• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a těhulky ze snažíme se první měsíc :)

(Zamčená)
13. dubna 2010 
já dělám avokado jako předkrm, mám to z francie.. ale je to pro dospěláky
16. únor 2010 v 10:19  • Odpověz
Pauli díky za objasnění, já to tak taky nějak myslela. Radši se ale té dr. zeptám, malá je přecijen dost malá.
16. únor 2010 v 10:19  • Odpověz
autor
Ahoj holky :wink: Tak jsem musela na přebaz s tím palcem..docela mi to furt krvácelo...takže ještě dnes musí pomoct manža, já ležím s nohou nahoře. A zítra přijde tchyně... :unamused: No, lepší než nikdo :grinning: nějak to zvládneme :wink: Jinak teď tady sedím a pozoruju, jak si kluci hrajou - Toník dnes ráno objevil, že má pindíka
:dizzy_face: takže ho tď zkoumá a tahá ho vema směrama...pak se do něj plácá....no faaaaakt sranda:slight_smile:))))

sari vrstvit můžeš, ptal ajsem se an to laktační poradkyně - já to taky tak dělala. jenom to čerstvě odsáté mlíčko musíš nechat nejprve zchladit v ledničce a pak až přilít do mrazáku :wink: Akorát Toník je pěkně vyčůranej - zmrazený mlíčko mu nejede :grinning: Když je čerstvý tak z flašky vezme, ale jak je zamražený, pozná to a nechce to...

reny včera jsem mluvila s laktační, tak říkala, že to je normální, že po tom 3. měsíci už prostě nic moc neodsajeme - už je zaběhnutá laktace. Já jsem dnes kouila Nutrilon a zkusím mu ho dát - když někam půjdu, ať pořád neždímám prsa po 20ml :grinning: Už je na to dost velike. Poradila mi to i smíchat - takže co odsaju, to odsaju a naředím to Nutrilonem. Stejně chci kojit ještě tak max. 3-4m a pak odstavit, tak ať si zvyká na novou chuť. Jen říkala, ať nedávám Sunar, to by mu prý mohlo chutnat více než MM a hrozilo by možná, že by mě ho pak nechtěl. prý u Nutrilonu tohle nehrozí, že má podobnější chuˇMM. Jinak zoubky ješt ěnemáme- Dole má už delšé dobu takové 2 hrbolky, alepo zoubkách ani památky:slight_smile:)

ivi jestli kojíš přes kloboučky, tak by s flaškou neměl být problém - ale Toník flašku dlouho nechtěl, neveděl co s tím ... takže u nás šlo jedině kojit a kojit :sweat_smile: Rozhodně to ale předem vyzkoušej!! Abys neodjela a malá by to pak nechtěla..

lenousek: jdu mrknout na fotky :wink:

ofi: už to může být každým dnem co?? :wink: jak se cítíš?

paulie: jakou jste dnes měli noc?
16. únor 2010 v 10:22  • Odpověz
Ahojda holky.
mili Takze prst boli a krvaci? ach jo...snad uz bude dobre. :dizzy_face: Aaaa pindik...to je zabava. :grinning: :grinning: :grinning:

Vitam paulie... Ty jo avokado mimiskovi...ja bych se bala, ze je to exoticke ovoce...ale dnes je mozne vse. :wink:

U nas taky vypomaha manzilek. Mne je spatne. Bud se o me pokousi strevni chripka nebo jen chripka. Je mi vseljak po tele.

mili Ty mas nastudovane prikrmy? Od kdy masicko? od kdy ovoce? Od kdy jogurty?? Diky za rady.

ivi Mozna brzy s klobouckem skoncite...nezkousela jsi male obcas strcit jen bradavku???
16. únor 2010 v 10:31  • Odpověz
Sluni jednou jo, ale vůbec ji nemohla najít. Já ji mám z podprsenky tak zmáčklou a malou.... ale ráda bych i bez něj, je to totiž takový otravný furt dávat pozor, aby nespadl a tak.... a jak mě ze začátku kojení bolelo, tak teď to zase příšerně lechtá, takže bez něj by to bylo možná lepší.
16. únor 2010 v 10:33  • Odpověz
iva: jj, zeptej se :slight_smile: já odstříkávala a krmila víceméně přes lahvičku po příchodu z porodnice, než ke mně dorazila lakt. poradkyně (Martínek se absolutně neuměl přisát a v porodce si toho nějak nevšimli :sweat_smile: ... nakonec jsme ho do cca týdne naučiily aspoň na ten klobouček :grinning:). A protože jsem měla a má m mlíka jak s prominutím kráva Milka, tak mě odsávání zachraňovalo od zánětů a retencí :slight_smile:))

mili: koukám, že si ten palec užiješ až do konce ... jak mi říkal Kalousek v porodnici "tak to fiknem :wink:"
Jinak noc byla fantastická - spal do 4, pak ještě do půl sedmé u nás a teď dokonce dobrovolně vytuhnul na půl hodinky ... až jsem ho musela jít zkontrolovat, jestli je ok :grinning:

saronka: já to avokádo zkouším jako příkrm pro malého ... dneska jsem to nakonec vzteky rozmixovala, protože vidličkou bych to mačkala ještě zítra :grinning:
16. únor 2010 v 10:38  • Odpověz
iva Ja jsem Terezku taky kojila nejdriv pres kloboucek...ale casem sjem ji zacala nabizet bradavku a asi behem 2 mesicu uz jsem kloboucky nepouzivala...ten kloboucek si pred tim, nez si ho das na prso malinko namoc...on ti pak bude drzet lip. :wink:
16. únor 2010 v 10:38  • Odpověz
slunilibu: já jedu s příkrmama podle rad jedné lakt. poradkyně na netu a ta avokádo zařadila už do 7.-8. měsíce ... tak jsem ho teda zkusila .-D
16. únor 2010 v 10:39  • Odpověz
aha...vidis, ja bych ho asi malemu diteti nedala, ale jak jsem psala dnes je mozne vse.
:wink:
16. únor 2010 v 10:41  • Odpověz
Mili s tím prstem mě to mrzí..já ti asi půjdu s tím spáleným stehnem raději taky za doktorkou
jinak Nutroš Sofinka už 2x měla..jako naposledy co jí ho manžel dával tak jako moc prý nechtěla..tak jí daldulíka..vyndal a narval flašku a sosala..jen 40ml a moje vypije 160 :slight_smile: jinak mám koupený nutroš jen sáčky..stojí 10kč a je to jedna porce 125ml... přijde mi to super, třebas budu velký balík kupovat až tu 2.
Paulie já to pochopila.a.le předkrm pro dospěláky je taky výborný :slight_smile:)
16. únor 2010 v 10:43  • Odpověz
Sari, to dělají takhle malé sáčky nutrilonu? A kde je prodávají? Já jsem právě asi před 14 dny koupila ten velký, pro případ, že by si v noci usmyslela, že nechce prso nebo kdyby se stalo třeba něco na cestě a nestihla jsem se vrátit ze zkoušky včas.. Ale mám domluvené, že mi ho pak kdyžtak vymění za 2. Tak to bych ten malý sáček koupila..
16. únor 2010 v 10:47  • Odpověz
reny ahojda. daji se sehnat na netu, ale dle meho i v lekarnach
16. únor 2010 v 10:49  • Odpověz
saronka: no, já to chutnala, ale zas tak odvázaná jsem nebyla :grinning:

btw - přidala jsem nějaké foto, když už se vzájemně znáte, tak ať poznáte i toho mého čiperu :slight_smile:
16. únor 2010 v 10:50  • Odpověz
Ahojky holky!

Vítám Paulie!

Mili, ten prst vůbec nezávidím. Hlavní je že manžel pomáhá a ty můžeš odpočívat. Objevení pindíka musí být fakt zábavu už jen jak to popisuješ :slight_smile:
Prosím tě chci se zeptat kolik máte stupňu v domečku, v ložnici kde Toník spinká.
Malá odmítá spinkat, už by pořád jenom koukala a já nevím čím to je. Prso ji dávat pořád nechci aby u něj spala a dudlík vyplivuje. Nepomáha ani plína. Navíc pořád vyplivuje mlíko a i zvrací.

Sluni tak se uzdravuj. Vadí to moc, že kojím s kloboučkem, malá jak si zvykla, tak bradavku už nemůže chytit.

Reny, zítra budeme na tebe myslet. Terezka je šikulka. Nechápu ale malá už dvakrát vydržela nepít v noci, jednou spala 5,5hodiny podruhé dokonce 7.
16. únor 2010 v 10:51  • Odpověz
baru: jestli můžu ... vůbec se netrap s kloboučky :wink: já tak kojím už 7,5m ... (i když předevčírem malý začal sám od sebe zkoušet, jestli by mu to nešlo i bez nich :grinning:)
16. únor 2010 v 10:57  • Odpověz
autor
holky a nevíte, jestli mám amlému dát Nutrilo 1 nebo 2??
16. únor 2010 v 10:57  • Odpověz
autor
baru na spaní by mělo bát 18-21..My máme tak 19 :wink:
16. únor 2010 v 10:58  • Odpověz
autor
sluni příkrmy jedu podle informací co mám z www.kojeni.net :wink:
16. únor 2010 v 11:00  • Odpověz
mili diky. juknu na to. Ja bych dala Tonikovi uz 2, vzdyt mu je pul roku.
16. únor 2010 v 11:02  • Odpověz
mili, co píšou na krabici?
16. únor 2010 v 11:02  • Odpověz
ahojky kluci mi spí tak jdu za vámi, já bych taky spala ale v tom hluku co tu je neusnu tak se flákám-oběd je hotový, uklizeno je taky a žehlit se mi nechce :slight_smile:

paulie ahoj vítej :slight_smile:

baru my máme v ložnici na spaní asi těch 19stupnů, hlavně Tom tak spí líp jen jak se odkopává ho musím obléct víc

mili dávej už Nutrilon 2, to je od půl roku a je už pro děti které jsou na příkrmech
16. únor 2010 v 11:09  • Odpověz
autor
paulie na krabici fakt píšou že 2 je od půl roku...ale laktační včera říkala, aˇdám 1..bylo mi to divný. V lékárně taky dnes říkali 2...

holky tak asi jo, zkusím 2 :wink:

sluni určitě mrkni, j to tam pěkně zpracovaný - stáhni si ten dokument a tabulku
16. únor 2010 v 11:16  • Odpověz
sluni já se taky řídila s příkrmy u Toma tím kojeni.net tam je to hezky zpracované :slight_smile: a pak svým rozumem. dneska má Tomík na oběd svíčkovou s knedlíkem - prostě zdravé jídlo ale jede mu to, sní jeden celý knedlík a kupu omáčky a masa
16. únor 2010 v 11:18  • Odpověz
Mili, já mám pocit, že Jiřinka z kojeni.net taky někomu psala tu N1, ale když to bude mít Toník jen občas, tak bych asi šla podle holek do dvojky ...
16. únor 2010 v 11:20  • Odpověz
autor
smar jo je to fakt přehledné :slight_smile:

paulie já koukala i na složení a je to jiný jen tím, že 2 je sytější :wink: Takže dám 2 a 1 asi někomu prodám, mám doma obě
16. únor 2010 v 11:23  • Odpověz
autor
paulie dnes dám toníkovi květák...ze včera mám hotovou dýni, tak to smíchám. nebudu s ním už čekat...co máte vy?
16. únor 2010 v 11:31  • Odpověz
uz to stduju....je to moc hezky napsane. ja jsem vse zapomnela...vubec si enpamatuji, jak jsm ji varila a tak. jen si myslim, ze jsem se dost ridila i dle sebe...nejela jsem uplne presne dle nejakych tabulek. :wink:

ahojda smar. jeee, svickovou - tu ma terezka taky rada. omacky jsou mnamiiii. :dizzy_face:
16. únor 2010 v 11:33  • Odpověz
mili: my máme dneska oblíbenou trojkombinaci mrkev-brokolka-brambora :slight_smile:
16. únor 2010 v 11:35  • Odpověz
autor
sluni tak já taky nejedu přísně podle toho a řídím se také svým mateřským instinktem :wink: Třeba dle tabulek tam je mysím květák až 7m, ale Toník ho dostane dnes :wink: Dýni má doma vařenoua k tomu květák ze skleničky a je to :wink:

Akorát si pořád lámu hlavus tím Nutrilonem - ted jsme ještě na jejich stránkách našla, že jsou i nějaké speciální pro děti, které trpí zápu..což Toník po příkrmech trochu má...má hrozně tuhé kakání a nejde mu to vytlačit :confused: Tak nevím, jstli bych teda neměla koupit nějaký speciální Nutrilon...ale zase když mu to chci dávat jenom 1x týdně..... Sluni jaký má Jiřík Nutrilon??

paulie: u nás brokolka taky jede :wink:
16. únor 2010 v 11:43  • Odpověz
16. únor 2010 v 11:44  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.