• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a těhulky ze snažíme se první měsíc :)

(Zamčená)
13. dubna 2010 
dobré ránko dneska jsem si přivstala a fandím našim :slight_smile: no snad vyhrají :slight_smile:
18. únor 2010 v 07:38  • Odpověz
dobré ránko :slight_smile:
jeee, on je hokej - a já, proč nás to dítě vzbudilo za pět šest :grinning:
18. únor 2010 v 07:59  • Odpověz
Dobre rano, tak jsme to vyhrali, jupiiii :grinning:
18. únor 2010 v 08:29  • Odpověz
jj, první zápas za námi ... jsem zvědavá, kdy hoši pojedou dom :slight_smile:
18. únor 2010 v 08:41  • Odpověz
Ivanau: gratulace k holcicce, tak muzes zacit nakupovat ruzovy vecicky :grinning:
Reny: no, ty jsi sikula, za dva je super vykon!!!
18. únor 2010 v 08:42  • Odpověz
ivanau taky gratuluju k holcicce
18. únor 2010 v 08:47  • Odpověz
Ahojky holky, po delší době jsem se za Váma opět dostala, dočíst Vás byla fuška.

Gratulace Renyskovi ke zkoušce, teď už si budeš jenom užívat Terezku. Super!!

Ivanou gratuluji, to je skvělé že další holčička, jak nám řekli že čekáme holčičku taky jsem tomu dlouho nemohla uvěřit a hlavně pořád ve mě hlodala nejistota a i okolí mě pořád pošťuchovala ať se netěším, že to přece jen může být klučík. Nakonec jsem to řekla doktorce a mi říká, že za 14 let její praxe se jí to ještě nestalo aby špatně určila pohlaví, ale že pokud by se to stalo u nás, vrací diplom :slight_smile: tak mě uklidnila a víc jsem neřešila.

Dnešní noc byla strašná, malá byla přetažená, s horečkou jsem se snažila potit ale když pořád brečela tak jsem se ani nemohla potit, usnula jenom v kočárku nebo u prsu, ve 2 h ráno se rozhodla že bude koukat a o půl 4 už jsem polevila a spala se mnou v posteli u prsu, přišlo mi jako bych měla málo mlíčka, navíc mě začalo bolet na dotek prso a mám hrozný strach aby to nebyl zánět snažím se to masírovat ale bolí to jak ďas. Tak jsem si pobrečela při představě že po necelých 3 týdnech přijdu o mlíko, pohádali jsme s manželem prostě mazec.
18. únor 2010 v 08:53  • Odpověz
Baru: nemáte třeba zrovna spurtíka? Každopádně se dobře prsa masírujou ve sprše - navol si snesitelnou teplotu (nejlépe horkou :slight_smile:) a krouživými pohyby jeď ze strany do středu ... trochu to bolí, ale ta úleva stojí za to :slight_smile: A po kojení to chlaď :wink:
18. únor 2010 v 09:02  • Odpověz
Pauli taky mě to napadlo ale ve dvou týdnech trošku brzo? Ona ale vypadá že bude hodně akční, moje mamka tvrdí že asi i hodně popředu, už teď se snaží držet hlavičku jde ji to dost dobře.
18. únor 2010 v 09:14  • Odpověz
Ahojte holky..

Baru, kočko, to je mi líto.. Jak píše Paulie, tak se snaž ty prsa ve sprše rozmasírovat.. Já jsem měla zánět asi v pěti týdnech a hodně pomáhal tvaroh..

Jinak Terezka byla opět zlatíčko, v půl deváté usnula a chrněla do sedmi.. :slight_smile:
18. únor 2010 v 09:22  • Odpověz
autor
Dobré ranko! Tak palec na ruce i na noze mám ok...Jen musím ve středu na stehy.. :wink: Hokej jsme vyhráli, tak fajn :dizzy_face: Jinak Toník dnes opět spinkal až do 6h, takže mi uplně odpadlo (opět) jedno dopolední kojení..takže mám tvrdý prso :unamused: :astonished: Za chvíli bude svačinka, tak se mi uleví :wink: aždopádně teď půjde dobře odsávat, když mám nadbytek, takže Nutrilon ještě nechám chvíli ve skříni :wink:

barush a z čeho máš teplotu??
18. únor 2010 v 09:24  • Odpověz
autor
reny to jste měli taky fajn :wink:
18. únor 2010 v 09:24  • Odpověz
baru: ony ty týdny spurtíků jsou tak nějak plus mínus :slight_smile: Navíc je Sárinka ještě maličká, tak se musí teprve naučit denní rytmy :slight_smile: (Martin byl nejraději vzhůru mezi půl druhou a pátou - já umírala :slight_smile:) A jinak je to šikulka - to se jí bude ještě hezky hodit, až bude trénovat fyzičku na lezení :grinning:

Já jsem měla zánět s retencemi od druhého dne po příchodu z porodnice (díky klasické kombinaci mooooc mlíka vs nesavec :slight_smile: )... pomohlo mi často masírovat ve sprše, po kojení chladit a když už jsem měla čtyřicítky, tak jsem brala i Paralen (je údajně neškodný ... v malém množství :slight_smile:) . Tvaroh je taky super, ale bacha - nesmí přijít na dvorce a bradavky. A dá se prý použít opakovaně ... ale na to se ti pro jistotu ještě kouknu na webu :slight_smile:. Každopádně pokud budeš mít teploty a problémy víc jak dva tři dny, raději běž k doktorovi nebo na pohotovost, abys pak neskončila na atb

Mili: tak to jsou super zprávy :slight_smile:

Jinak u nás byla děsná noc - večer v deset se někde asi něco stalo, protože jsem slyšela zvenku hrozný hluk ... ten trval až někdy do noci, takže jsem o půl jedné kapitulovala a vzala malého k nám do postele (vzhledem k tomu, že je právě v tréninku samostatného usínání, tak se docela obávám, co to s ním udělá ... tuším, že to bude chtít opakovat .-D)
18. únor 2010 v 09:42  • Odpověz
Mili, já mám za noc taky tak tvrdý prsa, že by šlo krásně odsávat, ale jsem na to líná..

Baru, ty máš teplotu? Tak pozor, abys neměla ten zánět.. Mně tenkrát dali antibiotika a doktor říkal, že když je k tomu teplota, že to není sranda..
18. únor 2010 v 09:42  • Odpověz
tak tu tak uklízím spoušť po přípravě svačiny a říkám si "to mám ale úžasné dítě, konečně si hraje chvilku samo" ... jo, samo, ale s mým mobilem, který tak poslintal a ožužlal, že mi nějak přestává fungovat!!!
A když jsem mu ho sebrala, tak se na mě ještě podíval a začal: uauauaaue dadadadada nenenene ... volně přeloženo, včera večer při kojení začal pomalinku žvatlat, teď už jede několikátou minutu :grinning:

A pak se zkuste zlobit :slight_smile:
18. únor 2010 v 10:01  • Odpověz
Ahoj holky! :slight_smile:
Baruško, to mě mrzí, že máš nepříjemnosti s prsy. Snad to zánět nebude. Mě se taky někdy v noci stalo, že mi hodně tvrdly, ale asi to bylo tím, že přes den žrout pořád jí a v noci třeba 4 hodiny, někdy skoro až 5 spí, tak se to tam hromadí. Jak pak pije, tak se to uvolní a je klid. Nidky to nebolelo tak, že bych z toho začala mít strach. Ale taky na to budu dávat pozor.
Holky ty spurtíky může mít prcek kdykoliv nebo jsou nějaká období, kdy se většinou dostaví?! Paní doktorka nám po kontrole řekla, že malá je žrout (nebo spíš se mě ptala a konstatovala to). Za týden přibrala 300g, ale nevím, jestli je to normál nebo fakt dost. Pořád jí, dokonce někdy tak moc, že jí to nosem teče ven jak to nestíhá polykat, ale ona ani brvou nehne a ani se nezakucká, nerozčílý.... A včera se mi stalo, že mi "vypila" celý prso a musela jsem nastavi i druhý, protože prostě nestačilo.. :sweat_smile:
18. únor 2010 v 10:08  • Odpověz
Reny Pauli, tvaroh vyzkoučím díky za tipy, teplotu jsem měla včera 37,8 bolesti celého těla jako při chřipce, když mě mala chvilku nechala tak jsem usnula a trošku vypotila, vzala jsem si paralen, v noci to moc nešlo protože řádila ale i tak mi je dneska lépe. Jenom to prso :frowning2:

Paulie taky se nedokážu dlouho zlobit i unava trochu zmizí když malá ve tři ráno je vyspaná a má koukavou, to pak s manžou děláme opičky na zabavení.
18. únor 2010 v 10:14  • Odpověz
Iva: spurtíky se udávají okolo 3. a 6. týdne a 3. a 6. měsíce ... ale je to plus mínus :wink: V podstatě si pár dní a nocí budeš připadat jen jako kojící mašina, ale většinou to rychle zase pomine a dítko je tak nějak těžší a vyšší :grinning: Ale vůbec si nedělej hlavu s přírůstkem váhy - u plně kojených dětí je to jedno, většinou to později hezky vyběhají :grinning:

Baru: to dobře děláš :slight_smile: Dej si párkrát za den sprchu s masáží, snaž se hodně odpočívat a spát a bude to za chvíli lepší :wink:

Jinak holky, kdybyste měly v 6n pocit, že máte opravdu, ale opravdu napnutá prsa k prasknutí, tak se prostě postavte nad umyvadlo (nebo i v té sprše) a odstříkejte si do úlevy, ale zase nikdy ne víc, protože byste si zbytečně stimulovaly tvorbu mlíka a byly byste jak v začarovaném kruhu s těmi retencemi a záněty :slight_smile:

Tu je pár otázek a odpovědí k tématu :slight_smile:
http://www.kojeni.net/databaze.php?mc=23
18. únor 2010 v 10:23  • Odpověz
Pauli díky. mě nevadí, že přibírá, jsem ráda. Jen jsem chtěla zjistit, jestli je to opravdu takovej žrout nebo jestli přibírá průměrně. :wink:
18. únor 2010 v 10:26  • Odpověz
autor
Holky já taky v 6n měla brutálně nalitý prsa....kolikrát jsem prostě musela v noci vstát a jít odsát, jinak to byla bolest šílená :confounded: Dnes a včera se mi to stalo podlouhý době - jak přikrmuju, tak míň kojím a to mlíko se mi tam hromadí..Už je mi líp, páč Toník měl teď velikej hlad :grinning:
18. únor 2010 v 10:32  • Odpověz
Ivi, tak to fakt nevím :slight_smile: Ale jestli je takhle hezký savec, tak je to jedině dobře - aspoň si bude umět po 6n to mléčko pěkně vytáhnout (to už se bude tvořit hlavně sáním a nebudeš mít pocit kamenných prsou :slight_smile:)
18. únor 2010 v 10:34  • Odpověz
autor
ivi to vůbec neřeš, Toník přibral v začátku za týden půl kila :grinning:
18. únor 2010 v 10:34  • Odpověz
jj mili, ty balvany byly stráááášnýýý :grinning: A to mlíko všude kolem - jaj :grinning:
18. únor 2010 v 10:35  • Odpověz
autor
paulie akorát ty jsi to měla chudáku ještě nedávno co...? :grinning: :grinning: já jen párkrát naštěstí... :sweat_smile:
18. únor 2010 v 10:36  • Odpověz
Holky, tak jsem si na odkazu, co sem dala Pauli, přečetla o kojení s kloboučky a fakt jsem netušila, co všechno to může mít za následky. :astonished: Takže se budu snažit to odbourat. Bude to ale asi těžký, budu muset vždy před kojením nastimulovat bradavky - jen aby se do tý doby malá moc nerozeřvala. Zatím stíháme krmit, než začne vůbec natahovat.
18. únor 2010 v 10:38  • Odpověz
já to mám ještě teď - ale už ne taaaak moc :slight_smile: A po příštím týdnu začnu s kaší večer, tak to bude ještě lepšíííí :grinning:
18. únor 2010 v 10:38  • Odpověz
autor
iva na kloboučky tu je fakt odborník paulie - ta to má prostudované křížem krážem :wink:
18. únor 2010 v 10:39  • Odpověz
autor
a dáš rovnou plnou dávku nebo začneš po lžičkách?
18. únor 2010 v 10:40  • Odpověz
Ivi malá je taky schopní vydudat jedno a pak i část druhého, přijde mi že neví kdy má dost, často jí to teče po bradě, pak dostane škytavku a pozvrací se.
My jdeme na první poradnu v úterý tak jsem zvědavá kolik budeme mít kg a cm. A jelikož u nás nastala obleva zítra jdeme poprvé ven v kočárku jinak cestování v autosedačce už máme za sebou.
18. únor 2010 v 10:46  • Odpověz
ivi: klouboučkama se vůbec nestresuj ... já do minulého víkendu kojila pouze s nimi a úplně v pohodě :wink: A teď se Martin po takové době rozhodl, že to zkusí bez nich :grinning: Pro kojení je fakt nejdůležitější nenechat se tím drobečkem rozhodit, protože jak budeš nervozní, apod., tak si můžeš zablokovat spouštěcí reflex a mlíčko poteče Lucince pomaleji a hůře :slight_smile:
Nicméně něco k odbourávání kloboučků a obecně: http://www.kojeni.net/databaze.php?mc=41

Milli: odborník nejsem, jen jsem si vyzkoušela snad vše - nesavce, odstříkávání/odsávání, bojkoty, nové pozice, spurty, ... prostě taková kojící klasika :grinning: A ty stránky fakt doporučuju - i mojí lakt. poradkyni se moc líbily :slight_smile: Vždycky jsme si hezky pokecaly :grinning:
Jinak asi začnu po lžičkách - ale na to se ještě zeptám sestřičky (plus na to, jestli mléčnou nebo nemléčnou :grinning:)
18. únor 2010 v 10:49  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.