• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a těhulky ze snažíme se první měsíc :)

(Zamčená)
13. dubna 2010 
Ahoj kočenky! :slight_smile:
Taky jdu jen na skok, aby jste věděly, že "žiju". :sweat_smile: Net mi zase nějak nešel a doteď jsem dělala kalendář na vánoce no a za hodinu jedu pryč - vyřizovat, zařizovat, možná i trochu nakupovat, jestli zbydou síly a chuť! Ani jsem vás nestíhala dočítat, mám už PC dnes plné zuby...
7. pro 2009 ve 12:19  • Odpověz
Ahojky holky moje,
tak konečně jsme v plné síle zase funkční s pevným připojením na internet. Už se mi po Vás stýskalo. Minulý týden měl manža dovolenou takže to bylo fajn. Ale teď už jsem zase sama doma.

Zdeni je super, že koupání dopadlo dobře a stejně tak i vážení. Malá je šikulka.

Šari nedivím se ti že jsi nešťastná z toho, že malá pláče a nechce pít, z toho já mám největší strach, že mi bude pořád brečet a já nebudu vědět co s tím.
7. pro 2009 ve 12:46  • Odpověz
Ahoj holky, byla tu porodn9 asistemtka, tak kojen9 super, ale jsme dole dost porthana, takye mam spousty masticek a jakou biolampu a lecime. mam yakayane moc chodit, takye prochazkz budou na manzilkovi :confounded: ted cekame kazdou chvili detskou doktorku, malz usnul, ale je pokakany, no ale uz ho budit nebudu :grinning: potom chceme vzjit aspon na 10 minut ven na ulici se projit, chzbi mi cerstvz vzduch :wink: jinak rucickz si do pusinkz taky strkame..

jinak holkz asistentka me uklidnila, kaslat na reyim, onse udela kolem mesice, dvou, jednou alz pije 15 minut, jednou 5 a pak po prebaleni yase, rikala, ye je to normalni, ze i mz po obede nekdz jedste mame pocit, ze to ejste trochu chce :wink: a spani takz neresit, jednou spime 2 hodkz, jednou hodku a chce prebalit, takz enmame resit, vse se urovna. On je nas Jindrisek prutokac, jen si prdne a uy je v gatich nadeleni :slight_smile:

Jo a musim odstrikavat, mam moc mlika, ale nejde mi to, ve sprse to ze me samo tece, pri kojeni mi to tece z druheho prsu, ale pri odstrikavani se me jdou jen kapkz, zadnz proud. slo vam to odstrikavani?

Je to vsecko zahul, co? ale krasn7. Holky tehulkz, uzivejte si brisko, spanek a pohodu, uz to nikdz nezayijete, dalsi tehu uz bude s mimcem a takova pohoda uz nikdz nebude...vse se u nas zmenilo, ja mela jako program dne televizi, internet, Tv u nas nejela jeste vubec, na net chodim jen an skok za vama :grinning: ale jsem moc stastna. mejte se suprove, mozna se vecer zastavim.
7. pro 2009 ve 13:01  • Odpověz
BArus to je super že už jsi on-line tak snad tu s námi budeš častěji.
A jak je v domečku ? budete tam něco spravovat nebo dodělávat?
7. pro 2009 ve 13:07  • Odpověz
Raduško ty jsi případ úplné pohody a optimismu, je to super!!! Držte se jen tak dál.

Ofi, v domečku je super, i když teď trochu stojíme, čekáme na penízky, nemám pro malou komodu takže i žehlení stojí. Prádlo mi moc neschne. Musím si zvyknout a zaučit se.

Spravovat se bude ale až v lednu, měla by se dělat nová kuchyň, je už objednaná u firmy oresi, jen manžel to musí s kamarády připravit, bude to trošku bojovka pokud se malá narodí dříve. Pak by se měla udělat koupelna nahoře ale to uvidíme, prostě za provozu. Všechno postupně.
7. pro 2009 ve 13:27  • Odpověz
barus tak to budete mít krásné:slight_smile: tedka než si zvykneš tak to bude zajímavé, ale určitě to zvládneš.

BAruš jsi šikula a vše se asi spraví a srovná tak snad ti bude i fyzicky dobře a půjde vše hned lépe . Já si to zatím neumím moc představit, ale snad to taky zvládnu :slight_smile:

Tak já letím k zubařovi snad mi nic dělat nebude :frowning2:
7. pro 2009 ve 13:34  • Odpověz
Ahojka holky: nestihnu vás sice moc dočíst krom poslední stránky. Ale chci vás apoň pozdravit!
Chci se zeptat na váš názor!
přemýšlím, jestli koupit do autosedačky takový ten flees fusaček, nebo to už ani nebude mýt v březnu smysl.Dostala jsem te´d nabídku výhodněj koupit a nemůžu se rozhodnout.Počasí může být ještě všeljaké, může být ještě klidně sníh a může být už teplo.
http://www.mimibazar.cz/foto_detail.php?id=22933906&tab=0 posílám jen pro představu, aby jste věděli co myslím.
je pravda, že doma mám po Šímovi něco takového
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=4028277&tab=1 ale špekuluju, že do té sedačky možná bude lepší sedět ten fleesový. Zase jestli to není zbytečné vyhazování peněz že.....fakt nevím :rolling_eyes: co myslíte?
radi: dudlík klidně dej, Šimouš bez dudlíku ani rana....v porodnici se mi i jedna sestřička přiznala, že to nemám nikde říkat, ale že tu první noc mu ho musela dát, neb by ani neusnul. takže budem muset rychlo i domů pořídit. Ale že přes den, by si před ostatníma sestrama netroufla :grinning: .byl to hrozný žoužela....říkali jsme mu tak, neb v pusince pořád musel něco mít, pro jeho max. spokojenost.O tom malíčku slyším dodkonce poprvé :confused: .Vím, že se dávala setra malému prst do puse, když nás učila chytnout se prsu.
S tím odstříkáváním, vyzkoušej odsávačku...to je rozdíl jak 100: 1. Já se s těma prsama mordila, měla vždy pomačkané a bolavé a přitom stačilo vzít jen odsávačku a o 100 ml jsem je měla hnedle lehčí...neskutečná úleva :grinning: :grinning: .Přitom přesně jak říkáš ty, stačilo si třeba jen vysléct podprdu a uvolnit ty prsa a hned mi mlíko proudem valilo z prsa... u kojení totéž,ale když jsem potřebovala odstříkat, tak sotva 20ml :unamused: . Na porodnici mi půjčili tu elektrickou odsávačku Medela, nebo tak nějak se jmenovala ta značka. Tak ta byla úžasná :sunglasses:.Sbírala jsem totiž mlíko ještě pro nějakou nedonošenou holčičku, neb její mamince se tvořilo málo mlíčka. Ale doma jsem měla ruční odsávačku od Chicca za 300,- a taky mi stačila :wink: .Službu mi udělala stejnou.
7. pro 2009 ve 13:58  • Odpověz
Hanik já Utrogestan brala po IVF a ba naopak mě držel MS, takže MS nebyla a těhu taky ne. Kamarádka po IUI je na tom stejně. Brnkni se doktorovi to bude nejlepší.

Ahoj holky :slight_smile: mám dotaz používaly jste takové ty těhu pásy? Přemýšlím jestli ho objednat nebo jsou to vyhozené peníze...bříško mám trošku, ale kozy jak vozy :grinning: a tím i kratší trička...
7. pro 2009 ve 13:58  • Odpověz
marku ahoj, já tu zavinovačku mám a vůbec jsme ji nevyužili a to je Tom říjnový, potil se mi v tom a bylo mu vedro, raději jsem mu dala víc vrstev + deku a podle potřeby v autě sundala ale zas dost lidí si ho chválí. My ten náš ale budem prodávat, škoda peněz
7. pro 2009 ve 14:09  • Odpověz
Ivanau: teď nevím jestli myslíš ty tričkové pásy na zakrytí bříška, nebo ten podpůrný pás na velké těžké bříško při bolestech zad?
Ale každopádně pokud myslíš ten trikový, tak pokud budeš mít dobré těhu kalhoty...není třeba kupovat už pás...většina z nich už těhu pás přes bříško mají :wink: ....jsou součástí kalhot jestli mi rozumíš :slight_smile:.
a pokud myslíš ten podpůrný, tak s tím bych ještě vyčkala a ž v případě, budeš-li ho vůbec potřebovat :wink:

smardi: díky, já si taky myslím, že bychom ho asi málo využili, jen mi to trochu leží v hlavě, neb si ho všichni většinou chválí a mám možnost té výhodné koupě..Ale kdyby byla v březnu velká zima použiju asi ten fusáček. a jinak to nějak zvládnem i s dekou a teplým oblečkem :wink: .
7. pro 2009 ve 14:31  • Odpověz
Tak nakonec pojedu vyřizovat později.

Marku ahoj! :slight_smile: Jsem moc ráda, že tě vidím. S tím fusakem ti teda moc neporadím (vlastně vůbec) :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Ivi já bych naopak, pokud myslíš ten tričkový těhu pás na prodloužení triček, klidně koupila. Já sice chodila do práce jen do 6. měsíce, takže mi stačily ty těhu kalhoty, který mají jak píše Marku ten náplet a trička, co jsem měla doma byly přes něj až k začátku riflí, takže nebylo poznat, že náplet mají a že to nejsou klasické rifle, ale teď ho teda využilu i doma. Protože do práce nechodím, nekupovala jsem si ani moc "hezkých" těhu věcí, jen pár, co mi stačí sem tam na nějakou tu návštěvu, k dr. a tak, takže mám fakt 3 oblíbený věci (trička), co tak střídám. Doma ale nosím jakýkoliv tričko a nebýt toho pásu, tak mi celý břicho leze. Nehledě na to, že nosím i klasický tepláky, který mám pod pupíkem, takže bych je měla fakt holý. Ten pás mi moc pomohl nahradit těhu trička i těhu tepláky a kalhoty. A ono i kdyby jsi někam jela a neměla žádný delší těhu triko, tak je fakt hnus, když máš tričko uplý třeba do půl pupíku a zbytek až k podbříšku ti vylízá ten náplet od riflý. Takhle ho ten těhu pás schová. Takže já bych byla pro. No uvidíš, jak moc těhu věcí budeš kupovat a jak ti bříško poroste.

Baru to je bájo, že máš net. Já vůbec netuším, jak to všechno po narození bude, kde budeme a tak, takže je možný, že budu doma a budu tu stejně jako teď, nebo budeme už pár dní v domečku a to ještě bez netu. Takže kdo ví, jak tu pak budu i já. A že to nemáte hotový, to vůbec nevadí. Furt se máš na co těšit, co se bude renovovat, měnit dle tvého a to už můžeš plánovat "ve svým". Je to bájo. :slight_smile:

Radi, ofi, smar, vás taky moc zddravím! :slight_smile: Ale pomale se budu i loučit, protože teď už za chvíli budu fakt muset.
7. pro 2009 ve 14:41  • Odpověz
Diky holky, jsem rada, ze Natalka hezky prospiva a ze nam roste, snad uz ji brzy bude 56, zatim v ni plaveme a jsem rada za par veci v 50:slight_smile: Takze male veci nezatracovat, ja je ted peru porad dokola.

Radi, mne taky tece mlicko ve sprse nebo pri kojeni (navic jsem zjistila, ze z jednoho permanentne mnohem vic nez z druheho :sweat_smile: ) ale kdyz jsem zkousela odstrikat, tak ani kapka - asi si poridim tu pumpu, zatim jsem ji nekupovala a cekala, zda nam ji nekdo da (mame ji na seznamu veci, co si prejeme - mimochodem se nam to uzasne osvedcilo, kdo je soudny a zepta se, co chceme, tak dostane link a zarazervuje si darek a my dostaneme to, co chceme, a neni tam riziko, ze to dostaneme 2x) - no ale zatim nam ji nikdo nedal, tak asi koupim...vyhledove, abych taky mohla nekdy sama ven :wink:

Ivanau: ja mela ten podpurny pas - pomohl mi proti bolestem zad, kdyz uz bylo tezke. :wink: ale kupovala jsem ho az tak nekdy v 7,mesici, kdyz jsem citila, ze ho potrebuji...jinak ten jako doplnek obleceni jsem nemela, nosila jsem tehu veci a ty byly dost dlouhe :wink:
7. pro 2009 v 15:48  • Odpověz
Holky díky, myslím samozřejmě ten pás na prodloužení trička, břicho mám zatím takovej špek, jenže na těch obeplých tričkách co normálně nosím to jde vidět, že jsou mě jakoby krátké, teď to ještě jde, ale třeba za měsíc kdo ví jak to budu mít, nedokážu odhadnout jak poroste a manžel říkal, že bych si ho mohla přát od ježíška, tak proto se ptám... Ivčo jak říkáš, zatím třeba obleču svoje rifle, protože jsem nosívala bokovky, takže jsou zaplé pod pupíkem, nebo jsem si koupila elasťáky,ale to je taky takové krátké a sjíždí...A na těhu kalhoty se zatím necítím, ty budou větší investice než pás, tak ať pak dobře sedí...No myslím, že jeden se doma prostě sejde a je. :wink:
7. pro 2009 v 15:48  • Odpověz
ahojte koceny ozivam sa az teras lebo on rana lietam zasa
bola som dnes u lekara a vraj mam asi nieco v moci tak mi to poslali na testy ci nemam infekciu a ked som im povedala co som to mala s tym srdieckom tak som musela ist do nemocnice na ekg a za tyzden si mam zavolat no pekneee nie takze dnes len stresy v piatok idem zasa na krv ale malicky je vraj v poriadku a este jedna vec
cely tyzden som sa nevazila a ono za tyzden som pribrala 3 kila a ja som si hovorila ze nepriberam takze uz mam 6 kilo navise
7. pro 2009 v 15:49  • Odpověz
Mončo, tak ať je vše ok. Připírání v těhu :slight_smile: to je téma, jsem zvědavá jak to bude u mě..furt mám hlad jak herec... :sweat_smile: Připrali jste něco i v prvním trimestru nebo jak to stím přibíráním je??
7. pro 2009 v 16:01  • Odpověz
Ja jsem v prvnim trimestru asi 4kg shodila - porad jsem jen zvracela :wink: ale pak to slo hupky dupky nahoru a vysplhalo se to celkem na 18kg. ted mam dole 9, jsem zvedava, jak rychle pujde tech zbyvajicich (plus jeste neco navic, co bych si prala dat dolu)
7. pro 2009 v 16:06  • Odpověz
Já přibrala kilčo, tak snad to není moc brzo :grinning:
7. pro 2009 v 16:08  • Odpověz
Urcite ne :wink: jen nemej strach - a pak, on za tech par kil ten mimisek fakt stoji - a to ti rika nekdo, kdo vahu resil permanentne :dizzy_face:
7. pro 2009 v 16:11  • Odpověz
mne je jedno kolko priberiem hlavne nech je malinky zdravi nech mi dobre vyjdu tie testy a EKG
7. pro 2009 v 16:13  • Odpověz
Tak sem to vůbec nemyslela, je mě taky jedno kolik přiberu a pak to ze sebe nějak dostanu :grinning: spíš se ptám co je normální, průkajdu nemám, tam to myslím bývá ukazané, jak to má zhruba být, tak se tak ptám... Pořád miminkovi říkám, dělej si tam co potřebuješ, všechno vydržím :grinning:
7. pro 2009 v 16:23  • Odpověz
marku ten od emitexu mám a je super..
Ivi měla jsem hooodně velké břicho a nebylo potřeba
jinak já přibrala 7kg ty jsem měla dole po týdnu od porodu ted mám dalších 5 ale už to stojí..docela by dalších 5 bodlo :sweat_smile:
Jinak mám doma žrouta..takže skutečně hlady netrpá a máme spurt... za měsíc přibrala 1kg a vyrostla o 6cm takže máme 4,6kg a 59cm
7. pro 2009 v 16:27  • Odpověz
Ahoj holky jsme zpět od zubařky naštěstí mi nic nedělala :slight_smile:

Ivi : já jsem dostala i ten pás i těhu kalhoty a příjemnějsí mi byli kalhoty, ale ten pás je taky supr myslím, že jeden se ti určitě shodí :slight_smile:

Marku: my máme koupenou ten flees fusaček a doufám, že ho využijeme máme teda i fusak ale do autosedačky bude lepší ten flesový

Sari to je super že tak krásně rostete :slight_smile: jen tak dál:slight_smile:

Já jsem v prvním 3 měsících shodila 2 kila protože jsem nic nejedla ale tedka už jsem zase +8 :slight_smile: ale zatím to nejde vidět nikde jinde než na bříšku a na prsách :slight_smile: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

Moni : určitě to bude dobré a je fajn že si tě hlídají
7. pro 2009 v 17:49  • Odpověz
Ahoj holky.
Tak dnesni noc des. Jiricek se v 11h vzbudil a mel vyspano. Vzala jsem ho k nam do postele a do pul 5 jsme s prestavkama spali. :stuck_out_tongue_closed_eyes: :frowning2: Pak se najedl a spali jsme do 7,45h. Nevim, co to ted ma , ale opravdu spatne spi. Desne se krouti a vrti,prijde mi, ze tlaci prdy. :angry:
tereuka taky spatne spala-plakala a rikala, ze ji boli v krku. V noci pak zacala zaroovat, rano jsem ji namerila 37,7. :astonished: V poledne si zacala stezovat na bolest ouska. Tak jsme jeli po o k doktorce. Prohledla ji ucho a rekla, ze tam toho moc nevidi. Koukla ji jeste do krku a tam ma nalez mnohem horsi. Dostala antibiotika, Panadol po 6h na bolest a kapky do usi.
Holky, my se z toho snad nevyhrabeme. ach jo. :cry: :frowning2:
jedina pozitivni vec je, ze Jirickovi je mnohem lepe-kasel i ryma na ustupu. Mnohem lepe se mu dycha. :dizzy_face: A taky uz se na me krasne smeje a povida mi. :dizzy_face: :dizzy_face: Bych ho umackala laskou. :dizzy_face:

Hollky, jak jste tu psaly o tom pase na brisko....ja docela lituji, ze jsem si ho taky nekoupila. Myslim, ze je to super pomocnik, kdyz jsou trika kratky. Ja taky nesnasim, kdyz tehulkam leze brisko z trika....
7. pro 2009 v 18:00  • Odpověz
a vahu nereste vubec....tech par kg navic za mimiska stoji. :wink: :dizzy_face:
I kdyz mych 10kg navic me nechce vubec opustit a v zrcadle se na sebe nemuzu ani ppodivat, jsem stastna, ze Jiricka mam. Jen jsem zvedava, kdy se mi vaha trochu hne.....ted uz 2 mesice stavkuje. :angry: :rolling_eyes:
7. pro 2009 v 18:05  • Odpověz
Ahojky všem a díky za podporu potěšila..... dám vědět jak jsem dopadla .... přeji pěkný večer, Romča
7. pro 2009 v 18:25  • Odpověz
Ahoj holky,moc nestíhám dočítat,aůe co jsem zaznamenala:
zavinovačky využíváme hodně a do nich ještě dečku i na doma, nechce být moc oblečený a miluje být zabalený v dece:slight_smile:
Jinak jsem v proodnici nechala 10 kg a nějaké 4 mi zbyly, ale není to vidět moc, bříško mám ploché.
Jinak bojujeme, zápasíme, radši nesleduju časy kojení a psaní, nechci se tím stresovat, sama v tom mám zatím zmatek a tak nechcu tlačit na pilu.
Jinak tu byla babka, šití prý hrlůza, jsem tam celá potrhaná a opuchlá, takže musím mazat a ozařovat a zabírá to hrozně času:frowning2: nestíhám se vůbec prospat,když malý spí a jsem docela unavená...ale manžel víc, ten to nedává a to v noci nevstává:slight_smile:
Sluni, s 2 dětma tě obdivuju, já si ted říkám, že s druhým počkáme, nezvládala bych to:slight_smile:
Zdeni,jinak náš otesánek v porodnici přibtal 70g denně a vy 170g od porodu,to je vtipné:slight_smile:
7. pro 2009 v 18:26  • Odpověz
radi: tak koukam, ze muzu byt rada, ze me nastrihli a nenechali potrhat, uz o nicem ani nevim, myslim, ze uz i stehy vypadaly :dizzy_face:
Nase princezna je fakt malinka, sice papka dobre, ale pribira pozvolna - ale zadny stres, mimca maji mit dva tydny po porodu porodni vahu a my jsme uz neco pres, takze jsem spokojena a uzivam si sveho mini-miminka :dizzy_face: :dizzy_face:

Teda, ty se mas, ze jsi uz v porodce nechala 10kg!!! Ja tam nechala jen asi 5 :unamused:
7. pro 2009 ve 21:19  • Odpověz
čavec holky, tak jsem zas přidala nějaké fotky do albíčka. :slight_smile:
Sluni, chudáku, musí toho být na tebe moc co?Držte se,bude lépe :slight_smile:
Radu já na tom byla stejně, šití horší než celý porod :unamused:
7. pro 2009 ve 21:42  • Odpověz
Ja o siti ani nevedela...vam to delali zaziva??? :confused: to by me asi kleplo :pensive:
7. pro 2009 ve 21:43  • Odpověz
Zdeni mě to něčím potřeli, ale příjemný to nebylo, mě šili asi hodinu a půl a dvě doktorky, mě totiž praskla nějaká cévka a udělal se mi nateklý hematom a nemohli to nějak chytnout nebo co a čekalo se do rána, pokud to nesplaskne tak že mi dají narkozu.Tak jsem ani jíst a pít nemohla, to byla hruza, a ráno jsem to měla furt hrozné, ale doktor se nademnou slitoval a řekl at se najím, že uvidíme později.A moje tělo se s tím samo vypořádalo, naštěstí :slight_smile:
7. pro 2009 ve 21:50  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.