• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a těhulky ze snažíme se první měsíc :)

(Zamčená)
13. dubna 2010 
Rosalgyn je ivi takový roztok, mi pomáhal. Nakup si věcičky a bude líp.

Jinak já jezdím bez aretace a jezdí se mi dobře, řídím i 1 rukou. A ven chodíme taky až odpoledne kvůli té ošterné náladě, tak od 14:30 do 16 a pak malý ještě spí do 16:30 na verandě v kočárku. Ted už ho manžel vyndává, už se vzbudil. ted je vyspinkaný a vydrží do 18:30, kdy koupeme. Já s malým chodila taky i dopoledne, ale ted se mi nechce, ale on moc nepospinká sám na balkoně, dnes vydržel tak 40 minut:slight_smile:

Smar, ty vtipy jsou skvělé:slight_smile:
12. únor 2010 v 17:06  • Odpověz
A, baru, super ty odkazy,přesně to jsme používala plus ten hemagel.

Holky, ve středu máme vítání a potom děláme u nás posezení a můj tatka se nám do toho hrozně plete,všecko nakupuje,organizuje,furt to řeší, takže už to nechávám v jeho režii:slight_smile: nudí se asi:slight_smile: a to jde na konci roku do důchodu, to bude teprve masakr:slight_smile::slight_smile:
12. únor 2010 v 17:09  • Odpověz
Ofinko, ještě mě napadlo, nevím jestli máš ty jednorázové kalhotky nebo síťované kalhotky. Já jsem měla 3 síťované, pak mi manžel koupil ještě jedny a nosím je i teď. V porodnici byly třeba často zašpiněné od krve ale stačilo je přeprat v ruce a byly za chvilku suché asi i proto, že v porodnici hodně topí.
Pro mě je to pohodlnější ale záleží na tobě.

Můj názor na poporodní vložky
http://www.batolatko.cz/?p=productsMore&iProduct=2014&sName=Poporodni-vlozky-SAMU-20ks-HARTMAN
jsou krátké mi nevyhovovaly
http://www.zdravi-elegance.cz/5-e-shop/1797-porodnicke-vlozky-batist-20-ks/t43-porodnicke-a-poporodni-vlozky
pak mi manžel koupil ve zdravotních potřebách tyto a jsou skoro dvakrát delší myslím si že ideální :slight_smile:
12. únor 2010 v 17:22  • Odpověz
Baru, vidíš, ty ani neznám a je pravda, že ty samu byly krátké a v porodce jsem nosila i 3 na sobě:slight_smile::slight_smile: ale já jsme ty kalohotky porodnické teda taky nosila i doma a pak se mi z nich na břichu udělali potničky, tak jsme začala nosit už obyčejné bavlněné a v pohodě.
12. únor 2010 v 17:32  • Odpověz
Tak procházku jsme nestihly, začalo děsně fučet. Od dopoledne chodím "bez" a je to lepší, už to nebolí a nesvědí.
12. únor 2010 v 17:44  • Odpověz
baru jo to máš pravdu ty samu vložky jsou krátké, měla jsem 2 a bylo to v pohodě :slight_smile:

já musím zaklepat že se cítím super, o šití ani nevím, dole nic nebolí a kdybych nekrvácela ani nevím že jsem rodila, oproti prvnímu porodu fakt rozdíl
12. únor 2010 v 17:46  • Odpověz
Baru super rady díky moc :slight_smile:
ty samu vložky mám koupené taky tak uvidíme jestli mě taky nebudou vyhovovat :frowning2:
ty kalhotky mám ty sítované dvoje mám samostatné a pak mám z DM jak je jich tam pět v balení tak snad to bude stačit .
Ten Rosalgyn jsem měla kdysi taky a pomohl mě .
12. únor 2010 v 18:30  • Odpověz
Ahoj děvčátka, jen jsem přelétla očima, co tu nového, ale stejně už si nic nepamatuju.
Jestli můžu poradit, tak ten hemagel je výborná věc, mě to taky radili. Je to na jizvy, otoky, pooper. bolesti apod.. Krásně se po něm všem hojí a hlavně rychle. Stojí sice okolo 200kč, ale opravdu pomůže, třeba už za týden.

Musím jít, jedem na návštěvu, jsem sice zralá do pelechu - vstávala jsem už 3x tento týden v 6 :grinning: , ale přece nebudu smrdět doma.

Jo a dnes jsem dala pět pětek :angry: .
Tak papa a mějte se fajn.
12. únor 2010 v 18:34  • Odpověz
autor
ahoj holky, jdu vás jenom pozdravit - byla jsme zpívat na plese, jsem grogy ale užila jsme si to..hlavně jsem vypadal z domu a pročistila si hlavu :wink: bylo to fajn...A manžel s Toníkem všechno zvládli bez maminky - včetně "kojení" - nechala jsem tu poprvé moje mlíko v lahvičce - a Toník to bez problému vypil (taky jsme to v týdnu trénovali :wink: ) :dizzy_face: Takže mám fakt radost :dizzy_face:

co tu nového? koukám, že se řeší vložky - mě ty Samu nebo Sanu nebo jak se jmenovaly vyhovovaly - ale ze začátku sjem nosila 3 na sobě..je pravda, že jsou kratší ...
12. únor 2010 ve 20:36  • Odpověz
Ahojte :slight_smile:

Nechci to zakřiknout, ale Terezka se asi naučila spinkat.. Včera se po koupání napapala, dali jsme jí do postýlky, párkrát natáhli usínáčka a chrněla do čtyrech :slight_smile: Ale bez usínáčka by to asi nešlo..

Jinak manža je zase celý víkend v práci, tak jsme samy doma.. A dostala jsem hroznou rýmu, tak snad malou nenakazím.. Dneska bude kočárovat brácha, zítra naši, tak to zkusím vyležet..

Mili, to je dobře, že jsi vyrazila a pročistila si hlavu, to je občas třeba.. A manža s Toníčkem jsou šikulové :slight_smile:
13. únor 2010 v 09:11  • Odpověz
Dobré ránko :slight_smile:
Mili toje super že ses tak uvolnila :slight_smile: je to potřeba já už taky chytám depku z tohože jsem pořád někde doma, chtěli jsme jet někde na hory, ale všude je docela kalamita tak raději nikde nejedeme, tak aspon odpoledne asi zajedem do Zlína do makra aspon na chvilku :slight_smile:

Reny :Super :slight_smile: třeba to bude každým dne lepší a lepší ten usínáček to je jako kolotoč nad postýlku?? my máte tento je to ono ?? pořád tady o tom mluvíte a já si nejdem jistá že je to ono :slight_smile:

http://www.babymax.cz/fisher-price-hudebni-navijeci-kolotoc-se-zviratky-detske-zbozi-5074.html
13. únor 2010 v 09:57  • Odpověz
autor
ofia počkej, bude hůř :grinning: :sweat_smile: ne..nchci Tě strašit...ale po porodu budeš taky chvilku převážně zavřená doma...tak máš teď takový trénink :wink: Ale určitě má hodného manžela, který Ti pomůže a tak...já byla třeba už na konci 6n na chcíli zpívat :slight_smile: Bylo to teda odpoledne a navíc venku, takže manža i Toník byli se mnou...ale bylo to taky fajn :slight_smile: Jinak myslím, že usínáček je plyšový hračka s hracím strojkem uvnitř...ten odkaz co jsi sem dala, to je kolotoč :wink: my teda usínáčka nemáme, protože Tonk usíná uplně sám a krásně. Jenoms dudáčkem. Jo a má v postýlce plyšového medvěda, kterého si vždycky chytne a přitulí se k němu..tak jen toto. :wink:

reny to mám radost, že terezka krásně usíná - ale ono to může být i po té hexe - Toník mi pak pokaždé 3 dny více spal.
13. únor 2010 v 11:23  • Odpověz
autor
...jinak manžel opět lehnul s chřipkou, takže jsem zase na všecno sama :unamused: Navíc jdu v pondělí na chirurgii znova na řezání toho palce..No musí sem aspon na půl dne přijet moje mamka, protože to fakt bych už sama nezvládla, když mám aspon 1 den ležet s nohou nahoře :unamused: A navíc mám i 1 steh na ruce..ale to už jsme asi psala co...Loupala jsem dýni a smekl se mi nůž..takže mi ve čtvrtek šili i ruku :confounded: :confounded: Jsem šikula, co :confounded: :sweat_smile:
13. únor 2010 v 11:24  • Odpověz
Ofi, jak píše Mili, je to hračka se strojkem uvnitř a tahá se za takový provázek a pak hraje.. Napadlo nás to až dva dny zpátky a zatím to tedy zabírá :slight_smile:
Kolotoč máme na postýlce v obýváku, kde si hraje a ten se jí líbí taky..

Mili, teda ty jsi šikulka.. Takže se daří, nejdřív ruka, teď palec.. Snad to nějak zvládnete..
13. únor 2010 ve 12:16  • Odpověz
autor
reny my máme od narození už 2. kolotoč - Toník to uplně miluje..korát za chvilku to budeme muset sundat, chybí mu ještě 1cm aby na ty hračky dosáhnul..to už pak je nebezpečné, aby to n asebe nestrhnul..snaží se ty medvídky na tom totiž chytat :sweat_smile: a má z toho zábavu třeba na hodinu... :sweat_smile:

no to jsou ty keramický nože - co je mám, už jsem se 3x řízla..ale ted to bylo na šití no... :confused: Loupala jsem dýni pro Toníka a takhle to dopadlo :pensive: Mamka mi slíbila, že tu se mnou apon půl dne bude. Tchyněmi "nefunguje" jestli chápeš...navíc tam ted s nima bydlí nemohoucí babička takže z tý strany pomoc ani nečekám. No, musím to nějak zvládnout sama.
13. únor 2010 ve 12:26  • Odpověz
ahojky,já se dnes po dlouhé době totálně přespala:slight_smile: malý spal až pul jedenácté a z postele jsme vylezli až o čtvrt na dvanáct:slight_smile: no a ted už zas chrní v šátku:slight_smile: ten den pak ale strašně rychle uteče,když tak dlouho spím. každý večer, jak koupeme mi přijde líto, že už je den za náma, strašně rychle to s těmi dětmi letí...

jinak jsem taky furt nechápala, co je to ten usínáček:slight_smile:
13. únor 2010 ve 12:45  • Odpověz
děkuji za vysvětlení já myslela, že myslíte ten kolotoč :slight_smile: tak usínáčka zatím nemáme no uvidíme třeba ho od někoho dostaneme :slight_smile:

Mili teda ty si to vybíráš :frowning2: ten palec se ti pořád vrací je to je zlé :frowning2: no ale snad už to bude lepší
dávej na sebe pozor ty keramický nože jsou nebezpečný :frowning2:
právě vím, že jak se mrnous narodí tak budeme hodně doma, tak si chci užít ještě chvilky bez starostí :slight_smile: no tak jsme se domluvili s manžílkem a zítra pojedeme do kina :slight_smile:

rada ale je super že jste se tak dobře prospali :slight_smile:
13. únor 2010 ve 13:15  • Odpověz
autor
ofi to jsi mi připomněla, že já byla naposledy v kině 10 dní před porodem...byli jsme na 3D Doba Ledová :dizzy_face:

radu když byl toník malinkej, tak jsme to měliuplně stejně jako vy..taky jsem byla přespalá:slight_smile:)) spinkal i do 10 do půl 11 a vsávali jsme až pak :wink: tak si to užívej, toník ted pravidelně vstává po 7h ráno :sweat_smile: ale ješě si ho beru k sobě a kojím a pak si hrajeme, tak vstáváme po 8h :dizzy_face:
13. únor 2010 ve 13:37  • Odpověz
Mili, my jsme byli v kině naposledy taky zrhuba 10 dní před porodem :slight_smile: Ale zítra prý půjdeme na véču, tak se těším, ale na druhou stranu se mi nechce od Terezky..

Radu, tak dlouho ti vydrží malej bez papání.. To by mi prsa asi ztvrdly.. :sweat_smile:
13. únor 2010 ve 13:58  • Odpověz
autor
reny jen běžte, potřebujete to oba :wink: my už byli několikrát...kdo bude hlídat? a jak to uděláš s kojením? necháš tam lahvičku nebo jdete až po kojení? my vžycky uložíme toníka a pak až jdeme, po tý 20h :wink:
13. únor 2010 ve 14:17  • Odpověz
Ahoj holky :wink: ,

Mili višňák nepomohl? musí stejně řezat? ach jo, to mě mrzí. A s tou rukou taky, prostě pech

:frowning2: .
13. únor 2010 ve 14:17  • Odpověz
autor
ajkaa: nepomohl..dávám ho na to každý večer a stejně nic...
13. únor 2010 ve 14:18  • Odpověz
Mili, hlídat bude tchýně.. Nejdřív jsme chtěli jít po 20 h, ale nakonec asi půjdeme v 18 hod, protože Terezka je zvyklá jíst mezi půl až devátou a to by bylo pozdě.. Navíc jí teď učíme v devět usínat, zatím se daří a tchýně by jí zase celou dobu chovala a to nechci..

Aji, co to je višňák? :confused:
13. únor 2010 v 15:18  • Odpověz
autor
reny takže jdete mezi kojením jo? jinak višňák je taková smadlavá mastička právě na zhnisaný věci..mělo by to z toho ten hnis jakoby vytáhnout..jenže mě to nepomohlo...
13. únor 2010 v 15:24  • Odpověz
Jj, mezi kojením.. Nějak mi nejde odstříkávat mlíčko, ani odsávačkou.. To co dokážu odstříkat by Terezce nestačilo.. Jde mi to jen chvíli, když jsou prsa plný a pak prostě ne.. :sweat_smile:
13. únor 2010 v 15:32  • Odpověz
autor
reny tak to mám uplně stejně:slight_smile: prostě máme akorát mlíčka...já když jsem tu nechávala mlíčko včera, tak jsem to odstříkávala už od čtvrtečního večera a fakt to bylo co odsátí to jenom 20ml třeba...takže jsem během celého dne na několikrát odsála 160ml :wink: Toník to vyžahnul na jeden zátah prý :dizzy_face:
13. únor 2010 v 15:38  • Odpověz
Fakt? Já jsem si říkala, že je to asi tím, že mám malý prsa a to mlíčko je vzadu nebo že prostě špatně odsávám.. Právě nedavno jsem přemýšlela, jak to udělám s Terezkou, až mi začnou celodenní konzultace ve škole.. Nakonec babičky bratranec bydlí v Budějovicích kousek od školy, tak bude manža s Terezkou u nich, já jí tam o přestávkách nakojím a babča pojede taky a aspoň společně pokecají..
Ve středu jedu na poslední zkoušku, tak se učím a vůbec mě to nebaví.. :frowning2:
13. únor 2010 v 15:47  • Odpověz
autor
reny já mám prsa vel. 5 a taky to nejde :grinning: :grinning: :grinning: je to prý tím, jak už je zaběhnutá laktace, tak máme mlíčka akorát - a nové se tvoří sáním miminka :wink: To učená Ti nezávidím...ale mákni, ať to máš za sebou :wink: A jakou děláš VŠ? Jsi v posledním ročníku?
13. únor 2010 v 15:53  • Odpověz
No, tahle poslední zkouška bude spíš o štěstí, statistika se nedá naučit a nejhorší je, že máš příklady, které na sebe navazují a když se sekneš hned na začátku, tak máš prostě smůlu :frowning2:
Jsem teprve ve druhým ročníku.. A dělám ekonomku v ČB - účetnictví a finanční řízení podniku..
13. únor 2010 v 15:57  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.