové té tyčce ? prosím jestli jo mohly byste mi je změřit kolik měří od hrany postýlky nahoru ? přemýšlíme jak uděláme pokoj a vedle postele jak budeme mít postýlku máme poličku a nevíme jestli nám tam ty nebesa vlezou :frowning2: díky moc
6. pro 2009 v 17:46  • Odpověz
autor
sari tak to můžete mít růstového spurtíka - slyšela jsi o tom?? :wink: nic to není, trvá to max. 10dní, ale většina jich idezní během 3 dnů :wink:

raadu - nám taky v porodce dudlíka zakázali, ale já ho dala už tam :wink: takže ho klidně dej - říkala mi to i pediatrička - zaprvý to pomáhá na prdíky - když dudají, dělají se žaludeční šťávy. A za druhý lepší dudík než palec. Ručičku si cucají všechny miminka, to je normální - ale na paleček už POZOR :wink: V porodce ho zakazujou, aby ses rozkojila...
6. pro 2009 v 18:09  • Odpověz
Ahoj holky,

Ofi koukla jsem do albicka a kocarek moc peknej - no a ty dupacky s dyni me uplne dostaly :grinning:
6. pro 2009 v 18:19  • Odpověz
Ahoj Oldri :slight_smile: jo ty dupačky jsou naprosto parádní taky se mi moc lbí :slight_smile:
kočárek se mi moc líbí asi u něho zůstaneme hnědou barvu jsme stejně chtěli a paní v obchodě říkala že hnědá bude "barva roku 2010 :slight_smile:" jinak IP :slight_smile:
6. pro 2009 v 18:27  • Odpověz
Ofi, hneda se mi libi a je univezalni, ta z mody nevyjde :slight_smile: Jeste nafotte tu postylku...Ja uz snad sezenu ten kablik ke stazeni fotek, uz rok ho hledame a pujcujeme ruzne od kamaradu.

Jinak ja jdu na ko v utery, tak jsem zvedava co se dovim.Jsem zvedava jestli mi budou cpat to ockovani proti chripce, me se do toho tedy nechce...
6. pro 2009 v 18:39  • Odpověz
Oldri : a my můžeme být očkovaní ? já myslela že ne :frowning2: tak to nevím taky se mi do toho nechce.
Jsem zvědavá kolik mimi váží před měsícem a půl mělo 600g tak ted by mohlo mít už přes kilčo :slight_smile:

no postýlku ještě nemáme složenou ale jak ji složíme tak to vyfotím :slight_smile: a ty pohledej kábl a taky vše vyfot jsem zvědavá :slight_smile:
6. pro 2009 v 18:44  • Odpověz
No to je prave to, ze bezne se tehotne neockuji, ale proti te praseci jo - nejdriv vybrali rizikova tehu, ale ted to rozsirili na vsechny tehulky ve 2 a 3 trim pokud si pozadaji (asi to nemuzou udat)- je tu na to diskuse, myslim ze chripka v tehu a jsou tam ruzne reakce, prevazuje nenechat se ockovat kvuli nedostatecnemu prozkouseni vakciny...Ja jsem to probrala s manzou a zatim do toho nejdu.Radeji uz nechodim do supacu a do kina atp...Navic "chranena" jsi az za 14 dni po ockovani,.to uz budes doma.

Mimico ve 28t by podle me chytre knizky melo mit kolem kila a cca 25 cm :wink: .
6. pro 2009 v 18:54  • Odpověz
Mili jj slyšela našla jsem i odkaz kde se popisuje přesně to co se nám tento víkend děje.. měla ho i ve 3 týdnech ale jen 1 den a nekřičela jen furt baštila..jsem docela KO, i díky té kamarádce..takže tu občas na manžela křiknu jak jsem na to sama a brečím že nevím co jí je.. no snad brzo bude líp..
6. pro 2009 v 19:06  • Odpověz
Ahoj Saronko,
to me mrzi ze mate takove starosti. Drzim palecky.
Vidis ja jsem myslela ze ty tvarovane supr dudliky jsou lepsi...
6. pro 2009 v 19:12  • Odpověz
Ahoj holky, u nás kytička vede :grinning: i když není nějak krásná, ale ta spokojenost našeho Petříka mě přesvědčila a tak jsem ráda, že se dá ještě sehnat :slight_smile: A stojí 15kč :grinning: :grinning: :grinning:
6. pro 2009 ve 21:16  • Odpověz
Dobré ránko kočky dnesk tu budu mít holku na zaučení tak tu asi chvilku nebudu :frowning2: a jak je?
Sari to me mrzi ze mate takove plactive obdobi, ale snad se to brzo spravi :slight_smile:
7. pro 2009 v 07:28  • Odpověz
Ahoj holky, nemáte někdo zkušenosti s Utrogestanem, jsem v 7tt, o vikendu jsem spinila, nemuze to byt z toho? :frowning2:
7. pro 2009 v 08:00  • Odpověz
Ahoj holky.. v noci mi spala první kojení až po 5 hodinách pak zase hezky po 2 aĺe naštěstí bez křiku.. Ráno na přebalováku si chvilku křikala..myslím ,že tím novým křikem vyjadřuje že se jí něco nelíbí.. ale naštěstí ráno při kojení klid a sosala hezky svých 10 minut...Dneska jdeme k pediatrovi jsem zvědavá kolik už váží..odhaduju tak 4,5 :slight_smile:

Hanik- bohužel neměla jsem žádné takové problémy.
7. pro 2009 v 08:34  • Odpověz
SAri tak to je super že jste měli klidnou noc :slight_smile: tak pak musíš poreferovat jak jste u pediatra dopadly :slight_smile:

Hani : taky bohužel s tím zkušenost nemám :frowning2:
7. pro 2009 v 08:38  • Odpověz
AHoj holky jen jsem sem vlítla, hani IP :grinning:

Jinak přeju hezký den všem. :grinning:
7. pro 2009 v 08:39  • Odpověz
dobré ranko

Hani já Utrogestan brala u obou těhu ale žádný problém jsem s ním neměla. Je fakt že jsem špinila a krvácela ale to mělo jiný důvod než tohle
7. pro 2009 v 08:47  • Odpověz
ahoj holky, tak ja hlaism, ze jsme vcera poprve koupali :dizzy_face: Natalce se to libilo do chvile, kdy jsme ji zacali mit, to uz pak trochu "nadavala" :grinning: Ale spala po koupeli jak medvidek :dizzy_face: A taky jsme vazili - s vysledkem 3160, takze uz o 140g vic - hurraaaa - PA rikala, ze je to 12 dni po porodu super vysledek :wink:

Jinak Ofi, ten prikrm mi schvalila, ze kdyz to v noci uz nepujde jinak, tak ji muzeme dat, ze by to nikam nevedlo, aby ona kricela hlady a my se ani trochu nevyspali. Jen mi neni jasne, proc nam mliko pres den staci a v noci ne :sweat_smile:
7. pro 2009 v 09:57  • Odpověz
koukam, ze tu dnes nikdo neni....a taky ze zacinam zapominat vyjmenovana slova :sweat_smile: :grinning: , mela jsem samozrejme ny mysli "mÝt" :sunglasses:
7. pro 2009 v 11:24  • Odpověz
ahoj zdeni..to je super, že máte za sebou první koupání a že Natálka hezky přibírá :slight_smile:
my zase při kojení měli řev..šel naštěstí utišit a pak zase baštila ale nevím co to znamená.. :confounded:
7. pro 2009 v 11:49  • Odpověz
zdez super že se koupání líbilo a Natálka přibírá :slight_smile: :slight_smile:

já už tu ted budu mín, Tom se včera začal stavět takže se staví u televize a snaží se ni dosáhnout, dát ji hračku a u stolu-máme skleněný tak mám strach i když je to pevné sklo no a šuplíky kde byl dosud vše v bezpečí už v bezpečí nejsou, musím někde přesunout lékarničku jen zatím nevím kde :grinning: :grinning:
7. pro 2009 v 11:58  • Odpověz
Zdeni : tak to je fajn že se Vám to podařilo a že se to natálce líbilo :slight_smile: a hlavně je super že přibíráte :slight_smile:

Já tu jsem :slight_smile: , ale jak je vidět dneska asi všichni odpočívají a nebo se starají o mimísky :slight_smile:
Odpoledne jdu k zubařovi tak doufám, že mi nic nebude dělat jdu tam už preventivně nechtěla bych aby mi o Vánocích chytly zuby :frowning2: :frowning2: :frowning2:
7. pro 2009 v 11:59  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.