• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a těhulky ze snažíme se první měsíc :)

(Zamčená)
13. dubna 2010 
Mili to je super že jste tak dopadli :slight_smile: moc Vám přeji aby bylo všechno v pořádku a nemuseli jste na tu operaci :slight_smile:
11. únor 2010 ve 21:21  • Odpověz
mili u nás je to zatím baba, mama, tata, ham, NENE on je ve všem pomalejší ale to nevadí dožene to :slight_smile:. Ale už občas stojí sám-jak něco chce pustí se a stojí a chechtá se tomu a s chodítkem řádí úplně šíleně i přes práh si ho dokáže přenést, vyleze na hrací stoleček a má z toho srandu a na sedačku už taky skoro vyleze. Ale největší zábava je ted krást bráchovi dudlík a lítat tu s ním-ale jak dudlík nechtěl a není na něj zvyklý tak ani neví jak se dává do pusy, dává si ho naopak a lítá tu s ním a strašně se tomu že má dudel chechtá ale zas jak Honzík pláče tak mi ho podá at mu ho dám, je to fakt velkej brácha sotva ho slyší plakat už se žene k postýlce nebo ke košíku
11. únor 2010 ve 21:22  • Odpověz
Mili je moc super že kontrola dopadla dobře. Určitě se tomu vyhnete i později.

Holky vložila jsem další fotky do alba tak koukněte.
11. únor 2010 ve 21:22  • Odpověz
autor
smar to je super, myslím, že bude z tomáška brácha opatrovník:slight_smile:

ofi díky...kéž by:slight_smile:

barushko, nádherný fotky...malá je fakt úúúúchvatná a vám to tam všem moc sluší - nejhezčí je stejně ta fotka, jak tam jsme všichni 3 na té posteli :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: sarinka vypadá fakt spokojeně :wink:
11. únor 2010 ve 21:24  • Odpověz
Mili díky moc!!!
11. únor 2010 ve 21:44  • Odpověz
Baru, dívala jsem se na fotky a jsou nádherný! :dizzy_face: Malá je úžasná a tobě to na nich taky sluší! :slight_smile: :wink: To první koupání miminka asi vždycky takhle brečí, že? Já jen, že jsem neviděla snad fotku, kde by bylo nějaký mimi v klidu. I já když jsem byla malá, jsem takhle vyfocená. :wink: :grinning: Ale jde o zvyk, že jo? Pak už to bude dobrý. Kojící polštář jsem si nakonec taky pořídila, tak snad ho využiju.
11. únor 2010 ve 22:05  • Odpověz
Barusko :slight_smile: krásné fotečky moc Vám to sluší :slight_smile:

za chvíli jdu na monitor a potom na kontrolu :slight_smile:

holky jak Vám měřili mimčo před porodem ?? ultrazvukem a nebo nějak přes bříško ?????? mě ještě neměřil, tak nevím
12. únor 2010 v 08:53  • Odpověz
Ahojka Ofi, ještě se držíš?? :wink:..... drž aspoň ještě týden!!!!! :wink:
... mě kluky neměřili ani jednoho..neb mi bylo řečeno, že je to hodně orientačně a klamné :angry: ...ale chtěla bych vědět klidně i jen tu orientační váhu :slight_smile:
- my byli na pásech v úterý, neb mi 2x trochu už odešla zátka, ale krom slabším poslíků a toho 1cm otevření(což už jsem 3 týdny) mi nic není. tak teď budu chodit na kontrolu každý týden.
12. únor 2010 v 09:05  • Odpověz
baruško foto krásné... :slight_smile: ...jak já vám už závidím, že ty koťátka máte u sebe :pensive:
12. únor 2010 v 09:10  • Odpověz
Ahoj kočenky.
Mám takovej problém, ani vás opět nedočtu.
Šití mám především, možná jenom na jedné straně. No a do rána mám celou tu půlku, celý pyskl až dozadu za jizvu je konečníku zduřený a bolí a svědí to. Je to normální? Kdyby to bylo jen kolem toho šití, tak chápu, ale že celý podél pysk?
12. únor 2010 v 09:13  • Odpověz
Mili to je báječný, moc vám to přeju! :dizzy_face:
Baruško krásný fotečky. :slight_smile:
12. únor 2010 v 09:22  • Odpověz
dobré ranko, doufám že jste dneska měli lepší noc než my, naše byla hrozná.

včera v noci jsme měli taky katastrofu tak malá rada: jestli mají vaše mimča nějakou fakt oblíbenou hračku co se může pokazit nebo ji berete někde sebou a může ji ztratit pořidte tu samou jako náhradní, nám včera v noci odešel usináček (prostě ani po výměně baterek nechce hrát) a Tom bez něj neusne, v noci se vzbudil a zapnul ho nic, tak seděl v postýlce, objímal usináčka a řval a řval a nešlo ho uklidnit,uklidnil se až jsem mu dala druhého hrajicího usináčka (mám koupelného úplně stejného usináčka i pro Honzíka ale ještě jsem mu ho nedala přijde mi to brzo tak jsem ho dala Tomovi a ten hned přestal brečet jak zjistil že hraje. Tak poslední 3týdny se na něj dost upnul a ani po probuzení nechce třeba půl hodiny ven z postýlky a hraje si s usináčkem, takže pro jistotu pořidte at vám bobci zbytečně nepláčou

ofi dělá se to přes UTZ ale můj dr. to třeba vůbec nedělá-já vím tu váhu ze 32 týdne protože to jsem se ho na ni vysloveně ptala a pak mi dělali odhad váhy až při přijmu v porodnici. ale musím říct že se celkem strefili: Tomášek měl odhadní váhu 3100 a vážil 2850 a Honzík 2700 a měl 2900
12. únor 2010 v 09:25  • Odpověz
Ivi pokud ti to dělá problémy určo bych se s tím jela ukázat, nebo zavolej dr a poraď se telefonicky jestli dojet na skuknutí...bolest a otok není normální věc...svědit to někdy může když se to hojí, nebo to může být i rekace na šicí materiál, ale ty už to týden máš :confused: .Nebo nechodí k tobě na kontrolu domů PA??? za mnou chodila, tak jsem tyhle věci řešila s ní.
12. únor 2010 v 09:37  • Odpověz
smardi: tak to jsi měla fakt štěstí, že jsi to měla tak pojištěné i když za účelem obdarování Honzíčka. Náš malý naštěstí na žádné věci tak nelpí. Jen bez žmoulení rožků u peřiny by neusnul a to se naštěstí dá vždy zařídit lehce. :slight_smile:
12. únor 2010 v 09:40  • Odpověz
ahojky!

Baru,úža fotky,jste krásná rodinka.

Ivi, máš ten hema gel?sprchuj studenou vodou,větrej, pokud se to nezlepšuje,volej terenní porodní asistentku,platí to pojištovna,ale musíš si zjitit, jaká má na starosti vaši obec.

mili,gratuluju k dobrým výsledkům.

ofi,marku, vidím,že se nám na svět chystají nové miminka.těšíme se s vámi.

holky,dnes v noci hrůza,malý večer hrozně plakal, pak jsem rezignovala a uspával manžel,který je chudák nemocný:slight_smile:v noci co 2 HODKY plakal, bolelo ho břicho,...no hrůza.snad bude líp tuto noc.
12. únor 2010 v 09:45  • Odpověz
marku malý měl usináčka vždycky rád ale tak poslední 3týdny se na něj upnul úplně šíleně a fakt bez něj prostě neusne a před den za ním taky lítá a chce ho (je sice na usinání ale tak řve že mu ho musím dát) prostě ted to u nás bez něj nejde a ještě neusne bez plínky, těch máme taky ted spotřebu
12. únor 2010 v 09:49  • Odpověz
Holky a poraďte ještě, jak větrat? To mám chodit "nahatá"?
12. únor 2010 v 10:04  • Odpověz
raada: ahojka, správně jsi Ivči dodala terénní PA:wink:...teď přemýšlím, jestli to tak funguje ve všech krajích.že se na maminky chodí dívat terénní PA ještě domů.
Radi která má prosímtě nastarosti nás??? u Šimiho za mnou jezdila Drgová, ale vůbec nevím, na koho se teď obrátit a ani mi zatím nedala dr. žádanku pro ni na ošetření.. :confused:
smardi: jj,ty plínečky jsou hodně oblíbené :slight_smile: ...spousta miminek s nimi usíná :sunglasses: ...já měla v době plného kojení vždy jednu pro sebe, neb když jsem kojila, tak z druhého prsa mi to vždy valilo jak divé, tak jsem mlíko chytala do té plínky a večer vždy oprala, ale co bylo zvláštní.... když malý hodně plakával a cpal se mi třeba i po hodině k prsu, stačilo mu dát tuhle plínu na žmoulání a jak cítil to mlíko tak se zklidnil a usnal :grinning: :grinning:
12. únor 2010 v 10:07  • Odpověz
ahojte maminky a skoro maminky :slight_smile:
smar-tak to si mala stastie :slight_smile:
barusko-fotecky su krasne malicka je krasnucka princezna
ofi-marku-za chvilku je to za nami :grinning:
12. únor 2010 v 10:09  • Odpověz
jo a dala som novu fotecku :grinning:
12. únor 2010 v 10:09  • Odpověz
Peti Hema gel? to nemám, to se tak přímo jmenuje a je to na nějaký otoky?

Ještě bych potřebovala poradit s porodným. Mám tu žádost a myslela jsem ,že se dá vyplňěná poslat poštou, ale chtěji k tomu přiložit doklad totožnosti - takže to musím předat i s občankou, aby si ji opsali a nemůžu to teda poslat poštou?
12. únor 2010 v 10:14  • Odpověz
Mony teda to je krásnej pupík! :slight_smile:
12. únor 2010 v 10:15  • Odpověz
ivi...já jsem měla bezvadné kalhotky i vložky-takže jsem se nezapařovala i když byly horka přes 30st. (kalhotky síťové poporodní, ale chodila jsem v nich jen nadoma :grinning:,navenek jsem si dávala už po týdnu klasiku moje bavlňáky - a vložky Samu)nosila jsem to asi celou dobu čištění, ...i když je pravda, že jsem po bytě chodila jen v šatech, takže to dole fakt větralo.Ale to bylo léto. A máš pocit, že by se ti to zapařovalo?
12. únor 2010 v 10:15  • Odpověz
marku,nás má na starosti Irena Dušková,dělá sestřičku ve vizovicích u Jirátka,tak až dostaneš žádanku, doneseš jí ju přímo k nim do ordinace- sestřička tam má svou vlastní místnost - ona se s tebou seznámí, domluvíte se, je to fakt suprovní ženská, poradí, donesla mi domů spousty letáčků a informačních brožur,byla u mě 3x, poprve to bylo na hodinku, vysvětlila vše kojení, režimu, procházkách, fakt to bylo super. dokonce mi dala číslo na mobil, že mám volat s dotazem klidně i v nedělu:slight_smile:
12. únor 2010 v 10:18  • Odpověz
moni: já už se na to chvilku, kdy budu mít prcka poprvé v náručí tak těším :wink: .jen toho předtím, se docela obávám :unamused: ...ale vydržet se to musí. jak se cítíš před finišem?
12. únor 2010 v 10:18  • Odpověz
Radi: díkas :wink: ...tak já tam příští týden za ní zajdu.
12. únor 2010 v 10:20  • Odpověz
Marku no já fakt nevím, myslím, že ne. Začalo to spíš svěděním. Když jdu na wc, někdy si to i mimo to utřu ubrouskem pro malou, abych to jakoby očistila. Pochybuju, že bych doma mohla teď chodit v těch síťovanejch, nehledě na to, že mě připadá, že to nijak víc nevětrá.
12. únor 2010 v 10:20  • Odpověz
Ivi a nejsou ty ubrousky pro malou parfémované...nedělají ti zle právě ty ubrousky??
12. únor 2010 v 10:22  • Odpověz
Ivi,ten Hemagel miprávě poradila ta naše vizovská porodní bába - je drahý - 200 kč minitubička,ale stačí a pomáhá t právě na hojení ran. taky jsem dávala gel z dubové kůry a na vložku jsem si lila Rosalgyn- tomi taky doporučila ona.a větrala jsem tak, že jsem se vyslekla, lehla,hodila přes sebe deku-byla mi kosa:slight_smile: a pod sebe jsem si dávala tu čtvercovou jednorázovou plenu.ivi vydrž, toto je nejhorší,člověk by se měl věnovat sobě i mimču a není čas na nic,bude líp. zapřáhni manžela at vaří a chodí s malou ven a ty se věnuj šití a vydrž,přejde to!!!
12. únor 2010 v 10:25  • Odpověz
MARKU-ESTE MI TO NIAKO NEDOCHADZA ZE SOM UZ PRED KONCOM :grinning: NEMAM ZIADNE POSLICKY MALINKY JE STRASNE KLUDNY ZE ANI PORIADNE NEVIEM ZE JE V BRUSKU :slight_smile:
ALE VCERA MNA STRASNE BOLELI KRIZA A V NOCI JE TO HORSIE A HORSIE AKO SA PREVALUJEM A CHODIM NA WC
MUSIM TERAS KONCIT IDEM NA NAKUPY POTOM SA TU ZASTAVIM
12. únor 2010 v 10:28  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.