• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a těhulky ze snažíme se první měsíc :)

(Zamčená)
13. dubna 2010 
holky, stejně ste dobré jak to zvládáte, já ten první týden na koníka nestíhala ani chodit:slight_smile:a to byl e mnou doma manžel:slight_smile: jinak ivi, nám teda říkali sprchovat se po každém použití wc-hlavně po velké je to nutnost - můžou tam zůstat bakterie v tom šití. fakt jsem to ty první 2 týdny dodržovala a sprchovala se tak 3x denně.

holky,spí vám děti přes den samy?mi spí malý jen v kočáru,v šátku, na rukách a nebo kdys si s ním taky lehnu. málokdy vydrží spát,když ho položím do košíku. ještě na pohovce teda vydrží,jenže až se začne převracet,bude to tam nebezpečné...
12. únor 2010 v 10:32  • Odpověz
TAk jdu pod deku a větrat... pate zatím
12. únor 2010 v 10:36  • Odpověz
Ivi po wc se raději sprchuj, voda je nejleší...v těch ubrouskách je totiž olejíček pro prcky a ta rána ještě není zahojená. :wink:
12. únor 2010 v 10:37  • Odpověz
Moni...tak to ti přeji, aby byl davídek takový pohodář i mimo bříško :wink:
-já jsem u Šimiho nesnášela noci, právě kvůli tomu převalovaní :unamused: a častému buzení. nerada bych zakřikla :zipper_mouth: , ale teď spím v celku dobře.
12. únor 2010 v 10:41  • Odpověz
Ahoj holky,
no já nezvládala tak první 2měs nic, fakt vás obdivuju, že stíháte sem i psát. I když dřív jsem měla malou často na ruce, tak jsem u toho psala, teď si s ní víc hraju a tak, tak stejně moc nestíhám.
Radi, mě teď usnula v postýlce, já to dělám tak, že ji nakrmím, pohraju si s ní, přebalím, ještě ji dám na hrací deku, kde mě pozoruje a u toho třeba žehlím, vařím nebo něco co je třeba no a ona začně po chvíli kňourat a to je znamení, že se ji chce spát, tak šup s ní do postele. Tam chvilku brečí, ale spíš se vzteká, tak 1min a já k ní chodím, hladím, dám dudlíka atd a za chvíli se ji povede usnout :wink: , ale spí tak 30-45min, ale jak kdy. No a tak to jde celý den. Krmím tak po 3-4h.
Neboj všechno přijde tak nějak samo a hlavně pořád se to mění, ještě nedávno jsme taky uspávali na rukách a ještě někdy to děláme i teď.
Jinak malá včera usnula ve 20:00 a my padli ani jsme ji nevykoupali a vzbudila se až v 5 ráno, ale celou noc jsem se budila výčitkama, že jedla naposled někdy kolem 19:30, hrůza, ale nebyla jsem schopná vstát, když spala. :pensive:
12. únor 2010 v 10:41  • Odpověz
tak nic holky, jdu se odebrat k plotně...maso už se mi rozmrazilo, tak aby jsme dnes ještě obědvali :sweat_smile: , neb mi přijde že tady u PC čas jen letí. :sweat_smile:
12. únor 2010 v 10:43  • Odpověz
Ahojky holky,

my jsme měli klidnou noc i večer.. Ale bylo to tím, že se Terezka nevyspinkala v kočárku.. Celý odpoledne skoro nespala, tak usnula v sedm, vzbudila se v deset, napapala se a chrněla do pěti..
Radi, dopoledne mi Terezka usíná v postýlce, přesně jak psala Síma, napapá se, hrajeme si s hračkama v postýlce co máme v obýváku, pak začne kňourat, pustím jí kolotoč, popere se chvíli s plenkou a tak na půl hodinky usne.. Ale odpoledne mi usne jen v kočárku..
12. únor 2010 v 11:18  • Odpověz
Mili, to je super, že zatím nemusíte s Toníčkem na operaci.. Držíme pěsti, aby to bylo ok a nemuseli malého trápit.. :slight_smile:
12. únor 2010 v 11:46  • Odpověz
Mili až teď jsem postřehla, že jste tak výborně dopadli na kontrole s ledvinkou...mám z vás upřímně velkou radost :dizzy_face: :dizzy_face: ...a je dobře, že jste se dohodli na kontrole po těch 3 měsících, alespoň budeš klidnější, rok je dlouho.
12. únor 2010 v 11:54  • Odpověz
Ahojda.
mili gratuluji k uspesne kontrole. moc vam budu prat, aby Tonicek na operaci nemusel. :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
Me jizva uz neboli...ale bricho mam takove divne citlivo-necitlive. Spatne se to popisuje. :sweat_smile:

Ja jsem vcera byla na zumbe....jsem si dala do tela, pekne jsem se zapotila. :dizzy_face: :grinning:

Dnes jsem mela uzasny zazitek. Bufetila jsem v popelnici na papir...manzel vezl rano balicky na postu a volal´mi, ze ma jen 3 a ne 4 - dle prijatych plateb. A ze mu balicek asi spadl do kontejneru s papirem...jak ho rano vyvazel. Tak jsem tam jela ...popelnici prohrabala a balicek nikde. Az pak mi doslo, ze jsem mu dala jen 3 a ten 4 nepripravila. No, pako.... :rolling_eyes: :grinning: :sweat_smile:
12. únor 2010 ve 12:14  • Odpověz
Ahoj holky tak jsem zpět od doktora křivka v pořádku a zatím není nic nachystané :slight_smile: takže kontrola zase příští týden :slight_smile:

Marku:zatím vše v pohodě ani mě nic moc nebolí jen občas záda a občas bříško, ale jinak v pohodě i v noci spím naprosto klidně

když vás tady čtu jak malošci docela nespí a dávají Vám zabrat, tak z toho začínám mít takový divný pocit jak to budu zvládat a jestli budu vše vědět mě se zdá že vůbec nevím co a jak dělat ani s mimčem zatím nemám představu kdy budu krmit kdy přebalovat no prostě zatím si připadám že to nebudu zvládat a vy jste takové šikovné :slight_smile:

Moni krásné bříško :slight_smile: jo jo už jdem do finále :slight_smile:
12. únor 2010 ve 12:32  • Odpověz
tak jsme se krásně vyspinkali :slight_smile:, my 3 už jsme vzhůru a Honzík ještě spí u mě v posteli, neodnesla jsem ho po kojení

radi mě spí Honzík v pohodě i přes den-v košíku nebo v postýlce a zítra rodiče přivezou kočárek na balkon-nicméně jsemm ho asi kupovala zbytečně protože u nás v baráku dělají rekonstrukci a všechny věci k tomu mají přímo po našimi okny takže by se tam asi nevyspal tak ho asi využijem málo, ale za 900 mi to fakt nevadí

jinak jsem se včera vážil a mám navíc 3 kg a doufám že mi zůstanou, 8 je dole a vlezu se do svých kalhot a všeho úplně v pohodě
12. únor 2010 ve 12:56  • Odpověz
holky něco pro pobavení:
Nejsmutnější zvíře na světě je muž, protože má prsa bez mléka, ptáka bez křídel, vejce bez skořápky a pytel bez peněz.
Údajně až 80% žen se nevdá, protože zjistily, že kvůli 70ti gramům klobásy se nevyplatí chovat doma celé prase!

Kdo má větší cenu? Muž nebo žena? No jednoznačně žena! A proč?
Muž: dvě vejce 6,- Kč, jeden párek = 8,- Kč.
Žena: jedna koza = 2500,- Kč, druhá koza = 2500,-Kč a bobr je chráněný zákonem, cena je nevyčíslitelná!
12. únor 2010 ve 13:12  • Odpověz
Holky tak je to fakt lepší pocit, prospala jsem se nahatá a dala si sprchu.
Dnes možná vyrazím poprvý ven, moc mě to láká. Mohla by jste mi některá poradit, co sebou do tašky? Teď nic potřebovat asi nebudu, ale v úterý jdu k dr. A taky by mě zajímalo, jestli je fuk, kdy ven vyrazím, jestli jednou po obědě, podruhý až na večer a co když je prcek takovej neklidnej, že má ta roztahaný odpoledne, neví jesstli spát, jíst, pobrekává, taky ho vzít ven? Asi by to ho mohlo uspat ne?
12. únor 2010 ve 13:30  • Odpověz
jo a prosím vás, kolečka ve sněhu lepší zaaretovat nebo ne?
12. únor 2010 ve 14:04  • Odpověz
ivi, já otáčecí kolečka nemám, ale určitě bych je zaaretovala :wink: Jinak já chodím s Nikolkou ven až kolem 16:00, protože odpoledne nemá tak dobrou náladu jako po ránu, ale až bude venku hezky, tak budeme chodit asi 2x denně nebo ji dopoledne budu dávat na balkon, teda jestli mi tam usne...
12. únor 2010 ve 14:34  • Odpověz
Simi děkuju. Takže když bude neklidná, procházka by měla prospět že?
12. únor 2010 ve 14:43  • Odpověz
no určitě, ivi já na začátku brouzdala s Nikolkou venku celkem dlouho, protože jinak byla dost uplakaná a venku spala, tak jsem si docela odpočinula, ale kočárek musel být v pohybu :grinning:
12. únor 2010 ve 14:53  • Odpověz
Smar : :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: to jsme se tady oba pobavili:slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
12. únor 2010 ve 14:54  • Odpověz
Ahojky holky, moc děkuji za pochvalu foteček.

Ivi já mám gel z dubové kůry a ten mi pomáhá, navíc od návratu z porodnice každý večer dělám odvar z dubové kůry a pak si do toho sednu a jizvu oplachuju. Navíc od zítřka budu dělat rosalgin a chystám se aplikovat vnitřně jak radila doktorka. Tak uvidíme.

U nás funguje POMAD těhotenské centrum a je tam možnost domluvit navštěvu poporodní asistentky doma takže ji zavolám.

Jinak u nás byla docela akční noc, malá od 12 do 2 brečela, snažila jsem se ji nakojit, ale jakmile jsem ji dala do postýlky tak se probudila a zase plakala, po delší době jsem byla tak utahaná, u manžela nevydržela, tak jsem ji v postýlce dala kojo polštář, položila ji do něj, vrazila dudlík do pusy a byl klid, normálně spala před 5,5 hodiny. Já se vyspala. Pak jsme spali až do 11.
Musíme změnit dosavadní usínání, včera nám přišly chůvičky takže už nemusí malá večer být v košíku než my se uráčíme jít do postele. Takže snad už budou klidnější noci. Přes den spinkáme v košíku v obýváku.

Jak jste na tom po porodu s váhou, já mám dole polovinu což je 9 kg zatím neobleču žádné kalhoty. Takže Smar gratuluje že jsi na tom tak dobře. :slight_smile:

Moni krásné bříško!
Ofi, je fajn že kontrola dopadla dobře. Taky jsem si to nedovedla představit ale určitě to zvládneš! Jako my všechny!!!!
12. únor 2010 v 15:05  • Odpověz
Baru když mě nikdo nic neporadil. Takže koupit gel z dubové kůry a jakoby čaj dubovou kůru? a ten rosalgin je co? V pondělí si skočím do lékárny.

já v porodce nechala asi polovinu, takže mám cca 7kg nahoře. Zatím nosím těhu kalhoty, ale na těch to není vidět, že nejsou "normální"
12. únor 2010 v 15:11  • Odpověz
Barus : no uvidíme ale snad to zvládneme

a ten gel z dubové kůry jsi měla koupený a nebo jsi ho kupovala až po porodu????
a to se tak přímo jmenuje?
12. únor 2010 v 15:12  • Odpověz
Ofiku a nechodíš už náhodou na monitory? A co poslíčci?
12. únor 2010 v 15:23  • Odpověz
ivi : jo jo chodím už jsem byla po druhé :slight_smile: poslíčci asi nic nebo o nich nevím, ale spíš bych řekla že asi žádné nemám :slight_smile: jinak jak řekla pan primář " tak to není ještě zralé "
12. únor 2010 v 15:27  • Odpověz
no letí to jak blázen, pořád žiju v tom, že máš týdny kolem 20 a ty už jsi skoro na "rozsypání" :grinning:
12. únor 2010 v 15:28  • Odpověz
Holky asi mám zácpu. Děsně mě tlačí konečník. Mám totiž nařízeno jíst železo, ale asi to omezím nebo co. Lezu dnes hůř jak po porodu, bolí to víc jak celej spodek - už aby to bylo venku.
12. únor 2010 v 15:31  • Odpověz
Holky ten gel jsem kupovala až po porodu, šla jsem do lékárny pro dubovou kůru jakoby čaj a sestřička mi nabídla ten gel, tak jsem ho brala. Přímo se to tak jmenuje.

Ivi taky to zjišťuju až později.
12. únor 2010 v 15:32  • Odpověz
Ivi mě želozo moc pomáhala na vyprazdňování, před těhu jsem trpěla na zácpy ale jak jsem brala železo bylo to v pohodě a chodila jsem každý den na záchod. Ale teď od porodu jak jsem sešitá, mi fakt nepomáha ani železo. Mám strach se ....
12. únor 2010 v 15:34  • Odpověz
Ivi : no já jsem o měsíc jak ty :slight_smile: strašně to utíká :slight_smile:
na tu zácpu mě radili sušené švestky a nebo kompot a nebo aspon štávu nebo zkus prostě něco co tě trochu
" prožene " může to být asi hodně nepříjemné :frowning2: já taky jím železo a ze začátku jsem měla taky zácpu :frowning2:
12. únor 2010 v 15:35  • Odpověz
BAru to je zajímavý, železo právě staví a způsobuje zácpu. zkouším zatím čaj, ale sotva lezu, fakt to hrozně tlačí a to má dojít sousedka na návštěvu acho jo.
12. únor 2010 v 15:40  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.