• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a těhulky ze snažíme se první měsíc :)

(Zamčená)
13. dubna 2010 
autor
:frowning2: a to je na 5 let?
13. únor 2010 v 15:58  • Odpověz
Na 3 roky a pak další 2, ale to uvidím.. Zatím se spokojím s Bc.
13. únor 2010 v 16:06  • Odpověz
ahojky, tak nás ve středu pustili domů... zatím toho moc nestíhám, Mates není moc velký spáč, nejraději spí tak 20 minut a pak křičí :slight_smile: tak snad se to nějak upraví. tak se tady zatím mějte krásně a až to bude lepší tak snad za vámi zase začnu chodit.
13. únor 2010 v 16:07  • Odpověz
autor
reny ono to s terezkou rychle uteče :wink:

aho tar!!! myslely jsme na Tebe! těšíme se na fotečky :dizzy_face: :dizzy_face: co kojení?? držíme place, ať se brzo "sžijete" :wink:
13. únor 2010 v 16:21  • Odpověz
reny já taky nebyla schopna odstříkat-u Toma, ted si chci koupit pořádnou odsávačku tak uvidíme jak to půjde s ní.
13. únor 2010 v 16:28  • Odpověz
Ahoj holky,

take trochu nestiham, ale nas prcek spi nastesti 2-3 hodky v kuse (asi dospava ten mesic o ktery byl drive), jen ho trapi prdiky:frowning2:. Tar drzim palecky, at si Matej rychle zvykne. Od pondelka na manzel 2 tydny dovcu a bude mi pomahat, ale musi nechat ntb v pracio, takze nebudu na netu :frowning2: .Budu na vas vsechny moc myslet a pak vas doctu.

Mili, ptam se te jako zkusene matky :grinning: co krome cviceni, masticky pupik a kapicek baby calm jeste muze na prdiky pomoci?
13. únor 2010 v 16:30  • Odpověz
autor
oldri - zkus ještě sab simplex a polštářek z DM s třešňovýma peckama :wink: a v nejhorším případě rektální rourku...seženeš v lékárně...
13. únor 2010 v 16:35  • Odpověz
old na bříško jsou ještě kapky sab simplex, pít fenyklový čaj a hodně si chválí ten polštářek z DM co se nahřívá, zrovna si nemůžu vzpomenout jaký polštářek to je :grinning: :grinning:
autor
smar :grinning: shodly jsme se :grinning:
autor
oldri kdyby s něco potřebovala klidně písni sms..číslo na mě máš :wink:
old jo jak píše mili ještě rektární rourku ale úplně ti stačí teploměr, ten mi přišel lepší. Namazat krémem a dát do zadečku ale to fakt jako krajní řešení, není dobré dělat to pravidelně. Já musím zaklepat že u nás prdíky zatím dobrý-mezi 19-21 se většinou kroutí ale stačí mu dát nožky k bříšku a pomasírovat a vyprdí se a je klid
13. únor 2010 v 16:38  • Odpověz
autor
jo a nebo teploměr to je pravda...
13. únor 2010 v 16:43  • Odpověz
Diky holky za rychlou reakci,

teplomer pouzivam tak 1-2x denne, je ti ten detsky s ohebnym hrotem, prijde mi to lepsi nez rektalni rourka a pomahalo mu to uz v pododnici.Tu rourku mame taky doma, ale nejak se mi to zkouset nechce.Polstarek mam, ale na toho naseho prcka mi prijde dost tezky(vahove) (polozit mu ho na brisko), ale asi to zkusim.Manzel mu daval ruku na brisko a to taky pomohlo.Nozickama cvicime.

Po krmeni davame na brisko, ublinkava a je tak zvykli z neonatologie.Tak v 50% spi pak na zadech,to ale dost neklidne, hazi rukama a zavinovacku nesnese.Nastesti mame doma Nanny, tak se nebojime.Davate taky nekdo na brisko?
13. únor 2010 v 16:51  • Odpověz
autor
oldri místo polštářku se dá použít látková plínka nahřátá žehličkou - pak mu to dáš přes oblečení na bříško :wink: Jinak Toník nikdy na bříšku nespal...aleod narození ho na bříško pravidelně dáváme před koupáním Ale ted už se obrací i sám tak si většinu času hraje na bříšku :wink:
13. únor 2010 v 17:01  • Odpověz
old se spaním na bříšku neporadím, Tom na bříško spát neuměl a jak se na něj ve spaní převrátil okamžitě byl vzhůru a brečel, spát na břichu začal spát až kolem roka a u Honzíka jsem to zatím taky nezkoušela protože spinká krásně
13. únor 2010 v 17:09  • Odpověz
Ahoj kočky.
Píšete o prdících. Já vlastně nevím, jak je poznat, ale je to to kroucení že? My si sem tam kňourneme ze spaní, ale nebudíme se, nejhorší to ale je, když se najíme. Né vždy, ale je to. Jenže to nevím, jestli ji trápí prdíky nebo jí prostě rozbolí bříško, jak jí tam přibide papání. Ty kapky mám, ale nevím, jestli je mám a jak vůbec používat - píše se tam, že pro kojence dávkování určí lékař - poradíte teda, jestli to ty prdíky jsou nebo ne a jak s těma kapičkama? Polštářek mám taky.

Tar vítej, moc jsem na tebe myslela.
13. únor 2010 v 17:20  • Odpověz
trápí nás to zrovna teď....
13. únor 2010 v 17:21  • Odpověz
autor
ivi kapičky jí klidně dávej!! já to dávala i kdyžho bříško nebolelo, preventivně...jaký máš??
13. únor 2010 v 17:33  • Odpověz
mili sab simplex jako vy, ale nevím dávkování a jestli ráno nebo večer
13. únor 2010 v 17:34  • Odpověz
autor
ivi ted jenom nevim jestli se sabik muze davat po 1. týdnu nebo po 1 měsíci... zkuísm to zjistit
jinak dávek klidně 3x denně 10kapiček na lžičku - odstříkáš trochu svýho mlíčka a do toho to nakapeš
13. únor 2010 v 17:35  • Odpověz
aha, tak to jako na lžičku odstříkaný mlíčko s kapičkama nebo to musím kvůli tomu z lahvičky? budu ti moc vděčná, když poradíš
13. únor 2010 v 17:37  • Odpověz
autor
nene žádná lahvička! vem si plastovou lžičku, na to dej tochu svýho mlíka a do toho 10 kapiček sabíka a to jí dej ... aspon se ti naučí na lžičku a pak nebudeš mít problém..ale na netu se píše, že se může až od 3. týdnů :frowning2: jedině bys musela zkusit koupit ten baby calm..ale ten taky nevim od kdy je...
13. únor 2010 v 17:40  • Odpověz
aha... no tak musíme vydžet s polštářkem. ale i tak moc děkuju. :slight_smile:
13. únor 2010 v 17:41  • Odpověz
autor
ivi ale baby calm je čistě přírodní tak to byste asi mohly..počkej ještě napíšu kamarádce, ta to ví. já mám ale pocit, že jsem dávala sabíka hned od začátku...od 1. týdne. jinak jí cvič s nožičkama, to pomáhá hodně.
13. únor 2010 v 17:43  • Odpověz
Ivi, nám doktorka napsala sabíka a mohla jsem ho dávat hned.. A v porodnici ho dávali mimčům taky hned od narození..
13. únor 2010 v 17:48  • Odpověz
no asi budu muset vždy když se vzbudí.
13. únor 2010 v 17:48  • Odpověz
jé reny děkuju! :slight_smile: a taky stejný dávkování jako psala mili? i tu prevenci mám dávat 3x denně?
13. únor 2010 v 17:49  • Odpověz
Ivi a piješ ten fenyklový čaj? Já jsem ho ze začátku pila a Terezka na prdíky skoro netrpěla..
13. únor 2010 v 17:49  • Odpověz
ivi,já dávala sabíka hned po návratu zporodky a vůbec jsem ho neředila mlíkem a bylo to v pohodě, chutnalo mu to:slight_smile:

nás prdíky trápí hlavně po ránu. ale užmálo, nejvíc pomáhá,když budëte holky pít hpdně feniklový čaj.u nás problémy téměř vymizely...

jako jindrula dnes celý den spí:slight_smile: tak snad bude i v noci.

jinak jindříšek reni nevydrží do půl 11 bez kojo.kojila jsem v19 a pak v noci v 1, 5, 7:30 - to je pravidelná doba a pak zas jak vstal v 10:30.:slight_smile:
13. únor 2010 v 17:50  • Odpověz
Ivi, já jsem jí je dávala jen preventivně večer před spaním.. A nahřívala jsem jí vždy na chvíli ty pecičky..
13. únor 2010 v 17:51  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.