• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a těhulky ze snažíme se první měsíc :)

(Zamčená)
13. dubna 2010 
autor
A ještě nám třeba napiš, jaké máš koníčky a co ráda jíš a holky co ještě máme v dotazníku??? :grinning:
15. únor 2010 ve 21:34  • Odpověz
paulie-ahojky vitame ta tu :slight_smile:
mili-idem si to dat na malom setrit nebudem :slight_smile:
15. únor 2010 ve 21:37  • Odpověz
:slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
koníčka mám synka, neb je to neposeda, jinak ráda čtu (cokoli :slight_smile:), při spoustě volného času maluju, pořád něco tvořím a spím, ráda jím skoro vše (dobře - jsem trošinku vybíravá, co se vařené zeleniny týče :slight_smile:), ...
15. únor 2010 ve 21:39  • Odpověz
Mona - díky :slight_smile:
15. únor 2010 ve 21:40  • Odpověz
autor
mona děláš dobře :wink:

paulie fajn, jsi přijata :sunglasses:
15. únor 2010 ve 21:40  • Odpověz
mili-ja viem :slight_smile:
neviem si predstavit co by sa mohlo stat keby to nezistili a malicky by to chytil
15. únor 2010 ve 21:44  • Odpověz
autor
mona neboj, doktoři si to pohlídají :wink:

paulie: pěkná fotka :dizzy_face:
15. únor 2010 ve 21:46  • Odpověz
autor
Jdu spát holky, palec mě furt bolí...snad to bude zítra lepší :wink: Dobrou :slight_smile:
15. únor 2010 ve 21:47  • Odpověz
mili - dík :slight_smile:
dobrou noc všem .-)
15. únor 2010 ve 21:49  • Odpověz
Ahoj holky..jak se máte..je tu nějaké nové miminko..asi ne co..kdo je na řadě??
Paulin vítej :slight_smile:
16. únor 2010 v 08:18  • Odpověz
Dobré ránko :slight_smile:

Šári myslím, že jsem na řadě jááááá :slight_smile: ale u nás to zatím vypadá že náš brouček čeká až na březen :slight_smile: jak říká tchán tak to jsou nejlepší zajíčci :slight_smile:
Dneska jedu na chvilku do práce, ale raději už jedu s manžílkem protože už se docela bojím, že by to na mě mohlo po cestě přijít :slight_smile:

jakou jste měli noc? Jak Sofinka spinkala?
16. únor 2010 v 08:27  • Odpověz
Ahoj Ofi, no však máš ještě čas :slight_smile:) a jak ti je??
my měli docela v pohodě.. kojila jsem sice 2x ale dalo se to..jen se Sofinka v 6 hodin rozhodla že už spát nebude :slight_smile: v 7 vstáváme tak mě to trošku naštvalo :slight_smile: tak jsem ji rozsvítila a ležele v postýlce a hrála si tam..po tmě jí to neba :slight_smile:)
16. únor 2010 v 08:58  • Odpověz
Dobré ránko :slight_smile:

Terezka se teď rozhodla, že bude lámat rekordy ve spaní.. Papala po koupání v osm a chrněla do sedmi.. Mám hroznou radost, že se naučila po koupání spinkat, snad už jí to vydrží..

Mili, už rostou Toníčkovi zoubky?

Paulie, vítej u nás :slight_smile:
16. únor 2010 v 09:01  • Odpověz
Ahoj Sari, co zkoušky, už máš hotovo? Já jedu zítra na poslední :frowning2:
16. únor 2010 v 09:02  • Odpověz
Reny chybí pořád jeden zápočet..šla jsem včera..měla jsem domluvené hlídání a hlídání nepřišlo.. no naštěstí mi dá termín v pátek...
to je super, že tak hezky spinkáte..my taky jediný režím jaký máme je večer, chodíme spát mezi 19:30-20:00 :slight_smile: jinak přes den moc režim není to záleží jak se co děje a tak..
a co ti chybí??
16. únor 2010 v 09:11  • Odpověz
Šari : docela v pohodě jen takové ty běžné bolesti však to znáš. Letím do práce tak zatím :slight_smile:
16. únor 2010 v 09:13  • Odpověz
Sari, zítra jedu poprvé na statistiku a myslím, že ne naposledy.. Je to strašný :angry:
16. únor 2010 v 09:19  • Odpověz
Ahoj holky, ja vas pravidelne docitam, jen nejak nestiham reagovat. My meli 2x silenou noc, nechapu, ze takovymu prckovi staci jen 3 h spanku. Dnes jsme se konecne trochu vic vyspali a ted ho premlouvam, at jdem jeste spinkat :grinning:
Paulie vitej :slight_smile:
Reny, tak zitra budem drzet palce. Me statistika na vejsce hrozne bavila, meli jsme super profesora, ale na druhou stranu jsem to nemusela zvladat s mimiskem,ze. Vsechny studujici maminky moc obdivuju!
16. únor 2010 v 09:25  • Odpověz
Ahojky všem! :slight_smile:
Taky sem stíhám fakt občas. Dnes jdeme k paní dr., sice o dva dny dřív, ale zrovna má dnes poradnu, tak se po obědě chystáme.
Chtěla jsem se zeptat na odstříkávání. Ráda bych sem tam manželovi píchla na stavbě aspoň s umitím podlahy nebo jela nakoupit a vybrat nějaké věci. Tak jsem si říkala, jestli by nevadilo odstříkat nějaký mlíčko, aby jí mamka dala z flašky. Nepokazím tím něco, když je ještě tak malinká? Na druhou stranu stejně pijeme přes klobouček a ten je rozhodně blíž ku flašce než k bradavce. Tak snad by to vadit nemělo. Co myslíte? Případně pak budu potřebovat poradit, jak na to, jak to skladovat a jak pak připravovat. díky moc
16. únor 2010 v 09:34  • Odpověz
Leni, mě by to možná taky bavilo, kdyby mi to někdo vysvětlil.. Měli jsme jen 4 konzultace a tam jsme skoro nic neprobrali, takže se to musíme naučit sami a je tam tisíc vzorců a samou radostí nevím, který použít.. No uvidíme zítra..
Leni, my jsme ty noce dřív taky neměli nic moc, zhruba do jedný jsme byli vzhůru a chtěla pořád chovat.. Až teď ve třech měsících se to zlepšilo, usíná kolem osmý a pěkně chrní celou noc.. Tak snad se vám ty noci zlepší dřív než nám..
16. únor 2010 v 09:38  • Odpověz
Ivi, s odstříkávání a ohříváním ti poradí Mili a Saronka.. Mně mlíčko odstříkavat moc nejde, takže zatím jen kojím.. Terezka papala dřív po třech hodinách, teď po čtyrech, takže nákupy, zkoušky atd stíhám mezi kojením..
16. únor 2010 v 09:41  • Odpověz
No, jestli tohle bude trvat 3 mesice, tak ho prodam na aukru.. :grinning: jen vtip samozrejme
Pridala jsem par novych fotecek
16. únor 2010 v 09:42  • Odpověz
díky za přivítání :slight_smile:
Ivi, s kojením přes kloboučky a odstříkáváním/odsáváním mám pár zkušeností :slight_smile: Podle mě se určitě nic nestane, když bude jednou za čas mít malá mlíčko z flašky (jak říkáš - díky kloboučkům už zná i trošku jiný materiál a tvar, než je mamčino prso :slight_smile:) ... jen bych se předem ujistila, že se bude schopná přichytit (zkus trochu mlíka odstříkat a nabídnout jí to před kojením v lahvičce :wink: ).
Jinak záleží, jestli máš odsávačku nebo umíš ručně :slight_smile: Každopádně - mně se osvědčilo to právě odsáté mlíčko dát zchladit do ledničky, a pak dát v kelímku do mražáku (tímhle způsobem můžeš vrstvit mlíko až do požadovaného objemu :slight_smile:). Ohřát to pak doporučuju ve vodní lázni - ne do mikrovlnky .-)
16. únor 2010 v 09:56  • Odpověz
Reny nějaká statistka by mě asi nebrala..a asi bych to ani nechápala.. já mám speciální etiku..
Ivi jj odtříkávám abych mohla odejít od malé ale tedy ve 2 týdnech bych se asi bála..kvůli kojení a tak.. nevím kdy začala Mili.. já prostě odtříkávám průběžně celý den po troškách..mám ruční odtříkávačku takovou obyč.. a pak to zamrazím a pak použíji až potřebuju...ráno vyndám ono se mlíčko rozmrzne a pak se jen ohřeje ve vodní lázni a hotovo :slight_smile:) No já to dělám tak jak mi říkala Mili takže ta je odborník :slight_smile:) já poprvé odstříkávala až kolem 2. měsíce.. poprvé jsem ji zkusila odstříkané mlíčko dát já, abych věděla zda si veme s flašky.. máme avent a jinou nechce má tvar prsa... a podruhé dávala mamka..zda si veme i od cizích..no ona razí heslo..hlavně že teče.. takže si bere od všech :slight_smile:)
jee ted čtu že pijete přes klobouček.. to řešila jedna mamina v prodnici..a doktorka dětská jí říkala, že je to jak z flašky..takže asi bych se nebála..
16. únor 2010 v 09:59  • Odpověz
Reny to se máš..já přes den kojím co 2-3 hodiny. když někde jsme tak co 3-4
16. únor 2010 v 09:59  • Odpověz
Paulie já tedy ostříkuju a dávám do ledničky až pak do mrazáku na kojeni.cz jsem četla že by se zamrazené mlíčko nemělo vrstvit a přidávat..tak nevím..
16. únor 2010 v 10:03  • Odpověz
pauli ahoj! :slight_smile:
holky moc díky za tipy...
Pauli ještě se zeptám na to "vrstvení". To jako do toho zamraženého zase přidáš to svoje, dáš do ledničky a zse do mražáku a takhe pořád?
Sari Mili se radši zeptám. No jdu dnes k té dr., tak se zeptám i jí.
16. únor 2010 v 10:07  • Odpověz
saronka: já to tak dělám podle mojí lakt. poradkyně :slight_smile: Ta mi říkala, že to odsáté mám buď hned použít (tj. v noci/ráno jsem odsála a pak šla třeba k doktorce, tak krmil manžel) nebo právě zchladit (v ledničce to může být údajně až 24h ... nevím, do mrazničky jsem to dávala nejdéle po 12h) a do mražáku (a že ty vrstvy ničemu nevadí)...
16. únor 2010 v 10:10  • Odpověz
Iva: nene, odsáté zchladíš a dáš do mrazničky, další odsátou dávku dáš zase do ledničky a studenou přiliješ na to zmražené, atd. atd. ... občas se vyjadřuju jak tatar (to bude asi toulaktační demencí :slight_smile:)
16. únor 2010 v 10:11  • Odpověz
holky, nevíte, jak připravit avokádo? Může se trošku povařit? Zkoušela jsem ho teď na příkrm a nevím, jestli by to nebylo lepší ještě nějak povařit víc do měkka ...
16. únor 2010 v 10:13  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.